یکی از مهم‌ترین شرکت‌های کوچک که به بهبود کیفیت فعالیت‌ها می‌شود، منابع انسانی برونسپاری است. این اقدام به ایجاد یک ساختار منعطف در شرکت می‌شود که با صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌تواند در برابر تغییرات محیطی برای پیشبرد امور صحیح توانمند باشد. با توجه به این موضوع در بالا بردن میزان بهره‌وری سازمان، می‌خواهیم در این مطلب با منابع برونسپاری در شرکت‌های انسانی کوچک آشنا شویم.

برونسپاری نیروی انسانی به این معناست که بخشی از فعالیت‌های شرکت بر اساس یک چهارچوب و قاعده‌ای به یک فرد خاص یا تیمی از افراد یا یک سازمان دیگر اختصاص دارد. به این شرکت در شرایط راحت‌تری به ترتیب تعیین شده دست پیدا می‌کند.

مناطق متعددی برای برونسپاری نیروی انسانی در شرکت های کوچک وجود دارد. با توجه به اینکه این امکان وجود دارد که می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری مدیران مبنی بر برونسپاری فعالیت‌های منابع انسانی شود به شرح زیر است:

  • شرکت های کوچک سرمایه های اندکی در اختیار دارند. به همین دلیل با برونسپاری فعالیت‌های منابع انسانی تلاش می‌شود تا هزینه‌های آموزش، بیمه درمانی و مالیات، بازنشستگی و نظارت‌های مدیریتی را کاهش دهد و با کم کردن سوددهی شرکت را بالا ببرند.
  • در شروع کار شرکت‌ها یا کسب و کارها از خطا یا احتمال شکست وجود دارد. همچنین معمولاً شروع این کارها هزینه‌بر است. اما با برونسپاری می‌توان از تجربیات و دانش افراد متخصص استفاده کرد و احتمال تصمیمات اشتباه و پرهزینه را کاهش داد.
  • در حقیقتی که نیروهای انسانی داخلی در شرکت‌هایی که می‌توانند یا تخصص کافی برای مدیریت امور را داشته باشند یا بودجه‌ای کافی برای استفاده از وجود نداشته باشد، برونسپاری منابع انسانی می‌تواند یک جایگزین مناسب برای نیروی‌های داخلی باشد. این جایگزینی می‌تواند به صورت موقت یا درازمدت پاسخگوی نیازهای شرکت‌های کوچک باشد.
  • با فعالیت‌های برونسپاری نیروی انسانی می‌توان از خصوصیاتی استفاده کرد که در این شرکت فعالیت می‌کنند. به این ترتیب لازم نیست نیروهای انسانی کارهای غیر تخصصی انجام دهند و بدون اینکه هر وقت آن‌ها به بهترین شکل کار و فعالیت محول شوند را انجام دهند.

برای منابع انسانی برونسپاری نمی‌توان تاریخ دقیقی را مشخص کرد. اما بر اساس برخی از شواهد می‌توان ادعا کرد که یکی از اولین فعالیت‌های برون اسپاری در سال 1989 میلادی برای توصیف تصمیمات شرکت کداک به کار گرفته شده است. این شرکت اطلاعاتی از فعالیتهای فناوری را به یکی از شرکتهای زیر مجموعه به نام آی بی ام کرد. ادعای فوق به این معنا نیست که پیش از این هیچ شرکتی برونسپاری انجام نداده است، زیرا پیش از آن هم شرکت‌هایی از فعالیت‌هایی که امکان پذیرفتن کمتری را دارند، به نیروهای انسانی خارج از شرکت می‌کنند.

اما اگر بخواهیم با اولین کسی که ایده برون اسپاری را مطرح می کند باید به آدام اسمیت اشاره کنیم. وی در کتاب ارزش ملل در سال 1776 برونسپاری را به عنوان یک راه حل هوشمند مطرح می‌کند. آدام اسمیت می‌گوید: این اصطلاح درستی است که ارباب دوراندیش یک خانواده هرگز نمی‌کند چیزی را در خانه بسازد که می‌توان آن را خرید کرد.

گردآوری منابع انسانی حرفه‌ای که تیم کارها و خدمات را با بهترین کیفیت و در زمان مناسب ارائه می‌دهند، کار سخت و هزینه‌بر است. اما با برونسپاری منابع انسانی برای شرکت‌های کم جمعیت می‌توان مشکلات را کاهش داد و از فواید این کار بهره‌مند شد. موارد زیر مهم‌ترین فواید برونسپاری منابع انسانی است.

اصلی‌ترین مزیت برون اسپاری نیروی انسانی این است که هزینه‌های سربار منابع انسانی را کاهش می‌دهد. به این معنا که با کمتر شدن استفاده از نیروی انسانی، هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم برای پیدا کردن می‌کند.

با برون اسپاری منابع انسانی فعالیت‌های دغدغه‌های مدیران کاهش پیدا می‌کند و به راحتی می‌توانند در موضوعات کسب و کار انجام دهند. زیرا معمولاً بخش عمده‌ای از انرژی و زمان‌ها صرف کنترل امور منابع انسانی می‌شود و مانع از پرداخت آن‌ها به امور مدیریتی می‌شود.

سرعت ارائه خدمات و فعالیت‌ها با برونسپاری پیدا می‌کند. به این ترتیب در شرکت های کوچک حجم خدمات در مدت زمان کوتاهی قابل ارائه است.

برون اسپاری منابع انسانی در شرکت‌های کوچک باعث می‌شود رقابت برای انجام فعالیت‌های بهتر بیشتر شود و سعی شود بهترین گزینه‌ها انتخاب شوند. در این شرایط شرایط مناسب برای بهترین رقابت با شرکت‌های دیگر می‌شود و تمام تلاش‌ها برای کارکردن و با انگیزه‌ترین نیروی انسانی انجام می‌شود.

با برونسپاری مزایای بسیاری برای شرکت‌های کوچک دارد و باعث پیش‌برد امور صحیح می‌شود، اما بهتر است با این شیوه از ارائه خدمات هم‌شود که با دید بازتری در آن تصمیم بگیریم.

برون اسپاری منابع انسانی باید در شرایطی انجام شود که کیفیت خدمات ارائه شده مطمئن باشید و حتماً افراد با صلاحیت را برای این کار انتخاب کنید. اگر موارد لازم در ذکر ذکر یا نیروی انسانی انجام شود متعهد به انجام فعالیت‌های پردازش، کیفیت خدمات افزایش می‌کند. چون ممکن است نیروی انسانی به کار گرفته شود فقط به فکر دریافت هزینه باشد و مسئولیت مطلوب بودن خدمات را به عهده بگیرد.

منابع انسانی برونسپاری در تصاویر شرکت محرمانه باشد. چون باید می‌شود داده‌ها و اطلاعات را در اختیار دیگران قرار داد و این امر ممکن است باعث ایجاد مشکلات شود. پس با پیش‌بینی این موضوع سعی کنید داده‌ها را حفظ کنید و در انتخاب منابع برونسپاری دقت کنید.

یکی از موارد مهمی که در برونسپاری حتماً باید به آن توجه شود، توجه به امنیت شغلی در شرکت است. به‌خصوص در شرکت‌های کوچک که ممکن است برون اسپاری فعالیت‌ها باعث آسیب روحیه نیروی کار یا ترک فرصت شغلی آن‌ها شود.

جمع بندی

منابع انسانی برونسپاری به اقدامی گفته می‌شود که طی آن یک شرکت از فعالیت‌ها و کارهایی را که قرار است نیروی انسانی انسانی انجام دهد، به فرد یا افراد داخلی از شرکت می‌کند. به این ترتیب می‌توان هزینه‌های شرکت را کاهش داد و خدمات مطلوب‌تری را به خدمات ارائه کرد.