استعداد یک هدیۀ الهی است که درون هرکس نهفته است. آنچه طلا برای نمایش ارزش و اقتدار خود به کشف و کشف ‌شدن نیاز دارد، استعداد نیز چنین است. برای اینکه بتوانید از مهارت‌ها و استفاده‌های خود استفاده کنید، ابتدا باید آن‌ها را بشناسید و بدانید چه زمینه‌هایی را می‌توانید داشته باشید.

شناسایی استعدادها مستلزم شرکت در سنجش‌های مختلف مانند هوش و استعداد، و رفتارشناسی است تا بتوانیم افراد مختلف را شناسایی کنیم.

به عنوان مثال:

اگر شما یک فرد 16 ساله کم‌حرف و خجالتی هستید و در عین حال به بازیگری یا گویندگی علاقه دارید، باید مشخص شود آیا با وجود رفتاری که در شما وجود دارد، می‌توانید در حوزۀ مدنظر موفق شوید؟

و یا اگر توانایی‌های لازم برای علایقتان را دارید، برای بهبود آنها و کاهش احتمالی چهکار باید کرد؟

گارنت آکادمی آنلاین استعدادیابی و مهارت‌آموزی است که وظیفۀ شناسایی استعداد و بهبود مهارت‌های شما را بر عهده دارد.

بنابراین، برای اینکه در چه زمینۀ تحصیلی یا شغلی استعداد دارید، کافی است بر اساس رتبه‌های سنی 4 تا 18 سال در سنجش‌های استعدادیابی شرکت کنید.

استعدادیابی و مهارت‌آموزی آکادمی آنلاین، در چهار مرحله انجام می‌شود که عبارت است از سنجش، آموزش، پرورش و توسعه که در ادامه با این چهار مرحله بیشتر آشنا می‌شویم.

استعدادیابی انلاین گارنت
استعدادیابی انلاین گارنت

گارنت سعی دارد با کشف استعدادهای کودکان و نوجوانان سراسر کشور، مسیر موفقیت را به آن‌ها نشان دهد. در این مرحله با طرح سوالات مختلف با در نظر گرفتن اقتضای سنی کودکان 4 تا 18 سال، سطح ویژه ای از علایق و استعدادها خاص می شود.

کودکان و نوجوانان 4 تا 18 سال با شرکت در سنجش هـوش برتر، رفتارشناسی و عـلایقضمن دریافت کارنامه‌ای انفرادی، برای افزایش مهارت و تقویت مهارت‌های خود وارد مرحله‌ای آموزش می‌شوند.

مرحله‌ی آموزش ابتدایی کودکان و نوجوانان را با مباحث عمومی مشاغل، مهارت‌های توسعه فردی، مهارت‌های ده‌گانه زندگی، سوادهای چندگانه و موارد از این خانواده آشنا می‌کند تا مفهوم عمومی زندگی و مهارت‌های فردی و اجتماعی را به یاد بیاورد و در مسیر درست قدم بردارد.

در دوره‌ی آشنایی با کارمندان، کودکان و نوجوانان با افراد موفق که در موقعیت‌های شغلی مختلف فعالیت‌های شغلی آشنا می‌شوند و مسیر موفقیت، شیرینی‌ها و شیرینی‌های کار را از زبان متخصصان و بهترین‌های آن حوزه گوش می‌دهند. کتاب گارنت فراتر از مطالب آموزشی در مدرسه است و در تمام آن‌ها نکاتی را دارد که می‌خواهد به آن توجه داشته باشد در آینده‌ای کودکان ایفا می‌کند.

با کشف استعداد، علیق و هوش ذاتی نوبت به پرورش آن‌ها می‌رسد. پس از دریافت آموزش‌های عمومی و آشنایی با مهارت‌ها، نوبت آن می‌رسد که در حوزه تخصصی، علایق نوجوانان را پرورش دهید. در این مرحله، پرورش استعدادهای ذاتی در یک حوزه تخصصی انجام می‌شود.

هدف مرحله‌ای توسعه، به‌ثمر رساندن استعدادهای کودکان و نوجوانان است. گارنت متخصصین و استادان با سابقه‌ی طولانی در زمینه‌های مختلف، استعدادهای کودکان و نوجوانان را در رابطه با شغل مورد نظر در آینده، توسعه می‌دهند. این مرحله، هدف نهایی گارنت برای کشف فرزندان پرتلاش و بااستعداد کشور عزیزمان ایران است.

رشد فردی
رشد فردی

شاید فکر کنید که فعالیت‌ها و باغبانی را در همان مسیر چهارمحله‌ای که در بخش قبل گفتیم خلاصه می‌شود، بکنید. یعنی سنجش، آموزش، پرورش و توسعه.

اما آنچه در آن فرآیند چهارمحله‌ای بیان می‌کند تنها بخشی از فعالیت اصلی گارنت است و ما را در همین جا تمام نمی‌شود. گارنت با برگزاری رویدادهای فرهنگی سعی می‌کند در بین کودکان و نوجوانان حضور پررنگ‌تری داشته باشد و نه فقط با عمل، همراه فرزندان ایرانزمین را با خود کند. علاوه بر این، گارنت از شبیه‌سازی بورسیه غافل نمانده و مسؤلیت اجتماعی خود را نیز اجرا می‌کند.

ما در آکادمی انلاین استعدادیابی و مهارت‌آموزی گارنت به فرزندان ایران زمین کمک می‌کنیم تا این مسیر را از آغاز درست و هدفمند بپیمایند و تا پایان راه همپای آن‌ها پیش می‌رویم و در کنارشان می‌مانیم. ما یک رویا هستیم.

موفقیت و پیشرفت
موفقیت و پیشرفت

کودکان و نوجوانان با پیوستن به گارنت، از همراهی و همدلی تحقیقات و متخصصان کاربلد بهره‌مند می‌شوند. از آموزش‌های مهارت‌ها استفاده می‌کنند و با مسیرهای شغلی مختلف و افراد سرشناس و موفق هر یک از حوزه‌های شغلی آشنا می‌شوند.

از همه مهم‌تر اینکه تا پایان مسیر تنها. باور داریم که موفقیت یک‌شبه رخ نمی‌دهد و مسیری پرپیچ‌وخم دارد. در گارنت از گام اول تا پایان مسیر در کنار کودکان و نوجوانان ایران زمین می‌مانیم و با هم موفقیتشان را می‌شناسند که به‌موقع استعداد و سنجش و پرورش استعداد در مسیر درست و با هدایت و راهنمایی افراد کاربلد با جشن شادمانی می‌گیرم.

آینده‌ای فرزندان ایرانزمین در دستان ماست اگر با هم بمانیم و به هدفمان متعهد باشیم.