بسته بندی لوازم با کارتن و جعبه در صنایع الکترونیکی انجام می شود. در تمام شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی لوازم خود را با بسته بندی شکیل و زیبا وارد بازار تجارت می کنند. طراحی زیبا، بسته بندی لوکس و مدرن، پیام ها و طراحی زیبای جلد، مولفه هایی هستند که در لحظه اول نظر فرد را به خود جلب می کنند. افراد برای تهیه لوازم الکترونیکی مورد نیاز خود، ابتدا مشخصات و برندهای محبوب در بازارهای داخلی و خارجی را بررسی می کنند، سپس محصول بسته بندی می شوند.
با توجه به اینکه هر روز دستخوش بسیاری می شود و تعداد زیادی را روانه بازار می کند، نیاز به یک بسته بندی مناسب در بخش فناوری بسیار ملموس است. دسته بندی لوازم الکترونیکی نسبت به بسته بندی سایر لوازم مصرفی متفاوت است زیرا هر ضربه ای که ممکن است باعث آسیب به لوازم الکترونیکی شود، باید الزامات و استانداردهای اساسی در تولید جعبه ها رعایت شود.

در زیر با علل بسته بندی لوازم الکترونیکی آشنا شد.

  1. لوازم الکترونیکی افزایش در مقابل شوک و لرزش دارند و با هر فرکانسی و منبعی تحت تأثیر قرار می گیرند. جریان برقی برق یا انرژی الکتریکی به شدت بر روی لوازم الکترونیکی تأثیر منفی می گذارد و باید در ترکیبات بسته بندی از استفاده قرار گیرد که این جریان برق را بین دو وسیله الکترونیکی در غیر این صورت باعث رسیدن به لوازم بسته بندی شده می شود. شود. بهتر است برای محافظت از این ویژگی در ترکیبات جداسازی فوم و پلاستیک نیز استفاده شود.
  2. مطمئناً همه شما می توانید لوازم الکتریکی را به هیچ وجه در تماس با آب و قرار دهید زیرا لوازم دیجیتال زمانی که در معرض خطر قرار دارند از کار می آیند و می توانند از قطعات آن استفاده کنند. جعبه ها و فوم هایی که جهت بسته بندی این لوازم مورد استفاده قرار می گیرند، عایق حرارت و رطوبت هستند و به قطعاتی در اثر محافظت می شوند.
  3. بسته بندی لوازم الکترونیکی باید به نحوی باشد که محصول کاملاً از گرد و غبار محافظت شود.
  4. قیمت لوازم الکترونیکی بالاست از این رو مراقبت و نگهداری از آن چه در مراحل تولید و چه در مراحل عرضه و مصرف زیاد است.

بررسی به دلیل محیط زیست محیطی بیشتر ارائه دهندگان می دهند که از مواد در بسته بندی لوازم الکترونیکی استفاده می شود که قابل اعتماد باشد بازیافت محصول را داشته باشید.
صنعت الكترونيك از رشد بالا و سريع است، همراه با اين رشد، محصولات منسوخ شده و قديمي اين صنعت روز به روز در حال افزايش هستند. ضایعات لوازم الکترونیکی اكنون بیشترین رشد را در دنیای صنعتی دارند و بیشتر دولت ها به فكر بازیافت این محصولات به صورت جامد هستند. این نرم افزار به دلیل افزایش تكنولوژی، وجود نرم افزارهای كاربردی جدید و غیره معمولی هر ماه دستگاه رایانه‌ها را ارتقاء می‌دهد و هر رایانه بیش از چهار الی پنج سال عمر مفید ندارد.
مجموعه این ضایعات از کامپیوترهای مستعمل، قطعات الکترونیکی، دستگاه های چاپ مانند پرینتر و فتوکپی، گوشی های موبایل، تلفن ها، دوربین های عکسبرداری و فیلم برداری، تلویزیون و مانیتورها، لوازم خانگی مانند یخچال و ماشین لباسشویی، تجهیزلت و بردهای مخابراتی. و بسیاری از لوازم الکترونیکی می باشد و حجم بسیار خوبی دارند. عمر کم لوازم الکترونیکی و مصرف گرایی باعث شد این حجم از ضایعات الکترونیکی به یک معظل جدید تبدیل شود.
ضایعات الكترونیكی مخاطره انگیز است. ضایعات الکترونیکی شامل 1000 نوع ماده مختلف است که خیلی از آن سمی است و ممکن است ایجاد کند. موادی مانند: سرب و كادمیویم كه در ساخت صفحه مدارات، اكسید سرب و كادمیوم در مانیتور کاتود raytubes)CRTs)، جیوه در صفحات صفحه تخت، كادمیوم در باتری های كامپیوتر، پلاستیك های كه در كیس های رایانه ای استفاده می شود، كابل. های معمولی و كابل های حاوی پلی وینیل كلوراید كه در هنگام سوختن (جهت آزاد سازی مس از درون سیم ها) اكسیدهای سمی آزاد می سازند.

بسته بندی دستگاه لوازم الکترونیکی

استفاده از دستگاه های پیشرفته و تمام اتوماتیک در ساخت جعبه های بسته بندی ریسک ضایعات و دور ریز را به حداقل می رساند. معمولاً برای این بسته بندی ها از کارتن ها استفاده می شود که از مواد اولیه یک تولید می شود و چاپ و سلفون کشی را دارند. اگر تجهیزات الکترونیکی شرکت های معتبر دنیا می توانید ببینید که چه دلیلی برای موفقیت آن وجود دارد در تجارت تنها بر روی کیفیت تجهیزات الکترونیکی نبوده، اما آن را از ابتدا تمام جزئیات را به بهترین روش ممکن انجام دهید و با جعبه های با کیفیت انجام دهید. طراحی های زیبا و استفاده از ماشین آلات بسته بندی های مدرن برندسازی کرده اند.

برای بسته بندی لوازم الکترونیکی چون لب تاپ، تلویزیون، گوشی های هوشمند، قطعات الکترونیکی از دستگاه چسب زن، دستگاه تسمه کش دروازه ای، تسمه کش نیمه اتومات، دستگاه شرینک پک و غیره استفاده می شود.
دستگاه تسمه کش دروازه ای مناسب برای تسمه کشی دور کارتن کالاهای بزرگ مثل تلویزیون، یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، کولر می باشد. این دستگاه به صورت خودکار قابل نصب روی خطوط بسته بندی می باشد و نیازی به کارگر و اپراتور ندارد.
برای بسته بندی کارتن های لوازم الکترونیکی از دستگاه چسب زن کارتن یا تسمه کش نیمه اتومات استفاده می شود.
برای بسته بندی پلاستیکی قطعات کوچک مثل بردها، کارت گرافیک و کارت حافظه و … با کشیدن نایلون روی این قطعات و جمع آوری نایلون دور قطعه برای جلوگیری از نفوذ گرد و خاک به این لوازم حساس از دستگاه شیرینک پک استفاده می شود.
برای تهیه هر کدام از این دستگاه ها با گروه ماشین سازی گواتر کنترل در اینستاگرم در ارتباط باشید.

بسته بندی لوازم الکترونیکی باید بر اساس معیارهای مناسب از و ظاهر مدرن و زیبایی باید طراحی شود.
چاپ لیمنت: برای بسته بندی قطعات و لوازم الکتریکی از کارتن های با قابلیت چاپ لیمنت استفاده می شود. یعنی ابتدا نوشته و عکس بر روی برچسب چاپ و سپس به کارتن چسبیده می شود. از آنجایی که این نوع چاپ دو مرحله ای است و بیشتر برای کارتن های لمینتی انجام می شود، به آن چاپ لمینتی هم می گویند. چاپ لمینتی کیفیت بالای چاپ، مقاومت بالا در برابر ضربه، افزایش قیمت و فروش می باشد و عیب بزرگ آن هزینه بالا است.
چاپ افست: اگر می توانید یک عکس با بهترین کیفیت بر روی کارتن ها چاپ کنید، چاپ افست بهترین گزینه است.

در افست چهار رنگ اصلی آبی، قرمز، زرد و مشکی استفاده و از ترکیب آن ها رنگ ها خلق می شوند. استفاده از این رنگ ها با علامت اختصاری CMYK بر روی کارتن ها مخصوص می شود. چاپ افست معمولاً کل سطح کارتن را می پوشاند اما لزومی برای آن وجود ندارد.

با توجه به اینکه فناوری و تولید لوازم الکترونیکی است و مدت زمان زیادی صرف می شود تا یک محصول الکترونیکی حساس یک محصول را بیاورد و در زندگی ما کاربرد داشته باشد، یعنی چگونه بسته بندی این محصول حساس است که خیلی مهم است تا در بخش های جابجایی آسیبی به لوازم وارد شده است. در اینجا با بسته بندی لوازم الکترونیکی، بازیافت این محصول، چاپ روی کارتن این محصول، دستگاه بسته بندی لوازم الکترونیکی آشنا شدیم. مشاورمان و مهندسان ما در گروه گواتر کنترل آماده هستند تا بهترین پیشنهاد را برای بسته بندی محصولات شما در اختیارتان قرار دهند. بسته بندی خوب، رمز فروش کالاست.

صنایع بسته بندی گواتر کنترل با دو دهه تجربه، بهترین مشاوره برای خرید دستگاه می باشد.
برای اطلاع از قیمت ماشین آلات بسته بندی GCPACK با شماره ۰۹۱۲۱۱۷۳۹۰۴ تماس بگیرید.اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!