ایمیل نجات اپل آیدی یا Rescue Email هم میتونه خیلی مفید باشه هم یه جاهایی دردسر هارو درست کرده ! اگر شما هم از دیوایس های اپل استفاده کنید میدونین که برای ورود به این اکوسیستم جذاب و دوست داشتنی نیاز به اپل آیدی داریم ! توی قسمت اول این مقاله به کاربرد دوم این قابلیت اشاره می کنم و در بخش میپردازیم به دردسرهای احتمالی که میتونه داشته باشه.

پس خوندن این مطلب تا انتها توصیه میشه و امیدوارم ابهام و سوالاتی که در مورد این قابلیت وجود داره کامل جواب داده و از بین بره و لطفا اگه از اپل آیدی یا ایمیل رسکیو یا بقیه مرتبط با اپل آیدی نکته، نظر، پیشنهاد و. یا سوالی داری در بخش کامنت مطرح کنید تا دراین مقاله بدم و کامل تر شود.

فرض کنید پسورد اپل آیدی رو فراموش کنید یا میخوایم اونو تغییر بدیم خب برای این کار هم میتونیم از طریق ست انجام بدیم هم میتونم از سایت iforgot.apple.com این کار رو انجام بدیم. که معمولا از طریق سایت پیش میریم و لینک ریست پسورد رو از طریق اینباکس ایمیل اپل آیدیمون دریافت میکنیم و اینجا هیچ مشکلی ندارد و لینک میرسه و میتوانید به راحتی کار رو انجام بدیم.

به نمونه ای که من انجام دادم دقت کنید :

اینجا لینک ریست پسورد به اینباکس ایمیل اپل آیدی میرسه و مشکلی هم نیست { اگه قصد ریست پسورد رو داری میتونی از چند طریق این کار رو انجام بدی که توی پیج اینستاگرام کامل معرفی کردم }

خب حالا فرض کنید این ایمیل رو ندارین یا از اپل آیدی کارتی استفاده میکنین و اینباکس اپل آیدی رو دسترسی ندارین یا هر مشکلی دیگه اینجا رسکیو ایمیل به کمک ما میاد… چطوری ؟!

رسکیو ایمیل یا ایمیل نجات یک قابلیت فوق العاده خوب که اپل در اختیار کاربرانش قرار می دهد زمانی که ما اپل آیدی می سازیم به صورت پیش فرض تمام قوانین امنیتی یا اخبار و یا بروزرسانی های اپل برای این ایمیل ارسال می شود حالا فرض کنید این اپل آیدی برای فرزندمون باشد. باشه یا صاحب فروشگاه هستین و میخواین اپل آیدی های ساخته شده رو خودتون مدیریت کنید اینجا رسکیو ایمیل به کمک ما میاد.

زمانی که ما رسکیو ایمیل رو برای اپلیکیشن اپلایمون فعال میکنیم به اپلیکیشن یه ایمل جدید رو معرفی کردیم که تمام اعلانات رو برای این ایمیل جدید بفرست حالا چه اعلاناتی ؟! برای مثال دریافت لینک ریست پسورد ، اطلاعات امنیتی مثل تغییر پسورد ، تغییر سوالات امنیتی ، ورود به آیکلود از دستگاه دیگر و …..

من اپل آیدی ای رو از طریق دامنه سایتم ساختم و رسکیو ایمیل رو براش فعال کردم حالا بجای اینکه لینک ریست پسورد به اینباکس ایمیل اپل آیدی برسه به ایمیل شخصی من میرسه ( در ادامه عکسشو گذاشتم )

این قابلیت برای کاربرانی که اپل آیدی با سایت خودشون میسازن خیلی کاربردیه چون دیگه دردسر ورود از طریق هاست یا وب میل رو ندارن و خلاصه کار براشون با جیمیل یا یاهو که به عنوان رسکیو ایمیل یا ایمیل نجات خیلی ساده تره.

دامنه ای که من باهاش ​​اپل آیدیمو ساختم IOS-ONLINESERVICE.COM بوده و باید از @ هم همین دامنه رو میزد اما روی این اپل آیدی رسکیو ایمیل فعال شده و توی عکس هم مشخصه که نوشته :

یک ایمیل برای شما ارسال شده است نجات ایمیلآدرس ل، u•••••@g••••••.com. دستورالعمل های موجود در ایمیل را دنبال کنید تا رمز عبور خود را بازنشانی کنید.

به نظر من برای ما که نمیتونیم از قابلیت دو مرحله ای اپل آیدی استفاده کنیم یا خیلی دردسر داره فعال کردنش جایگزینش برای امنیت بیشتر اپل آیدی میتونه Rescue Email باشه. اینطوری حتی اگر روزی ایمیل اپل آیدیمون رو رمزشو فراموش کنیم یا دسترسی نداشته باشیم بهش یا شخصی حتی وارد ایمیل ما شد دسترسی به آیکلود و اپل آیدی وجود نداره و ما بتونیم لینک ریست پسورد رو از طریق ایمیل نجات دریافت کنیم (:

قابلیت به این خوبی از سوء استفاده هم امکان پذیر است): آن دسته از کاربران برای کاربرانی که از اپل آیدی کارتی استفاده می کنند به این شکل : فردی که دسترسی پیدا می کند به اطلاعات اپل آیدی کارتی ایمیل خودش را ثبت می کند به عنوان ایمیل نجات و اپل. آیدی دیگه امکان ریست پسورد رو از طریق دامنه نداره و حتی از پشتیبانی شرکت سازنده کارت هم خارج میشه.

فعال کردن همچینی رو حتما توصیه میکنم مخصوصا برای دوستانی که ایمیل اپل آیدیشون از خودشون نیست یا کارتیه و یه جورایی کمک میکنه به امنیت اپل آیدیمون.

اگر شماهم درباره اپل آیدی یا ایمیل رسکیو یا بقیه موارد مرتبط با اپل آیدی نکته، نظر، پیشنهاد و یا سوالی دارین در بخش کامنت مطرح کنید تا دراین مقاله قرار بدم و کامل تر شود.

آموزش های ویدئویی | خدمات نرم افزاری و سرویس های اپل | سایت ریست پسورد اپل آیدیاگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!