۷ ام فبریه اولین صد دلارم رو از یوتیوب درآوردم و از اون موقع می خواستم براتون بنویسم که چرا یوتیوب رو همین امروز شروع کنین.

https://twitter.com/amirtaqiabadi/status/1490583770675613699?s=20&t=s1K6Hc9f0Y7cTXDusGlcWw

قبلاً تو مقاله‌ای “اولین درآمد دلاری از متوسط” از طریق نوشتن در مدیوم خوب بود به اون هم نگاه کنین و شاید از بین اون دلیل دلیل خودتون برای شروع تولید محتوا رو پیدا کنید.

https://virgool.io/@amirtaqiabadi/%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8 %AF-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%86-%D8%A7%D8%B2-cqxdkfhsejls متوسط

خیلی وقت‌ها تو جمع‌های دوستانه صحبت یوتیوب من می‌شه بقیه را هم دعوت می‌کنم به اینکه یوتیوب شروع کنن و معمولاً در توجیح صحبت کردن زیر رو می‌گم. در ادامه این مطلب رو یه جا جمع کردم که بتونم بعد از این به جای تکرار حرفهام همین مقاله رو ارجاع بدم.

از اونجایی که مانیتایز به طور متوسط ​​یک سال زمان می‌بره بهتر اینه که چه انتخاب بعدی براتون معنا پیدا کنه می‌کنه چه نمی‌کنه هر چه سریعتر یوتیوب رو شروع کنین. اول شروع کنین بعد از سر تقویمی و این چیزها برنامهریزی کنین.

هر گزینه بهتری از اینه که یکساله دیگه هم بگذره و شما هنوز شروع نکرده باشین

احتمالاً اصلی‌ترین مانع برای خیلی از شمایی است که داری این مقاله رو می‌خونین ایده‌آل‌گرایی، توی مقاله‌ای «رحایی از ایده‌آل‌گرایی» در مورد اینکه من چطور به این ترس غلبه کردم نوشتم. فکر کنم برای شما هم مفید باشه.

https://virgool.io/@amirtaqiabadi/perfectionism-%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-tsvncsklmp4c

خیلی بعیده شما با یوتیوب بتونین BMW بخرین اما یوتیوب می‌تونه یک منبع درآمد پایدار برای شما باشه که بتونین رو مخارج زندگی روش حساب کنین و این ریسک‌پذیری شما رو بیشتر می‌کنه.

زمانی که ما درگیر خرج و مخارج روزانه باشیم نه تنها پذیرنده می‌شود بلکه به قول کتاب فقر احمق می‌کند قدرت تصمیم‌گیری و حتی ضریب هوشی ما هم دچار مشکل می‌شود.

درآمد یوتیوب حتی می‌تونه روی برنامه حقوق شما هم تاثیر مستقیم داشته است. دلیلش هم خیلی ساده است وقتی شما یک گزینه‌ی جایگزین خوب داشته باشید، هم با اعتماد به نفس بیشتری در شرکت می‌کنین و هم طرف مقابلتون می‌دونه شما نیازمند این شغل نیستید و این در روند کار بسیار اثر بخشه.

از دل برود هر که از دیده رود

نمی‌دونم شاعر این شعر می‌دونسته که غیرمستقیم به یک خطای شناختی معروف است که الان اسمشو یادم نیست اشاره می‌کنه یا نه اما خیلی بدیهه که برای اینکه بتونین موقعیت‌های کاری بیشتر سمتتون بیاد بیشتر تو چشم باشین.

بارها شده من دنبال یک نیروی کار می‌گشتم و ذهنم تنها به آدم‌هایی محدود می‌شود که همیشه یک فعالیت ازش تو شبکه‌های اجتماعی دیدم. مثلاً یک برنامه‌نویس می‌خواستم و آن لحظه فلان برنامه‌نویسی که یه چیزی پست می‌کنه و من می‌بینم احتمالاً این موقعیت شلغی رو بهش پیشنهاد بدم.

تو مقاله “چرا میگم موفقیت شانسیه؟” گفتم که اگر میخواین شانس موفقیت‌تون رو بیشتر کنین تعداد دفعاتی که قرار تاس بندازین رو بیشتر کنین. اینجوری احتمال بیشتری دارد که جفت شیش بیارین.

https://virgool.io/@amirtaqiabadi/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%85%DB%8C%DA%AF%D9%85-%D9%85%D9%88% D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1% DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%DB%B4-jykfvnobe4br

همه‌ی انتخابی که تا اینجا گفتم رو می‌شه به نحوی تفسیر ریالی کرد اما دلخوش به این مقدار نباش. یوتیوب زندگی روحی/احساسی شما رو هم می‌تونه بهتر کنه.

مایی که تمام روز رو پای سیستم هستیم و عملا رابطمون را با دنیای دنیای دست دادیم نیاز داریم به ساختن یک چیز تنها دار، چیزی که برای خودمون باشه و حیاط و ممتش به ما ربط داشته باشه. وقتی در قالب یک تیم داری کار میکنی، خروجی از زحمت همه است و آن احساس خوب خلق کردن و مالکیت رو بهت نمی‌ده. اینو وقتی بهتر فهمیدم که رفتم نجاری خانه زرافه و یک قاب ایستاده آینه ساختم.

https://twitter.com/amirtaqiabadi/status/1301514508058480642?s=20&t=jFqWMdN0uqDt87gAan1HMg

یوتیوب به من کمک کرد این احساس خوشایند رو در طول زمان داشتم و از این بابت

یوتیوب می‌تونه گپ‌های رزومه‌ای شما رو پر کنه. احتمالاً دیدین خیلیا اینجورین که وقتی یک فاصله زمانی در تویی رزومه‌ی کاریشون ایجاد می‌شه می‌شه زنن فریلنس و اینجوری این گپ رو می‌سازن. به یوتیوب به عنوان این گپ پر کن هم می‌تونین نگاه کنین.

یوتیوب می‌تونه مهارت‌های نرم‌افزار شما رو بهبود می‌ده و حتی خیلی محتمله که براش برین فتوشاپ، پریمیر و نرم افزارهای این دست رو یاد بگیرین.اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!