درک ها و کنفرانس های ویدئویی تحت وب بسیار مهم است زیرا به بهبود کیفیت ارتباطات در فضای مجازی، افزایش بهره برداری کلی در کسب و کارها، افزایش کیفیت در محیط های آموزشی و جلوگیری از موقعیت هایی که به طور اتفاقی شما را به شکلی غیرحرفه ای نشان می دهد، افزایش می دهد. کمک می کند.

برای بررسی لیست کارهایی که باید انجام دهید و کارهایی را که باید در وب کنفرانس از آن‌ها انجام دهید، ادامه مطلب را بخوانید.

نقش‌هایی که می‌توانند از آن استفاده کنند، نقش ارتباطات آنلاین را افزایش دهند. این امر در مورد بایدها و نبایدهای اصلی برای برگزاری کنفرانس تحت وب را برای همه ضروریات می‌کند.

به هر حال، حتی قبل از تحولی که در اثر همه‌گیری کوید ایجاد شد، 55 درصد از شرکت‌ها اجازه دورکاری را به کارمندان خود می‌دادند و 30 درصد از کارمندان، تمام وقت از راه دور می‌شوند. این آمار حتی به قبل از افزایش سرعت آموزش از راه دور در مدارس و دانشگاه‌ها است، که به کنفرانس‌های اینترنتی نیز وابسته است.

خطاهای گفتاری و رفتاری و مسائل فنی می‌تواند تا حد زیادی مانع از کارآمدی این فرم ارتباطی شود که هیچ کس نمی‌خواهد عامل ایجاد اختلالات غیر ضروری باشد. در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به برخی از بایدها و نبایدهایی می‌شود که باید سعی کنید به خاطرپارید بپردازید.

  1. روی تجهیزات مناسب سرمایه گذاری کنید

تجهیزاتی که از آنها استفاده می‌کنید عامل مهمی در کسب و ایجاد یک تجربه مثبت یا منفی از کنفرانس تحت وب خواهند بود، بنابراین ارزش زمان گذاشتن برای یافتن بهترین گزینه‌ها را دارد. تجهیزاتی که استفاده می کنند معمولاً به ماهیت وب کنفرانس می کنند، اما برخی از تجهیزات متداول شامل وب کم و میکروفون می شوند.

اگر قرار باشد به طور منظم در کنفرانس‌های ویدئویی شرکت کنید، ممکن است ارزش آن را داشته باشید روی مانیتوری که مخصوص کنفرانس‌های ویدئویی ساخته شده، سرمایه گذاری کنید. این مانیتورها شامل دوربین، میکروفون و صدای یکپارچه می‌شوند، در حالی که ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی و صفحه‌نمایش با وضوح بالا را نیز ارائه می‌کند تا کنفرانس‌های چند نفره را ایمن و پیگیری آن را آسان کند.

  1. برای اطمینان از اتصال خود وقت بگذارید

قبل از اینکه کنفرانس تحت وب خود را شروع کنید، باید زمانی را برای آزمایش به اینترنت اختصاص دهید. ساده ترین راه برای انجام این کار، اجرای یک تست سرعت رایگان برای بررسی سرعت اینترنت شما به اندازه کافی بالا است.

بسیاری از برنامه‌های کنفرانس ویدیویی، گزینه‌هایی را می‌توانند برای اتصال به اینترنت تست کنند که به شما امکان می‌دهد تا حسی را از نحوه عملکرد اتصال خود در کنفرانس ویدیویی به دست آورید و همچنین به شما امکان می‌دهد سخت‌افزار خود را امتحان کنید. استفاده از این ویژگی‌ها راه مناسب دیگری برای جلوگیری از بروز مشکلات در طول جلسات، درس ها یا رویدادها است.

  1. هرچه باعث حواس پرتی می شود را حذف کنید

در نظر گرفتن تصمیمی برای جلوگیری از پرت شدن حواس برای دیگران کاملاً ضروری است و به همان اندازه مهم است که باید معقولی برای به حداقل رساندن احتمال پرت شدن حواس خود در طول یک کنفرانس تحت وب نیز انجام شود. با توجه به اینکه این موارد را می توان با اطمینان از راه اندازی ویدئو کنفرانس تحت وب شما در مکانی مناسب انجام داد، به حداقل رساندن اما بازهم بیشتر وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، اگر تلفن همراهتان را نزدیک خود قرار دهید اما قرار نیست در وب کنفرانس به آن نیاز داشته باشید، آن را خاموش کنید یا مطمئن شوید که خاموش است و از چک کردن مداوم آن خودداری کنید. همچنین باید مطمئن شوید که تلویزیون خاموش است و باید از باز کردن صفحات متعدد در مرورگر وب که مربوط به کنفرانس نیست، خودداری کنید.

  1. بررسی خوبی داشته باشید

شما هرگز دومی برای ایجاد شانس خوب در برخورد با مشکل، این امر به ویژه کنفرانس تحت وب صادق است، که در آن مخاطبین بر اساس چند عامل محدود فورا در مورد شما قضاوت می‌کنند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد یک عامل اولیه خوب این است که مطمئن شوید در جلسه حاضر در جلسه می‌شوئید و برای کنفرانس آماده می‌شوید.

علاوه بر این، بسته به ماهیت کنفرانس ویدئویی، ممکن است به آنچه می‌پوشید و ظاهراً خودتان توجه کنید، لازم است. همچنین، به گفته Business Insider، زبان بدن شما می‌تواند نقش کلیدی در کنفرانس ویدئویی داشته باشد، بنابراین سعی کنید در وضعیت خوبی که داشته باشید، تماس چشمی خود را حفظ کنید، لبخند بزنید و سعی کنید اعتماد به نفس خود را نشان دهید.

مانند تمام جلسات حرفه‌ای، مهم است که در طول کنفرانس تحت وب به بهترین شکل ظاهر شوید. لباس های تک رنگ مناسب پوشیدن و از پوشیدن لباس های با طرح شلوغ پرهیز کنید. قبل از ورود به جلسه، ظاهر خود را چک کنید – مطمئن شوید که آرایش موها، دندان و چهره شما، در صورت دیده شدن، مناسب هستند. نکته آخر، مطمئن شوید که نور کافی در پشت دوربین شما وجود دارد تا از افتادن سایه های نامطلوب روی چهره خود جلوگیری کنید.

  • از پس زمینه شلوغ استفاده کنید

اگر می‌خواهید در یک کنفرانس تحت وب نمایش خوبی داشته باشید، مهم است که پس‌زمینه ساده استفاده کنید که حواس‌تان را پرت نکند. اگر خانه یا محل کار خود در کنفرانس کنفرانس شرکت می‌کنید، زمانی را به بررسی محل و تجهیزات خود اختصاص دهید تا مطمئن شوید که این زمینه را می‌توانید انجام دهید و مرتب کنید.

بسیاری از سیستم‌های نرم‌افزار کنفرانس تحت وب، از جمله تیم‌های مایکروسافت و زوم، به شما امکان می‌دهند از زمینه دیجیتال استفاده کنید، که در شرایطی که نمی‌توانید خود را در یک مکان ایده آل قرار دهید، می‌توانید ارزشمند باشید. با این حال، اگر می‌خواهید از این ویژگی استفاده کنید، پسزمینه معقولی را انتخاب کنید که برای آن جلسه مناسب است.

  • هنگام صحبت کردن افراد، حرف آن‌ها را قطع نکنید

همچنین مهم است که همه افرادی که در جلسات بسیار کنفرانس اینترنتی شرکت‌ها از شرکت‌های آداب اولیه پیروی می‌کنند، به این معنی است که صحبت از حرف بین افراد یا قطع کردن آنها در وسط حرف‌های آن‌ها انجام شود. تحقیقات منتشر شده در نیویورک تایمز نشان می دهد که شنیده می شود صدای زنان در کنفرانس‌های ویدئویی و جلسات آنلاین بسیار مشکل است.

طی یک نظرسنجی از حدود 68000 نفر، بیش از نیمی از زنان گزارش می‌دهند که در بحث‌های کاری کم‌توجه شده‌اند، در حالی که 38 درصد آن‌ها را تجربه کرده‌اند که دیگران به ایده‌هایشان دچار می‌شوند. برای موفقیت آمیز بودن کنفرانس تحت وب، همه باید احساس کنند که حق صحبت دارند و این امر گاهی اوقات شما را ملزم به سکوت می‌کند.

  • وسوسه نشوید که چند کار را همزمان انجام دهید

هنگام شرکت در یک ویدئو کنفرانس تحت وب، ممکن است وسوسه شوید که چند کار را می توانید انجام دهید، می توانید به معنای خواندن مطلب دیگری در صفحه کامپیوتر یا ادامه دادن به کاری که قبل از انجام جلسه انجام شود. با این حال، مهم است که این کار به دلیل است.

اولاً، اگر دیگران از طریق وب‌کم شما را می‌بینند، ممکن است متوجه شوند که شما به کنفرانس تحت وب توجه داشته باشید و به کار دیگری نباشید. اِیهار ننه تنهتا منهتوناد بدهاهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه علاوه بر این، اگر توجه نکنید، ممکن است مهم یا فرصتی را برای یک مشارکت اطلاعاتی از دست بدهید.

  • از به کار بردن دکمه بی‌صدا نترسید

مواردی که در یکی از مقالات Entrepreneur.com اشاره شده است، دکمه بیصدا میکروفون شما می‌توانید در بهبود کیفیت کنفرانس تحت وب برای دیگران بسیار ارزشمند باشد. در صورت امکان، سعی کنید زمانی که صحبت نمی‌کنید یا احتمال می‌دهید نیازی به سرعت جواب دادن یا حرف زدن، میکروفون خود را با صدای بلند نکنید.

بیصدا میکروفون به این ترتیب از دریافت هر گونه صداهای ناخواسته پس‌زمینه و همچنین صداهایی که ممکن است پخش شوند، از نوشیدنی‌های ساده تا نوشیدن یک فنجان قهوه تا تایپ کردن صفحه‌کلید و بوق ماشین، جلوگیری از می‌کند. البته، شما همچنین باید استفاده کنید که هر بار که باید صحبت کنید، میکروفون را روشن کنید.

ظهور آموزش از راه دور، دورکاری و مدلهای ترکیبی، کنفرانس تحت وب را به بخشی اساسی از زندگی مدرن تبدیل کرده است. در صورت تماس، ویدئو کنفرانس‌های تحت وب می‌توانند به گردآوری افراد، از بین بردن ابزارهای مرتبط با مکانیزم کمک کنند، و روش‌های بسیار پذیرفته‌کننده را برای آموزش و ایجاد فراهم کنند.

با این وجود، مهم است که برای درک برخی از بایدها و نبایدهای اصلی کنفرانس تحت وب قرار گیرد. زمانی که این آگاه را داشته باشد، کمتر احتمال دارد که حواس دیگران یا شما را پرت کنید، مرتکب اشتباهات یا خطاهایی در آداب معاشرت شوید، یا بر کیفیت کلی ارتباط، تأثیر منفی داشته باشید.

درک این نکته مهم است که اگر بخواهیم به‌عنوان یک فرد، محیط کنفرانس ویدیویی را بهتر کنیم، باید در مورد مزایا و معایب از راه دور و ابزارهای مناسب برای پشتیبانی از بیاموزیم استفاده کنیم.

منبع: وب سایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق

آدرس اینستاگرام ما: [email protected]