مرورگر Brave، مرورگری با دیدگاهی متفاوت است، بر حفظ حریم خصوصی خصوصی است و با برخی از ویژگی های خاص به مرورگر خوبی را ارائه کرده است. همینطور شما می توانید در حین استفاده از آن، ارز دیجیتال (BAT) نیز کسب کنید. این یک راه پیشرو برای مرور وب است.

  • بدون تبلیغات
  • بدون ردیابی
  • سیستم پرداخت
  • مرور خصوصی با Tor
  • مکانیزم داخلی برای انعام دادن به وبسایت ها و سازندگان
  • کیف پول رمزنگاری یکپارچه

Brave را می توانید از سایت Brave دانلود کنید. صفحه به طور خودکار سیستم عامل دستگاه را تشخیص می دهد و نسخه مناسب را ارائه می دهد.همینطور نسخه های موبایل مرورگر Brave (برای iOS و اندروید) به ترتیب در اپ استور و گوگل پلی موجود است.

این مرورگر بر اساس Chromium است که یک پروژه مرورگر وب رایگان و منبع باز توسط گوگل می باشد. این معنی است که تجربه کاربری بسیار شبیه به سایر مرورگرهای مبتنی بر Chromium مانند Google Chrome است. Brave بر روی پایه محکم ارائه شده توسط Chromium و موتور رندر Blink ساخته شده است و تمام ردیابی و سیگنالینگ گوگل حذف شده است. Chromium و Blink به Brave یک مرورگر سریع، مدرن و ایمن می دهند که توسط توسعه دهندگان وب و برنامه های افزودنی پشتیبانی می شوند. این خط پایه قوی به تیم Brave اجازه می دهد تا روی ویژگی هایی مشخص شود که از حریم خصوصی شما محافظت می کند.

مرورگر Brave مرورگری است که از همان ابتدا مروری بدون آگهی و ایمن را در اختیار شما قرار می دهد. دارای مسدود کننده تبلیغات یکپارچه است و لازم نیست نگران جستجوی افزونه های مسدود کننده تبلیغات برای فرار از تبلیغات باشد. حتی تبلیغات در یوتیوب مسدود می شوند. Brave این کار را یک قدم جلوتر می‌برد و به شما امکان می‌دهد سپر خود را نشان دهد (آنچه توسط Brave مسدود شده است) بر اساس هر سایت یا مرورگر انتخاب کنید. همچنین به شما نشان می دهد که در هر وب سایتی که بازدید می کنید، چه تعداد تبلیغات و ردیاب توسط Brave مسدود شده است. برای دریافت این سطح از اطلاعات و مسدود کردن افزونه های شخصی ثالث را در دانلود کنید.

همچنین به شما امکان می دهد از طریق شبکه Tor به وب دسترسی داشته باشید.

این کار از طریق مرورگر معمولی شما امکان پذیر نیستید. این ویژگی علاوه بر این که شما می توانید در دسترسی به Deep Web موجود باشد، همچنین می توانید به شما دسترسی داشته باشید که معمولاً در کشور شما مسدود شده است دسترسی داشته باشید. شبکه Tor به گونه ای کار می کند که برای دریافت حریم خصوصی، ارتباط شما را از طریق نقاط اتصال در مسیرهای مختلف دوباره دریافت می کند.

سیستم دریافت در بریو ۲ قسمت دارد و هر دو به هم متصل هستند.

Brave با فناوری مسدود کردن تبلیغات به وجود آمده است و آنها سیستم خود را برای ارائه تبلیغات بر حریم خصوصی توسعه داده اند. شما می توانید انتخاب کنید که این تبلیغات را دریافت کنید و آنها را از طریق ارز دیجیتالی دریافت کنید. یا کاملاً کاملاً بدون آگهی مرور کنید. شما حتی می توانید انتخاب کنید که چند بار آن تبلیغات را ببینید.

به عنوان یک کاربر معمولی، برای تبلیغاتی که به شما ارائه می شود، پول دریافت می کنید. می توانید مبلغی را که به دست آورده اید در صفحه جدید یا با کلیک بر روی مثلث کنار نوار آدرس ببینید. میزان دریافتی شما در هر ماه به کشوری است که در آن زندگی می کنید و تبلیغاتی را که در کشور شما ارائه می دهید می شود.

برای پرداخت به کاربران برای تبلیغات، Brave توکن های Basic Attention Tokens یا (BAT) را در بازار آزاد می کند. به این معنی که میزان پذیرش و میزان تبلیغات به طور مستقیم بر قیمت BAT تأثیر می گذارد و ارائه می شود در صورت استفاده از مرورگر Brave افزایش، ارزش BAT نیز افزایش می یابد.

شما بدون ثبت نام در هیچ چیزی با BAT درآمد کسب کنید و مشارکت کنید. اما اگر می‌خواهید BAT خود را نقد کنید یا از منابع دیگری به حساب خود واریز کنید، باید کیف پول خود را از طریق Uphold، یک کارگزار ارز دیجیتال با رتبه بالا بررسی کنید. حتی یک MasterCard نقدی ارائه می دهد که می توانید آن را با رمزنگاری پشتیبان گیری کنید.

نرمافزار Brave در دسکتاپ ادعا می کند که مرورگر آن صفحات را سه برابر سریعتر از کروم، مرورگر شماره ۱ جهان، بارگذاری می کند. افزایش سرعت تعجب آور نیست. Brave با حذف تبلیغات و ردیاب های تبلیغاتی، بسیار کمتری را از وب سایت دانلود می کند. هیچ چیز از نظر فنی در مورد عملکرد Brave وجود ندارد. بریو به کمی داده های کمتری را نسبت به سایر مرورگرها بازیابی می کند. Brave با حذف ردیاب‌های تبلیغاتی، جستجوگرهای تبلیغاتی را برای شناسایی ابتدا کاربران و سپس دنبال کردن کاربران آن‌ها می‌کند. این شرکت همچنین سوگند یاد کرده است که هیچ گونه اطلاعاتی را در سرورهای خود ذخیره نمی کند و نمی کند.

Brave همچنین یک VPN خود را در مرورگر iOS تعبیه کرده است که به زودی برای اندروید و نسخه های دسکتاپ عرضه می شود که تجربه اینترنت خصوصی تر و ایمن تری را برای کل دستگاه شما، نه فقط در داخل مرورگر Brave، ارائه می دهد.

قیمت توکن BAT یا Basic Attention Token در زمان نگارش این مقاله ۰.۷۶۴۱۶۴ دلار آمریکا با حجم ۲۴ ساعت ۵۶.۵۱۶.۳۰۹ دلار است.

بریو یک کیف پول ارز دیجیتال را بر روی اتریوم ارائه می دهد که در مرورگر تعبیه شده است تا BAT شما را همراه با سایر ارزهای دیجیتال بانک بر اتریوم ذخیره کند. شما می توانید از طریق Brave توکن ها را به صورت بومی خرید، ذخیره و مبادله کنید و از کیف پول های سخت افزاری مانند Trezor و Ledger نیز پشتیبانی می کند.

به عنوان یک تولید کننده محتوا، می توانید در برنامه تولید محتوای آنها را نام گذاری و شروع به دریافت BAT کنید. شما می توانید یوتیوب، توییتر، ردیت، سایت شخصی خود و غیره را به هم متصل کنید و سایر کاربران Brave می توانند به شما BAT انعام بدهند.

آنها حتی یک سیستم انعام خودکار دارند که به طور خودکار توکن های شما را با توجه به مدت زمانی که برای آنها استفاده می کنند بین سازندگان توزیع می کنند. یا می توانید تعیین کنید از BAT برای سازندگانی که دوست دارید تا هر ماه را انتخاب کنید. اما شما می توانید این تنظیم را خاموش کنید و تمام هزینه ها را برای خود نگه دارید.

تفاوت های Brave در مقایسه با سایر مرورگرهای اصلی کروم، فایرفاکس و صفاری، بررسی بر حریم خصوصی و امنیت فردی است. به طور پیش‌فرض، تبلیغات Brave تهاجمی، سایت‌های متقابل و اثرانگشت (ردیاب‌های بدون کوکی) را مسدود می‌کند، همچنین آدرس‌های IP افراد را جمع‌آوری نمی‌کند و یک ویژگی مسیریابی شبکه ناشناس با استفاده از شبکه Tor برای حفظ حریم خصوصی و امنیت بهتر می‌دهد.

پس از برنامه‌های افزودنی (افزونه‌ها) از منوی Brave’s Window، مرورگر به فروشگاه وب کروم می‌رود و در آنجا، کاربران می‌توانند گزینه مورد نظر را انتخاب کنند.

این مرورگر جزو اولین برنامه های کاربردی واقعی Web3 است که شما را انتخاب می کنید تا تصمیم بگیرید که آیا می خواهم تبلیغات را ببینم یا خیر. این مرورگر تلاش می کند جامعه و سازندگان را توانمند کند.

منبع : ارز BAT – کسب درآمد از مرورگر Brave