ایلان ماسک، روز پنجشنبه هفته گذشته در جلسه‌ای به پرسش‌های مهم کارمندان توییتر پاسخ داد. در پایان این جلسه یک سوال از بقیه موارد مهم به نظر می رسد: آیا ماسک می تواند بدون دانش و مطالعه توییتر را اداره کند؟

ثروتمندترین مرد جهان به‌طور آزادانه بیش از ۶۰ دقیقه به پرسش‌های مختلف افراد توییتر درمورد کار از راه‌دور، اخراج، تفسیر محتوا و سایر پرسش‌هایی که حدود هشت هزار کارمند این شبکه اجتماعی بود، پاسخ داد. او بارها و بارها به کارکنانی که تشنه‌ی پاسخ‌های ملموس بودند، فقط مجموعه‌ای از جمله‌های کوتاه ارائه کردند.

آیا نیروی کار راه‌دور توییتر، می‌تواند از خانه به کار خود ادامه دهد؟ آنچه در وبلاگ‌نویسی زنده‌ای بلومبرگ اعلام شد، ماسک در پاسخ به این سوال گفت: «اگر کارمندان در کار خود عالی باشند، بله.» به گفته ی مایک آیزاک از نیویورک تایمز، ماسک در ادامه اعلام کرد: «اگر از نظر بررسی درمحل کار حاضر باشید، خیلی بهتر است.»

ماسک در پاسخ به این پرسش که از چه نوع سیاست‌های تعلیمی حمایت می‌کند، گفت:

ما باید به مردم اجازه دهیم هرچه می‌خواهند بگویند.

به گفته ی کالی حیز، و هیو لنگلی از اینسایدر، ماسک در ادامه توضیح داد:

مهم است که توییتر را می توان جذاب کرد. در واقع این معنی است که به مردم نشان می دهد که آن ها را توهین آمیز بدانند. حتی صادقانه بگویم، خسته‌کننده، خوب نیست. تیکتاک در این زمینه عملکرد خوبی دارد و انجام می دهد تا حوصله شما سر نرود.

دیگر این بود که توییتر باید به چیزی تبدیل شود؟ ماسک در پاسخ گفت:

به یک برنامه فوق‌العاده به سبک چینی، مانند WeChat اما سرگرم‌کننده مانند تیک‌تاک که امکاناتی مانند پرداخت و اشتراک نیز ارائه می‌دهد. دستورالعمل توییتر در این کتاب ایده‌های نیمه‌کاره، جذب یک کاربر کاربر است و این یعنی تعداد کاربران این پلتفرم باید ۷۷۰ میلیون نفر بیشتر از امروز باشد.

واکنش کارمندان به این جلسه، متفاوت اما بیشتر آن‌ها منفی بود. ماسک به‌دلیل که واقعاً مشتاق به نظر می‌رسید درمورد چشم‌انداز مالکیت و اداره توییتر، که از زمان آغاز جنگ فرسایشی ماسک علیه هیئت‌مدیره این شرکت در تلاش برای نادیده ۴۴ میلیارد دلار زیر سوال رفته بود، امتیازهایی به دست آورد.

ایلان ماسک توییتر

بااین‌حال، بیشتر کارمندان اعلام کردند این جلسه باورهای پیشین آن‌ها را درمورد حضور ماسک تقویت کرده است. اگر بخواهیم کلمه‌ای کلیدی از پاسخ‌های کارکنان پیشنهاد بدهیم، آن‌ها از مواردی مثل نام‌نسجم، ایجاد هرج‌ومرج و بی‌انگیزگی استفاده می‌کنند.

برخی از کارمندان می‌دانند چه چیزی برای مدیریت توییتر لازم است، زیرا سال‌ها این کار را انجام دادند. آن‌ها گفته‌اند که ماسک با اعتماد به‌نفس زیاد درمورد شرکتی صحبت می‌کند که در بهترین حالت ممکن، تازه شروع به درک آن، ناراحت‌کننده است.

مقاله مرتبط:

در واقع، با توجه به ماهیت تفکر سطحی ماسک، باید در نظر گرفتن زمانی‌ که ماسک توییتر را بخرد، لحظاتی را که او طی این جلسه با کارمندان اسپری انجام می‌دهد، احتمالاً بیشترین‌ترین دوره‌ها بوده است که درباره مدیریت این شبکه اجتماعی فکر کرده است.

سؤالاتی که ماسک برای پاسخگویی در روز پنج شنبه انتخاب کرده بود، به نظر نمی‌رسند. اما هیچ‌کس اجازه نمی‌دهد درباره‌ی انتقاد او از مدیران فعلی توییتر یا تلاش‌هایش برای کاهش مبلغ قراردادی که امضا کرده است، یا سرمایه‌گذاری‌های آزار و اذیتی که مجدداً در مورد آن مطرح می‌شود، سؤال کند. پرسشی درمورد اخراج‌های احتمالی دریافت که از پاسخ دادن به آن‌ها تفره رفت. اگر او اشاره کرد توییتر درحال ضرر دادن است و گفت که وضعیت فعلی عالی نیست.

ازآنجاکه کارمندان همچنان به این فکر می‌کنند که این خرید برای آن‌ها چه معنایی خواهد داشت، ماسک سخنان غیرمعمولی درمورد شرکت آینده‌ای ارائه کرد. او گفت:

من می‌خواهیم توییتر به تمدنی بهتر کمک کند و طولانی‌مدت کند که در آن ماهیت را بهتر ببینیم.

اگر اشاره‌ای به‌سبک مدیریت مدنظر ماسک در همه این موارد وجود داشت، این بخشی از پاسخ به سؤالی بود که پس از بسته شدن قرارداد، عنوان سرور را به دست خواهد آورد یا خیر. ماسکی نمای شیطنت‌آمیز در قبال عناوین شرکتی می‌کند، او یکی از پادشاهان دنیای فناوری است و بنابراین این سوال بیش‌ازحد منصفانه بود.

پاسخ ماسک در این‌مورد کاملاً واضح بود:

ماسک صرف نظر از عنوان می‌خواهد توییتر را به‌سمت خاص خودش می‌دهد و می‌خواهد در نرم‌افزار، محصول و طراحی این پلتفرم پیشرفت‌هایی ایجاد کند. وی گفت:

من بدم نمی‌آید کارهای دیگری را که مربوط به ادارات یک شرکت است انجام دهد، اما وجودی وجود دارد که باید انجام شود. من واقعاً فقط می‌خواهم مطمئن شوم که توییتر با روشی مناسب و به‌سرعت پیدا کند. من مهم نیستم که عنوان کاری در شرکت چیست، اما بدیهی است که مردم باید به من گوش دهند.

اداره‌ی یک شرکت به‌عنوان، مستلزم این است که شما به‌عنوان مدیر به جزئیات بیشتر توجه داشته باشید، که من هیچ علاقه‌ای را به انجام آن نمی‌دهید، اما هنوز درمورد اینکه شرکت باید به چه چیزی تبدیل شود، اظهارات بسیاری می‌خواهند بکنند و بدیهی باشند که مردم را بکنند. باید به من گوش بده.

این موضوع بسیار جالب است زیرا اگر با افراد صحبت کنید که در تسلا به طور مستقیم با ماسک کار کرده‌اند، دقیقاً می‌دانند که چگونه شرکت را اداره می‌کنند. ماسک اولویت‌هایی را تعیین می‌کند که ظاهراً نمی‌تواند منطقی را به‌نظر برساند و در نتیجه پیشرفت فناوری را که ممکن است دستیابی به آن هدف لازم باشد، به نیروی کارش می‌کند.

مدیر تسلا می‌گوید پرداخت‌ها را مشخص و توییتر را بیشتر شبیه به تیک‌تاک کنید و نهایتاً ۷۷۰ میلیون کاربر جدید را به آن اضافه کنید. این موارد دارای دستورالعمل‌هایی هستند که امکان دارد اول به رئیس جدید توییتر داده شود و هر کارمندی که پشت میز خود را نگه دارد، مسئولیت آن را برعهده خواهد داشت.

مشابه تاریخی برای این نوع رهبری وجود دارد که استیو جابز را در ذهن‌ها تداعی می‌کند. بنیان‌گذاران متین و جزئیات‌گرایانه‌ای هستند که درمدت از کاری خود بهتر استفاده می‌کنند زیرا با آن‌ها بسیار آسان‌تر است. این مورد برای استفاده، حفظ کارمندان و نوآوری خوب است. این روش، امروز حتی از ۲۰ سال پیش هم صادق‌تر است و اینکه شهرت جابز فقط در دوران خودش باقی مانده سخت است.

رد انتقادها از ماسک در سال‌های گذشته به‌دلیل موفقیت وی در ترجمه آسان بوده است. در واقع از بسیاری جهات، این شرکت شگفت انگیز به حساب می‌آید و به تعداد خودروهایی که می‌توانند تولید کنند، در کل صنعت راضی‌ترین مشتریان، خودروهای می‌فروشند.

اما وقتی به تعداد فزاینده‌ای از تحقیقات درمورد نرم‌افزار رانندگی خودکار تسلا نگاه کنیم، رهبری عواقب به سبک ماسک را می‌بینیم. او وعده‌ای رانندگی خودکار به‌طور کامل را می‌دهد که امسال دردسترس قرار خواهد گرفت و مهندسان می‌کنند تا این وعده را به واقعیت تبدیل کنند و اگر موفق شوند، چه کسی آنقدر شجاع خواهد بود که به ماسک بگوید چنین چیزی امکان پذیر نیست؟

اما نشانه‌هایی وجود دارد که این شرایط نیز در حال تغییر است. روز پنج شنبه لورن گراش از ورج گزارش داد که یکی از شرکت‌های ماسک یعنی اسپیس ایکس، نامه‌های سرگشاده به او ارسال می‌شود و رفتار بعدی وی را قربانی دیگر می‌کند. گراش می‌نویسد:

این نامه که ورج آن را بررسی کرده است توضیح می‌دهد که ماسک و موفقیت‌های بعدی آن درمورد آزار و اذیت جنسی علیه او چگونه بر شهرت شرکت تأثیر منفی خواهد داشت.

در این نامه آمده است:

رفتار ماسک در حوزه‌ی عمومی به‌ویژه در هفته‌های اخیر، منبع حواس‌پرتی و باعث شرمساری ما است. او به‌عنوان عامل و برجسته‌ترین نشانه ما، چهره‌ای اسپیس ایکس بوده است و هر توییتی است که می‌کند یک بیانیه‌ای عمومی واقعی از جانب شرکت در نظر گرفته می‌شود. این تیم‌ها و استعدادهای بالقوه‌مان را روشن می‌کنند که پیام‌های وی منعکس‌کننده کار ما نمی‌شوند، بخشی از مسئولیت یا ارزش‌های ما نیست.

نوع شخصیت ماسک، او را به مسیری طولانی هدایت کرده است، اما با توییت‌های جنجالی و هرج‌ومرج‌هایی که در توییتر ایجاد می‌کند، نمی‌دانیم این عمل تا چه زمانی می‌تواند ادامه داشته باشد. سهام تسلا روز پنجشنبه ۸.۵ درصد کاهش یافت و در ۶ ماه گذشته نیز کاهش ۳۱ درصدی ارزش سهام این شرکت بوده است. قوانین گرانش گاهی اوقات حتی درمورد ثروتمندترین مرد جهان نیز اعمال می‌شود.

ماسک گفت: دیگران با کارمندان توییتر برگزار خواهند کرد و می‌توانم با اطمینان بگویم که افراد بی‌صبرانه منتظر این خواهند بود. کارمندان توییتر می‌گویند تمام تلاش خود را انجام می‌دهند تا روی کارشان باقی بمانند. بی‌شک ماسک نیز برای کاهش قیمت‌های خرید توییتر روی دارد. آینده‌ای این شبکه اجتماعی معلق است و هیچ‌کس کمتر از ماسک درمورد آن نگران نیست.