در مقاله قبلی راجع به چند تا از موارد صحبت کردیم که حتی بعد از شرکت در آخرین مراحل جذب شغلی لازم است در نظر بگیرید. گفتیم که کار شما بعد از مصاحبه کاری در واقع تمام نشده است، بلکه این زمان، زمان جمع‌آوری برای قبول کردن کار پیشنهادی یا انجام آن است.

در ادامه آخرین نکات مهم را برای بررسی پیشنهاد شغلی مطرح می‌کنیم. برای خواندن بقیه قسمت‌های این سلسله مطالب در مصاحبه کاری حرفه‌ای به پست‌های قبلی مراجعه کنید.

سبک زندگی

یادتان باشد که شغل تنها یک سوم زندگی شما را تشکیل می دهد. به جز 8 ساعتی که کار می‌کنید، 8 ساعت بیدار هستید و به زندگی شخصی و تفریحات خود می‌رسید و 8 ساعت نیز برای داشتن زندگی دوست دارید. فکر کنید و ببینید اگر می توانید بین شغلی و شخصی را حفظ کنید، در شغل جدید چه امکاناتی در اختیار دارید؟

کار شما و سبک زندگی باید از هماهنگی لازم با هم مطمئن باشید تا رضایت داشته باشید.
کار شما و سبک زندگی باید از هماهنگی لازم با هم مطمئن باشید تا رضایت داشته باشید.

مسیری که باید برای رسیدن به محل کار و برگشتن از آن طی چقدر است؟ برنامه ای که در پاراگراف اول گفته شده آیا فرهنگ سازمانی و مدیران شرکت به نحوی هستند که نیازهای انسانی و کارمندان خانوادگی را درک می کنند و با دادن مرخصی در مواقع لازم به راحتی می کنند؟ آیا این شغل امکان دورکاری دارد؟ چگونه می‌توان برای دورکاری درخواست کرد و شرایطش چیست؟ آیا ساعت کاری شناور دارید؟ تمام این موارد را می‌توان از همکاران آینده یا مستقیم در مصاحبه سؤال کنید.

ارزش ها و فرهنگ سازمانی

سازمان‌ها و شرکت‌ها سعی می‌کنند تا مجموعه‌ای از ارزش‌ها را مدون سازند و فرهنگ خاص را برای حول محور آن ارزش‌ها سامان دهند. اگر شما به مأموریتی که شرکتی برای خود تعریف کرده است اعتقادی نداشته باشد و ارزش‌های آن را نداشته باشد، در آن شرکت عملکرد موفقی نداشته باشید. منظور در اینجا صرفا عملکرد مادی نیست، اجازه بدهید مثال بزنیم.

فرض کنید یکی از ارزش‌های بنیادین شما در زندگی این است که کاری که می‌کنید و از آن حقوق دریافت می‌کنید، آسیبی به محیط‌زیست یا انسان‌ها بدنبال نباشد. اکنون فرصت شغلی‌های به شما پیشنهاد می‌شود در شرکتی که درآمد و توسعه برایش حرف اول را می‌زند.

به همین دلیل اگر فعالیت‌های آن شرکت می‌کند از بین رفتن جنگل‌ها یا محل تخریب‌ها و زندگی انسان‌ها می‌شود که مدیرانش خاطره‌ای برایش قائل شود. در نتیجه شاید شما در آن سِمَت کار کنید و پول خوبی هم دربیاورید، اما هرگز از کارتان لذت نمی‌برید و با وجدان خود دست به گریبان می‌شود.

قبل از قبول پیشنهاد همکاری حتما در مورد ارزش های شرکت اطلاعات لازم را بیاورید.
قبل از قبول پیشنهاد همکاری حتما در مورد ارزش های شرکت اطلاعات لازم را بیاورید.

یکی از راه‌های خوب برای فهمیدن ارزش‌ها و فرهنگ حاکم بر شرکت‌هاست که نگاهی به وب سایت آنها بیاندازید یا اخبار مربوط به فعالیت‌هایشان را بخوانید. همین نقد مشتریان و ذی‌نفعان شرکت‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و لینکدین، ها، تمجیدها و شکایات بسیاری در موردشان ثبت می‌کنند که خواندنشان خوبی را به شما خواهد داد.

همکاران

قرار است ساعتهای طولانی بیداری و مفیدترین ساعات بازدهیتان را در محل کار همراه انسانهای دیگران سر کنید. همکاران شما در خوشحالی یا ناراحتی‌تان خواهند داشت. ممکن است به مرور زمان بدل به نزدیکترین دوستان و همراهانتان و با اشتراک‌گذاری تجربیات و دانسته‌هایشان در پربارتر شدن دوران کاری‌تان کمک کنند.

اما امان از همکار حسود و ناسازگار! این افراد نه تنها شما را از کار کردن محروم می‌کنند، بلکه در صورت بالا گرفتن تنش‌ها کم‌کم ممکن است شما را در ادامه مسیر بپذیرد. است که در فرآیند مصاحبه فرصتی برای ملاقات شخصی با آنها درست است، اما می‌توان در مورد آنها سؤالاتی از این قبیل افراد بپرسید: «همکاران نزدیک من در شرکت چه کسانی هستند؟»، و اجازه دهید که در صورت امکان آنها را یک نظر ببینید و سلام کنید. و احوالپرسی کوتاهی داشته باشید.

همکاران شما بهترین دوستان یا بدترین دشمنانتان باشند.
همکاران شما بهترین دوستان یا بدترین دشمنانتان باشند.

کارفرما

یکی از راه های اصلی کار ترک در سازمان ها، ارتباط میان کارفرما و کارمندان است. در طول مصاحبه، ارزیابی تقریبی‌ای از نظر آینده را در نظر داشته باشید. به عنوان نمونه، مدتی از سوال و جواب‌ها گذشت و مصاحبه‌کننده نیز احساس راحتی بیشتری داشت، در یک موقعیت مرتبط با مدیریت شرکت سوال کنید. مثلاً «چند وقت است در این شرکت مشغول هستید؟»، یا «چه چیزی این شرکت را از همه بیشتر دوست دارید؟». اگر هم مستقیماً با خود کارفرما مصاحبه می‌کنید، می‌توانید همین سؤال‌ها را از شما بپرسید، البته با دقت بیشتر و در تصاویری که احساس می‌کنید او فردی خوش‌مشرب و اهل اطلاعات است.

رابطه بین و کارمند از مهمترین فاکتورها برای شروع شدن در شرکت هاست.
رابطه بین و کارمند از مهمترین فاکتورها برای شروع شدن در شرکت هاست.

تجربه شخصی از شرکت در طول مصاحبه

یکی از چیزهایی که شاید در روند مصاحبه زباد برایتان مهم نباشد، خود همین روند مصاحبه است. لازم است در موردش فکر کنید. به عنوان نمونه، ببینید آیا فرد مسئول هماهنگی با شما، کارش را درست انجام داده است؟ در حین مصاحبه، فرد مصاحبه کننده حواسش به شما بوده است و برای کارش تسلط داشته اید یا متوجه ناپختگی شده اید؟

آیا شرکت روندی برای اعلام نظر نهایی در مورد مصاحبه با شما تعیین کرده است یا شما باید منتظر بمانید و بیخبر باشید؟ این موارد جزیی می‌توانند شما را از تجربه‌هایی که در آینده به عنوان کارمند شرکت می‌کنند، به دست آورید.

کلام آخر

در روند جستجوی بدنبال کاری که شما را از نظر مالی و روحی راضی نگه می دارد، معمولا لازم است یک یا چند مصاحبه شغلی هم انجام دهید. مصاحبه‌ها به هدف سنجش شما از نظر رفتاری و مهارت‌های نرم‌افزاری و مهارت‌های سخت انجام می‌شوند. شرکت‌ها طی سال‌های بعدی روی مصاحبه شغلی حساب ویژه باز کرده‌اند و معمولاً در سازمان‌ها یا شرکت‌های بزرگ، تیم آچ آر کار گزینش را به عهده دارد.

انتخاب افراد مناسب برای مشاغل مختلف و حفظ و نگهداری آن‌ها برای شرکت‌ها، هزینه‌ها و وقت‌گیری است. از بین هزاران رزومه‌ای که برای یک فرصت شغلی ارسال می‌شود، افراد کمی برای مصاحبه می‌شوند.

برای به دست آوردن موقعیت شغلی، معمولا باید چند نوع مصاحبه را از سر بگذرانید.
برای به دست آوردن موقعیت شغلی، معمولا باید چند نوع مصاحبه را از سر بگذرانید.

بنابراین مهم است که در اولین قدم خود را فردی حرفه ای معرفی کنید. در این مطلب، مصاحبه حرفه‌ای به سه بخش قبل، در حین و بعد از مصاحبه تقسیم می‌شود. در هر یک از بخش‌ها سعی کنید تا نکاتی را که باید بازگویی کنید.