پارتیشن در لغت به معنی تقسیم کردن و مجزا کردن می باشد.

پارتیشن اداری :

به طور کلی زمانی به پارتیشن اداری نیاز پیدا می‌کنیم که بخواهیم فضایی را به هر دلیلی جدا کنیم. این جداسازی باید باشد، در غیر این صورت، فضای هر چقدر بزرگتر باشد طبیعتاً بهتر است .

پارتیشن های اداری برای جداسازی موقت یا پارتیشن بندی فضاهای اداری ، استفاده در دستگاه گیرنده . انواع پارتیشن اداری به صورت جداره و دو جداره با متریال ساخته می شود، از جمله پارتیشن شیشه ای اداری، پارتیشن تجهیزاتی، پارتیشن چوبی اداری و پارتیشن های ترکیبی مانند چوب و شیشه و … .

به دلیل تنوع در طرح، ترکیب رنگ و ملزومات، اندازه، نوع کاربری و …، قیمت پارتیشن اداری متفاوت است ولی نصب پارتیشن به خصوص انواع پارتیشن شیشه های اداری و پارتیشن چوبی اداری می تواند مناسبی در طراحی دکوراسیون فضای اداری باشد. .

مجموعه پارتیشن در تعریف کلی :

۱- در صورت فضای یکی از اتاق های ایجاد شده توسط پارتیشن، با جابجا کردن دیوار فضای لازم می شود.

۲- منازلی که اتاق های بزرگی در تابستان برای خنک کردن و در زمستان برای گرم کردن اتاق به مصرف انرژی بیشتر نیازمندند، با استفاده از پارتیشن می توان اتاق را تنظیم کرد و از هدر رفتن انرژی جلوگیری کرد.

3- در منازل مسکونی تنها با استفاده از فضای جهت پذیرایی از مهمانان می توانند با جابجا پارتیشن مشکل را بر طرف کنند.

۴- افراد در فضای کودکی کمتری نیاز دارند و با رشد و بلوغ به طبع فضای بیشتری نیاز دارند که با طراحی مناسب و استفاده از دیوار پارتیشن متحرک فضای دلخواه را می سازند.

5- در فضاهای آپارتمانی که فضای مشکل اصلی کودکان برای بازی کردن می باشد با استفاده از پارتیشن مشکل تا حد زیادی می شود .

۶- در ادارات و شرکت‌ها بیشترین کاربرد پارتیشن را می‌توان دید، که تعریف کلی پارتیشن در این اماکن معنادار می‌گیرد، زیرا قدرت اجرایی بالا و تفکیک پذیری فوق‌العاده آن باعث محبوبیت این محصول بین‌مدترها شده است.

انواع پارتیشن :

برای خرید و انتخاب پارتیشن های اداری لازم است در ابتدا انواع آن را بشناسید. انواع پارتیشن اداری شامل پارتیشن شیشه ای اداری، پارتیشن ام دی اف، پارتیشن چوبی اداری، پارتیشن شرکتی، پارتیشن بلوک شیشه ای، پارتیشن شیشه و فلز، پارتیشن شیشه و چوب و پارتیشن ریلی است که هر کدام در 2 نوع تک جداره و دوجداره است. بازار عرضه شده اند .

پارتیشن شیشه ای اداری :

از پارتیشن شیشه ای، در ادارات، فروشگاه ها، منازل و … استفاده می شود. از ویژگی های این پارتیشن می توان گفت محیط را هم برای کارمندان و هم مراجعه کنندگان، بسیار جذاب تر می کند و فقط به میزان بالایی دارد.

پارتیشن شیشه سکوریت یکی از انواع پارتیشن شیشه ای بوده که جزء اصلی پارتیشن شیشه ای را تشکیل می دهد .

قیمت پارتیشن شیشه ای اداری با توجه به نوع آن، متراژ، اندازه و ضخامت رنگ و تعیین می شود.

مجموعه پارتیشن شیشه ای

از جمله مزیت هایی که استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری به همراه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-بهره بردن از نور طبیعی

نور طبیعی در محیط کار، همیشه یکی از مواردی است که باعث می‌شود انسان‌ها از انرژی خارج شوند. با نصب پارتیشن شیشه ای می‌توان از نور طبیعی خورشید نهایت استفاده را در محیط کار برد.

۲- صرفه جوئی در مصرف انرژی

مواردی که می‌گویند، پارتیشن‌های شیشه‌ای از پارتیشن‌های ام‌دی‌اف یا تجهیزاتی، نیاز به استفاده از نور مصنوعی و نصب روشن‌های زیاد تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهند. که این موضوع درازمدت باعث مصرف انرژی در مصرف انرژی می شود.

۳-مقرون به صرفه بودن

در حال حاضر در میان همۀ جداکننده‌های فضا، پارتیشن‌های شیشه‌ای و به‌خصوص پارتیشن تک جداره شیشه ای ارزانترین نوع پارتیشن است. شما با نصب این مدل پارتیشن، می‌توانید با کمترین فضای کاری خود را به دلخواه تفکیک و جداسازی کنید.

۴-هزینه‌ای اجرای پایین

در مقایسه با نصب دیوارهای ثابت، پارتیشن های شیشه ای هزینه های اجرای بسیار پایین تر دارند. بنابراین شما قصد تغییر ساختاری در محیط خود را داشته باشید، با صرف هزینه‌های اندک می‌توانید چیدمان را داشته باشید.

۵-عایق صوتی

پارتیشن شیشه ای می تواند به عنوان عایق صوتی عمل کنند و محیط آرام‌تری را برای کارمندان فراهم سازند.

میزان عایق صوتی بودن (آکوستیک بودن) پارتیشن دوجداره بسیار بیشتر از پارتیشن تک‌جداره است.

۶-مدرن سازی فضا

مجموعه پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری مدرن‌ترین و شکیل‌ترین فضای جداکننده‌ای هستند. شما با نصب پارتیشن تک جداره یا دوجداره شیشه ای در عین استفاده بهینه از فضا، محیطی منحصربفرد و یکدست برای کارمندان خود ارائه کرده اید.

امکان درج لوگو، حکاکی روی شیشه و طرح‌دار کردن شیشه باعث می‌شود شما بتوانید به زیبایی بصری محیط کاری خود اضافه کنید و جلوه‌های متمایز را به آن بدهید.

۷-انعطاف پذیری در فضای کاری

پارتیشن شیشه‌ای بزرگ‌پذیر را در بهره‌برداری از فضا و فضای پرسنل با هم ایجاد می‌کند. این مدل پارتیشن علاوه بر سبکی، مشاهده نسبت به عملکرد در فضاهای کاری ایجاد می کند.

۸-طول عمر بالا

پارتیشن‌های شیشه‌های تکجداره و دوجداره، در صورت مراقبت و نگهداری صحیح، طول عمر بالا داشته باشید و تنها با صرف یک بار هزینه‌های نه چندان بالا، می‌توانید به مدت طولانی در محیط کار خود استفاده کنید.

۹-نظافت راحت

پارتیشن‌های شیشه‌ای به راحتی با دستمال‌های تمیزکننده میکروفایبر و همچنین پاک‌کننده‌های معمولی موجود در بازار می‌شوند.

۱۰-حک لوگو

امکان درج لوگو بر روی پارتی‌های شیشه‌های به راحتی امکان پذیر است که با این کار شما می‌توانید خودتان را با ظاهری زیبا و خاص بسازید.

۱۱-ایجاد حریم خصوصی

یکی از مهمترین آیتم ها در محیط کار، حفظ حریم خصوصی کارمندان است. برخی از کارفرمایان شک دارند که آیا با نصب پارتیشن‌ها شیشه‌های اداری باعث می‌شوند حریم خصوصی کارمندان خود می‌شوند یا خیر؟

شما با نصب پارتیشن تک جداره شیشه ای مات، نیمه‌مات و طرح‌دار و همچنین پارتیشن دوجداره با امکان نصب پرده کرکره، می‌توان محیطی خصوصی برای کارمند ساخت.

پارتیشن چوبی اداری :

پارتیشن چوبی اداری، یکی از پارتیشن‌های پرطرفدار است که مزیت‌های بسیاری هم دارد. حتی انتخاب مدل این نوع پارتیشن هم نیاز به بررسی دارد. این مدل نیز انواع دارد که بر اساس سفارش شما ساخته می‌شود. پارتیشن‌های چوبی به صورت قابل حمل هم تولید می‌شوند که می‌توانید در هر فضایی که می‌خواهید استفاده کنید.

سیستم های پارتیشن بندی چوبی، در انواع مختلف از انواع، چوب جامد یا روکش MDFطراحی و وارد بازار می شوند. پارتیشن های چوبی اداری بدون بار، با تزئینات چوبی، قسمت های شیشه ای و قاب درها همراه است که باعث می شود آنها را راحت جدا کرده و به هر موقعیت دیگری در دفتر منتقل کنید. می‌توان آن‌ها را در هر مکانی در خانه گیرنده مشخص کرد. از فضاهای پذیرایی گرفته شده تا اتاق‎های هیئت مدیره و اتاق‎های کنفرانس یا محیط اداری عمومی . گزینه های چوبی فراوانی از جمله بلوط، راش، افرا، گیلاس و بسیاری دیگر، برای پارتیشن بندی وجود دارند.

مزیتهای خرید پارتیشن چوبی اداری

1 – پارتیشن‌های چوبی به دلیل تغییر طرح و رنگ می‌تواند به خصوصی برای دفتر کاری شما ایجاد کند. مدل های متنوع آن را بررسی کنید و بر اساس نیاز و سلیقه خود بهترین مدل را انتخاب کنید. این پارتیشن‌ها در رنگ‌های متنوع ساخته می‌شوند که با رنگ سازمانی و شرکت شما هماهنگ می‌شوند.

2 – پارتیشن های چوبی هم به صورت قابل حمل و هم ثابت قابل سفارش هستند. در نوع ثابت آن نگران افتادن یا آسیب دیدن آن نمی‌شوید. همچنین حریم خصوصی افراد در مدل ثابت آن بهتر است می‌شود زیرا از انتقال صدا به فضاهای دیگر جلوگیری می‌شود.

3 – چوب عایق مناسبی برای سر و صداهای محیط است. اگر دفتر کاری شما محیط شلوغی دارد می‌توانید این نوع پارتیشن را انتخاب کنید و سفارش دهید. با این کار حجم زیادی از سر و صدای محیط کاهش پیدا می‌کند و سر و صداهای افراد به اتاق‌های دیگر نمی‌رسد.

4 – پارتیشنهای چوبی طرفداران زیادی دارد. عنصر چوب گرما و صمیمیت را به مخاطب می‌رساند و دکوراسیون کلاسیک را برای فضای انتخابی ایجاد می‌کند.

انتخاب رنگ مناسب پارتیشن اداری

مبحث رنگ در طراحی دکوراسیون اداری یکی از چالش برانگیزترین بخش‌ها است. رنگ باید به گونه‌ای باشد که تناسب و هماهنگی محیط از بین نرود. پارتیشن‌های چوبی در و بافت‌های متنوع رنگارنگ عرضه می‌شوند. در طراحی فضاهای اداری از رنگ‌های روشن‌تر بیشتر می‌شود. پارتیشن اداری چوبی با رنگ روشن بیشترین تطبیق را با مبلمان اداری طراحی خواهد کرد. اما رنگ‌های چوب تیره بیشتر در سبک دکوراسیون اداری کلاسیک قابل استفاده است. پس از انتخاب و خرید در قدم اول به سبک دکوراسیون خود توجه کنید. سپس رنگ دیوارها و متریال به کار رفته در مبلمان اداری را بررسی کنید .

نتیجه گیری

اگر تصمیم خود را بیشتر از فضای اداری ببرسید یا دفتر کار شما با فضای محدودی روبه رو است. در عین حال بخش‌ها و دپارتمان‌های بسیاری در بخش اداری خود را دارند. برای گرفتن مشاوره و طراحی می‌توانید به سایت www.pouyachoobsorin.com مراجعه کنید، مشاوران ما را به بهترین شکل راهنمایی کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!