ایلان ماسک احتمالاً تا فردا روند خرید توییتر را تکمیل و این شبکه اجتماعی را به شرکت خصوصی تبدیل می‌کند. حجم زیادی تا بسته‌شدن قرارداد باقی نمانده، شرکت‌های تبلیغاتی نگران برنامه‌های مدیران سرشناس برای کاهش نظارت بر محتوا و احتمال بروز تعارض در حوزه تبلیغات خودرو هستند. چون ماسک هماکنون به‌عنوان مدیر تسلا نیز فعالیت می‌کند.

به گزارش زومیت، ایلان ماسک چند ماه پیش گفت که ممکن است از خرید حساب کاربری توییتر استفاده کنید ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را برگرداند. تصمیم به‌دلیل اظهاراتش درباره هجوم مردم به ساختمان محل برگزاری همایش کنگره، با حضور در توییتر منع شد. یکی از مدیران ارشد شرکت GroupM می‌گوید بازگشت مجدد به خط توییتر قرمز از شرکت‌های تبلیغاتی است.

GroupM که در حوزه خرید تبلیغات فعالیت می‌کند، می‌گوید تعداد زیادی از برندهای گفته شده به این صورت است که در صورت بازگشت به شرکت تبلیغاتی در توییتر منتشر شده است. بقیه برندها فعلا منتظرند ببینند که پس از فروش توییتر به ماسک، چه اتفاقاتی رخ می دهد. ظاهراً گفته است که حتی در صورت تمایل ایلان ماسک، به توییتر برنمی‌گرداند. رئیس جمهور سابق آمریکا شبکه اجتماعی اختصاصی خودش را دارد.

ایلان ماسک در پیام خطاب به شرکت های تبلیغاتی می‌گوید هدفش از خرید توییتر محفلی برای گردهمایی مردم است. مکانی که وسیعی از عقاید به شیوه‌های سالم به بحث گذاشته می‌شود. بااین‌حال، سیمرتر تسلّا می‌گوید توییتر به جهنم‌دره‌ای که می‌توان در آن حرفی را بدون عواقب زد، تبدیل نمی‌شود. ماسک می‌گوید توییتر در عین تبعیت از قوانین، باید پلتفرمی گرم و دلپذیر برای همه باشد. از نگاه ایلان ماسک، توییتر قرار است به پلتفرمی برای تقویت و رشد شرکت‌ها تبدیل شود.

ایلان ماسک می‌گوید توییتر به‌دنبال تبدیل‌شدن به محترم‌ترین پلتفرم تبلیغاتی دنیا است.

ایلان ماسک در توییت جدیدش می‌گوید دیدگاه‌های او درباره تبلیغات به شیوه‌های اشتباه در رسانه‌ها بازتاب داده شده است. تبلیغات ماسک می‌گوید اگر به شیوه‌ای مناسب نمایش داده شود، می‌توان کاربران را خشنود و سرگرمی و مشخص کرد. سیستم عامل اسپیس ایکس، توییتر مشتاق به معتبرترین پلتفرم تبلیغاتی دنیا تبدیل می شود.

ایلان ماسک پس از ماهها حاشیه، اکنون در آستانه خرید توییتر است. شرکت سازنده در تلاش برای عقب‌نشینی از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری بود، اکنون همه‌ی شرایط برای بسته‌شدن قرارداد مهیا است؛ زیرا بانک‌ها روند اعطای وام ۱۳ میلیارد دلاری به ماسک را شروع کرده‌اند و شخص ایلان ماسک وارد مقر مرکزی توییتر می‌شود و سرمایه‌گذاری می‌کند از همین‌حالا آماده‌ی «تعلیق فوری» سهام توییتر پس از بسته‌شدن قرارداد هستند.

توییترایل ماه جاری میلادی نامه‌ای برای شرکت‌های تبلیغاتی فرستاد تا به آنها بگوید که در حال پیش‌برد قرارداد با ایلان ماسک است و از این شرکت‌ها برای تبلیغات در توییتر اطلاع‌رسانی می‌شود. توییتر ۸۹ درصد از درآمد ۵٫۰۸ میلیارد دلاری خود در سال ۲۰۲۱ را از راه تبلیغات به دست آورد. با وجود وابستگی شدید توییتر به تبلیغات، سهم این شرکت از صنعت تبلیغات آنلاین آمریکا تنها ۱/۱ درصد است. گوگل و متا بازیگران بزرگ این صنعت می‌شوند.

مقالات مرتبط:

ایلان ماسک گفته است که از تبلیغات متنفر است. ماسک اوایل سال ۲۰۲۲ در چند توییت اعلام کرد که توییتر باید به‌سمت مدل اشتراکی حرکت و تبلیغات را در سرویس توییتر بلوک کند. توییتر سرویس بلوی اشتراکی با قابلیت های اضافه شده است. ماسک برنامه‌هایی برای افزایش درآمد تویتر دارد و احتمالاً بخشی از این برنامه تعدیل نیرو خواهد بود. ماسک تعدیل ۷۵ درصدی نیروها را تکذیب کرده است. اما احتمالاً جزئی از افراد فعلی را اخراج می‌کند.

ایلان ماسک خودش را حامی جدی آزادی بیان می‌داند؛ به‌همین‌دلیل، معتقد است که توییتر باید در حذف توییت‌ها یا مسدود کردن حساب‌های کاربری امنیت محتاطانه‌تری در پیش گرفته شود. قاضی کتلین مککورمیک از دادگاه ایالت دلاور تا پایان روز ششم آبان (جمعه) به ایلان ماسک فرصت داده است که قرارداد را ببندد. در صورت منعقد شدن قرارداد، تاریخ تشکیل جلسه استماع دادگاه اعلام خواهد شد. این دادگاه به شکایت توییتر از ایلان ماسک به‌دلیل برای تلاش در رابطه با مفاد قرارداد ارتباط دارد.منبع