خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

شاید این اتفاق برای شما هم افتاده باشد: پیامکی برایتان می رسد و شما بعد از خواندن آن را از گوشی خود حذف می کنید. اما پس از مدت کوتاهی متوجه می شوید که به اطلاعات موجود در آن پیامک نیاز داشته اید. در چنین شرایطی برایتان مطرح می شود که آیا واقعاً راهی برای بازیابی پیامک حذف شده وجود ندارد؟ در گوشی های اندرویدی امکان این کار وجود دارد، اما هر چقدر از حذف پیامک زمان گذشته باشد، احتمال اینکه بتوان آن را بازیابی کرد، کمتر می شود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

سیستم عامل های ویندوز یا مک، هیچ سطل زباله یا سطل بازیافتی در دستگاه های اندرویدی وجود ندارد. همچنین خبری از دکمه آندو (Undo) نیست و بنابراین از حذف یک پیامک، کار دیگر تمام شده است!

وقتی چیزی را در اندروید حذف می کنید، این را می بینید که کاربر مخفی شده و در اختیار حافظه داخلی دستگاه قرار می گیرد تا بر روی آن اطلاعات جایگزین شود. به محض اینکه فایلی دارید یا اطلاعاتی را دارید که به فضا نیاز دارید، در گوشی خود ذخیره کنید، گوشی می تواند از فضایی که به پیامک حذف شده است، استفاده کند و اطلاعات جدیدی را به جای آن ذخیره کند. در واقع مثل پاک کردن چیزی است که با مداد نوشته شده و دوباره قصد دارم روی آن متنی بنویسید.

اگر صادقانه بخواهم بگوییم، بازیابی پیامک حذف شده در اندروید همیشه به صورت صد در صد در صد امکان پذیر نیست اما به هر حال طی مراحلی که در ادامه ذکر کرد می تواند کمک کننده باشد.

بازیابی پیامک حذف شده

مراقب داده های جدید باشید

اولین کاری که بعد از حذف اشتباهی یک پیامک باید انجام شود، این است که گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا احتمال دانلود اطلاعات جدید از طریق گوشی از بین برود، زیرا در حالت هواپیمای وای فای و تلفن همراه خاموش است. می شوند و امکان دریافت جدید از اینترنت وجود خواهد داشت. برای ورود به حالت هواپیما، دکمه روشن / خاموش کردن گوشی را فشار دهید و نگه دارید تا گزینه خاموش شدن ظاهر شود. سپس روی “حالت هواپیما” کلیک کنید.

همچنین، به هیچ وجه از دوربین گوشی استفاده نکنید، صدا را ضبط کنید یا برنامه هایی را وارد کنید که ممکن است ایجاد کننده جدید نشوید باشد.

اگر پیامی که می‌تواند بازیابی کند، حاوی عکس‌هایی مانند زمان قرار گرفتن باشد، ممکن است این فایل‌ها را در برنامه‌هایی که آن نوع فایل‌ها را ذخیره می‌کنند، پیدا کنید. به عنوان مثال، ممکن است عکس داخل پیام توسط برنامه عکس ذخیره شده یا زمان ملاقات با اپلیکیشن تقویم همگام شده باشد. بنابراین اگر قبل از این که به سراغ دیگری بروید که هر وقت گرفتار شد، ممکن است بهتر باشد، بهتر است این برنامه را بررسی کنید.

یکی از راه های دیگر برای بازیابی پیامک این است که غرور را کنار گذاشته و به شخصی که پیام ارسال کرده حذف می کند، آن را دوباره برایتان بفرستد!

اگر هیچ یک از این راه‌ها مفید نبود، شاید بتوان به فایل پشتیبان گوشی خود مراجعه کرد. اگر در زمان بین دریافت پیام و حذف آن، نسخه پشتیبان کاملی از گوشی تهیه کرده اید، در این صورت می توانید آن را برای برگرداندن پیامک خود استفاده کنید. البته این کار مستلزم ریست کردن گوشی و بازگرداندن آن به کارخانه کارخانه و سپس دانلود و بازنشانی فایل پشتیبان است.

بازیابی پیامک حذف شده در اندروید

از نرم افزارهای شخص ثالث استفاده کنید

اگر هیچ کدام از گزینه های بالا برایتان وجود نداشت، در این صورت می توانید از یک نرم افزار شخص ثالث استفاده کنید. اما باید اشاره کنیم که برخی از این برنامه ها بوده اند و البته در قبال پرداخت پول ممکن است باز هم نتیجه مطلوب را به دست نیاورید.

از این نوع برنامه های شخص ثالث می توان به 7-data Recovery، Dr Fone for Android و MobiSaver for Android اشاره کرد و همان طور که گفتیم، هیچ یک از آن ها تضمین نمی کنند که قادر به بازیابی پیامک حذف می شوند. کاری که این نوع برنامه را اجرا می‌کند، این است که باید حذف شود، یعنی فایل‌هایی که فضای آن را در اختیار گوشی‌هایی قرار می‌دهند تا بازنویسی شوند، می‌توانند پیدا کنند و سپس انتخاب کنند که می‌خواهند چه کاری را با آن انجام دهند. انجام دهید. معمولاً این است که هزینه دارد (با یک جستجوی ساده در سایت های آخر دانلود، احتمالاً می توانید نسخه کرک شده و رایگان این برنامه را پیدا کنید که کاربر از چنین برنامه هایی مطمئناً برای محافظت از خود خواهد بود).

برنامه هایی که احتمال موفقیت آن ها زیاد است، آن هایی هستند که به روت بودن گوشی شما نیاز دارند. روت کردن گوشی باعث می شود تا به تمام قسمت های سیستم عامل دسترسی داشته باشد و وارد آن شود. چنین کاری مانند این است که یک کلید برای همه قفل های خانه، ماشین و دفتر کار و غیره داشته باشید و آن را در اختیار فرد دیگری (برنامه شخص ثالث) قرار دهید! با روت کردن گوشی، دستگاه شما در معرض خطر خواهد بود و اگر ندانید که دقیقاً چه کاری انجام می دهد، ممکن است باعث بروز مشکل شوید. در ضمن روت کردن گوشی گارانتی آن را باطل می کند، بنابراین اگر گوشی خود را تازه خریده اید به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم آن را روت کنید.

بهترین راه حل برای بازیابی پیامک حذف شده است

از قدیم گفته اند بهتر از درمان است. بنابراین حتی اگر در حال حاضر هیچ پیامکی را به اشتباه حذف نکرده اید و در شرایط اضطراری قرار نگرفته اید، بهتر است از همین حالا به فکر باشید و از پیام های متنی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. گوشی های اندرویدی جدید معمولاً دارای گزینه ای برای تهیه نسخه پشتیبان از پیام های متنی هستند. گوشی خود را باز کنید، روی منوی برنامه ها (برنامه ها) کلیک کنید و برنامه پیام رسان خود را پیدا کنید. برنامه های مربوط به برنامه را باز کنید و اگر گزینه ای برای پشتیبان گیری وجود دارد، آن را در حالت فعال قرار دهید.

نحوه بازیابی پیامک حذف شده است

اگر در حال حاضر به طور مرتب از گوشی نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید و از برنامه پیام رسان هم زیاد استفاده کنید، می توانید از برنامه های ویژه ای که به منظور پشتیبان گیری از گوشی های تولید شده و شامل پشتیبان گیری از پیامک ها استفاده کنید. هستند، استفاده کنید. Backup Your Mobile یکی از این برنامه هاست که امکان پشتیبان گیری از پیامک ها را در اختیارتان قرار می دهد.

اگر نمی توانید از برنامه های پشتیبان گیری استفاده کنید یا به هر دلیلی دوست دارید روش دیگری را امتحان کنید، می توانید از یک برنامه پیام رسانی شخص ثالث استفاده کنید که دارای ویژگی بایگانی باشد. Pulse SMS یکی از این برنامه هاست که در آن با کشیدن پیام به جای حذف، پیامک بایگانی می شود و بعداً در نیاز می توان دوباره به آن دسترسی داشت. اگر هم سعی کنید کل مکالمه را حذف کنید، برنامه ای که از شما درخواست کند، مانع حذف پیامک خواهد شد.

همچنین می توانید از سایر خدمات پیام رسانی مانند فیسبوک و واتساپ استفاده کنید. این برنامه هم برای حذف پیام ها با درخواست از شما، مانع حذف آن ها می شود.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!