اکنون قصد داریم به صورت کامل و جامع درباره راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت کنیم و بگوییم که چگونه می توان آن را به موفقیت برسانید.

روشهای مختلف برای راه اندازی اینترنتی یک کسب و کار

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنیم که می‌توانید با روش‌های مختلف، یک کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنید. برای مثال برخی از کسب و کارهای اینترنتی بر پایه شبکه های اجتماعی ایجاد می کنند و اینگونه کارها را شروع می کنند. یا برخی دیگر از کسب و کارهای اینترنتی بر پایه سایت راه اندازی می‌شوند.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بر پایه شبکه های اجتماعی

منظور از شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌هایی مثل اینستاگرام است. اگر هم دقت کنید این روش طرفداران بسیار زیادی دارد. اما چه موضوعی باعث می‌شود که اکثر افراد، کسب‌وکار اینترنتی خود را بر پایه شبکه‌های اجتماعی مانند راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی انجام دهند؟ در واقع با توجه به راه‌اندازی اینترنتی کسب‌وکار در اینستاگرام، هیچ هزینه‌ای برای موترهای همراه وجود ندارد، کار خود را در شبکه‌های اجتماعی آغاز می‌کنند.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بر پایه سایت

روش دوم طراحی که معمولاً برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد، و ساخت سایت است. در واقع بهترین روش هم برای راه اندازی اینترنتی یک کسب و کار موفق، طراحی و ساخت سایت است. ولی با توجه به راه‌اندازی سایت، هزینه‌هایی برای مدیران کسب‌وکار به همراه دارد، از آن صرف نظر می‌کنند.

چرا طراحی و ساخت سایت، بهترین روش برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است؟

حالا چرا طراحی و ساخت سایت، بهترین روش برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد است؟ واضح است! در واقع به دلیل این سایت، یک پلتفرم فوق‌العاده برای راه‌اندازی سایت و مدیریت کامل آن در دستان شما است. ولی شبکه های اجتماعی چطور؟ هرگز نمی‌توان به صورت 100 درصدی روی آن‌ها مدیریت کرد و باید قوانین و مقررات برنامه‌هایی باشد که از آن استفاده کنند. برای مثال، اگر خودتان را در راه اندازی اینستاگرام کسب کنید، ابتدا باید بررسی کنید که چه قوانین و مقرراتی وجود دارد و سپس هیچ شرایطی نباید در آن قوانین و مقررات عملی باشد.

فیلترینگ، در کمین شبکه های اجتماعی!

هر لحظه امکان فیلتر شدن تک شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و این یکی از گزینه‌هایی است که ما پیشنهاد نمی‌کنیم که یک موضوع کسب و کار اینترنتی را بر پایه شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام راه‌اندازی کنیم. حتی اگر اخبار مربوط به فیلترینگ و شبکه‌های اجتماعی را هم دنبال کنید، به خوبی می‌دانید که در رابطه با فیلتر شدن شبکه‌های اجتماعی صحبت می‌شود. اگر نباشید، سال‌ها فراموش نکنید که با فیلتر شدن برنامه تلگرام، بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی که بر پایه تلگرام راه‌اندازی شده بودند، به‌شدت ضرر کردند و به کلی نابود شدند!

علاوه بر فیلترینگ، دیگری هم وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها توجه داشته باشید. برای مثال برای تمام شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های مختلف، یک عمر مفید دارند و بعد از مدتی فعالیت، ممکن است که از خارج خارج شوند. حتی اگر به یاد داشته باشید، شبکه‌های اجتماعی قدرتمندی مثل وایبر (Viber) و لاین (Line) وجود دارند که همه آن‌ها پس از مدتی، کنار گذاشته شدند.

طراحی و ساخت سایت، اولین قدم برای راه اندازی موفق کسب و کار اینترنتی

به خوبی متوجه می شوید که بهترین روش برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، طراحی و ساخت سایت است. سوال این است که چگونه و از کجا شروع کنیم؟ به صورت کلی پیشنهاد ما این است که خودتان اقدام به طراحی و ساخت سایت کنید. اینگونه در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنید و همیشه می‌توانید مناسبی برای وضعیت سایت داشته باشید. اما می‌توانید سایت را هم برون اسپاری کنید که هزینه‌های زیادی برای شما همراه خواهد داشت.

کجا می را بصورت رایگان آموزش وردپرس برای طراحی سایت دنبال کنیم؟

بنابراین در اولین گام برای راه اندازی یک کسب و کار حرفه ای در بستر اینترنت، طراحی و ساخت سایت است. روش‌های موجود هم برای طراحی سایت وجود دارد که پیشنهاد می‌شود با کمک سیستم مدیریت وردپرس، اقدام به طراحی سایت کنید. اگر با وردپرس و عملکرد آن آشنا نیستید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. کافی است عبارت «آموزش وردپرس» را در گوگل جستجو کنید و به صورت کاملاً رایگان، نحوه طراحی و ساخت سایت با کمک وردپرس را یاد بگیرید.

طراحی فوق حرفه ای، جذاب و متفاوت سایت با کمک افزونه المنتور در وردپرس

images_1659101654.jpg

بعد از یاد این وردپرس را به خوبی گرفتید و بر آن مسلط شدید، باید به «آموزش المنتور» مراجعه کنید. مواردی که در زمینه طراحی سایت با وردپرس فعالیت‌ها هستند، به خوبی می‌دانند که المنتور (Elementor)، یک افزونه صفحه‌ساز در وردپرس است که کمک می‌کند به صورت فوق حرفه‌ای، هر صفحه‌ای را در وب‌سایت خود طراحی کنید. در واقع اگر بخواهیم خیلی ساده بگویم، افزونه المنتور در طراحی صفحات سایت به شما کمک می کند و به راحتی می توانید هر صفحه را به صورت دلخواه در وب سایت خود ایجاد کنید.

با کمک علم سئو (SEO) به رتبه‌های برتر در نتایج جستجو دست یافت.

images_1659101713.jpg

شما برای موفقیت و رسیدن به درآمدهای موجود در سطح اینترنت، می توانید سایت خود را به کاربران نشان دهید؛ یعنی هر زمانی که یک کاربر عبارتی را در اینترنت جستجو کرد، سایت شما باید در رتبه 1 قرار گرفته و مکان کاربر روی آن کلیک کنید. ولی تصمیم به این فکر کرده‌اید که چرا از سایت‌ها در 1 و 2 قرار گرفته‌اند و برخی از سایت‌های دیگری در رتبه‌های 3 و 4 هستند؟ یا به این فکر می کنم که بر اساس چه رتبه های یک سایت در نتایج جستجو تغییر می کند؟

برای موفقیت و قرار گرفتن در رتبه‌های برتر نتایج جستجو، علم سئو (SEO) را به خوبی یاد بگیرید. برای این مورد هم کافی است در گوگل، عبارت «آموزش سئو» را جستجو کنید سایت‌های بسیاری از وجود رایگان دارند که به صورت کاملاً، نحوه صحیح و اصولی سئو یک سایت را آموزش داده‌اند.

نتیجه گیری کلی

به صورت کلی اگر با روش صحیح و اصولی راه اندازی کسب و کار اینترنتی آشنا شوید. به‌راحتی می‌توان هر کسب و کاری را در بستر اینترنتی راه‌اندازی کرد و آن را به موفقیت برسانید. ولی اگر با روش صحیح و اصولی راه‌اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی آشناید، امکان موفقیت و رسیدن به شما بسیار کم خواهد بود. در مجموع امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده است؛ اگر موارد گفته شده را رعایت کنید، احتمال موفقیت شما بسیار زیاد خواهد بود.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!