تعریف بهترین نرم افزار حسابداری برای هر فرد و سازمان متفاوت است و افراد با توجه به نیازهایشان، درمورد خوب بودن یا نبودن یک نرم افزار حسابداری اظهار نظر می کنند. اگر می‌خواهید بهترین نرم‌افزار حسابداری کدام است، پیشنهاد می‌شود ویژگی‌های یک نرم‌افزار حسابداری خوب را بشناسید و آن را با نیازهای تطبیق دهید. در یک کلام می گویم که یک نرم افزار حسابداری خوب، نرم افزاری است که برای نیازهای شما پاسخ خوبی داشته باشید.

پس در اولین قدم، مهم ترین انتظاراتتان را از یک نرم افزار حسابداری بشناسید و سپس برای خرید نرم افزار اقدام کنید. زیرا از برنامه ها، با ارائه امکانات زیاد باید به اعلام قیمت بالا باشد، در صورتی که شما نیازی به هیچ یک از آن امکانات پیشرفته ندارید.

به همین دلیل است که توصیه می شود با توجه به نیازها و خواسته هایتان، انواع نرم افزارها را بشناسید و خریدشان کنید. در این مقاله به بررسی مهم ترین ویژگی های یک نرم افزار حسابداری خوب پرداخت و در نهایت یکی از بهترین و کامل ترین نرم افزارهای حسابداری را معرفی کرد.

1-به روز بودن نرم افزار حسابداری

یکی از مهم‌ترین موارد و ویژگی‌های یک نرم‌افزار حسابداری، این است که از بابت احتمال تغیرات قوانین و مقررات مالی از بین ببرد. با توجه به تغیرات متفاوت که در روند قوانین مالی پیش می آید، یک نرم افزار حسابداری خوب باید پتانسیل آپدیت شود و همگام شود با تغیرات را داشته باشد و این کار مستلزم وجود یک تیم قوی است.

2-پشتیبانی و خدمات پس از فروش

یکی دیگر از مهم ترین مواردی است که برای خرید نرم افزار حسابداری باید آن را دقت کنید، خدماتی است که شرکت ارائه دهنده پس از فروش محصول برای مشتریان خود در نظر گرفته شده است. ممکن است پیچیدگی های برنامه یا هر موضوع دیگری، اختلال در عملکرد شما مانند محاسبه و ارسال لیست حقوق با مشکل وجود داشته باشد.

به صورت کلی برنامه های حسابداری، پکیج های متنوع را برای پشتیبانی و خدمات پس از فروش در نظر می گیرند که تا مدت زمان محدودی رایگان است و بعد از مدتی برای ادامه دار بودن پشتیبانی نیاز به خرید پکیج دارد. خدمات پشتیبانی نرم افزار حسابداری به شکل های مختلف تلفنی، ویدئوهای آموزشی و یا ریموت انجام می شود.

3-آنالیز و بررسی گزارش ها به ساده ترین شکل ممکن

ساده، متضاد با پیشرفته بودن نیست. قطعاً یک برنامه داری خوب، با هدف ارائه حساب‌هایی مانند گزارش‌گیری، تهیه گزارشنامه مالیاتی، ارزش افزوده و موارد مشابه، امکانات متفاوتی را در می‌گیرد. یک برنامه خوب به شکلی تهیه شود که علاوه بر فراهم کردن بستری کاملا حرفه ای و مناسب برای دستیابی به امور مد نظر، مدت زمان گزارش گیری و دسترسی به اطلاعات در آن بسیار کم باشد و کارها را بدون پیچیدگی و به ساده ترین حالت ممکن انجام دهد. انجام شود.

4-دارا بودن گرافیک خوب و سهولت استفاده از برنامه

مشاهده اعداد و ارقام بسیار و کار کردن با آن به اندازه کافی نیاز به دقت دارد. از این رو امور حسابداری در یک برنامه، نیازمندی فضای مناسب با گرافیک خوب است. همچنین دارا بودن گرافیک خوب یک برنامه حسابداری تنها مرتبط با فرد حسابدار نیست. بلکه ارائه تحلیل و گزارش ها در قالب گرافیک و تصاویر، باعث درک بهتر آن خواهد شد.

5-امنیت، مهم ترین مشخصه یک نرم افزار حسابداری

امنیت در یک نرم افزار حسابداری مالی به شکل های متفاوت معنا می شود. در اولین قابلیت بکاپ گیری رایگان و خودکار با هدف جلوگیری از تغیرات متفاوت ناشی از خراب شدن سیستم، بالابردن دارد. اطلاعات شفاف و مهم از صحت آن ها، بهترین مورد است که برای مدیران سازمان ها در اولویت قرار دارد.

حال این شفافیت ممکن است به شکل های مختلف از دستکاری و یا حتی افشای، خدشه دار شود که در هر صورت آسیب های مختلف را به یک کسب و کار و سازمان وارد می کند. یک برنامه حسابداری باید امنیت را به بهترین شکل ارائه و بهتر ساختن برای شفاف کردن تغیرات احتمالی توسط کارمندان را داشته باشد.

ویژگی های دیگر وجود دارد تا یک نرم افزار به بهترین حالت خود تبدیل شود اما 5 مورد ذکر شده، از مهم ترین مواردی هستند که وجود آن ها در یک برنامه حسابداری الزامیست.

نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم، مناسب برای تمام کسب و کارها

با توجه به ویژگی های ارائه شده، اگر بخواهیم یک جمع بندی کلی داشته باشیم و در نهایت یک برنامه حسابداری خوب را بررسی کنیم باید بگوییم که نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم، یکی از بهترین مواردی است که می توانید روی آن حساب کنید. علاوه بر موارد ذکر شده، برنامه سپیدار همکاران سیستم، ویژگی های خوب و متفاوت متفاوت است که شاید در هر برنامه حسابداری دیگری، آن را مشاهده کنید. این ویژگی ها عبارت اند از:

قابلیت استفاده از برنامه حسابداری سپیدار سیستم بدون نیاز به موس
امکان جستجو در هر فرم به صورت خاص
قابلیت وارد کردن اطلاعات تکمیلی و ایجاد گزارش جدید و منحصر به فرد
قابلیت پیوست انواع اسناد برای هر فرم

برخی از ویژگی‌های این برنامه به این موارد محدود نمی‌شود، بلکه گزینه‌های ذکر شده از قابلیت‌هایی هستند که در برنامه کمتری وجود دارد و قطعاً این مورد را نشان می‌دهد که تیم تحقیق و توسعه برای ارائه بستری مناسب و پویا است.

نرم افزار فروشگاهی دشت همکاران سیستم نیز یکی دیگر از برنامه های حسابداری است که با انواع اصناف و فروشگاه ها ساخته و عرضه می شود که بهترین امکانات را با هدف کنترل و مدیریت حساب ها ارائه کرده است.

در نهایت پیشنهاد می کنم اگر موضوع خاصی وجود دارد که به نظر شما در نرم افزارهای حسابداری به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته است، آن را با ما درمیان قرار دهید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!