طبق گزارش گارتنر، تا سه سال آینده بیش از ۸۵ درصد سازمان‌های دیجیتال روی معماری ابری مستقر می‌شوند. امکانات و خدمات متنوع زیرساخت ابری انگیزه‌های این کوچ بزرگ ابری را شکل می‌دهد؛ دسترسی به منابع نامحدود، دسترسی همیشگی، بهبود کیفیت سرویس دهی به مشتریان، افزایش سرعت و امنیت اطلاعات و مقرون بهصرفه بودن از ویژگی های متمایز سرویس های ابری است.

که سالک بیخبر نَبوَد ز راه و رسم منزل‌ها

مهاجرت به زیرساخت‌های ابری در کنار زیر مجموعه‌های متعددی که گاهی اوقات با پیچیدگی‌های فراوان همراه است و این موضوع لزوماً همراه داشتن تیم‌های متخصص در حوزه طراحی زیرساخت‌های یکپارچه‌ای ابری را برای کسب‌وکارها یادآور می‌شود. این تیم‌های تخصصی به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا کاربر هزاران یا میلیون‌ها کاربر را به‌شکل همزمان پوشش‌دهنده، معماری چندلایه‌ای امنیت داشته باشد، به یک طراحی پایدار (HA) و توسعه یافته دست‌ساز و راهکارهای پردازشی، ذخیره‌سازی و استریم یکپارچه‌سازی داشته باشد.

ابریار فرد یا تیمی است که با ارائه خدمات فنی و مشاوره‌ای مانند برگزاری جلسات فنی و پروژه‌های کوچ ابری برای مشتریان ابر آروان، در مسیری که ابری کسب‌وکارها را یاری می‌کند. تیم‌های ابریار کوچ ابری کاری با اعضای تیم و با ساعت ۲۰۰ تا ۶۰۰ نفر در ماه، معادل ۲۰ تا ۲۱۰ میلیون تومان درآمد کسب می‌کنند.

با بزرگ‌ترین بازار ابری کشور همراه شوید

ابرآروان ارائه‌های متنوعی از سرویس‌های ابری در سطح کشور است و در حال حاضر بیش از 85 هزار وب‌سایت و کسب‌وکار کوچک، متوسط ​​و بزرگ اینترنتی ایرانی و خارجی به آن اعتماد کرده‌اند.

از نمونه پروژه های کوچ ابری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نصب و یکپارچه سازی سرویس های متنوع مانند مانیتورینگ و مدیریت لاگ
  • اعمال کنترل امنیت برای مقابله با عملیات DDoS
  • بهینه سازی استفاده از سرویس CDN
  • طراحی و اجرای سرویسهای مبتنی بر کانتینر
  • طراحی سرویس‌های توسعه‌پذیر سازگار با معماری
  • نصب، راهاندازی و پیکربندی سرویس ها و پایگاه های داده
  • اختصاص فضای ابری و اجرای راه‌حل‌های ذخیره‌سازی
  • طراحی و اجرای راهکارهای استریمینگ و ویدیویی
  • انتقال سرویس/وبسایت کسب‌وکارهای کوچک، متوسط ​​و بزرگ

با افزایش استقبال، ابر آروان برای افزایش توان پاسخ دهی به این درخواست‌ها، نیاز دارد تا افراد زبده‌ای بیش‌تری را در کنار خود داشته باشند.

ابریاران کوچ ابری آروان

در آروان به تیم‌های تخصصی فنی و بیزینسی که در انتقال سرویس‌های مشتریان به ابر آروان همکاری می‌کنند، ابریار کوچ ابری می‌گویند.

ابرآروان با بهره‌مندی از بیش‌ترین سهم بازار ابری کشور با بیش از 85 هزار مشتری و 100 هزار نفر از افراد فعال، همچنین در بازار ابرها، بسترهای مناسبی برای درآمدزایی ابریاران کوچ ابری خود ایجاد می‌کند. تیم‌ها با پیوستن به این شبکه می‌توانند علاوه بر ارتباط سریع و پیوسته با مشتریان، کسب‌وکار خود را گسترش دهند و آن را به دیگران معرفی کنند.

ابرآروان برای کمک به مهاجرت کسب‌وکارها به زیرساخت ابری در ۴ سطح پایه، رشد، حرفه‌ای و سازمانی ابریار کوچ ابری جذب می‌کند. در تمام سطوح، تیم باید به زیرساخت و سرویس‌های آروان (Video, Container, Storage, Server, CDN)، شبکه و سرویس‌های تحت شبکه تسلط کافی داشته باشد. این تیم‌ها باید با مفاهیم مجازی‌سازی آشنا و در حوزه فناوری وب و اینترنت دانش کافی داشته باشند. در رزومه‌ی تمام سطوح‌ها، تیم باید نمونه کار آنلاین معرفی شود.

ابریار سطح پایه

نفرات: تیم ۲ نفره‌ی فنی

تجربه: دست کم ۳ سال سابقه کاری

ساعت پاسخگویی: این تیم باید ۷ روز هفته از ساعت ۹۰۰ تا ۲۴:۰۰ پاسخگوی مشتریان باشد.

پرداخت ابر آروان به‌ازای هر ساعت خدمات فنی: صد هزار تومان

کم‌ترین زمان فعالیت ماهانه تیم: 200 ساعت

درآمد ماهانه: از ۲۰ میلیون تومان

نیازمندی های فنی:

آشنایی کامل با وب‌سرورها و داشتن تجربه کافی در زمینه کار با وردپرس از توانمندی‌های مورد انتظار از این سطح است.

نمونه پروژه‌های مربوط به این سطح هستند که باید انجام شوند:

تسلط بر راه‌اندازی و رفع عیب‌های انواع سرورهای مورد استفاده برای هاستینگ با مشخصات cPanel, DirectAdmin, Plesk, LiteSpeed, VirtualMin, PostGRE, MongoDB, MySQL, SQLServer و تسلط بر انتقال و نگهداری انواع پلتفرم‌ها با هر نوع زیرساخت سرور وردپرس. ، دروپال، جوملا، لاراول، جنگو، نودج، روبی، DNN

ابریار سطح رشد

نفرات: تیم ۳ نفره‌ی فنی – ۱ نفر کسب‌وکاری

تجربه: دست‌کم ۵ سال سابقه‌ی کاری

ساعت پاسخگویی: این تیم باید پاسخ ۷ روز هفته ۲۴ ساعت‌گوی مشتریان باشد.

پرداخت ابر آروان به‌ازای هر ساعت خدمات فنی: 150 هزار تومان

کم‌ترین زمان فعالیت ماهانه تیم: ۳۰۰ ساعت

درآمد ماهانه: از ۴۵ میلیون تومان

نیازمندی های فنی:

تسلط به مفاهیم اولیه امنیت ابری از توانمندی‌های مورد نیاز این سطح است.

نمونه پروژه‌های مربوط به این سطح هستند که باید انجام شوند:

پیاده‌سازی انواع معماری‌های Clustering دسترسی بالا، تحمل خطا، HA Proxy، NGINX Reverse Proxy، MariaDB Galera Cluster و پیاده‌سازی انواع مانیتورینگ Zabbix, Cacti, PRTG, Grafana, Prometheus

ابریار سطح حرفه ای

نفرات: تیم ۴ نفره‌ی فنی – ۱ نفر کسب‌وکاری

تجربه: دست‌کم ۷ سال سابقه کاری

ساعت پاسخگویی: این تیم باید ۷ روز هفته ۲۴ ساعت پاسخگوی مشتریان باشد.

پرداخت ابر آروان به‌ازای هر ساعت خدمات فنی: 200 هزار تومان

کم‌ترین زمان فعالیت ماهانه تیم: ۴۰۰ ساعت

درآمد ماهانه: از ۸۰ میلیون تومان

نیازمندی های فنی:

تسلط به مفهوم امنیت ابری و امکان پشتیبانی ۲۴ ساعت در دو سطح Tier1 و Tier2 در تمام روزهای سال، از سطوح حرفه‌ای لازم است. تیم ابریار سطح حرفه‌ای باید دست‌کم بر یک زبان اسکریپت‌نویسی (Python, Bash) تسلط کامل داشته باشید. این ابریاران باید به سیستم‌عامل، شبکه و نگه‌داری زیرساخت‌های نرم‌افزاری در لود بالا مسلط باشد و بتواند طراحی معماری زیرساخت سرویس‌ها را برای پیاده‌سازی در لود بالا بهبود بخشد. نفرات فنی این تیم لازم است تا درک مفاهیمی از TCP/IP داشته باشد و با مفاهیم و نرمافزارهای مجازی سازی، تحلیل و عیب یابی سیستم و بهبود مستمر معماری آشنا باشد.

نمونه پروژه‌های مربوط به این سطح هستند که باید انجام شوند:

پروژه های سطوح پایه و رشد، پیاده سازی انواع PipeLine, CICD, Jenkins Sentry, SonarQube, Grafana, ELK stack و پیاده سازی Kubernetes و انواع معماری مرتبط و داکرایز محصولات

ابریار سطح سازمانی

نفرات: تیم ۶ نفره‌ای فنی – ۱ نفر کسب و کاری

تجربه: دست‌کم ۱۰ سال سابقه کاری

ساعت پاسخگویی: این تیم باید پاسخ ۷ روز هفته ۲۴ ساعت‌گوی مشتریان باشد.

پرداخت ابر آروان به‌ازای هر ساعت خدمات فنی: ۳۵۰ هزار تومان

کم‌ترین زمان فعالیت ماهانه تیم: ۶۰۰ ساعت

درآمد ماهانه: از ۲۱۰ میلیون تومان

نیازمندی های فنی:

تسلط به مفهوم امنیت ابری و امکان پشتیبانی ۲۴ ساعت در سطوح Tier1 و Tier2 و Tier3در تمام روزهای سال، از نیازمندی‌های سطح سازمانی است. تیم ابریار سطح سازمانی باید دست‌کم بر یک زبان اسکریپت‌نویسی (Python, Bash) تسلط کامل داشته باشید. این ابریاران باید به سیستم‌عامل، شبکه و نگاه‌داری زیرساخت‌های نرم‌افزاری در لود بالا برای طراحی کامل زیرساخت‌ها و طراحی طراحی معماری زیرساخت سرویس‌ها را برای پیاده‌سازی در لود بالا بهبود بخش‌ها قرار دهد. نفرات فنی این تیم لازم است تا درک و درک کامل از TCP/IP داشته باشد و به مفاهیم و نرم افزارهای مجازی سازی، تحلیل و عیب یابی سیستم و بهبود مستمر معماری مسلط باشد. در نهایت نفرات این تیم باید به ساختارهایContainer و سیستم های Orchestration مانند Docker و Kubernetes همچنین فرآیندهای CI/CD تسلط کامل داشته باشید.

نمونه پروژه‌های مربوط به این سطح هستند که باید انجام شوند:

پروژه‌های سطوح پایه، رشد و حرفه‌ای و آشنایی کامل با زیر ساخت و فرآیندهای مدیریتی Azure، Google Cloud، IBM Cloud AWS، تسلط کامل به زبان انگلیسی و خدمات داکرایز محصولات و سرویس‌های مختلف

برای آگاهی بیشتر، همچنین می‌توان از شیوه‌های کار در فرآیند کوچ ابری استفاده کرد adoption@arvancloud.com ایمیل بزنید، رزومه‌های خود را برای ما ارسال کنید و منتظر تماس با ما باشید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!