بهترین راه حل ذخیره سازی اطلاعات
بهترین راه حل ذخیره سازی اطلاعات

دیر یا زود، کسب و کار کوچک شما به فضای بیشتری برای ذخیره کردن داده ها نیاز پیدا می کند. عوامل حیاتی سازمان‌ها و شرکت‌های کوچک و بزرگ، داده‌ها و اطلاعات آن‌ها در قالب ایمیل، اسناد و فایل‌های صوتی و تصویری است و برنامه‌های حیاتی که در سازمان‌ها استفاده می‌کنند، به فضای زیادی برای ذخیره سازی نیاز دارند. از طرفی دیگر، اتفاقات روز دنیا معمولا به ما برای ذخیره سازی دامن می‌زند:

مقررات دولتی کسب و کارها را ملزم به نگهداری و بکاپ گیری از انواع داده ها می کند. همچنین، با افزایش ویروس‌های کامپیوتری و نرم‌افزارهای جاسوسی، نیاز به ذخیره‌سازی اطلاعات بیش از پیش‌شده است. نیاز روزافزون به ذخیره فایل‌های حجیم مانند ویدئو و به اشتراک گذاری آن‌ها با کاربران دیگر، برای راه‌حل‌های پیشرفته ذخیره‌سازی را بیشتر می‌کند.

ذخیره اطلاعات و مدیریت این ذخیره سازی شرط اصلی برای موفقیت شرکت هاست. گزینه های متعدد به عنوان بهترین راه حل ذخیره سازی اطلاعات ارزش ما وجود دارد. با این اوصاف، چگونه بهترین راه حل را انتخاب کنید؟ برای تعیین ابتدا باید نیازهای ذخیره سازی را از نظر وضعیت و تصمیم خود در نظر بگیرید. سپس گزینه‌های ذخیره سازی را بودجه خود لیست کنید. در نهایت باید برای پیاده سازی راهکارهای ذخیره سازی خود برنامه ریزی دقیقی انجام دهید. در این مقاله بهترین راه حل ذخیره سازی اطلاعات را به شما معرفی می کنیم.

نیازهای ذخیره سازی شما چیست؟
کسب و کارهای کوچک اولیه نیازهای ذخیره سازی مورد نیاز برای برنامه ها، داده ها، و نحوه دسترسی به آن ها را ارزیابی کنند. این سوالات در شروع کار به شما کمک می کنند:

کدام برنامه‌ها حجم فایل‌ها را تولید می‌کند؟
کدام برنامه‌ها روی کدام سرورها اجرا می‌شوند؟
با چه سرعتی می توانید به داده ها دسترسی داشته باشید؟
زمانی که پاسخ خوبی برای این سوالات داشته باشید، ذخیره ایده بهتر در مورد نیازهای ساخت خود می رسد. در این مقاله با یکی از پرکاربردترین روش‌های ذخیره سازی، یعنی مجازی سازی استوریج آشنا می‌شوید. در پایان این مقاله می‌دانید که چرا از این فناوری استفاده می‌شود و نحوه مدیریت استوریج مجازی به چه شکلی خواهد بود.

بهترین راه حل ذخیره سازی اطلاعات
در گذشته، اسناد مهم در پرونده ها و پوشه های کاغذی و در یک محل امن نگهداری می شود. مثلا در یک کمد بایگانی. در حال حاضر بیشتر فایل‌ها به صورت دیجیتالی در رایانه ذخیره‌شده می‌شوند، اما استوریج کامپیوتر هم‌تنظیم‌هایی است و اگر کامپیوتر خراب شود چه می‌شود؟ چگونه می‌توانیم فایل‌ها را ذخیره کنیم و خیالمان را از این ذخیره سازی راحت کنیم؟ ذخیره سازی یک پاسخ و راه حل بسیار رایج است. مفهوم کلی این نوع مجازی سازی می‌تواند کمی گیج کننده باشد؛ فایل‌ها دقیقاً کجا هستند و چگونه به آن مکان منتقل می‌شوند؟

چرا مجازی سازی استوریج بهترین راه حل ذخیره سازی اطلاعات است؟
استوریج به عنوان راهی برای افزایش ظرفیت ذخیره سازی مجازی برای کارهای مختلف آغاز شد. فرض کنید یک شرکت سه کارمند دارد و هرکدام از رایانه های خود استفاده می کنند. هر یک از این کامپیوترها مقدار محدودی برای ذخیره سازی اطلاعات دارند. اگر یکی از آن‌ها از مقدار فضای ذخیره سازی بیشتر استفاده کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ممکن است کار یک کارمند با برنامه های سنگین ذخیره شده باشد و تقریباً از تمام فضایی که کامپیوتر خود استفاده می کند. در آن سو، کارمند دیگر از فضای ذخیره‌سازی هیچ استفاده‌ای نمی‌کند و بنابراین فضای ذخیره‌سازی رایانه‌های او اساسا هدر می‌رود. در این صورت کارمند اول باید به فضای ذخیره سازی کارمند دوم دسترسی داشته باشید. اینطور نیست؟

به اشتراک گذاری تمام استوریج برای هر کاربر همان چیزی است که بهترین راه حل ذخیره سازی ارائه می‌دهد: دسترسی نامحدود به استوریج.

پیاده سازی مجازی سازی استوریج در زیرساخت IT
اگر مجازی سازی در محیط IT پیاده سازی شود، مدیریت ذخیره سازی سازمان شما را بهبود می بخشد. از آنجایی که همه چیز به درستی ذخیره شده و مدیریت می‌شود، انجام می‌شود، کار برابر خواهد شد. با این نوع مجازی سازی می توانم از فضای استوریج استفاده کنم. چرا که اطلاعات در یک مکان خاص می‌تواند باعث شود از دست رفتن یا داده‌ها شود. بنابراین، تقسیم مناسب فضای استوریج بهترین ویژگی مجازی سازی استوریج است. این مجازی سازی در محاسبات ابری بسیار قابل قبول عمل می‌کند.

موارد استفاده از مجازی سازی استوریج
مجازی سازی کارایی استوریج را افزایش می دهد. در ادامه برخی از بهترین موارد استفاده از استوریج آورده شده است:

مجازی سازی استوریج در کلود
مدیریت محیط ابری هیبرید به طور همزمان بسیار مشکل است. با این حال، با استفاده از استوریج مجازی امکان مدیریت و بکاپ گیری از داده ها را فراهم می کند.

مجازی سازی برای استوریج SAN
مجازی سازی SAN به شما امکان می‌دهد از عملکردهای پیشرفته، فضای‌سازی سطحی و مدیریت آسان زیرساخت استوریج بهره ببرید. SAN مجازی با پشتیبانی از حجم کار در نقیاس، به افزایش کارایی سازمان‌ها کمک می‌کند. این سیستم یک استوریج مقرون به صرفه برای سازمان‌ها با اندازه و کلاس سازمانی آن‌ها می‌دهد.

امکانات از بهترین راه حل ذخیره سازی اطلاعات استفاده
در این بخش برخی از کاربران مجازی سازی استوریج را مورد بحث قرار می دهیم:

بازیابی و آپلود آسان اطلاعات: در استوریج مجازی، بازیابی داده ها با بیشترین سرعت انجام می شود. دسترسی به یک فایل در این فضای مجازی به دسترسی آسان به فایل‌ها در کامپیوتر است.
مدیریت بهتر: اطلاعات ارزشمند سازمان خود را می‌توان بر اساس میزان استفاده ذخیره کرد، به عنوان مثال، مواردی را که می‌توان استفاده کرد را در یک سیستم استوریج با کارایی بالا ذخیره کرد و داده‌هایی را که بیشتر از آن‌ها استفاده می‌کنند، نمی‌توان در استوریج کمیتر کرد. قرار داد. در این شرایط کاربر هیچ مشکلی برای ذخیره دیتاهای مهم خود نخواهد داشت.
امنیت: با استفاده از بهترین روش ذخیره سازی، داده‌ها در مکان‌های مختلف و با حداکثر امنیت ذخیره شده می‌شوند. اگر مشکلی رخ دهد، می‌توانم از مکان دیگری بازیابی کنم و این مشکل هرگز روی روند کسب و کار شما تأثیری نخواهد داشت.
استفاده بیشتر از فضای دیسک: در حالی که استفاده از دیسک با روش‌های ذخیره سازی دیگر معمولا بین 30 تا 70 درصد است. با فناوری استوریج مجازی استفاده از دیسک به 70 تا 90 درصد می‌رسد.
کامنت‌پذیری بیشتر: مجازی‌سازی استوریج سطوح‌های موجود از پلتفرم‌های ذخیره‌سازی را در خود جای می‌دهد و بهتر پذیرش می‌کند.
محیط IT ساده‌تر: مجازی سازی استوریج میزان سخت افزار مورد استفاده برای اجرای برنامه‌ها را کاهش می‌دهد، که همین امر کنترل دیتاسنتر را بسیار آسان خواهد کرد.
مجازی سازی سرور و مجازی سازی استوریج چیست؟
گزینه‌های بسیاری از فناوری مجازی سازی برای سازمان‌ها وجود دارد و کسب و کارهای مختلف نیاز دارند بهترین گزینه را انتخاب کنند. در واقع، نیاز به سازمان شما تعیین می‌کند که بهترین گزینه برای سازمان‌ها خواهد بود. با این حال، مجازی سازی چیزهای بیشتر برای گفتن دارد. با مجازی مشکلات بسیار کارآمدتر حل می‌شوند و همه اینها به خاطر این است که سیستم عامل سخت افزار جدا می‌شود. در این صورت، اگر یک سرور از کار بیفتد، می‌توان سرور دیگری را برای میزبانی فراخوانی کرد.

مجازیسازی سرور همچنین سختافزار را بر اساس تنظیم می‌کند و در نتیجه نتیجه‌پذیری بیشتر در سیستم ایجاد می‌شود. با کاهش حجم کار، سرورها را می‌توان کرد و برعکس؛ با افزایش تسک، همان ها را می توان دوباره راه اندازی کرد. بنابراین، سازمان با خرید سرورهای کم و بهینه می‌تواند در هزینه‌های برق، خنک‌کننده و سخت‌افزار باشد که بیشتر اوقات بدون استفاده می‌تواند صرفه‌جویی کند.

مجازی سازی استوریج به دسترسی راحت تر و سریع تر کمک می کند. به خصوص زمانی که همراه با مجازی سازی سرور استفاده می شود. وقتی استوریج‌، فضای ذخیره‌سازی را می‌توان از منبع مدیریت کرد و به عنوان یک مخزن واحد از آن استفاده کرد. علاوه بر این، بسیاری از سرورها می‌توانند به داده‌های ذخیره شده در SAN دسترسی داشته باشند و این امر را داشته باشند، از SAN بسیار ساده‌تر خواهد شد.

نتیجه گیری
داده‌ها با ارزش‌ترین دارایی‌های سازمان شماست. نه تنها سازمان‌ها موظف به رعایت قوانین حفظ حریم خصوصی داده‌ها هستند، بلکه استفاده صحیح از بهترین راه‌حل ذخیره‌سازی اطلاعات از کسب و کار شما محافظت می‌شود و در عین حال به مشتریان اطمینان می‌دهند که حریم خصوصی آن‌ها در موقعیت قرار دارد. با این حال بهترین راه حل ذخیره سازی را انتخاب کنید اطلاعات می توانید برای کسب و کار چالش برانگیز باشید.

مجازی سازی استوریج در حال حاضر یک تکنیک رایج در میان کاربران است، زیرا کاربران بی شماری را به نحوه استفاده از آن ارائه می‌دهد. به کمک استوریج مجازی در رایانش ابری، تمام درایوها در یک منبع مرکزی ترکیب می‌شوند و اطلاعات در همین مکان ذخیره می‌شود. این مجازی سازی را قابل توجهی برای کاربران خواهد کرد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!