برنامه ریزی رتبه 1 کنکور تجربی، جزوه برنامه های درسی خلاصه می شود. چرا هر کسی که رتبه 1 کنکور تجربی را کسب کند، بدون شک در شبانه روز 12 ساعت مطالعه و تا زمان کنکور، تمامی کتاب های درسی را به پایان می رساند.

برنامه ریزی رتبه 1 کنکور تجربی، باید از پیش آزمون خود را پس داده و افرادی را که از این برنامه ریزی استفاده کرده اند، باید جزو رتبه های برتر و تک رقمی کنکور به حساب آیند باشند. اگر شما هم مشتاق هستید تا به طور کامل با برنامه ریزی رتبه 1 کنکور تجربی آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید. به صورت کامل تمام نکات را برای شما در زمان برنامه ریزی درسی شرح داده ایم.

همان طور که پیش تر گفته شد، برنامه ریزی رتبه 1 کنکور تجربی، فوق العاده حساب شده و فشرده می شود. همین طور هر شخص 12 ساعت از شبانه روز خود را صرف مطالعه کتاب های درسی کند تا در موعد برگزاری کنکور، تمام کتاب های درسی را خوانده و امکان پاسخگویی به تست های کنکور را داشته باشد.

اما این که چه مواردی باید در زمان برنامه ریزی رتبه 1 کنکور تجربی در نظر قرار گرفته شوند، جزوی از موارد مهم و بسیار مهم است که در این مطلب به صورت کامل آن را شرح می دهیم.

پیش از این که بخواهیم برنامه ریزی رتبه 1 کنکور تجربی را برای شما شرح دهید، لازم است بدانید که بدون برنامه ریزی، امکان پذیر شدن شما در کنکور وجود ندارد. به همین خاطر لازم است با کمک یک مشاور و یا این مطلب، یک برنامه ریزی دقیق را برای مطالعه همه دروس از تمامی کتاب های درسی انجام دهید.

لازم است کات اطلاع دهید یا برنامه ریز درسی، نقض یک الیزو را ایفا می کند و می تواند به شما یاری دهد تا هر چه سریعتر به شما دسترسی پیدا کنید. در واقع بسیاری از افراد موفق جامعه، از یک مشاور کار بلد کمک می گیرند تا در تصمیم گیری ها هوشمندانه عمل کند و به او یاری دهد تا پیچ های سختی پیش رو را هیچ گونه شکستی پشت سر بگذارد.

اگر تا به حال اسم برنامه ریزی حجمی – زمانی برای کنکور به گوشتان خورده باشد، باید بدانید که این نوع از بهترین برنامه ریزی درسی به شماره می آید. چرا که هم یک برنامه درسی است و هم غیر درسی. این نوع برنامه ریزی درسی به این معناست که در یک بازه زمانی مشخص، حجم تعیین شده از یک درس مطالعه شده و به خوبی آن را ببینید.

اولین و مهم ترین برنامه حجمی – زمانی، برنامه داشتن برای تمام لحظات خوابیدن، غذا خوردن، غذا خوردن و… می باشد. یکی از مشکلاتی که می توانید شما را از برنامه ریزی رتبه 1 کنکور تجربی عقب بیاندازد، نداشتن برنامه ای منظم می باشد.

دانش آموزان باید با کمک برنامه حجمی – زمانی، به درستی همه امور روزمره خود را برنامه ریزی کنند و در ساعات مشخص شده، یک را انجام دهند. شما با انجام این مدل از برنامه ریزی درسی، مطمئناً به مرور زمان شاهد پیشرفت چشم گیری خواهید بود!

داشتن یک برنامه ریزی دقیق برای مطالعات درسی، می تواند به طور روزانه به پیشرفت فرد منجر شود، باعث ایجاد عادت های مطالعاتی نیز می شود که این می تواند از کنکور نیز ادامه پیدا کند و باعث موفقیت بیش از حد در دانشگاه شود.

ایجاد ترکیب بین درس خواندن، فیلم آموزشی دیدن و تست زدن، یکی از ویژگی های برنامه ریزی حجمی – زمانی می باشد. این که شما مدام در حال دیدن فیلم آموزشی باشید و یا هر روز فقط بدون هیچ گونه آموزشی تمرین امتحان کنید، می توانید باعث پسرفت شما در کنکور شوید.

به همین خاطر بین تست زدن، و همین طور فیلم آموزشی دیدن، درس خواندن باید لازم باشد تا شما به برنامه ریزی رتبه 1 کنکور تجربی دست پیدا کنید.

پذیرش از مهم ترین خصوصیات و مزیت های برنامه ریزی حجمی که می شود می شود. چرا که این امکان وجود دارد در زمان مشخص شده برای مطالعه بخشی از کتاب، زمان کم بیاورید و یا به هر دلیل دیگری، ممکن است آن را نتوان انجام داد. برنامه ریزی حجمی – زمانی، در طول هفته زمانی را برای مطالعه و جبرات بخشی که در هفته انجام می شود آن را نمی کند، ارائه می کند.

باید در زمان برنامه ریزی درسی، خیلی منطقی به این موضوع نگاه کنید. دانش آموزی که تا به حال صرفاً برای نمره گرفتن در درس های مختلف خوانده شده و ساعت مطالعاتی یا بیشتر نبوده، ممکن است روزانه 12 ساعت مطالعه شود.

از این رو به شما توصیه می کنید برای موفقیت در کنکور تجربی، از روزی 6 ساعت مطالعه خود را شروع کنید و هر هفته بین 1 تا 1.5 ساعت به آن اضافه کنید تا در انتهای ماه دوم ساعت های مطالعاتی را به 12 اضافه کنید. ساعت برسد.

نیما ابوالحسنی رتبه اول کنکور تجربی از شهر تبریز می باشد که در یک خانواده 4 نفری بزرگ شده است. او می گوید: رتبه زیر 10 به ویژه 2 و 3 را مد نظر داشتم اما رتبه یک را نداشتم!

وی ادامه می دهد: از کلاس های خصوصی استفاده کردم و هیچ زمان این موضوع را نمی کنم. اما نحوه تدریس معلم در مدرسه نیز تاثیرگذار است. همینطور از کلاس دهم مطالعه درس های کنکور شروع کردم. به طوری که روز های اول 5 ساعت مطالعه و در نهایت به روزی 12 ساعت ختم می شد.

ابوالحسنی افزود: در عید 9 ساعت مطالعه داشتم. همین طور زمانی را برای تفریح ​​در نظر گرفته بودم اما سعی کردم ادامه دار نباشد. به طور مثال با دوستانم فوتبال بازی می کندم و یا فیلم تماشا می نماییم. همین طور روزانه 40 دقیقه در صفحات مجازی بودم و تمامی برنامه ها را برای زمان خود مد نظر داشتم.

او اضافه کرد: دارم تا در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران درس بخوانم و امیدوارم با عنایت پروردگار یک پزشک حاذق شوم.

رتبه اول کنکور تجربی گفت: کنکور و کسب رتبه اول به هوش بالا نیاز ندارد. بلکه یک فرد با هوش متوسط، می تواند با سختکوشی، هدف گذاری و تلاش مستمر و همین طور برنامه ریزی دقیق، به نتیجه مطلوب برسد.

مشخص کردن دروس در یک هفته

لازم است در ابتدا و قبل از شروع برنامه ریزی، مطالبی را که قرار است در طول هفته مطالعه کنید، مشخص کنید. در مرحله بعدی با توجه به این که روزانه چند ساعت می توانید درس بخوانید، مجموع ساعت های مطالعاتی در یک هفته را مشخص کنید. زمان مطالعه هفتگی را واقع بینانه انتخاب کنید زیرا اگر قبلاً روزانه 3 ساعت مطالعه می کنید و هنگام برنامه ریزی برای 8 ساعت مطالعه برنامه ریزی می کنید، قطعاً با مشکل مواجه خواهید شد. در نتیجه باید به زمان مطالعه را بالا ببرید.

مشخص کردن مدت زمان مطالعه هر درس در یک هفته

در مرحله دوم، مدت زمان اختصاصی مطالعه هر درس در طول هفته را مشخص کنید. توجه داشته باشید که این زمان را باید بر اساس مهم و ضریب هر درس مشخص کنید، یعنی اگر در طول روز 5 ساعت درس می خوانید (35 ساعت در هفته)، می بایست این زمان را بر اساس میزان ضریب و مهم دروس، بین آن دانست. ها تقسیم کنید. به عنوان مثال، اگر شما داوطلب رشته علوم تجربی هستید و قرار است 35 ساعت در هفته مطالعه داشته باشید (روزانه 5 ساعت)، 10 تا 11 ساعت را به درس زیست شناسی، 3 تا 4 ساعت را به درس ریاضی، 4 تا 5 ساعت را به درس ریاضی. را به درس فیزیک، 4 تا 5 ساعت را به درس شیمی، حدودا 4 ساعت را به درس ادبیات، 2 تا 3 ساعت را به درس عربی، 2 تا 3 ساعت را به زبان انگلیسی و حدودا 3 ساعت را به درس دین و زندگی اختصاصی. دهید.

خاص کردن دروس هر روز

در گام بعدی دروسی که قرار است در هر روز خوانده شود را مشخص کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که تمام روز را به مطالعه یک درس اختصاصی داده شده در طول روز، 3 تا 4 درس مختلف را مطالعه کنید. نکته مهم دیگر این است که اگر قرار باشد در روز 4 درس را مطالعه کنید، هر 4 تا را از میان دروس اختصاصی انتخاب ننمایید. بلکه دو درس اختصاصی و 2 درس عمومی مطالعه کنید و ساعتی هم به تفریح ​​و اقامت بپردازید.

برنامه آخر هفته و جبران دروس عقب افتاده

در پایان هفته نیز روزی را برای جبران دروسی که به هر دلیلی نادیده گرفته اید، آن را در طول هفته بخوانید، اختصاص دهید. مثلا می توانید پایان هفته را برای انجام این کار انتخاب کنید. فراموش نکنید که در برنامه ریزی درسی خود، زمانی را نیز برای مرور و جمع بندی در نظر بگیرید. مرور یکی از مهم ترین قسمت های مطالعه شما و بخش اعظم، فراگیری و ذکر مباحث، به مرور آن مربوط می شود. مرور می تواند روزانه یا هفتگی باشد و این موضوع به نوع برنامه ریزی و قابلیت های فردی شما باشد.

برنامه ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه

به شما توصیه می کنیم که در وهله اول، خود را برای برنامه ریزی درسی اقدام کنید.

حتما در انتهای روز، هفته و ماه عملکردتان را بررسی کنید تا ببینید چقدر نسبت به برنامه ریزی پایبند اید و تا چه حد پیشرفت کردید و در صورت لزوم برنامه ریزی را تغییر دهید.

تست و تشریح در کنار هم

در طول روز هم کار کنید و هم تشریحی بخوانید. شما با زمان های اختصاصی در روز به حل تست، علاوه بر آشنایی با تکنیک های تست زنی، سرعت تان را افزایش می دهد.شما می توانید در این زمینه از یک مشاور کمک بگیرید.

دروس عمومی و اختصاصی در یک روز

در میان دروس عمومی و اختصاصی که در روز می توانید انجام دهید، می توانید هر درس را بر اساس مطالعه و ضریبی که در کنکور باید اختصاص دهید، انجام دهید.

دروس اختصاصی برای مهم تر و باید بیشتر مطالعه شود ولی در ماه های پایانی کنکور، میان باید 50 به 50 باشد زیرا دروس عمومی حفظی و فرار هستند و باید مرور شوند تا در ذهن تان باقی بمانند.

همانطور که لازم است بدانید که پس از شروع مطالعه دروس، باید بعد از مدت زمان 3 هفته تا 4 هفته، به مرور دروس بپردازید.

تعیین باکس های مطالعاتی

منظور از باکس های مطالعاتی این است که برای هر درس عمومی و اختصاصی یک زمان ثابت را در روز تعیین کنید. باکس های مطالعاتی شما می توانید 1/30 باشد و به هر درس عمومی یک باکس و به هر درس اختصاصی دو باکس مطالعاتی، اختصاص دهید.

توجه به دروس پایه

عده ای بیشتر از داوطلبان هستند که تمام یا زمان و تمرکز خود را بر پایه دوازدهم قرار داده اند مخصوصا دانش آموزانی که به مدرسه می روند و فرصتی برای مطالعه دروس پایه ندارند.

منابع کمک آموزشی مناسب

از مهمترین نکات برنامه ریزی کنکوری 1400 که اکثر داوطلبان هم به آن توجه داشته باشند، منابع کمک آموزشی استاندارد است. منابع کمک درسی به عنوان استفاده مکمل آموزشی می‌شوند و نادرست آن را انتخاب می‌کنند در برنامه ریزی شما می‌خواهند داشته باشند.

آزمون های آزمایشی

در برنامه ریزی خود، حتی الامکان بخشی را به شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور سراسری اختصاص دهید. این آزمون ها، شبیه سازهای کنکور به شمار می آیند که شرکت در آن می تواند ذهنی داوطلب و همچنین میزان آمادگی روانی را برای حضور در جلسه تنش کنکور سراسری محک بزند. موسسات زیادی هستند که این آزمون ها را به صورت هفتگی و ماهانه برگزار می کنند و با تفسیر عملکرد شرکت کنندگان، نقاط قوت و ضعف آن ها را به صورت کارنامه منتشر می کنند.

نکته :در میان به این نکته نیز توجه به تغذیه، تفریح ​​و استراحت را فراموش نکنید، تا در مسیر فرسایشی کنکور، دچار مشکل نشوید.

اعلام آخرین جزئیات از برگزاری کنکور ۱۴۰۲

سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تشخیص متقلبان کنکور و دستگیری 800 نفر در کنکور 1101 گفت: کنکور در سال 1102 دوبار در سال و در ماه های دی و تیر 1402 برگزار می شود.

تعداد داوطلبان و پذیرفته شدگان کنکور سراسری

آن گونه که معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش خبر داده، آزمون ۱۴۰۱پنجاه و دومین کنکوری است که در کشور برگزار می‌شود. در این آزمون یک میلیون و ۴۸۹هزار داوطلب شرکت کرده اند که برای شرکت در گروه تجربی بوده است.

برای دانلود پی دی اف این مطلب را کلیک کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!