یکی از نوشیدنی های محبوب در سراسر جهان چای است که بعد از مصرف آب در جهان دارد. این نوشیدنی گرم در آسیایی بسیار پرطرفدارتر است. شاید همه چیزهایی که این محصول را روزانه چندین بار مصرف می کنند، هیچ وقت با پروسه ی تولید و بسته بندی چایی آشنایی ندارند. از آنجا ایران یکی از برترین‌ها و صادرکننده‌های چایی است که بسته بندی چایی از آن مهم است.مصرف چایی به عنوان قرص آرامبخش یکی از رایج ترین و پر مصرف ترین نوشیدنی ها در ایران است.

انواع چای که شامل چای سیاه، چای سبز، چای اولانگ و چای سفید همگی از گیاهی به نام Camellia Sinensis درست می شود و در واقع تفاوت در فرآیند و روش تولید است که چای را به چند نوع تقسیم بندی می کند. به طور کلی این نوشیدنی به دو روش ارتدکس یا و روش CTC یا غیررسمی تولید می شود که در ایران بیشتر چای سیاه به صورت رسمی و ارتدکس تولید می شود. نمونه های غیر رسمی بیشتر از کشور هند و کنیا وارد ایران می شود. این دو فرآیند بر روی ظاهر و مشخصه های چایی تاثیر می گذارند و تفاوتی را در آن ایجاد می کنند. از نظر ظاهری تولید شده به فرآیند ارتدکس دارای برگ هایی در چایی هم پیچیده و کشیده شده است و با روش غیر رسمی دارای برگ هایی با ظاهر گرد و کُره ای هستند.

برگ های سبز چایی از زمان چیدن تا تبدیل به چای سیاه باید پنج مرحله مهم را طی کنند و پس از طی کردن این مراحل وارد مرحله بسته بندی چای شوند و سپس عرضه می شوند.

مرحله پلاس: پس از اینکه سر زمین برگ های چای چیده شد، باید برای فرآیند پلاسیده شدن آماده شود. برای تسریع این روند برگ ها در محفظه های بزرگ منتقل می شوند و حدود ۲۰ درصد از آب برگ ها گرفته و تغییرات شیمیایی در آن رخ می دهد. این مرحله ۱۲ ساعت به طول انجام می شود و در برخی موارد که شرایط متفاوت تر است تا حدود ۲۴ ساعت زمان نیاز است تا برگ ها تحت باد سرد و گرم قرار بگیرند تا پلاسیده شوند و از شکستن برگ های چای جلوگیری شود. هر مرحله از آماده سازی در یک قسمت مجزا انجام می شود و پس از آماده سازی وارد مرحله مالش می شود.

مرحله مالش: زمانی که برگهای پلاسیده شده وارد مرحله مهم مالش می شوند، این کار توسط دستگاه های مخصوصی انجام می شود تا با متلاشی شدن سلول های چای عصاره آن خارج شود. این فرآیند خیلی با دقت انجام می شود و برگ ها ابتدا به مدت نیم ساعت مالش می دهند سپس با دستگاه غربال برگ های ریز و درشت کاملاً از هم جدا می شوند برگ های ریز وارد مرحله تخمیر و برگ های درشت دوباره وارد دستگاه مالش می شوند. و این عملیات ممکن است ۳ بار تکرار شود. در مرحله مالش ظاهر چای پیچ خورده می شود و عطر و طعم و کیفیت چای را تحت تأثیر آزادسازی برخی از مواد در چای قرار می دهد که باعث ایجاد چایی می شود.

مرحله تخمیر: در مرحله تخمیر فعل و انفعالات شیمیایی در چای روی می دهد و برگ های سبز به چای سیاه می شود. در این مرحله برگ ها در سبد مجزایی در معرض هوا قرار می گیرند و پس از دو تا سه ساعت تخمیر انجام می شود. طولانی شدن این زمان کیفیت چای را پایین می آورد و بر روی عطر و طعم آن تاثیر می گذارد. در مدل چای اولانگ این زمان کمتر است و تخمیر کامل انجام نمی شود.

مرحله خشک کردن: حال که مرحله تخمیر به پایان رسیده است نوبت به تثبیت ویژگی ها و چای می باشد پس از برداشتن تخمیر، چایی وارد دستگاه خشک کن می شود تا حرارت باعث خشک شدن چای شود. در این مرحله حدود ۵ تا ۶ درصد می شود و حدود نیم ساعت زمان می برد.

مرحله سورتینگ: حالا نوبت به رده بندی و جداسازی چایی می رسد. رده بندی به معنی جدا کردن چای از نظر درشتی و کیفیت است. هر کدام از انواع چایی شامل چای ممتاز، چای قلم، چای شکسته، چای و چوب و خاک چای باروتی از جدا شده و وارد پروسه بسته بندی می شوند. هر کدام از انواع این چای ها از نظر کیفیت، طعم و قیمت متفاوت هستند. برای جداسازی انواع دستگاه‌های مخصوص استفاده می‌شود که جدیدترین نوع دستگاه چای لیزر است که با توجه به رنگ چای آن را از چوب جدا می‌کند و محصولی یک دست را می‌کند. بعد از طی کردن تمام پروسه تولید، محصول وارد بسته بندی می شود.

زمانی که در سراسر جهان مصرفی فراگیر شد و برندهای مختلف ناچار به تولید این محصول تولید شد، نقش بسته بندی نیز پررنگ تر شد به طوری که هر برند از ده شیوه بسته بندی مختلف برای تولید محصول بهره می برد. از آنجایی که کیفیت نامناسب بسته بندی بر روی حفظ عطر و طعم تاثیر می گذارد، باید متریال های مناسب در بسته بندی به کار گرفته شود. در واقع نیاز به تعیین می کند که هر محصولی در اشکال از بسته بندی عرضه شود و هر چه طراحی خلاقانه در بسته بندی به کار گرفته شود در افزایش سرمایه و افزایش فروش بر سزایی دارد.

بسته بندی چایی طعم دار:در بیشتر مواقع انواعی از نظر طعم تفکیک می شود و بر روی چای بسته بندی ها نوع و طعم چای درج می شود. چای سبز یا چای سیاه معمولا با استفاده از میوه ها، شکوفه ها و ادویه های مثل وانیل، نعناع، ​​میخک، زعفران، هل، دارچین، گل یاس، گل سرخ، نارنج لیمو و غیره، اسانس های طبیعی و مواد معطر طعم دار عرضه می شود. می شوند.

بسته بندی چایی کیسه ای یا فوری: راحتی در تهیه این نوشیدنی، صنایع بسته بندی را مجاب کرده است که از بسته بندی استفاده می کنند که در حجم کم و تک نفره عرضه می شود. کیسه ای کار را برای مصرف کننده راحت می کند اما آنجایی است که از چای یا خاک چای در بسته استفاده می شود و معمولاً به آن طعم دهنده می زنند کیفیت پایین تری دارد و ممکن است مزه اصلی و واقعی یک چای با کیفیت را داشته باشد. ندهد. چای فوری در واقع از ضایعات و برگهای تخمیر تحت فشار کم تولید می شود و با طعم دهنده هایی مانند وانیل، عسل یا میوه در یک بسته بندی مناسب آماده می شود. کیسه های ظریف توری چهار گوشی نیز عرضه می شوند

بسته بندی چایی متراکم: زمانی که می خواهید حجم زیادی از چایی را در انبار و نگهداری کنید تا به کیفیت مطلوبی برسد که چایی متراکم شده را با کار از هم جدا کنید. این شیوه نگهداری نسبت به برگ سبز بلند مدت تر و بهتر است.

بسته بندی چایی قالبی: از اشکال جدید بسته بندی به صورت قالبی است. این شیوه ارائه چای در اواسط دهه ۱۹۹۰ در هلند اختراع شد. این چایی از برگ و ساقه و ترکه تولید شده است. از ابتدا فرآورده به صورت پودری در می آید و بعد از پودر حاصل در قالب های چوبی ریخته می شود و بر اثر فشار قالبی شکل می شود.

با توجه به اینکه ایران با دارا حدود یک درصد از جمعیت جهان ۴ تا ۵/۴ درصد از مصرف گل چای جهان را به خود اختصاص داده است، چایی را می توان از کالاهای مهم و عمده مورد نیاز مردم دانست. کشور ایران حدود 5 درصد از تولید کل چای جهان را داشته است و جزء کالاهای مورد نیاز در می باشد. دلیل این نکته مهم است که این محصول برمی گردد به دارویی و غذایی. از مهم ترین مصرف برای این نوشیدنی تاثیر مثبت آن روی سیستم اعصاب و رفع و ایجاد آرامش می باشد. در این نوشیدنی از انواع ویتامین ها، هیدرات های کربن، ترکیبات شیمیایی از خانواده های موجود، پلی فنل کافه های شناسایی شده و غیره وجود دارد. ارزش غذایی بیش از این نوشیدنی تا حدی خوب بدن را تامین می کند.

با تمام این ویژگی ها و ویژگی ها، آنچه در نگاه اول نظر مصرف کننده را می گیرد می کند بسته بندی و درج توضیحات روی بسته می باشد. از آنجایی که چای خشک می شود و از نظر درجه بندی و اندازه بندی چای انجام می شود مرحله اضافه کردن اسانس یا طعم های مختلف می شود که در این مرحله از دستگاه میکسر بلندر استفاده می شود. در زیر به انواع دستگاه های کاربردی در مرحله بسته بندی اشاره می کنیم.

دستگاه بسته بندی چایی توزین دار

دستگاه بسته بندی چایی به صورت تی بگ (نپتون)

دستگاه بسته بندی چایی در قوطی

دستگاه بسته بندی چایی در کارتن و کیسه

دستگاه سلفون کش کارتن چایی

در زیر توضیح مختصری در هر مورد از دستگاه ها را بیان می کنیم.

دستگاه پرکن توزین دار قابل استفاده برای بسته بندی چایی با اوزان ۲۰ تا ۱۰۰۰ گرم داخل سلفون های متالایز به صورت بالشتی یا ایستاده می باشد. انواع دستگاه های پرکن شامل دو تو، چهار توزین، ده توزین و چهارده توزین وجود دارد که با توجه به نیاز به انتخاب می شود. ضمنا دستگاه دارای قابلیت تاریخ زنی و پاکتی کردن بسته ها نیز می باشد.

حتما شما هم کنجکاو هستید که چای نپتون دقیقا کدام قسمت از گیاه چای است. چای خرد شده و خاک چای در مخزن مخصوص دستگاه پرکن ریخته می شود و نخ و لفاف مخصوص بسته بندی چای را در اوزان های یکسان به صورت تی بگ بسته بندی می کند.

قوطی های چایی معمولی پلاستیکی، فلزی هستند. برای بسته بندی چایی به این شیوه معمول از دستگاه بسته بندی قوطی پرکن توزین دار می شود. عملکرد این دستگاه ها پرکن تمام اتوماتیک است و دارای نوار انتقال دهنده،سیستم PLC و نمایشگر لمسی است.

در پروسه بسته بندی چایی برای افزایش امنیت بسته بندی از دستگاه سلفون استفاده می شود. این دستگاه برای سلفون کشی جعبه ها و کارتن های چای استفاده می شود و دور تا دور جعبه های تی بگ و پاکت های کیلویی را سلفون کشی می کنند.

برای بسته بندی چایی با حجم بالای یک دستگاه از دستگاه کارتن پرکن یا کیسه پرکن استفاده می شود. این دستگاه دارای بسته بندی اوزان ۲-۵-۱۰-۱۵ کیلو گرمی داخل کیسه یا کارتن را دارند. دستگاه دارای نمایشگر لمسی و سیستم PLC می باشد.

چایی بسیار مهم و پرمصرف می باشد. از آنجایی که این محصول مستقیماً در داخل کشور تولید می‌شود، طبیعی است که در بسته‌بندی کالاهای تولیدی عرضه می‌شود. بسته بندی چای نقش مهمی در فروش و بازاریابی این محصول دارد و هر برند تولید کننده چایی استراتژی و طرح می تواند برای بسته بندی چای کند.در بالا با نحوه تولید و فرآوری چایی، انواع چای و انواع دستگاه های بسته بندی چایی آشنا شدیم. مهندیسان ما آمادگی دارند با بازدید از محل و مشاور رایگان، شما را در انتخاب مناسب ترین و بهترین بسته بندی دستگاه یاری معلوم. فروش کامل کار نیست، آغاز به کار ماست.

صنایع بسته بندی گواتر کنترل با دو دهه تجربه، بهترین مشاوره برای خرید دستگاه می باشد.
برای اطلاع از قیمت ماشین آلات بسته بندی GCPACK با شماره 0912117394 تماس بگیرید

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!