حمام کاملاً ساخته شده است یکی از بهترین پروژه های بازسازی خانه است و همچنین یکی از مواردی است که می تواند بیشترین ارزش را برای افزایش ارزش املاک و مستغلات به خانه شما انجام دهد. بر اساس مفاهیم، ​​یک حمام جدید تقریباً می تواند خود را با ارزش افزوده املاک و مستغلات که 60 درصد از هزینه را در حدود است، بپردازد. قبل از ادامه مقاله، پیشنهاد می کنیم اگر حین انجام تعمیرات، لوله حمام دچار گرفتگی با گچ و سیمان شود، به لوله بازکنی پیروزی زنگ بزنید، تا نسبت به رفع گرفتگی لوله ها اقدام کنید.

بازسازی حمام همچنین یکی از سخت‌ترین پروژه‌ها است که می‌توان آن‌ها را پرداخت کرد، زیرا بسیاری از موارد در کار وجود دارد و به این دلیل که این موارد در بخش‌های وسیعی از کیفیت موجود هستند. وقتی می‌توانید حداقل 100 دلار برای یک توالت جدید یا 10000 دلار خرج کنید، آیا جای تعجب است که هزینه‌های آن می‌تواند بسیار متفاوت باشد؟

در یک نظرسنجی در سال 2021 توسط Home Advisor، یک بازار دیجیتال که به صاحبان خانه اجازه می دهد تا هزینه های بهبود خانه را بررسی کند و با متخصصان از قبل از غربال شده تماس بگیرد، بهتر است حمام در سال 2021 10797 دلار هزینه داشته باشد که بیشتر باشد. آنها بین 6155 تا 15440 دلار کاهش می یابد. یا حمام با اندازه متوسط ​​از 3500 تا 7000 دلار متغیر است، در حالی که حمام های بزرگ می توانند از 13000 دلار یا بیشتر باشند. با این حال، باید توجه داشت که این ارقام یک نمونه بزرگ است که هم تاسیسات DIY و هم پیمانکاران می‌شود. صاحبان خانه های ماهری که مایل به خرید بودجه هستند، چندین می توانند این هزینه ها را با کار جبران کنند، در حالی که پیمانکاران پیمانکاری می توانند بسیار بالاتر بروند، به ویژه زمانی که حمام در حال تخریب و توسعه ساختاری باشد.

یک راه مفید برای بررسی هزینه های بازسازی حمام، طبقه بندی سطوح مختلف کار است. به طور معمول، زمانی که یک پروژه از انواع فیس لیفت است، برای صرفه جویی در هزینه انجام می شود و مواد مورد استفاده معمولاً برای صرفه جوئی انتخاب می شوند. اما صاحبان خانه‌هایی که برای استفاده از یک پیمانکار عمومی تلاش می‌کنند، معمولاً مایلند مبالغ هنگفتی را خرج کنند و وسایل و درجه یک را انتخاب کنند. این بدان معنی است که یک حمام “بازسازی شده” می تواند حدود 1000 دلار برای صاحب خانه ای که در حال جایگزینی مواد سطحی باشد و شاید یک یا دو یراق آلات باشد، یا 50000 دلار یا بیشتر برای حمامی که روده و منبسط شده است و پر شود. از سطح بالایی است که داشته باشید. مواد و وسایل و اگر فکر کنید غراق آمیز است که فکر کنید مردم برای یک حمام جدید 100000 دلار خرج می کنند، کاملاً در اشتباه هستید – تعداد این حمام ها بیشتر از آنچه می توانید در اطراف وجود داشته باشید. چاه باید نیاز داشته باشد.

در این سطح، صاحب خانه کار را انجام می دهد و آرایشی را انجام می دهد و شاید توالت و سینک را جایگزین می کند. اما آنها عناصر اصلی – لوله کشی، سیم کشی، تهویه و سازه های دیوار – را به حال خود رها می کنند. وان حمام و دوش نیز در این سطح دست نخورده باقی می ماند. این نوع ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • جایگزینی کفپوش با وینیل لوکس
 • تعویض روشویی و سینک ظرفشویی قدیمی با روشویی و سینک جدید RTA (آماده مونتاژ)
 • نصب توالت و آینه نو
 • رنگ آمیزی دیوارها

محدوده قیمت ها در اینجا به کیفیت مواد انتخاب شده است: آیا در مراکزی که خانه با جعبه بزرگ را تعمیر می کنند، خرید می کنید یا از فروشگاه های طراح خرید می کنید؟

در اینجا، شما هنوز کار خود را انجام می دهید، اما اکنون به دنبال جایگزینی کامل، همه سطوح و وسایل هستند. تغییرات کوچک یا خطوط لوله کشی ممکن است مورد نیاز باشد، اما چنین پروژه ای معمولاً به مدارهای جدید یا تغییر مسیر اصلی خطوط لوله کشی نیاز ندارد. این نوع ممکن است شامل موارد زیر باشد.

جایگزینی روشویی و سینک ظرفشویی قدیمی با روشویی جدید سفارشی ویژه با پیشخوان کوارتز یا گرانیت با سینک یکپارچه.

 • اضافه کردن کمد کتانی
 • جایگزینی وان حمام قدیمی با وان جدید با دیوارهای کاشی کاری شده و شیر دوش درجه یک و درب شیشه ای
 • نصب توالت جدید
 • تعویض وانت هواکش

حتی گاهی اوقات توسط آماتورها انجام می شود. در این سطح، یک صاحب خانه با مهارت های نجاری و خرابی عالی ممکن است با کندن دیوارها و پیکربندی مجدد چیدمان حمام برای فضای بزرگ تری در خانه مقابله کند. از آنجا، یک تغییر کامل پس از آن انجام می شود. با کمال تعجب، تفاوت در مقایسه با یک تغییر DIY زیاد است، زیرا بزرگترین سرمایه گذاری در زمان کار علاوه بر صاحب خانه است – الوار، دیوار خشک و لوله های لوله کشی مورد نیاز آنقدر گران است. اما صاحب خانه ای که با این نوع دست و پنجه نرم می کند باید توانایی انجام سیم کشی و لوله های را نیز داشته باشد که معمولاً ضروری است. حمام شامل همه چیزهایی است که در یک تغییر کامل پیدا می شود و همچنین:

 • تخریب سطح و سقف
 • قاب بندی دیوارهای جدید
 • نصب پنجره و درب جدید
 • آویزان و تکمیل دیوارهای خشک

صاحبان خانه باید به دقت سطح مهارت و زمان نیاز برای چنین پروژه ای را در نظر بگیرید. توسعه سازه می تواند زمان زیادی را صرف کند، بنابراین مطمئن شوید که یک حمام در خانه خود دارید که می توانید در طول مدت پروژه از آن استفاده کنید. بیش از یک صاحب خانه یک سال کامل را فقط حمام در این امنیت کرده است.

مانند نسخه DIY، این نوع پروژه مستلزم تعویض تمام سطوح و وسایل در حمام است، اما در این مثال، کار توسط یک یا چند پیمانکار حرفه ای است که می توانید انجام دهید. در این سطح، یک پیمانکار مالک/سازنده خوبی است. یک پیمانکار ساخت و ساز مالک/سازنده یک نجار باتجربه است که احتمالاً بسیاری از کارهای عملی را به تنهایی انجام می دهد، اما همچنین برای کارهای دیگری که آن شخص واجد شرایط آنها نیست، با متخصصان قرارداد می بندد.

به عنوان مثال، پیمانکار مالک/سازنده ممکن است یک لوله کشی دارای مجوز برای انجام هر کار لوله کشی باشد، در حالی که بقیه کارها را به تنهایی انجام دهند. این فرد همچنین ممکن است گروه کوچکی از نجاران دیگر را که در کنار آن کار می کنند، پرسنل کند.

یک معمولی حمام در این مطالعه شامل تمام ویژگی‌هایی است که در DIY Complete Makeover (در بالا) توضیح داده شده است، احتمالاً با استفاده از مواد و وسایل درجه یک تر.