همان طور که واشینگتن پست پیش بینی کرده بود، ایلان ماسک رسما اعلام کرد که قصد دارد از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری تصاحب توییتر عقب‌نشینی کند. در پرونده‌هایی که صبح روز جمعه در کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شد، اعضای تیم حقوقی ایلان ماسک اعلام کردند که قراردادی را که با توییتر امضاء کرده بود، فسخ می‌کند، زیرا به ادعای او توییتر بندهای قراردادها را به طور عمده نقض کرده است. است.

اعضای تیم حقوقی ایلان ماسک در پرونده‌های ثبت‌شده توییتر در جریان برگزاری مذکرات اظهاراتی غلط و گمراه‌کننده مطرح شده است. در بخشی از پرونده می‌خوانیم: «به مدت تقریباً دو ماه، آقای ماسک به‌دنبال به داده‌ها و اطلاعات برای ارزیابی میزان نفوذ حساب‌های جعلی یا اسپم در پلتفرم توییتر بوده است. توییتر آشکاره یا نخواسته این اطلاعات را ارائه می دهد.»

گزارش آنچه خبرگزاری ورج می‌نویسد، با وجود تلاش ایلان ماسک برای عقب‌نشینی از قرارداد، توییتر اقامتی همچنان امیدوار است که با ایلان ماسک منعقد شود. برت تیلور، رئیس هیئت مدیره تویتر، در بیانیه می‌گوید این شرکت برای اجرای توافقات حاصل شده در قرارداد با روش قانونی اقدام می‌کند و مطمئن است که در دادگاه پیروز خواهد شد. برت تیلور می‌گوید مدیره‌ای در توییتر خودش را به قرارداد نهایی با ایلان ماسک بدون تغییر جزئیات و قیمتی که سیم‌کار را با آن تصمیم گرفته است متعهد می‌شود.

مشخص نیست که ایلان ماسک از نظر قانونی می‌تواند قرارداد با توییتر را فسخ کند یا نه

تنها چند هفته پس از امضاء قرارداد رسمی بین ایلان ماسک و توییتر، سرور تسلا و اسپیس ایکس اولین نشانه‌ها از خروج از قرارداد را نشان داد اما هرگز چنین چیزی اعلام نکرد. ایلان ماسک گفت توییتر جزئیات دقیقی درباره تعداد بات‌های اسپم ارائه نمی‌دهد.

در حال حاضر حاضر می‌گویند که مشخص نیست ایلان ماسک از نظر قانونی می‌تواند از قرارداد با توییتر خارج شود یا نه. ماسک می‌ست پیش از امضای قرارداد تحقیقاتی در این زمینه انجام دهد.

توییتر در ماه‌های تمام توان خود را به کار بسته تا درخواست‌های ایلان ماسک را اجرا کند. حوا دو ماه پیش، این شرکت دسترسی به API ویژه‌ای به نام Firehose را برای ماسک امکان‌پذیر می‌کند. Firehose دارای تمامی توییت‌های پست‌شده است و می‌توان آن را برای ایلان ماسک می‌کند، تحلیل کرد.

توییتر همچنین بارها تلاش کرده است که بگوید کنترل کاملی روی تعداد حساب‌های اسپم و باتری دارد. پنج‌شنبه‌های گذشته مدیران توییتر در کنفرانسی مطبوعاتی گفتند که روزانه یک میلیون حساب کاربری مانع می‌شوند. چند ماه پیش پاراگ آگراوالطراح توییتر، در رشته توئیتی به اشتباهی اشاره کرده است که این شرکت برای مقابله با بات‌ها انجام می‌دهد.

توییتر روی موضع خود نسبت به تعداد حساب های اسپم پافشاری می کند؛ این شرکت می‌گوید حساب‌های اسپم کمتر از پنج درصد از کل کاربران فعال روزانه را تشکیل می‌دهند اما ایلان ماسک بارها می‌گویند که این مقدار ممکن است بیش از ۲۰ درصد باشد.

اعضای حقوقی ماسک ادعای تیم می‌کنند که توییتر به هنگام اخراج دو مدیر ارشد خود (کیوان بیکپور و بروس فالک) مفاد قرارداد را نقض کرده است. مدیر توییتر اردیبهشت اعلام کرد که شرکت تحت مدیریتش همکاری با این دو مدیر را قطع کرده است، چون قصد دارد در مسیر قدم بردارد. کیوان بیک‌پور مدیرکل محصولات مصرفی توییتر و بروس فالک، مدیرکل درآمدهای این شرکت بود.

تیم حقوقی ماسک همچنین می‌گویند اخراج بخشی از تیم با استعداد توییتر و توقف استفاده از نیروهای جدید در چند ماه اخیر نشان‌دهنده‌ی تغییر قرارداد است. تیم ماسک می‌ید توییتر برای انجام این کار باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهند و مجوز دریافت کنند.

ایلان ماسک می‌گوید اخراج کیوان بیک‌پور توسط توییتر، شرایط نقض قرارداد بوده است

به این قراردادی که ایلان ماسک با توییتر امضاء کرده است، هر کدام از طرفین که بخواهند عقب‌نشینی موظف به پرداخت غرامت یک میلیارد دلار کند. این یعنی ایلان ماسک برای پرداختن این غرامت باید در دادگاه اثبات کند که توییتر بندهای قرارداد را مخالف کرده است.

44 میلیارد دلاری با ایلان ماسک برای توییتر سودهای زیادی دارد، زیرا این قرارداد ایلان ماسک به ازای هر سهام این شبکه اجتماعی 54.200 دلار به سهامداران می رسد. می دهد. این در حالی است که هر سهم از سهام توییتر امروز با قیمت ۳۶٫۸۱ دلار پول می‌شود.

مقالات مرتبط:

ایلان ماسک و توییتر باید به‌صورت صورت پرونده‌های تشکیل شوند و به قاضی دادگاه ارائه دهند تا از موضع خود دفاع کنند. کارل توبایسپروفسور دانشکده حقوق دانشگاه ریچموند، می‌گوید برای خروج از چنین قراردادی باید با مدارک کافی ثابت شود که در مقابل مرتکب خطا شود که امکان پیشبرد قرارداد وجود نداشته باشد. او در ادامه می‌گوید که مطمئن نیستید ایلان ماسک در دادگاه قاضی را متقاعد کند.

جستجو ایلان ماسک برای تصاحب توییتر از همان کار ابتدایی بیشتر از آن‌که شبیه به اقدامی برای رشد دادن یک کسب و کار باشد، مانند بازی رسانه‌های به‌نظر می‌رسید. ایلان ماسک قبل از طرح پیشنهاد طرح کامل توییتر، ۹ درصد از این شرکت را تصاحب کرد و سپس اعلام کرد که قصد ندارد به عضویت هیئت‌مدیره دربیاید.

ماسک با وعده‌های بزرگی به تصاحب توییتر رفت؛ او در مصاحبه‌هایش بارها روی گسترش آزادی بیان کرد و گفت که قصد دارد با سیاست‌هایی جدید درآمد توییتر را بسیار افزایش دهد. بانک‌ها، ایلان ماسک به سرمایه‌گذاران گزارش می‌دهد که می‌تواند درآمد و تعداد کاربران توییتر را در ۶ سال ۴ برابر کند. هرگز نشد که ایلان ماسک برای دستیابی به این هدف جاه‌طلبانه چه برنامه‌هایی در سر داشته باشد.