برنامه نویسی بدون لپ تاپ
برنامه نویسی بدون لپ تاپ

خیلی از دانشجویان و علاقه مندان برنامه نویسی این سوال را می پرسند که آیا ما می خواهم بدون برنامه نویسی را شروع کنیم بله این سوال روشن است کار غیر ممکن است در واقع.

ولی اگر شما بدون سسیتم برنامه نویسی را شروع کنید کارتون کمی سخت تر است.

آنچه در این مقاله می‌خواند

  • پیش نیازی های برنامه نویسی چیست؟
  • زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید
  • مطالعه کتاب های برنامه نویسی
  • دیدن فیلم های آموزشی
  • نوشتن کدها روی کاغذ
  • استفاده از کافی نت
  • استفاده از وب سایت های آنلاین
  • اپلیکشین های آموزش برنامه نویسی
  • نتیجه گیری

یکی از پیش نیازهای برنامه نویسی زبان انگلیسی شما در حد متوسط ​​خیلی از دوستان سوال می کنم که چرا برای برنامه نویسی به زبان انگلیسی نیازی داریم در واقع در برنامه نویسی با یکسیری چالش روبرو می شویم که می توانید آنها را در سایت های انگلیسی مانند آن قرار دهید. سرریز پشته با بقیه برنامه نویس ها به اشتراک بگذارید و راه حل آن را پیدا کنید.

پیش نیازی بعدی که مهم ترین پیش نیاز هستش حل مسئله است .

در مرحله بعدی شما باید زبانی که مناسب شما باشد و به آن علاقه دارید را امتحان کنید.

شما باید این سوال را از خودتون بپرسید که «چرا می‌توانید به این زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید؟»

اگر هدف شما از برنامه نویسی فقط کسب درآمد است و از برنامه نویسی لذت نمی برید شما در این حوزه موفق نمی شوید پس با خودتون صادق باشید.

شاید روش ها کمی به نظر برسد اما برای کسانی که می خواهند برنامه نویسی را شروع کنند مناسب است.

اگر شما می توانید از برنامه های نویسی داشته باشید باید کتاب های مربوط به برنامه نویسی را بخوانید که خیلی دانشگاه از هیا مطرح جهان هم برای شروع برنامه نویسی از این روش استفاده می کند.

کتاب های بسیاری در حوزه برنامه نویسی هستند که می توانید از وبسایت های مثل گیت هاب نسخه الکترونیکی آنها را به صورت رایگان دانلود و مطالعه کنید.

نکته ای که هست شما اگر فقط کتاب بخوانید فقط جنبه تئوری دارید و باید در کنار آموزش دیدن تمرین هم بکنید و آن دانسته های خودتون را به کار بگیرید.

در قدم بعدی شما باید فیلم های آموزش برنامه نویسی را نگاه کنید تا با خطاها و رفع آنها آشنا شوید. دنیایی که دنیای اینترنت پر از محتوا است و مثل یک اقیانوس می ماند شما می توانید با یک سرچ خیلی ساده توی اینترنت می توانید فیلم آموزشی رایگانی برای پیدا کنید که در ادامه یک سایت خیلی عالی در زمینه آموزش برنامه نویسی بهش ما. معرفی می کنیم.

یکی دیگر از روش ها توی دانشگاه هم برای افراد مبتدی استفاده می شود نوشتن کد روی کاغذ است که برای کسانی که تازه برنامه نویسی را شروع کردند مناسب است. در مرحله بعدی شما باید بیاید و از کدهای خودتون خروجی بگریید.

کافی نت ها یک مکان عمومی برای استفاده از کامپیوتر و اینترنت می باشد. در ارائه آن خدمات یک هزینه ی باید پرداخت کنید. شما با اجازه گرفتن از مدیر کافی نت می توانید کدهای خودتون را وارد کنید و خروجی بگیرید یا اینکه به خود آن مدیر بگید که برای خروجی کدهاتون را بگیرید.

یک سری وب سایت های هستند که می توانید با استفاده از تبلت یا گوشی خودتون خروجی کدهاتون را بگیرید.

سایت w3schools

این سایت یک مرجع اصلی آموزشی برنامه نویسی است که زبان های مختلف را به شما آموزش می دهد مثل جاوا اسکریپت و پی اچ پی و پایتون و… و فریمورک های مثل بوت استرپ و ریکت و…

این سایت هزاران مثال برای شما در زبان های مختلف زده شده است و شما می توانید این مثال را ویرایش کنید و کدهای خودتون را جایگزین کنید و از آن خارج شوید..

SoloLearn
SoloLearn

اپلیکشن های در زمینه آموزش برنامه نویسی هستند که می توانند آنها را از Google play و App store دانلود و روی موبایل یا تبلت خودتون نصب کنید که از بهترین برنامه های اپلیکشن سولو لرن است که برای برداشتن مفهوم واقعا عالی است.

یکی از جذابیت های جذاب این برنامه از شما در رابطه با درس سوالات قبلی می پرسد و اگر آنها را می توانید در مرحله بعدی ببینید.

رابط کاربری این برنامه به این شکل است که توی تصویر می بینید.

Soolearn: کدنویسی را یاد بگیرید
Soolearn: کدنویسی را یاد بگیرید

به لطف پیشرفت تکنولوژی شما می توانید برنامه نویسی را با حداقل امکانات شروع کنید.

البته ناگفته نمادی است که این روش را می‌گوییم که فقط برای آشنایی و شروع برنامه نویسی است و برای برنامه‌ریزی پیچیده به یک کامپیوتر نیاز دارد.

اگر پیشنهادی در رابطه با برنامه نویسی بدون لپ تاپ دارید حتما با ما در میان بگذارید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد 🙂


راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میلاد بنگینی عضو شوید.اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!