بک لینک چیست؟
بک لینک چیست؟

اگر می خواهید وب سایت خود را داشته باشید باید این نکته را بدانید که لینک سازی داخلی و خارجی جزو مهم ترین ارکان اصلی سئو می باشد همچنین باید داشته باشید. بک لینک های زیاد می‌توانید شما را در بالا بردن کلمه کلیدی مورد نظر در نتایج گوگل کمک کند.

در ادامه قصد داریم تا درباره انواع لینک سازی با شما صحبت کنیم:

لینک سازی داخلی

به صورت خلاصه، هر لینکی که در سایتتان کلیک کنید وشما را به صفحه دیگری از سایت منتقل کرده و همچنان در همان سایت بمانید به آن لینک، لینک داخلی می‌گویند.

لینک سازی خارجی

هر لینکی که در یک سایت وجود داشته باشد و کاربر با کلیک بر روی آن وارد سایت شود، لینک خارجی گفته می‌شود.

بک لینک نیز جزو لینک های خارجی محسوب می شود، به این صورت که شما می توانید با قرار دادن آدرس سایت خود در سایت های دیگر از آنها بک لینک بگیرید.

چرا بک لینک؟

یکی از کیفیت های گوگل که به ربات کمک می کند از کیفیت سایت و سایت تا مشخص است، تعداد لینک هایی است که سایت از سایت های دیگر به خود گرفته شده است و هرچه میزان این سایت ها بالا باشد، ربات های گوگل به آن هستند. آن سایت امتیاز بالاتری می دهد.

لینک فالو و نوفالو

لینک ها به دودسته فالو ونوفالو تقسیم می شوند که این نوع لینک ها نیز جزوه های سنجش ربات های گوگل هستند.

لینک فالو: اگر سایتی به سایت شما لینک فالو یا بک لینک فالو به این معنی است که سایت خودش را به شما منتقل کرده است.

لینک نوفالو: اگر سایتی از این نوع لینک سازی استفاده می کند به این معنی است که فقط آدرس سایت شما را در سایت خودش قرار داده است و هیچ اعتباری را از سایت خودش به شما نمی دهد و یا به عبارتی به این معنی است که همه لینک سایت شما را در سایت خودش داده است ولی به موتور های گوگل فهمیده است که این سایت از نظر من معتبر نیست.

باید به این موضوع اشاره کرد که هر دو لینک فالو و نوفالو برای سایت مورد نیاز است و بهتر است که از سایت های دیگری بخواهید که در بک لینک برای سایت شما، هم از لینک فالو استفاده کنید و هم از لینک نوفالو استفاده کنید تا یک توازن میان این باشد. دو نوع لینک در سایت شما وجود داشته باشد.

نکات کلیدی در بک لینک

اگر می خواهید برای بهبود رتبه سایتتان در نزد گوگل رپورتاژ آگهی قرار دهید، باید به این نکته توجه کنید که بر روی چه کلماتی بک لینک و لینک سازی انجام دهید.

هر کاری باید مشخص شود که می خواهید برای چه کلماتی از لینک سازی انجام دهید و از قبل از کلمات کلیدی خود را مشخص کنید، همچنین مشخص کنید که این کلمات به چه صفحه هایی در لینک قرار می گیرند. باید به این نکته توجه کنید که کلید اصلی این است که کلمه و صفحه برای لینک سازی باید بهم مرتبط باشد. یک مثال بزنم:

برای مثال کلمه خرید گوشی را انتخاب کرده اید تا بر روی آن لینک سازی انجام دهید، نکته مهم این است که صفحه ای که قرار است لینک آن را بر روی این کلمه قرار دهید باید صفحه ای مرتبط با خرید گوشی را انتخاب کنید و شما نباید لینک یک را داشته باشید. صفحه خرید کلاه را بر روی کلمه خرید گوشی قرار دهید، در صورت انجام این کار شما با لینک مناسبی که دارید و باعث گمراهی موتورهای جستوجو گوگل شده و امتیاز منفی دریافت می کنید.

تاثیر داشتن بک لینک در بهبود سئو

تا اینجا متوجه شوید که لینک ها باعث می شوند از سایتی به سایت های دیگر منتقل شوند یا درزبان دیگر، بک لینک ها برای ارتباط سایت ها با پلی است که هر چه تعداد این لینک ها زیاد باشد باعث می شود تا کاربران بیشتر شوند. از سایت های دیگر به سمت سایت هدف می شوند تا باعث افزایش بازدید و فروش سایت مورد نظر گردند.

اگر شما وب سایتی داشته باشید که هیچ ورودی ای دریافت نکند عملاً این وب سایت به شما هیچ سودی نمی رساند و تنها باعث تلف کردن وقت شما خواهد شد اما اگر وب سایت تعداد بالا بک لینک در سایت های مختلف باشد علاوه بر کسب اعتبار در در گوگل و رتبه گرفتن کلماتی که لینک سازی بر روی آنها باعث افزایش ورودی چشمگیر به سمت سایت می شود و در نتیجه باعث افزایش فروش سایت می شود.

چگونه بک لینک بگیریم؟

1-چندین راه برای گرفتن بک لینک از سمت سایت های دیگر وجود دارد که سریع ترین این راه راپورتاژآگهی می باشد، شما می توانید بعد از نوشتن متن نظر و لینک دهی به کلمات مناسب برای پرداخت هزینه به سایت های دیگر. آنها می خواهند متن شما و لینک های شما را در سایت به اشتراک بگذارید.

2-روش دیگر این است که شما همیشه با تولید ابزار مفید و مفید، سایت های دیگر را ترغیب کنید تا از متن های شما استفاده کنید و به این صورت به شما بک لینک بدهند.

سخن پایانی

در صورتی که قصد انجام آن بر روی هر سایتی را دارید حتماً از لینک سازی خارجی و داخلی استفاده کنید چرا که بدون لینک سازی گوگل بیشتر به سایت شما نخواهید داد.

در این مقاله سعی کردیم تمام اطلاعات خودمان را در زمینه بک لینک در اختیار شما قرار دهید، امید واریم انتخابه باشید تا شما در این زمینه کمک کرده باشیم.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!