سالانه افراد زیادی از سر تا سر جهان به کشور ترکیه مهاجرت کرده و در دانشگاه های این کشور نام می برند. تحصیل در کشور ترکیه دارای مزیت های زیادی است که این مزیت ها باعث می شود تا افراد بخواهند در این کشور درس بخوانند. دانشگاه های این کشور سطح علمی بالا و امکانات بسیار دارند. از این مورد تایید اروپا و برخی دیگر از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. به همین دلیل، مدارک معتبر دانشگاه های ترکیه در ایران بسیار زیاد است.

اگر در این کشور درس بخوانید، ممکن است سوال کنید که مدارک معتبر دانشگاه های این کشور در ایران چقدر است؟ برای یافتن پاسخ این سوال، در ادامه مقاله با ما همراه باشید. ما در ادامه مدارک معتبر دانشگاهی ترکیه، اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در کشور ترکیه و هر چه باید در رابطه با این موضوع باید به طور کامل و کامل برای شما عزیزان بیان کرد.

مدارک معتبر دانشگاه های ترکیه در کشور ایران

دانشگاه های ترکیه، از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارند و امکانات بسیار زیادی دارند. علاوه بر این، مدارکی که این دانشگاه ها به دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از التحصیلی ارائه می دهند، هم در اروپا و هم در ایران، اعتبار زیادی دارند. در واقع، اکثر افرادی که می خواهند پس از فارغ التحصیلی از کشورمان ایران بازگردند، سوال می پرسند که آیا مدارک دانشگاهی کشور ترکیه در ایران نیز معتبر هستند؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که بله، مدارک دانشگاه های این کشور در ایران نیز معتبر هستند. اما، برای این امر در دانشگاه ها درس بخوانید که مورد تایید وزارت علوم ایران باشد. برای آشنایی با این دانشگاه در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کشور ترکیه

لازم به ذکر است تا بدانید که وزارت علوم هر لیستی را ارائه می کند و دانشگاه های خصوصی و دولتی را در آن معرفی می کند. اگر می‌توانم از التحصیل شدن به ایران بازگردید، بهتر است که با اسامی این دانشگاه آشنا شده و در آن درس بخوانید. برخی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران، شامل موارد زیر می شوند:

دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه یک دانشگاه دولتی در کشور ترکیه است که در سال ۱۹۵۴ در شهر آنکارا تاسیس شده است. این دانشگاه در بین دانشگاه های ترکیه دارای رتبه ۹ و در بین دانشگاه های جهان دارای رتبه ۵۳۱ می باشد. به همین دلیل، جز یکی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه می شود. دانشگاه حاجت تپه هم اکنون دارای 50 هزار دانشجو است که حدود 2000 نفر از آن را از سر تا سر جهان پذیرفته شده است. این دانشگاه هم مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران و هم مورد تایید اروپا است و دانشجویان می توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه بخوانند.

دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا، یکی دیگر از دانشگاه های دولتی کشور ترکیه است که توسط خود دولت اداره می شود. این دانشگاه در سال ۱۹۴۶ در آنکارا تاسیس شده و هم اکنون، مورد تایید وزارت علوم ایران است. این دانشگاه، دارای دانشکده های متعددی از: مهندسی کامپیوتر، پزشکی، دندانپزشکی، مهندسی پزشی و …. می باشد. دانشگاه آنکارا هم اکنون دارای ۶۰ هزار دانشجو است که آن را از طریق قبولی در آزمون یوس، از سر تا سر جهان پذیرفته شده اند. این دانشگاه دارای امکانات فراوانی است که این امکانات باعث می شود تا افراد خانواده به دنبال پذیرش در آن باشند.

دانشگاه قاضی یا قاضی، یکی دیگر از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران است که مدرک آن بسیار زیاد در ایران است. این دانشگاه در سال ۱۹۲۶ در شهر آنکارا تاسیس شده و هم اکنون دارای ۲۱ دانشکده، ۴ مدرسه، ۱۱ موسسه و ۷۹ هزار دانشجو می باشد. دانشگاه قاضی در بین دانشگاه های سر تا سر جهان دارای رتبه ۸۰۱ و در بین دانشگاه های کشور ترکیه، دارای رتبه ۸ می باشد. دانشجویان عزیز برای پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون های ورودی آن شرکت کرده و رتبه قبولی را کسب کنند. در واقع، دانشجویان برای پذیرش هیچ راهی جز قبولی در آزمون های ورودی آن ها ندارند. قبولی در آزمون های ورودی دانشگاه قاضی سخت نیست و کافی است که دانشجویان به خوبی و با دقت مطالعه کنند. علاوه بر این، بهتر است که آن ها با نحوه طراحی سوالات نیز آشنا باشند. برای آشنایی با این موارد، کافی است تا دانشجویان با یک مرکز مشاور خوب با یووس لند در ارتباط باشند.

دانشگاه کوچ

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین دانشگاه های خصوصی ترکیه، دانشگاه کوچ است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ در شهر استانبول تاسیس شده است. لازم به ذکر است تا بدانید که همه دروس این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند. به همین دلیل، باید برای پذیرش در این دانشگاه تحصیلی زبان خود را ارائه دهید. پذیرش در این دانشگاه از طریق قبولی دو آزمون sat WACT می باشد. دانشگاه کوچ، مورد تایید وزارت علوم ایران است و مدرک آن در کشور عزیزمان ایران بسیار زیاد است. این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان دارای رتبه ۴۵۱ و در بین دانشگاه های ترکیه دارای رتبه ۱۸ می باشد.

· آیا مدارک دانشگاه های ترکیه در ایران معتبر هستند؟

بله، مدارک دانشگاه‌هایی که مورد تأیید وزارت علوم در ایران هستند، بسیاری دارند.

· پذیرش پذیرش در دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم چگونه است؟

پذیرش در برخی از دانشگاه های ترکیه از طریق آزمون یوس و در برخی دیگر بدون آزمون می باشد.

· کدام دانشگاه های کشور ترکیه مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

ما لیست کاملی از دانشگاه های خصوصی و مورد تایید وزارت علوم را در مقاله بیان کرده ایم، لطفا مقاله را مطالعه کنید.

دانشگاه ایدی تپه

دانشگاه یدی تپه در سال ۱۹۹۶ در شهر استانبول ترکیه تاسیس شده و هم اکنون وزارت علوم و بهداشت ایران می باشد. دانشجویان در این دانشگاه دروس خود را به چهار زبان: انگلیسی، ترکی، آلمانی و فرانسوی می خوانند. علاوه بر ایران، این دانشگاه مورد تایید اروپا نیز می باشد و دارای ۷۰۰ توافق نامه همکارای با دانشگاه های مختلف در سر تا سر جهان می باشد. دانشگاه یدی تپه دانشگاه های خصوصی این کشور است و دارای دانشکده های متعددی مانند دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی و … می باشد.

پذیرش در این دانشگاه از طریق آزمون یوس است اما دانشجویان می توانند در برخی از رشته ها با داشتن شرایط خاص، بدون آزمون درس بخوانند. یکی از آن رشته ها داروسازی است که دانشجویان با داشتن شرایط و مدارک خاص در رشته داروسازی بدون کنکور ترکیه در دانشگاه ایدی تپه درس بخوانند.

دانشگاه آتیلیم یکی دیگر از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه است که در سال ۱۹۹۷ در شهر آنکارا تاسیس شده است. این دانشگاه در سال ۲۰-۲۰۲۱ مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران قرار دارد و دارای امکانات آموزشی بسیاری باشد. علاوه بر ایران، این دانشگاه مورد تایید اروپا نیز می باشد و افراد زیادی در سر تا سر جهان دارد. دانشجویان عزیز می توانند در مقطع کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف در این دانشگاه درس بخوانند. لازم به ذکر است که طرفدارترین رشته تحصیلی برای ایرانیان در این دانشگاه تحصیلی پرستاری ترکیه بدون آزمون می باشد.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران آشنا کنیم و بیان کنیم که مدارک تحصیلی این دانشگاه در ایران بسیار زیاد است. به یاد داشته باشید که اگر می توانید پس از فارغ التحصیلی به ایران باز شود و به کار شوید، باید در یکی از این دانشگاه ها درس بخوانید. پس از دریافت مدرک تحصیلی، باید آن را معادل سازی کرده و سپس در ایران وارد کار شوید. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا به کمک نیاز دارید، می توانید با همکاران ما در یوسلند ارتباط برقرار کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!