در کسب و کارتان کمتر چیزی به این اندازه استرس زا است که بفهمید شخصی را اشتباهی استفاده کرده اید. این موضوع در اینجا به پایان نمی رسد.، چون نمی توانید چه کار کنید؟ یا به این افراد بروند( که هم برای شما و هم باید برای آنها خطرناک آور است) یا باید این را بد تحمل کنید (که علاوه بر شما و شخص برای همه افراد هم خطرناک است). به طور کلی، یک استرس دیگر می شود.

هر موضوع دیگری از این موضوع، ممکن است شخصی مناسب باشد، اما با تیم هماهنگی نباشد. هر زمان شخصی به یک تیم می پیوندد ( یا آن را ترک می کند) تیم قدیمی از بین می رود و یک تیم جدید شکل می گیرد. گروه مهم نیست، هر تغییری در پرسنل، پویایی را تغییر می دهد.

اگر یک مورد استفاده از تمام و کمال غیرمکن است، اما اگر بتوانید نظرتان را در نظر بگیرید، مطمئناً شانس خود را افزایش دهید.

در اینجا توضیح داد که ما این کار را چگونه انجام می دهم.

در بیس کمپ شما نمی توانید در ابتدا با رزومه خودتان کار کنید. رزومه ها به سطل زباله پرتاب می شوند. برای ما واقعا مهم نیست که شما در چه مدرسه ای رفته اید یا چند سال در این صنعت کار کرده اید یا حتی قبلا کجاها کار کرده اید. آنچه برای ما مهم است، این است که شما چه کسی هستید و چه کاری می توانید انجام دهید.

بنابراین شما باید آدم باشید . کسی که بقیه تیم بخواهند با او کار کنند، نه تنها کسی که قرار است تحملش کند. اگر یک آدم غیرقابل تحمل باشید، مهم نیست که چقدر در کارتان خوب هستید. هرکاری هم که انجام دهید، آن اخلاق بد را برای ما جبران نمی کند.

البته ما به چیزی بیشتر از این نیاز داریم. ما به دنبال دنبال هستیم که جالب تر و متفاوت تر از آنها که قبلا داشته ایم. ما به پنجاه فرد حدودا بیست ساله شبیه به هم که هودی پوشند و پیشینه ی فرهنگی یکسانی دارند، نیاز ندارند. وقتی ما منعکس کننده ی تنوع تیم پایگاهمان است، کار بهتر، انجام تر و ارزیابی انجام می شود. (چیزی که از قبل داریم) به خودی خود به معنی کیفیت نیست.

اگر پیشنهاد کار، چنین جایگاهی را مشخص کند، یعنی ثابت کند شخصی است که دیگران از کار کردن با او هیجان زده می شوند و می توانند چشم انداز تازه ای ایجاد کنند، در مرحله بعد از همه چیز به کارش می شود. روزمه ها به معنی عملکرد و ممکن است فقط کارهایی را که افراد تا انجام دهند لیست کنند، اما همه ما می دانیم که آنها اغراق آمیز و بسیاری فریبنده هستند. فراتر از آن، حتی اگر روزمه آنها کاملاً دقیق باشد، یک لیست از کارهای انجام شده به معنی خود کار نیست. فقط چه اظهار نظر کرده اند را در نظر نگیرید، کارشان را هم ببینید.

ممکن است شما یکی از طراحان پروژه ی بازطراحی سایت شرکت نایکی بوده باشید، اما چه بخشی از آن را انجام داده اید؟

یک روزمه معمولاً به این سؤال پاسخ نمی دهد، همچنین، از آنجایی که بسیاری از کارهایی که مردم در کار خود انجام می دهند، اختصاص داده شده است، نشان دادن واقعیت، کاری سخت و در بهترین حالت مبهم است، در بیس کمپ، ما یک پروژه. ی واقعی در مقابل قرار دادن می شود تا کاری به ما نشان بدهند چه از دستشان برمی آید.

به عنوان مثال، زمانی که قصد داریم یک طراح جدید را انتخاب کنیم، هر یک از فینالیست ها را برای یک هفته استفاده می کنیم و برای این مدت به آنها 1500 دلار می پردازیم و از آنها می اندیشیم تا پروژه را به عنوان نمونه برای ما انجام دهیم. انجام دهنده. حالا چیزی برای ارزیاببی در دست داریم که جدید، واقعی و کاملا متعلق به آنهاست .

تفسیر کردن حل روی تخته سیاه یا سناریوهای جعلی (درجا به پاسخ رسیدن) کارهایی نیست که ما انجام می دهیم. ما تمام روز را به پاسخ دهی به معماها اختصاص نمی دهیم، بلکه کار واقعی انجام می دهیم. بنابراین به افراد کارهای واقعی انجام می دهیم و زمان مناسبی را در اختیار می گذارند تا آن را انجام دهند. این شکل بازی همان کاری است که اگر به دستش بیاورند باید ارائه دهند.

ایده در اینجا این است که با روی فرد و کار از استفاده از یک فرد خیالی جلوگیری کنیم. علاقه مند شدن به داستان دقیق و پرمهارت یک نفر واقعا آسان است. شجره نامه و اصل و نسب عالی، مدرسه عالی و تأثیرگذاری از کارهای قبلی: در این لیست چه چیزی را می توان دوست داشت؟ به همین دلیل است که شرکت‌ها همیشه در استفاده از آنها اشتباه می‌کنند، زیرا فهرستی از افراد قبلی، و نه خاطرات فعلی آنها، اقدام به استفاده می‌کنند.

زمانی که شما مجبور هستید تا روی فرد و کارش را امتحان کنید و نه به افتخارات گذشته اش، به افراد بیشتر فرصت استفاده کنید.

هیچ فیلتر معدل نمره ای نمی تواند فردی را که به بخش های مشخصی از تحصیلاتش اهمیت نمی دهد، تغییر نمی کند، هیچ تصویری شجره نامه ای وجود ندارد که یک فرد خودآموخته را از استفاده باز دارد، هیچ تجربه ای وجود ندارد تا کسی که زودتر انجام شود. یاد می گیرد از گماشتن بر سمتی ارشد منع کند.

افراد بزرگ، که مشتاق کارهای بزرگ هستند، از مکان های نامعلوم می آیند و اصلاً چیزی شبیه به چیزی که شما می توانید تصور کنید. فقط بر فرد و کارش، تنها راهی است که می توانید او را بشناسید.

منبع: کتاب لازم نیست دیوانه وار کار کنید نوشته جیسون فرید و دیوید هاینمر هانسمن

اطلاعات بیشتر در مورد کوچینگ رهبران و توسعه کسب و کارها

آدرس وب سایت: https://moshirian.com/

آدرس لینکدین:https://www.linkedin.com/in/moshirian/

آدرس اینستاگرام: @mansoureh.moshirian