انتخاب رشته کنکور ریاضی، پس از شرکت در آزمون کنکور ریاضی، یکی از مهم ترین مراحل است. کنکور ریاضی جایگاه سوم گروه آزمایشی در کنکور سراسری را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل پیشنهاد می شود هر داوطلبی از راهنما انتخاب رشته ریاضی کمک گرفتن. با در نظر گرفتن آمار سال‌های قبل می‌توان به راحتی به این امر مهم پی برد که در رشته مهندسی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین انتخاب‌های داوطلبین برای شرکت در کنکور و در نهایت رشته ریاضی محاسبه می‌شود. در نتیجه استفاده از مشاوره انتخاب رشته ریاضی می تواند به داوطلبان کمک کند.

قطعی به دلیل اجرای داوطلبین در آزمون ریاضی و به نوعی رشد نزولی متقاضیان این رشته، شانس قبولی داوطلبین در رشته های مهندسی نسبت به سال های قبل بیشتر است. اما چگونه می‌توان هوشمندانه این انتخاب را انجام داد که می‌توان در بهترین رشته و دانشگاه با رتبه خوب قبول شد، از دغدغه‌های اصلی کلیه داوطلبان از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری بعد.

داوطلبان کنکور ریاضی که در کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته در دوره های ذکر شده اند، در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش می تواند نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور ریاضی بر اساس توجه به توضیحات کارنامه رتبه اکتسابی در زیر شاخه های کنکور ریاضی. اقدام کننده. زمان انتخاب رشته معمولاً اواسط مرداد ماه است که حدوداً یک ماه پس از برگزاری آزمون است و متقاضیان باید شروع به انتخاب رشته کنند. پس از انتخاب رشته کنکور ریاضی منتشر شد، حالا نوبت به انتخاب رشته کنکور ریاضی خواهد بود و در این انتخاب شما هم می توانید دانشگاه های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، علمی کاربردی، بین المللی، پردیس، پیام نور و دانشگاه آزاد را داشته باشید. انتخاب کنید.

انتخاب رشته کنکور ریاضی برای داوطلبان ریاضی از مهم ترین و سخت ترین مراحل می باشد. پس از یک سال زحمت و تلاش داوطلبان کنکور ریاضی، حالا نوبت به انتخاب رشته کنکور ریاضی رسیده است. شاید به جرات گفت انتخاب رشته را می توان به انتخاب همسر تشبیه کرد. مسیر بازگشت رشته انتخابی شما ممکن است غیر ممکن باشد، اما بسیار سخت خواهد بود. اگر می‌خواهید در زمان انتخاب رشته موفق شوید، باید به نکات مهم توجه کنید و همچنین حتماً از انتخاب رشته کنکور ریاضی کمک بگیرید. علاوه بر این، می توانید با سایت ایران تحصیل همراه باشید تا با مشاوره انتخاب رشته ریاضی شما را در رسیدن به اهداف یاری نماییم.

نتایج کنکور سراسری به صورت کارنامه برای کلیه داوطلبان در سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org قرار می‌گیرد. کارنامه اولیه که در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد: متشکل از سه قسمت است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازد.

در قسمت اول کارنامه ریاضی اطلاعاتی به عنوان مشخصات معدل، هویتی، نوع سهامیه استان و بومی اطلاعات درج شده است. قسمت دوم کارنامه ریاضی وضعیت وضعیت مجاز به انتخاب رشته در دوره روزانه، شبانه و فرهنگیان با در نظر گرفتن رتبه شما در کنکور سراسری مشخص شده و انتخاب رشته دانشگاه در تعداد بسیار زیادی از داوطلبان مجاز می‌شوند.

در بخش سوم کارنامه اطلاعات ریاضی، درصدهای شما و رتبه در کنکور سراسری قرار می‌گیرند. اطلاعاتی که مهم است به سزاییدن و برای تحلیل آن نیازمند با تعابیری به عنوان رتبه در بخش های مختلف، رتبه در گروه های ریاضی، رتبه کشوری و نمره آزمون آشنایی داشته باشید.

سازمان سنجش رشته‌هایی که ضریب یکسان را در یک گروه جمع آوری کرده است. در دفترچه انتخاب کنکور ریاضی چند زیرگروه وجود دارد که هرکدام از این گروه‌ها شامل رشته‌های زیر می‌شوند. در کارنامه شما به تفکیک زیرگروه ها در کنکور این رتبه ها قرار گرفته اند. شما با توجه به رشته مورد نظر برای کسب رتبه در این زیر گروه توجه می‌کنید و با توجه به رتبه کسب‌شده و ضریب دروس کنکور ریاضی دست به انتخاب می‌زنید. رشته انتخابی خود را باید بر اساس رشته و استعداد انتخاب کنید و نهایت دقت را در این امر به خرج دهید زیرا این رشته کنکور ریاضی سرنوشت و آینده شما را رقم خواهد زد. پس در صورتی که نیاز به مشاوره انتخاب رشته ریاضی بودید، هرگز کوتاهی نکنید.

زیر گروه 1

مهندسی کامپیوتر (تمام گرایش ها)، مهندسی صنایع (تمام گرایش ها)، مهندسی عمران (تمام گرایش ها)، مهندسی دریا (تمام گرایش ها)، دبیری فیزیک، مهندسی رباتیک، مهندسی اطلاعات فناوری (IT)، مهندسی برق (تمام گرایش ها) ها )، مهندسی مکانیک (تمام گرایش ها)، مهندسی مواد (تمام گرایش ها)، مهندسی نساجی (تمام گرایش ها)، مهندسی هوا فضا (تمام گرایش ها)، هوانوردی (تمام گرایش ها)، مهندسی معماری، فناوری ماشین های کشاورزی مهندسی کشاورزی (تمام گرایش ها)، مهندسی پزشکی (تمام گرایش ها)، مهندسی حمل و نقل ریلی، مهندسی خط و سازه های ریلی، مهندسی ماشین های ریلی، کارشناسی مدیریت (تمام گرایش ها)، کارشناسی حسابرسی (تمام گرایش ها)، علوم کامپیوتر و …

زیر گروه 2

مهندسی پلیمر (تمام گرایشها)، مهندسی شیمی (تمام گرایشها)، مهندسی معدین (تمام گرایشها)، مهندسی پتروشیمی، مهندسی ایمنی صنعتی، مهندسی ایمنی و بازرسی فنی، مهندسی شیمی (تمام گرایشها)

زیر گروه 3

کاردهای فنی برق (تمام گرایشها)، کاردهای فنی شیمی (تمام گرایشها)، معلم فنی صنایع شیمیایی، کاردهای فنی صنایع غذایی، کاردهای ایمنی صنعتی، معلم فنی صنایع چوب، کاردهای فنی عمران (تمام گرایشها)، کاردهای فنی معدّن (معادن ذغال) سنگ)، کاردهای فنی مکانیک (تمام گرایش ها به جز تاسیسات)، الکترونیک، مخابرات، معلم فنی (تمام گرایش ها)، صنایع چوبی، کاردانی علمی – صنایع کاربردی چوب، کاردانی های تولیدی غیر ذغال سنگ، کاردهای فنی عملیاتی. پتروشیمی، معلم فنی عمران (تمام گرایشها)، کاردانی علمی – کاربرد صنایع چاپ، کاردهای شیمی مواد.

مجتمع کل پذیرش انتخاب رشته کنکور ریاضی سال پیش در هرکدام از دوره های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان و ظرف مازاد مناطق محروم، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد، پیام نور به صورت زیر در جدول قرار داده شده ارائه می شود.

جدول ظرفيت پذيرش رشته هاي تحصيلي گروه آزمايشي ریاضی در دوره های مختلف کنکور

دوره

با ارزیابی نمره آزمون و سوابق تحصیلی

روزانه

41309

نوبت دوم (شبانه)

6286

پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد

378

مناطق محروم، زلزله زده و سایر مصوبات

588

دانشگاه فرهنگیان (ویژه داوطلبان آزاد)

3588

دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی

5208

دانشگاه پیام نور

1413

جمع کل

58785

با در نظر گرفتن اینکه متقاضیان کنکور ریاضی 144 و 437 داوطلب هستند و پذیرش در دانشگاه‌های سراسری در جدول بالا مشاهده کردید، به راحتی می‌توان متوجه شد که هر داوطلبی بیشتر از یک رشته شانس قبولی در یکی از رشته‌های با آزمون و یا بدون قبولی دارد. آزمون ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته کنکور ریاضی 1401 را خواهد داشت. اما برای انتخاب رشته مهندسی در کنکور ریاضی که دارای تعداد زیادی از افراد است، رقابت در دانشگاه‌های مطرح کشور ست، از جمله عوامل مؤثر در انتخاب رشته کنکور ریاضی، رتبه قبولی داوطلبان است که نوع مشارکت و استان بومی داوطلب در آن تأثیرگذار است.

در این بخش از رشته کنکور ریاضی بهتر است به قسمتی از آن اشاره کنیم. برای تعداد زیادی از داوطلبان کنکور سراسری، سهمیه مناطق در نظر گرفته می شود که متشکل از سه منطقه یک، منطقه دو و منطقه سه است. این منطقه‌بندی طبقات دارای امکانات آموزشی است. در حقیقت داوطلبان کنکور ریاضی که از سهمیه‌های خاص مانند ایثارگران و جانبازان می‌توانند انتخاب رشته‌ای از این سهمیه استفاده کنند، نمی‌توانند از سهمیه مناطق بهره‌مند شوند. داوطلبین بر اساس محل تحصیل 3 سال آخر دبیرستان شامل یکی از مناطق 1، 2 یا 3 می‌شوند.

در آینده نمی‌توانم بی‌تفاوت باشم. شما یک سال زمان و زحمت کشیده اید و این رتبه را به راحتی کسب نکرده اید و حالا نوبت به بهترین و بزرگ ترین هدف شما می توانید مشاورین مرکز ایران را انتخاب کنید. بهترین رشته را با توجه به رتبه انتخاب انتخاب کنید. همچنین مشاورین می‌توانند به شما کمک کنند تا با توجه به ویژگی‌های شخصیتی و استعداد و علاقه‌مندی‌های زندگی خود را انتخاب کنید.

در این بخش از راهنما انتخاب رشته کنکور ریاضی بهتر است چند نکته مهم در مورد بررسی قرار گیرد. شایان ذکر است رشته هایی که به آن علاقه مند هستید را انتخاب کنید. علاقه شما باعث می‌شود بهتر بتوانید با سختی‌ها و مشکلات آن کنار بیاید. متناسب با استعدادتان انتخاب کنید. رشته ای را انتخاب کنید که در آن هیچ استعدادی را انتخاب کنید و انتخاب کنید. اگر در رشته‌ای به استعداد خود بی‌ توجه باشید، شاید صرفاً یک مدرک بدون اخذ و یا حتی نتوانید این مسیر را به صورت کامل در این رشته انتخاب کنید و دفترچه را با دقت مطالعه کنید.

شرایطی که برای انتخاب رشته وجود دارد و نوع سهمیه و مناطق بسیار مهم است که حتما باید آن را مد نظر قرار دهید برای رشته های کنکور چه تغییری نسبت به سال قبل دارید؟ شرایط رشته های انتخابی را به دقت مطالعه کنید. برخی از رشته‌ها شرایط خاص برای پذیرفته‌شده‌ها در نظر می‌گیرند و حتماً باید این امر را مد نظر قرار دهید. آینده شغلی را مدنظر قرار دهید. تمام نکات بالا مهم و درست است اما بخشی از فرآیند کار در نظر گرفتن شغلی آینده است که اگر موارد بالا را انتخاب کنید راحت تر خواهد شد.

از قبولی صد درصدی برای ریاضی در کنکور امسال تا اعلام زمان آغاز ترم تابستان دانشگاه‌ها

عبدالرسول پور عباس گفت: ۱۴۰ هزار داوطلب رشته ریاضی در کنکور سراسری امسال شرکت کردند. 2هزار و 500 جای خالی در این رشته وجود دارد، طبیعی است که هر رشته‌ای را که بخواهند بپذیرند.

ترتیب مهم دروس در کنکور رشته ریاضی

مباحث مربوط به کنکور ریاضی جزوه موضوعات با اهمییت کنکور سراسری می‌شود، داوطلبان متعدد سالانه در این زیر گروه کنکور می‌شوند.

داوطلبان ریاضی در پله آخر/کنکور 1401 به خط پایان رسید

داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی با کمتری آمار در پله آخر گروه آزمایشی کنکور 1401 قرار دارند.

خلاصه مطلب

مطمئنا تا قبل از مطالعه راهنما انتخاب رشته ریاضی دقیقی نسبت به انتخاب رشته در اختیار اطلاعات نیست اما در حال حاضر می توانید چه راهنما را انتخاب کنید ریاضی کمکی به شما. در انتخاب رشته مهم و استعداد هر فرد، موضوع بسیار مهمی است، باید توجه داشته باشم که چه چیزی ممکن است با تحصیل در یک رشته برای موفقیت دست پیدا کند، اما پس از وارد شدن به رشته و کاری که در آن شایستگی و استعداد مد نظر است. را داشته باشید تا موفقیت های روزافزونی دریافت کنید. علاقه مندی، و توجه به بازار کار از جمله مهم در انتخاب رشته است و از این جهت باید در این زمینه به خوبی عمل کرد. در مقاله انتخاب رشته کنکور ریاضی به صورت کامل و جامع به بررسی این مبحث پرداخته‌. اگر سوالی و ابهامی دارید و یا به کمک نیاز دارید، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل کنید و از مشاوران مجرب ما در راهنما رشته ریاضی کمک بگیرید.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

منبع: انتخاب رشته کنکور ریاضی

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!