را، بارها از ساعت هوشمند کاملاً قدیمی سخن به می‌کند. البته ما درباره‌ی واچ SE 2 صحبت نمی‌کنیم. گفته می‌شود اپل کار روی نسخه‌های خود را اجرا کند که احتمالاً «اپل واچ پرو» نامیده خواهد شد و دربرابر آسیب‌ها مقاوم است. حال قصد داریم در مقاله اطلاعات فاش شده از اپل واچ پرو را کنار بگذاریم.

نامگذاری

در این مقاله، از «اپل واچ پرو» برای اشاره به ساعت هوشمند مقاوم اپل استفاده می‌کنیم؛ اما شاید در‌نهایت دستگاه با چنین نامی اعلام شود. اسامی وجود دارد که می‌تواند ویژگی‌های خاص این محصول را منعکس کند. برای مثال، اگر اپل بخواهد روی مقاومت و دوام درخورتوجه آن کند، نام «Apple Watch Extreme» جذاب به‌نظر می‌رسد.

بررسی اپل واچ سری ۴ / اپل واچ سری ۴

این اپل واچ علاوه بر مقامت بسیار زیاد، ویژگی‌های جذاب دیگری نیز دارد که آن را به محصولی بی‌نظیر تبدیل می‌کند. از قابلیت‌های جدید این محصول می‌توان به نمایش بزرگ‌تر و عمر طولانی‌تر اشاره کرد که درادامه بیشتر درباره‌شان توضیح می‌دهد. بنابراین، اگر کوپرتینویی‌ها بخواهند بیشتر از مصرف‌کنندگان را هدف قرار دهند، اسمی مانند «اپل واچ پرو» یا «اپل واچ مکس» ممکن است منطقی‌تر باشد.

طراحی

اپل واچ سری ۷ می‌توان تا عمق متری دربرابر ۵۰ فشار آب مقاومت کند. اما به نظر می رسد که شرکت سازنده از این محصول رضایت ندارد. به‌همین‌دلیل، می‌خواهد با نسل بعدی ساعت‌های خود ورزشکاران حرفه‌ای را هدف قرار دهند. اپل واچ پرو جدید برای طراحی افرادی خواهد شد که در حال‌حاضر از محصولات گارمین برای بررسی فعالیت‌های شدید بدنی استفاده می‌کنند.

گزارش‌های فعلی به صفحه‌نمایش بزرگ‌تر (حدود ۷ درصد درمقایسه‌با مدل‌های معمولی) و مقاوم‌تر اپل واچ پرو اشاره می‌کنند. حتی گفته می‌شود نمایشگر این محصول دربرابر ضربه و شکستگی است. منابع نیز به قاب مقاوم تیتانیومی آن اشاره می کنند.

کانسپت اپل واچ ۸ به رنگ تصویری

مقاله مرتبط:

اپل از سال ۲۰۱۸ طراحی ساعت‌های هوشمند خود را تغییر نمی‌دهد. اما قرار است در اپل واچ پرو شاهد ظاهری جدید باشد. در واقع، مدل مقاوم اپل واچ طراحی‌ای خواهد داشت که از شکل مستطیلی محصولات فعلی دیگر این شرکت تلقی می‌شود. اپل واچ پرو با طراحی جدید، خود را از نظر بصری با اپل واچ سری ۸ متمایز خواهد بود.

از تغییرات مهم اپل واچ پرو می‌توانم به مواد اولیه برای ساخت آن اشاره کرد. درحال‌حاضر، برای تولید اپل واچ از تجهیزات و فولاد ضدزنگ و تانیم می‌شود. ظاهراً برای اینکه مدل پروتکل‌های مقاوم باشد، در ساخت آن «تولید بادوام‌تر تیتانیوم» به‌کار رفته است.

نرم افزار

هنوز اطلاعات دقیقی از ویژگی های نرم افزاری است که به اپل واچ پرو اضافه می شود، منتشر نشده است. بااین‌حال، اگر بخواهیم حدس بزنیم، احتمالاً این شرکت حالت‌های ورزشی و گزینه‌های ردیابی تناسب‌ها را با محصول آینده‌ای خود ارائه خواهد کرد. از ویژگی‌های ورزشی که بگذریم، احتمالاً سیستم‌عامل موجود در اپل واچ سری ۸، یعنی WatchOS 9، در اپل واچ پرو استفاده خواهد شد.

اپلیکیشن های جدید طول گام و فرم دویدن و زمان تماس پای کاربر با زمین را ازطریق WatchOS 9 به اپل واچ می‌کند تا اطلاعات دقیق‌تری به دوندگان ارائه دهد. همچنین، قابلیت دیگری با نام ناحیه ضربان قلب به اپل واچ اضافه شده است تا به کاربران کمک کند تمرینشان را بهتر درک کنید.

به‌علاوه‌براین، تمرین‌های قابل‌توان چندورزشی (Multi-Sport Workout) به سیستم‌عامل جدید اپل واچ اضافه می‌شود تا بتوان بهراحتی کرد و به سرعت در میان دوچرخه سواری و شنا و دو جابه‌جا شد. همه‌ی این ویژگی‌ها می‌توانند تجربه‌ی ورزشی فوق‌العاده‌ای برای صاحبان اپل واچ پرو خلق کنند.

اپل واچ سری 4 روی دست چپ

درضمن، هشدارهای هوشمند را برای سرعت و قدرت و ضربان قلب به سیستم‌عامل ساعت خود اضافه کرده است. این شرکت می‌گوید دوندگان می‌توانند با عملکرد خود در گذشته رقابت کنند و عملکردشان را بهبود بخشند. همچنین، آنها می‌توانند برای ایجاد مسافتی خاص ایجاد کنند. کاربران با watchOS 9 می‌توانند از دیجیتال کراون برای جابه‌جایی بین نماهای تمرین استفاده کنند. به‌علاوه، به‌کمک سیستم‌عامل همین‌طور می‌توانید در اپلیکیشن واچ خود تمرینات سفارشی ایجاد کنید و ساختار افراده‌تری داشته باشید.

عمر باتری بیشتر

یکی از پیشرفت‌هایی که امیدواریم واقعاً در اپل واچ پرو ببینیم، عمر باتری‌ها را افزایش می‌دهد. اگر اپل ورزشکاران حرفه‌ای را که در فضای باز فعالیت می‌کنند، هدف قرار می‌دهند، مدت‌زمان روشن‌ماندن ساعت هوشمند مهمی به نظر می‌رسد. پیش‌تر شایع شده بود که مدل جدید اپل واچ عمر طولانی‌تری خواهد داشت. اما جزئیاتی از نحوه دستیابی به آن ارائه نمی شود. گزارشی منتشر شده است که ادعا می‌کند محصول جدید کوپرتینویی‌ها با هر بار شارژ می‌تواند روز دوام بیاورد باشد. زیرا از حالت جدید کم‌مصرف پشتیبانی می‌کند. اطلاعات بیشتر درباره این خبر منتشر می شود.

کانسپت اپل واچ ۸ از نمای کناری

ماه است که شایعاتی درباره حالت کم‌مصرف جدید اپل واچ در فضای مجازی منتشر می‌شود. گزارش‌های اخیر ادعا می‌شوند احتمالاً ویژگی‌هایی را نشان می‌دهند که این مدل‌ها از اپل واچ قرار می‌گیرند که در پاییز امسال عرضه می‌شود. ظاهراً حالت کم‌مصرف جدید در اپل واچ به کاربران امکان می‌دهد اپ‌ها و ویژگی‌های اپل واچ را بدون استفاده از بیش‌ازحد انرژی استفاده کنند. اپل می‌تواند با توقف فعالیت‌های پس‌زمینه و کاهش روشنایی صفحه و محدودکردن سایر ویژگی‌ها مانند حالت کم‌مصرف در آیفون و مک، مصرف انرژی را کاهش دهد.

حسگرها و تراشه

انتظار می‌رود اپل واچ پرو جدید نیز مانند اپل واچ سری ۸ از اندازه‌گیری بدن پشتیبانی کند. گفته می شود اپل واچ پرو نمی تواند بدن شما را اندازه گیری کند. اما برای تشخیص دقیق بدن، هشداری برای کاربر ارسال می‌کند. سپس، کاربر می‌تواند بدن خود را با استفاده از دماسنج سنتی بررسی کند.

از آن‌جاکه هدف اصلی اپل واچ پرو ورزشکاران حرفه‌ای هستند، دیدن ویژگی‌های انحصاری برای ردیابی تناسب و سلامت منطقی به نظر می‌رسد. شاید اپل باید به‌منظور قابلیت‌های بیشتر، از حس‌های موجود در ساعت خود استفاده هوشمند باشد. درنهایت باید گفت اپل واچ پرو به نسخه‌ی پردازنده‌ی S8 مجهز خواهد بود که با قرار دادن اطلاعات، بهینه‌سازی از تراشه‌ای S7 خواهد بود.

قیمت و تاریخ عرضه

اپل نسخه های گرانقیمت و لوکس تر اپل واچ ادیشن خود را با اپل واچ پرو جایگزین کرد. ممکن است قیمت مدل پرو گران‌تر از واچ ادیشن باشد و حتی به 1000 دلار برسد. اگر واقعاً اپل بخواهد را به خرید محصول هزاردلاری ترغیب کند، باید ویژگی‌های زیادی در اپل واچ ارائه شود و آن را طراحی کند. به‌خصوص قیمت‌های مدل‌های برتر پولار و گارمین حدود 500 دلار قیمت دارند.

مقاله مرتبط:

هنوز هیچ شایعه‌ای درباره تاریخ عرضه اپل واچ منتشر نشده است. اما مرمت تاریخ معرفی نسخه های قبلی که عموماً در سپتامبر هرسال اتفاق می افتد، انتظار داریم این محصول را در سپتامبر ۲۰۲۲ رونمایی شود.

***

دیدگاه شما همراهان زومیت درباره مدل مقاوم اپل واچ چیست؟ فکر می‌کنید اپل واچ می‌توانید رقبای خود را کنار بزند و در دسته‌ای ساعت‌های هوشمند مقاوم به برتری برسد؟

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!