اپل یادداشتی برای ارائه‌دهندگان خدمات مجاز خود منتشر کرده و در آن گفته می‌شود که احتمالاً ممکن است استودیو نمایش با مشکلاتی در بخش بلندگوی این محصول ۱۵۹۹ دلاری مواجه شود. این شرکت می‌گوید که چنین مشکلاتی را تجربه کرده‌اند، باید این نمایشگر و لوازم جانبی یا دستگاه‌های متصل به آن را از برق بکشند و از ۱۰ ثانیه دوباره آن را به برق وصل کنند.

غول فناوری مستقر در کوپرتینو به‌صراحت اشاره می‌کند که مشکلات بزرگ‌های نمایشگر این شرکت سختافزاری نیست و این یعنی به‌روزرسانی‌های آینده می‌تواند آن‌ها را برطرف کند. اپل به کیفیت صدا و میکروفن و دوربین تعبیه شده در نمایشگر استودیو نمایش خود افتخار می‌کند و می‌گوید سیستم بلندگوی مانیتور آن، باکیفیت‌ترین سیستم اسپیکر تولید شده برای مک است. همچنین، اپل دوربین ۱۲ مگاپیکسلی بحث‌برانگیز آن را با پشتیبانی از فناوری Center Stage به‌شدت تبلیغ کرده است.

مک‌رومرز می‌نویسد نمایش استودیو در چند ماه گذشته مربوط به میکروفون و اسپیکرهای این نمایش را مطرح می‌کند. اما تعداد این گزارش‌ها در هفته‌های اخیر بیشتر شده است. در این هفته، مایکل تاسای برخی از این گزارش ها را جمع آوری کرده اند که درادامه، آن ها را مرور می کنند:

صدا در استودیو نمایش من به‌طورمتناوب از کار می‌افتاد. تنها راهي كه مي‌توانم اين مشكل را رفع كنم، بيرون‌كشيدن از برق است كه باعث ريست‌شدن آن مي‌شود و ايراد اشاره‌شده را موقتاً مي‌سازد. مشکلی برای مانیتوری 1,600 دلاری پذیرفتنی نیست و اپل از کنترل کیفی ضعیف خود شرم‌سار باشد.

تعداد گزارش‌های مشتریان، به‌نظر می‌رسد مشکلات مربوط به صدا در صفحه نمایش اپل نسبتاً متفاوت است. صدها مشتری برای اطلاع از راهکارهای دائمی رفع این ایرادها در انجمن‌های پشتیبانی این شرکت و وب‌سایت‌های دیگر بحث‌های زیادی ایجاد کردند. یکی دیگر از آنها این نمایشگر می‌گوید:

برای رفع مشکل فقط می‌توانم خود را مدیریت کنم. به دنیای شگفت انگیز نمایشگرهای مجهز به تراشه و سیستمعامل خوش آمدید. Studio Display اپل امروز صبح صدا را خیلی مخدوش پخش می‌کند که باعث ایجاد مشکلاتی برای پادکست من می‌شود. برای حل‌کردن این معضل، از روش قدیمی راه‌اندازی مجدد استفاده کردم.

کاربرهای دیگر گفت: «بلندگو نمایشگر استودیو نمایش من کار نمی‌کنند. روزها گذشت و مشکل چندین پابرجا است.» یکی دیگر از برنامه‌های استودیو نمایشگر گفت: «آیا نمایشگر استودیو نمایشگر شما مشکل وب‌کم و صوت دارید؟ من اخیراً متوجه شدم که بنا به برنامه‌های یوتیوب و موسیقی روی این منتور به‌خوبی کار نمی‌کنند.» در گزارش دیگری آمده است: «مشکلات صوتی استودیو نمایش من با راه‌اندازی مجدد آن رفع می‌شود؛ اما خیلی عجیب است که باید در هنگام کار مانیتورتان را مجدداً راه‌اندازی کنید تا به طور طبیعی کار کند.»

مقاله مرتبط:

یکی دیگر از هنرمندان نمایشگر گرانقیمت اپل در توییتر خود نوشت:

از روز گذشته، استودیو نمایش من فقط برای چند صدا را می‌کند و پس از آن می‌شود. پخش صوت در مک‌بوک‌ پرو که به این نمایشگر متصل است، به‌خوبی کار می‌کند و دقیقاً نمی‌دانم این مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری است. من نسخه آزمایشی Ventura را روی سیستم خود نصب کرده ام. آیا شما هم با مشکل مشابهی مواجه شده اید؟

کار دیگری می‌نویسد:

باید هربار برای رفع مشکل صدای Studio Dispaly آن را ریاستارت کنم. درغیراین‌صورت، پخش صوت کاملاً قطع خواهد شد. راه‌اندازی مجدد مک نیز کمکی به رفع‌کردن این مشکل نمی‌کند. من تقریباً هر چند روز یک بار با این مشکل می‌شوم.

مشکلات Studio Dispaly اپل فقط به بلندگوهای این مانیتور ختم شود و همان طور که اشاره شود، برخی از کاربران با مشکلاتی در وب‌کم و میکروفون آن را نمی‌کنند. یکی از کاربران درباره مشکلش گفت:

ضبط صدا از میکروفون داخلی استودیو نمایش اپل اساساً در هر برنامه‌ای با مشکل می‌شود. من از جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل مک استفاده از می‌کنم و سیستم‌عامل منیتور خود را نیز به جدیدترین نسخه موجودی آپدیت کرده‌ام.

نمایشگر استودیو نمایش اپل سیستم‌عامل iOS را اجرا می‌کند؛ بنابراین، می‌توان به‌روزرسانی‌های افزاری را دریافت کرد که مشکلاتی از این‌قبیل را برطرف خواهد کرد. پیش‌ازاین، اپل سعی کرد کیفیت ضعیف وب‌کم این صفحه را با انتشار آپدیت‌های جدید رفع کند. به نظر می‌رسد این شرکت مسیر مشابهی را برای حل‌کردن مشکلات مربوط به میکروفون و بلندگوهای استودیو در پیش گرفته است.

اطلاعیه امروز غول فناوری مستقر در کوپرتینو اشاره به بازه‌های زمانی مشخص برای ارائه راهکارهای دائمی رفع مشکلات کاربران این نمایشگر نمی‌کند. اما به آنها این محصول را می‌دهند تا از جدیدترین نسخه سیستم‌عامل برای نمایشگر خود استفاده کنند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!