خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

استفاده و تولید خودروهای برقی در حال افزایش است و این روزها در میان مردم محبوبیت زیادی دارند. اینها در مقایسه با وسایل نقلیه سنتی قابل توجهی هستند که باعث می شود تا سیر پیشرفتی محبوبیت و پیشرفت را تجربه کنند. به نظر می‌رسد خودروهای برقی ارزان‌تر بوده و برای محیط زیست آسیب بسیار کمتری دارند. اما با این حال، نمی‌توانم بگویم که این ماشین‌ها از ضرر هستند.

در حال حاضر تنوع خودروهای برقی محدود بوده و برای ادامه کارکرد به منبع برق نیاز دارند. همچنین این خودروها جزوات فناوری‌های نو به حساب آمده و زیرساخت‌های لازم برای ادامه رشد و استفاده از آن‌ها در حال توسعه و گسترش است. برای اکثر مردم خودروهای برقی این موضوع باعث ایجاد خطر می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با مفهوم مفهوم خودروهای برقی آشنا باشیم.

ایستگاه خودروهای برقی چیست؟

کنترل خودروهای برقی در واقع حسی است که اکثر خودروهای برقی آن را در هنگام رانندگی تجربه می‌کنند. در واقع خطر همان نگرانی است که فرد از فکر کردن به این موضوع است که آیا قبل از رسیدن به هدف مورد نظر ممکن است ماشین تمام شده و نیاز به شارژ باتری داشته باشد یا نه، تمام وجودش را می‌گیرد.

حقیقت اینجاست که شما حین راندن یک ماشین با سوخت گازی یا بنزینی، می توانید آن را در هر مکانی در مسیر و یا شهر خود قرار دهید. امارات‌های شارژ مختص به ماشین‌های برقی هنوز همگانی نشده و در هر جایی نمی‌شوند. به همین دلیل هم احتمال تمام شدن باتری و عدم شارژ در پیدا کردن ایستگاه برای مجدد ماشین وجود دارد و یک دغدغه اساسی به حساب می‌آید.

همچنین باید توجه داشته باشید که برد خودروهای برقی نیز به عواملی از جمله زمینی که روی آن رانندگی می‌کنید، سرعت رانندگی و وسایل نقلیه‌ای منتقل می‌شود، توجه داشته باشید. همه افراد این موارد را درست می‌دانند و به همین دلیل نمی‌توانند در پیش‌بینی درست میزان استفاده از ماشین را به اعتماد کنند.

ایستگاه خودروهای برقی چیست؟

آیا کنترل خودروی برقی حتمی است؟

سیتر برد خودروهای برقی تا حدودی طبیعی است اما با این حال در بسیاری از اوقات بی‌مورد است. خودروهای برقی بسیار بالایی دارند و بیشتر از 200 مایل (321 کیلومتر) را می‌توانند به راحتی طی کنند. به همین دلیل دلیل از برد ماشین در سفرهای کوتاهی نیست. بسیاری از مسافران ماشین‌های برقی تنها یک بار در هفته نقلیه خود را شارژ کرده و این مقدار برای رفت و آمدهای عادی کافی خواهد بود.

در سفرها و مسافت های طولانی باید خودروی برقی خود را حتماً در نظر بگیرید. از آنجایی که زیرساخت‌های شارژ این ماشین‌ها را زیاد کرده‌اند، نیاز به اطلاعات زیادی در این زمینه نیست. ایستگاه‌های شارژ مدام در حال افزایش است به همین دلیل کمتر وجود دارد که در آن ایستگاه شارژ پیدا کنید.

آیا کنترل خودروی برقی نیاز است؟

8 روش برای غلبه به خطر برد خودروهای برقی

اگر از خودروهای برقی استفاده می کنید، کمی از نگرانی غیرقابل اجتناب خواهد بود. حتی اگر تعداد زیادی هم از خودروهای خود استفاده نکنید این کاملا طبیعی است. با این روش‌های بسیاری وجود دارد که با انجام و کمک گرفتن از آن‌ها می‌توان این خودروهای برقی را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

خودروهای برقی خود را در خانه شارژ کنید

خطر برد با میزان نیروی ماشین شما ارتباط مستقیم دارد. با داشتن شارژر خانگی می‌توانید شب‌ها ماشین خود را شارژ کنید و هر روز سفر و رفت و آمدهای خود را با باتری کامل ماشین شروع کنید. داشتن شارژر خانگی برایان خودروهای برقی نیازی نیست اما با داشتن آن میزان کمتری را می بینید و به همین دلیل ارزش خرید و هزینه را خواهید داشت.

برای مسیرهای طولانی برنامه ریزی داشته باشید

اکثر افراد هنگام گرفتن مسیرهای طولانی از خودروهای برقی را احساس می‌کنند. اگر قصد رفتن به سفر کوتاهی را دارید، محدودیتی در برد خودروی خود دارید و نیاز به نگرانی نیست. شما می‌توانید مسیرهای طولانی را قبل از شروع سفر پیش از آن که شارژ خودرو تمام شود، تخمین بزنید. با این کار نه تنها می‌توان تخمین زد که به چه مقدار نیرو نیاز دارد، بلکه می‌توان مسیرهای کوتاه‌تر را نیز از قبل پیدا کرد و برای سفر انتخاب کرد.

از اپست شارژ استفاده کنید

ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی مدام در حال ساخت و افزایش هستند و به احتمال زیاد، بیشتر از آنچه فکر می‌کنید در اطراف شما وجود دارد، شارژ کنید. اگر حین سفری که مسیر را انتخاب می کنید برای شارژ مجدد خودروی برقی شما دارد، کمتری را می بینید. در حال حاضر اپلیکیشن‌های زیادی در زمینه‌های ایستگاه‌های شارژ طراحی شده‌اند که نقشه‌های تمام ایستگاه‌های موجود را دارند. با استفاده از این برنامه‌ها می‌توانید قبل و یا حتی حین رانندگی ایستگاه‌های شارژ را به راحتی پیدا کنید.

با سرعت کمتری رانندگی کنید

سرعتی که با آن رانندگی می‌کنید نقش بسیار مهمی در مصرف انرژی در خودروهای برقی دارد. به همین دلیل هم برای یک تجربه تکرار کمتر توصیه می‌شود تمام تلاش خود را در رانندگی با سرعت پایین‌تر داشته باشید تا به همان اندازه خودروی برقی شما افزایش پیدا کند. این کارها با حفاظت از امنیت نیز برای سفر و جابجایی‌تان همراه خواهد بود.

از ترمز احیاکننده استفاده کنید

تمام خودروهای برقی از ترمز احیایی کننده را در اختیار راننده قرار می دهند. در سیستم ترمز احیاگر موتور حین استفاده از ترمز به عنوان یک مولد عمل کرده و از انرژی ایجاد شده از ترمز برای باتری شارژ می‌کند. باوجود اینکه این کار به طور کامل با ماشین شما را شارژ نمی کند اما نیرویی مازادی را به باتری آن اضافه می کند و هر پدال ترمز را می گیرد، از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند. در نتیجه این اتفاق تصادف برد خودروی برقی شما بسیار کمتر خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر قصد استفاده از ترمز احیا کننده را داشته باشید برای افزایش خودرویتان می توانید آن را فعال کنید و در بالاترین حد ممکن قرار دهید.

8 روش برای غلبه به خطر برد خودروهای برقی

چمدان کمتری در سفرها با خود ببرید

برد خودروی برقی شما به وزنی که دارد هم خواهد داشت. اگر تصمیمی برای خودروی برقی دارید، یک سفر را در پیش بگیرید که توصیه می‌کنید از آیتم‌هایی که به آن نیازی دارید و یا نیاز دارید تا امکان جلوگیری از آن وجود داشته باشد. چراکه هر چقدر خودروی برقی شما سنگین‌تر می‌شود به همان نسبت نیز آن را کمتر خواهد کرد. همچنین باید توجه داشته باشید که در تبلیغات خودروهای برقی مشاهده می کنید، با توجه به اینکه واقعاً محاسبه شده است!

انجام کارهای اضافی را در خودروی برقی خود کمتر کنید

اگر دوست دارید حین رانندگی از تهویه هوا استفاده کنید، بهتر است به جای سیستم داخلی خودروی خود سعی کنید در باز کردن پنجره‌ها داشته باشید. کنترل‌ ماشین از باتری تغذیه می‌کند و همین موضوع نیز باعث افزایش دما خواهد شد. دلیلی برای عذاب دادن به خود حین رانندگی وجود ندارد اما اگر خودرویی برایتان بسیار حائز برق است و دوست دارید از خطر برد در امان باشید باید از این قابلیت‌های ماشین را به ویژه در سفرهای طولانی به حداقل برسانید استفاده کنید.

خودروهای هیبریدی را جایگزین کنید

اگر هنوز خودروی برقی تهیه نشده است، آخرین راه حل برای کاهش کاهش مصرف یک خودروی هیبریدی است! خودروهای هیبریدی برای ادامه کارکرد خود می‌توانند هم از منبع گاز و هم از منابع برقی تغذیه و شارژ شوند. اکثر افرادی که دوست دارند در طی کردن مسافت‌های کوتاه از خودروی برقی و برای سفرهای طولانی خود از وسایل نقلیه گازی استفاده کنند، سعی کنید در خرید ماشین‌های هیبریدی دارند. اگر اولویت شما پیمودن سفرها و مسیرهای کوتاه است، یک خودروی نقلیه ترکیبی همچنان به شما امکان می دهد تا مسافت بیشتری را به کمک نیروی برق انجام دهید.

کاهش و غلبه بر خطر خودروهای برقی

صفر برد خودروهای برقی یکی از حالات شایع بین دارندگان این سبک خودروهاست. ماشین‌های برقی یکی از نگرانی‌های اصلی مردم حین تصمیم گیری برای خرید آن است که به هیچ عنوان نمی‌توان نادیده‌گیری کرد و آنکار نیست چراکه هنوز ایستگاه‌های شارژ برقی به اندازه پمپ بنزین‌ها رایج نشده و در دسترس هستند.

با این حال تجربه تجربه مانع از خرید خودروهای برقی در شما می شود، چرا که این اتفاق به راحتی قابل مدیریت و حل خواهد بود. شما به کمک خودروهای برقی می‌توانید هر سفری داشته باشید که دوست دارید به این شرط بپردازید که قبل از مسافت و در محل قرارگیری‌های شارژ را بررسی کنید و به آن توجه کنید.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!