احتمالاً شما جز یکی از تجار و سرمایه‌گذاران هستید که بیشتر روزهای سال را در سفرهای بین‌المللی می‌گذرانید. اما همیشه مشکل ویزا گریبانگیر شماست. برای حل این موضوع راه حلی دارید؟ آیا دوست دارید اکثر افراد آمریکایی یا اروپایی بدون علاقه ویزا به دل خود سفر کنید؟ آیا دوست دارید پروسه سفر را کوتاه کنید؟ برای پاسخ به این سوالات و یافتن راه حل برای این مشکل، پاسپورت دومینیکا را به شما معرفی می‌کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاسپورت دوم و اخذ شهروندی دومینیکا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا تمام جزئیات و ویژگی‌های این نوع پاسپورت را بدانید.

پاسپورت دوم چیست؟

پاسپورت دوم در واقع اخذ شهروندی و تابعیت یک کشور دیگر است. یعنی شما علاوه بر کشور خود شهروندی را می‌پذیرید و می‌توانید تمام امتیازات و امکانات را در اختیار داشته باشید که تنها برای شهروندان آن کشور وجود دارد. شما با اخذ پاسپورت معتبری مانند دومینیکا می‌توانید، به‌راحتی و بدون ویزا به دیگر سفر کنید. از دیگر داشتن پاسپورت دوم می‌توان به ادامه تحصیل، انجام کارهای تجاری و بازرگانی و غیره اشاره کرد.

به عبارتی می‌توان گفت داشتن پاسپورت دوم برای بسیاری از افراد، مخصوصا برای ایرانیان یک فرصت و فرصت به شمار می‌آید که ارتباطات بین‌المللی خود را به کمک آن گسترش دهند.

پاسپورت دوم و اخذ شهروندی دومینیکا

تعداد پاسپورت دوم به شهروندان خارجی را می‌پذیرند بسیار کم و انگشت شمارند. بسیاری از افراد تنها به دادن تابعیت بسنده می‌کنند. با این وجود کشور دومیکا یکی از آن هاست که به افراد خارجی پاسپورت دوم را با توجه به شرایط پذیرفته شده است. در این مقاله می‌خواهم به صورت اختصاصی در مورد پاسپورت دومینیکا و داشتن شهروندی دوم این کشور سخن بگویم.

دومیکا کجاست؟

شریف تریپ

دومینیکا جزیره‌ای در قره آمریکا است که توسط کریستف کلمب کشف شده است و به نام روزی که اکتشاف شده است یعنی دومینیکا (یکشنبه) نامگذاری شده است. این جزیره طبیعت و جنگل‌های دست‌خورده‌ای به‌طوری‌که به «جزیره طبیعت کارائیب» شهرت یافته است. این کشور تنها 73000 نفر جمعیت دارد و پایتخت آن روز است. زبان رسمی این کشور انگلیسی و در چند نواحی فرانسوی است.

شهرداری پاسپورت دومینیکا

شریف تریپ

که با کشور جزیره‌ای دومینیکا آشنا شدید، وقت آن رسیده است با اخذ پاسپورت دومینیکا نیز آشنا شوید.

  • شما با داشتن پاسپورت این کشور، می‌توانید به بیش از 140 کشور مختلف جهان از آلمان، ایتالیا، یونان، فرانسه، انگلستان، اکراین، کره جنوبی، چین، روسیه و… غیره بدون داشتن ویزا سفر کنید.
  • از دیگر متقاضیان پاسپورت کشور دومینیکا می‌توانم به آسان‌تر ویزا کانادا و آمریکا اشاره کنم. شما با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کانادا و اقدام راحت تر و راحت تر اقدام کنید. روند اخذ ویزا به دلیل نبود سفارت کانادا و آمریکا در خاک ایران پروسه‌های طولانی مدت و هزینه‌بر است. بااین‌حال اخذ ویزای این کشور با دست داشتن پاسپورت دومینکا کوتاه‌تر طی خواهد شد.
  • هیچ تاریخ انقضایی برای شهروندی شما وجود ندارد، شما با اخذ پاسپورت و شهروندی این کشور مادام العمر شهروند این کشور را به شماره می‌روید و هیچ زمانی این تبعیت از بین نمی‌رود.
  • مزیت دومیکا نیاز به پرداخت مالیات برای درآمدهای خارج از کشور یک دومیکا ندارد و این برای تجارت بزرگ بازرگانان به شماره می‌رود.
  • یکی دیگر از مزایای داشتن پاسپورت دومینی که امکان انتقال تابعیت به نسل‌های بعد از خود را دارد، به عبارتی شما با گرفتن پاسپورت این کشور نسل‌های بعدی از خود را تضمین می‌کنند.
  • شما می‌توانید با شهروندی کشور اقدام به افتتاح حساب بین‌المللی کنید.
  • پروسه اخذ شهروندی کشور دومینیکا و پاسپورت آن کمتر از 4 ماه زمان می‌برد، البته به شرط داشتن تمامی مدارک و اطلاعات شما تکمیل می‌شود. بهتر است این نکته را فراموش نکنید که پاسپورت کشور دومینیکا یکی از مناسب‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین شهروندی‌ها در میان کشورهای دیگر است.
  • شما می‌توانید برای اعضای خانواده خود پاسپورت دومینیکا را درخواست کنید.
  • موضوعی دیگر که احتمالاً برای بسیاری از شما جالب است که باید برای اخذ شهروندی و طی پروژه های لازم نیاز به حضور در این کشور وجود نداشته باشد، همچنین نیاز به اخذ مدرک زبانی که پروسه های زمان وجود دارد نیز وجود ندارد.

معرفی شریف تریپ

احتمالاً شما هم بعد از خواندن مزایای پاسپورت کشور دومینیکا علاقه‌مند به اخذ آن‌اید. اما نمی‌دانید از کجا می‌توانید لازم را انجام دهید. پیشنهاد ما به شما کمک گرفتن از تیم مشاوره مجرب شریف تریپ است. شريف تريپ فعاليت رسمي خود را از سال 1395 در زمينه مشاوره در اخذ شهروندي دوميكا آغاز كرده است و با آژانس صنعتي در سال 1400 فعاليت خود را در اين زمينه گسترش داد. این آژانس با سابقه و مجرب تا به امروز 307 پرونده موفق را در کارنامه خود ثبت کرده است. شما هم می‌توانید با خیالی آسوده از خدمات این مجموعه استفاده کنید. از دیگر خدمات این مجموعه خوش آوازه می‌توانم به سفرهای تفریحی و گردشگری، خدمات پرواز، اخذ اقامت و ویزا و همچنین دریافت شهروندی دوم اشاره کرد. این شرکت هم اکنون در کشور امارات شرکتی با نام شریف گلوبال کرده و به‌عنوان نماینده رسمی کشور دومینیکا در این زمینه فعالیت می‌کند.

سخن پایانی

در این مطلب درباره مسافرت دومینیکا که مهم ترین آن بدون سفر ویزا است سخن گفتیم. شما با ویژگی‌ها و امتیازات پاسپورت کشور دومینیکا و با یکی از بهترین مجموعه‌هایی که می‌توانید در این مسیر یاری کند، یعنی شریف تریپ آشنا شدید. با اخذ شهروندی دومینیکا آینده‌ای روشن برای خود و خانواده خود به ارمغان بیاورید و آینده فرزندان خود را در این کشور تضمین کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت شریف تریپ مراجعه کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!