بسیاری از داوطلبان پس از دریافت نتایج اولیه کنکور سراسری و مشاهده رتبه‌هایی که نامیدی می‌شوند و فکر می‌کنند راهی برای ورود به دانشگاه ندارند. برای همه داوطلبان وجود دارد اما نکته‌ای است که باید انتخاب رشته درست باشد.

انتخاب رشته کنکور ایران تحصیل برای داوطلبان بر اساس رتبه در سهمیه و رتبه کشوری و تراز صورت می گیرد. نمره تراز نشان دهنده وضعیت داوطلب در میان دیگر داوطلبان است. اگر توی انتخاب رشته خود با رتبه ی ۵۰۰۰ مردین، می توانید از نرم افزار انتخاب رشته کنکور استفاده کنید.

با 5000 تجربیه منطقه یک کجا قبول میشم

با تراز حدود 5000 تجربی، قبولی داوطلبان در رشته های مدیریت و فقه و امکان پذیرش خواهد بود. با تراز ۵ هزار تجربی شانس قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی وجود ندارد.

برای اطلاع دقیق از سهمیه ها می‌توانید با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل از طریق شماره (۵۳۰۷ ۹۰۷ ۹۰۹) تماس با ما تماس بگیرید.

دانشگاه و رشته قبولی داوطلبان با تراز حدود ۵۰۰۰ به شرح زیر است:

با تراز 500 هزار تجربه منطقه یک کجا قبول میشم

دانشگاه قبولی

رشته قبولی

تراز داوطلب

رتبه در سهمیه

استان تهران – دانشگاه غیر انتفاعی مذاهب اسلامی

فقه و حقوق شافعی

۵۸۸۹

۴۷۴۶۲

سیستان و بلوچستان – دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی (محل تحصیل زاهدان)

فقه و حقوق امامی

۵۲۱۷

۵۱۸۴۶

استان تهران – دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی

فقه و حقوق شافعی

۵۲۶۱

۵۰۵۰۴

استان تهران – دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی

فقه و حقوق امامی

۵۶۲۸

۳۶۱۶۵

دانشگاه پیام نور استان خوزستان – واحد اهواز

مدیریت بازرگانی

۵۷۸۷

۳۳۵۰۵

دانشگاه پیام نور استان البرز – واحد هشتگرد

مدیریت بازرگانی

۵۸۳۶

۳۲۸۶۰

با 5000 واحد تجربی منطقه دو کجا قبول میشم

با تراز 5 هزار تجربی در بخش های منطقه دو، احتمال قبولی در رشته های مدیریت دانشگاه های پیام نور وجود دارد.

در جدول زیر، دانشگاه و رشته قبولی داوطلبان با تراز 5 هزار تجربی در بخش منطقه دو گردآوری شده است:

قبولی با تراز 5000 تجربی در منطقه دو

دانشگاه قبولی

رشته قبولی

تراز داوطلب

رتبه در سهمیه

دانشگاه محقق اردبیلی – اردبیل

علوم ورزشی

۴۸۸۹

۱۲۵۸۸۴

استان هرمزگان – دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی (محل تحصیل بندرعباس)

مدیریت دولتی

۵۵۲۴

۹۳۸۷۴

دانشگاه پیام نور استان تهران – واحد لواسانات

مدیریت دولتی

۵۷۴۶

۷۸۰۷۸

دانشگاه پیام نور استان تهران – واحد ملارد

مدیریت صنعتی

۵۸۴۲

۷۰۸۳۱

دانشگاه مازندران – بابلسر (نوبت دوم)

علوم ورزشی

۵۵۸۹

۸۸۴۲۴

سیستان و بلوچستان – دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی (محل تحصیل زاهدان)

فقه و حقوق امامی

۵۸۱۸

۸۵۷۵۷

دانشگاه پیام نور تهران – واحد لواسانات

مدیریت دولتی

۵۷۴۶

۷۸۰۷۸

استان تهران – دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی

فقه و حقوق امامی

۶۰۲۸

۳۶۱۶۵

دانشگاه پیام نور استان خوزستان – واحد اهواز

مدیریت بازرگانی

۶۱۸۷

۳۳۵۰۵

دانشگاه پیام نور استان البرز – واحد هشتگرد

مدیریت بازرگانی

۶۲۳۶

۳۲۸۶۰

با 5000 واحد تجربی منطقه سه کجا قبول میشم؟

با تراز 5 هزار تجربی در بخش های منطقه سه، شانس قبولی در رشته هایی مانند علوم ورزشی و مدیریت در دانشگاه های غیرانتفاعی وجود خواهد داشت.

در جدول زیر، دانشگاه و رشته قبولی داوطلبان با تراز 5 هزار در بخش منطقه سه گردآوری شده است:

با تراز 5000 تجربیه منطقه سه کجا قبول میشم

دانشگاه قبولی

رشته قبولی

تراز داوطلب

رتبه در سهمیه

استان کردستان – دانشگاه غیرانتفاعی مذاهب اسلامی (واحد سندج)

علوم قرآن و حدیث

6651

۱۱۲۸۳۷

دانشگاه نیشابور

علوم ورزشی

۵۴۴۸

۸۶۰۴۳

دانشگاه پیام نور استان تهران – واحد شهر جدید پردیس

مدیریت دولتی

۵۵۰

۷۶۸۶۴

استان آذربایجان غربی – موسسه غیرانتفاعی صبا – ارومیه

میکروبیولوژی

۵۵۲۶

۸۰۳۶۵

دانشکده غیرانتفاعی رفاه – تهران (ویژه خواهران)

فقه و حقوق اسلامی

۵۵۴۹

۷۴۷۹۵

با 5000 دانشگاه تجربی آزاد کجا قبول میشم؟

داوطلبان می توانند در کنار انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری، انتخاب رشته دانشگاه آزاد را نیز انجام دهند و در نهایت اگر در هر دو واحد دانشگاهی پذیرفته شدند، به دلخواه خود یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد با در نظر گرفتن تراز و رتبه کشوری داوطلبان در کارنامه کنکور انجام می شود و با تراز ۵ هزار احتمال قبولی در رشته محل های این دانشگاه که در ادامه معرفی می شوند، وجود دارد.

· زیست شناسی جانوری

· زیست شناسی گیاهی

· زیست شناسی سلولی و مولکولی

· میکروبیولوژی

· شیمی محض

· شیمی کاربردی

· زیست فناوری

· و…

البته اگر تراز شما نزدیک به ۶ هزار باشد، شاید شانس قبولی در رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری و هوشبری داشته باشید اما باید کارنامه شما را بیشتر بررسی کنید تا اطلاعات موثق را ارائه دهید. مشاورین حرفه ای ما در آکادمی ایران تحصیل با سال ها تجربه در امر مشاوره انتخاب رشته، در خدمت شما عزیزان هستند. به کمک مشاوران انتخاب رشته کنکور ایران تحصیل و تماس با شماره (۵۳۰۷ ۹۰۷ ۹۰۹) می توانید شانس قبولی خوبی داشته باشید.

انتخاب رشته کنکور ایران تحصیل

بارز یک رشته خوب این است که مجموعه ای از چند عامل را در نظر می گیرد، نه صرفا قبولی و ورود به دانشگاه. در کنکور سراسری داوطلبان مجازند ۱ انتخاب شوند و هر داوطلب تنها یکبار می تواند این کار را انجام دهد. بنابراین احتمال بروز اشتباه در آن می تواند پشیمانی به بار آورد.

رشته کنکور تجربی با نرم افزار انتخاب رشته

با در نظر گرفتن تعداد داوطلبین آزمون سراسری در رشته تجربی در سال های اخیر بیشتر می شود، سیستم نرم افزار انتخاب رشته ایران تحصیل با مشاوره تلفنی و حضوری برای همه داوطلبین عزیز آزمون سراسری صورت می گیرد.

نرم افزار انتخاب رشته کنکوریکی از برنامه‌هایی است که درصد و شانس قبولی کلیه داوطلبین را نشان می‌دهد. یکی از گزینه‌های مناسب برای بررسی محل‌هایی است که می‌توانید آن را با توجه به خود به هدف خود نزدیک کنید.

این نرم‌افزار به طراحی تخصصی و تولید می‌شود تا کلیه داوطلبان و متقاضیان مورد نظر فقط با استفاده از گروه‌های تحصیلی، منطقه‌ای، و همچنین وارد کردن رتبه در سهمیه، به صورت آسانی رشته محل‌هایی که در آن شانس بیشتری برای شما وجود دارد، وارد شود. این صورت داوطلب قادر است تا با دقت بیشتر فرم انتخاب رشته خود را کامل کند.

انتخاب رشته چیدمان در آکادمی ایران تحصیل

بعد از آزمون کنکور سراسری، انتخاب رشته مهم ترین موضوعی است که هر داوطلب کنکور با آن سال است. چرا که افراد زیادی با رتبه های بهتر از شما وجود دارند که شما با یک انتخاب رشته اصولی با کمک می توانید از آنها سبقت مشاور بگیرید!

امر انتخاب رشته بسیار مهم است و در واقع شغلی و تحصیلی شما را رقم می زند. شاید در صورت انجام انتخاب رشته ای نادرست و غیرمنطقی با خود می شود که خب در نهایت رشته یا دانشگاهم را عوض می کنم. اما عرض کنیم که در صورت نیاز به تغییر دانشگاه یا رشته مجبور به تحمل خسارات مالی هستند و از طرفی زمان زیادی را نیز از دست می دهند. همین مسائل است که از اولویت بندی انتخاب رشته و توجه به اولویت بندی در انتخاب رشته کنکور را بیش از پیش روشن می کند.

برای ارتباط با مشاورین ما کافیست از طریق لینک زیر وارد سایت ایران تحصیل شده و روی نوار آبی رنگ پایین صفحه کلیک کنید و فرم انتخاب رشته را انتخاب کنید.مشاورین ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرید.

به یاد داشته باشید که در زمان اولویت بندی کد رشته ها و انتخاب رشته چیدمان در آکادمی ایران تحصیل، بهتر است از یک مشاور با تجربه و ماهر کمک بگیرید. زیرا، مشاوران بر اساس رتبه و تراز قبولی شما، به شما می گویند که ممکن است در کدام رشته ها و در کدام دانشگاه ها قبول شوند. سپس، طبق گفته آن ها، می توان کد رشته ها را در اولویت قرار داد و انتخاب رشته ای درست و خوب بود. مشاوران ما در ایران تحصیل، با داشتن سال گذشته می توانند به شما عزیزان کمک کنند.

نکات مهمی که در اولویت بندی انتخاب رشته کنکور باید بدانید

اگر شما هم جزیی هستید که امسال در کنکور شرکت کرده اید و یا می توانید در سال های آینده در کنکور شرکت کنید، فراموش نکنید که نکات مهمی را بدانید که با انتخاب رشته صحیح آشنا باشید.

· در هنگام انتخاب رشته به علاقه و استعداد خود توجه کنید

اولین نکته ای که باید در زمان انتخاب رشته به آن توجه کنید، به شما علاقه مند است. شما رشته ای را که به آن می خواهید انتخاب کنید و در اولویت قرار دهید.

· شغلی و بازار کار رشته ها را بررسی کنید

موقعیت های شغلی و بازار کار رشته ها از جمله مواردی است که قبل از هر تصمیمی برای انتخاب رشته باید در نظر داشت. زیرا، برخی از رشته های وجود دارند که بازار شغلی مناسبی ندرند و شما عزیزان پس از فارغ التحصیلی ممکن است با مشکلاتی رو به رو شوید.

· امکان یا عدم امکان ادامه تحصیل در رشته مورد نظر در مقاطع بالاتر را بررسی کنید

در صورتی که شما هم افرادی هستید که بیشتر به ادامه تحصیل در مقاطع علاقه مند هستند و می توانند در حوزه تحصیلی پیشرفت بیشتری داشته باشند، در انتخاب رشته به این موضوع توجه کنید و آن را مد نظر قرار دهید.

سوالات متداول با در ارتباط با قبولی پزشکی

· انتخاب رشته چگونه است؟

اولویت بندی انتخاب رشته بر اساس موارد مانند نزدیکی دانشگاه به محل زندگی، توانمندی ها و افراد مورد علاقه و موارد از این قبیل می شود.

· با تراز شما نزدیک به ۶ هزار نمی توانم پزشکی بیاورم؟

اگر تراز شما نزدیک به ۶ هزار باشد، شاید شانس قبولی در رشته های پیراپزشکی مثل پرستاری و هوشبری داشته باشید اما باید کارنامه شما را بیشتر بررسی کنید تا اطلاعات موثق تری ارائه کنید.

· چگونه می توانم یک رشته را انتخاب کنم خوب باشم؟

به نرم افزار انتخاب رشته کنکور ایران تحصیل این امر آسان است.

خلاصه مطلب

در این مقاله توضیحات کاملی در پاسخ به سوال با 5000 تجربی پزشکی روزانه میارم؟ در اختیار داوطلبان کنکور سراسری تجربی قرار گرفت.ما سعی کنید اطلاعات کافی در رابطه با انتخاب رشته پزشکی در اختیار شما قرار گیرد. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب رشته پزشکی و یا سایر موارد داشتید، می توانید با بررسی ما با شماره (۵۳۰۷ ۹۰۷ ۹۰۹) تماس بگیرید.

منبع: انتخاب رشته کنکور ایران تحصیل

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!