بیمه ایمپلنت
بیمه ایمپلنت

ایمپلنت دندان با بیمه را چگونه می توانم پرداخت کنم؟ بیمه ایمپلنت دندان چگونه پرداخت می‌شود؟ آیا بیمه تکمیلی برای ایمپلنت وجود دارد؟ کدام شرکت بیمه، بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت دارد؟ آیا بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت وجود دارد؟ بیمه تکمیلی ایمپلنت قطعی است یا افسانه؟
هزینه‌های ایمپلنت دندان، باعث شده تا تعداد زیادی از مراجعان به مطب‌های دندانپزشکی به دنبال برنامه‌ها و طرح‌های بیمه ایمپلنت دندان باشند. اگر به دنبال طرح‌های بیمه‌ای برای پوشش خدمات دندانپزشکی به بیمه ایمپلنت دندان می‌گردید، نشانی را درست می‌آورید، در این مطلب به سوالات شما در رابطه با انواع بیمه‌های پوشش خدمات دندانپزشکی پاسخ داده‌اید که آیا بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت وجود دارد یا خیر؟ با ما همراه باشید.

گاهی اوقات مشکلات دندان به حدی می‌رسد که فرد چاره‌ای جز کشیدن دندان ندارد. هر چند در دوران کودکی، جای دندان‌های کشیده، دندان‌های تازه‌ای رشد می‌کند، اما برای کشیدن دندان‌ها، به معنای یک جای خالی همیشگی در ردیف دندان‌ها است. معمولاً بهترین روشی که دندانپزشکان به این افراد پیشنهاد می‌دهند، ایمپلنت دندان یا همان کاشت یک دندان (مصنوعی به رنگ دندان اصلی) است. در عمل ایمپلنت، به جای دندان یک پایه‌ی محکم از جنس تیتانیوم کاشته می‌شود و روی آن هم تاجی قرار می‌گیرد.

هزینه اساسی برای جبران دندان از دست رفتن، پرداخت هزینه های ایمپلنت است. زیرا ایمپلنت دندان درمانی گران قیمت می شود، به خصوص اگر لازم باشد یک یا دو فک به طور کامل ایمپلنت شود. بنابراین بسیاری از افراد به‌دنبال بیمه ایمپلنت یا بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت هستند تا بخشی از هزینه‌های ایمپلنت را پوشش دهند. عواملی که باعث بالا بودن هزینه ایمپلنت می شوند عبارتند از:

  • پست (فیکسچر، قطعه پیچ)
  • اباتمنت (پایه مرتبط کننده پست با تاج)
  • تاج (پروتز ایمپلنت دندان)
  • هزینه جراحی
  • سابقه و تخصص دندانپزشک
  • موقعیت جغرافیای مرکز دندانپزشکی

هزینه بالای ایمپلنت باعث می شود که بسیاری از افراد نتوانند برای جبران دندان از دست رفتن خود اقدام کنند و یا به دنبال روش های کم تر و با بیشتر کردن مثل بریج باشند. که این روش نه تنها دائمی نیست بلکه به مرور باعث تحلیل لثه می‌شود و دوباره درمان می‌شود و بیشتر می‌طلبد.

اما کدام بیمه ایمپلنت را می دهد؟ آیا بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت وجود دارد؟ ایمپلنت با تامین اجتماعی تامین اجتماعی است؟ آیا بیمه تکمیلی دانا ایمپلنت را پوشش می دهد؟ بیمه تکمیلی ایران ایمپلنت را می پذیرد؟ کدام بیمه تکمیلی ایمپلنت مناسب است؟چطورهزینه ایمپلنت دندان با بیمه را بپردازیم؟

پرداخت هزینه‌های ایمپلنت از موارد بیمه تکمیلی به حساب نمی‌آیند، اما در بیمه‌های تکمیلی گروهی که برای شرکت‌ها و ارگان‌ها ارائه می‌شود، می‌شود، و پوشش‌های متنوعی به صورت توافقی گنجانده می‌شود. در این مورد ممکن است هزینه های ایمپلنت هم از مواردی که پوشش خدمات دندانپزشکی را پوشش دهد. از این رو، تنها با بیمه تکمیلی گروهی می‌توانیم عمل ایمپلنت را پرداخت کنیم.

حقیقت این است که هیچ بیمه ای ایمپلنت را پوشش نمی دهد و افرادی که متوجه این واقعیت هستند می توانند به خرید بیمه تکمیلی برای ایمپلنت می پردازند. اما آیا ایمپلنت شامل بیمه تکمیلی می شود؟ و یا بهتر بگوییم ایا بیمه تکمیلی تامین ایمپلنت را می دهد؟

جواب خیر است! هیچ بیمه تکمیلی ایمپلنت را پوشش نمی‌دهد. پس نباید انتظار داشت با خرید بیمه تکمیلی هزینه ایمپلنت را پرداخت کند. اگر به دنبال پرداخت هزینه ایمپلنت با بیمه تکمیلی هستید باید بیمه تکمیلی ایمپلنت گروهی را بخرید.

آیا ایمپلنت با تامین اجتماعی اجتماعی است؟ بیمه تامین اجتماعی هم از بیمه‌هایی است که بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی را تحت پوشش قرار می‌دهد. با این حال، این خدمات کاملاً محدود هستند و تنها در مراکز درمانی اصلی تامین اجتماعی می‌گیرند. خدمات ساده دندانپزشکی از جمله کشیدن دندان، پُر کردن و جرم گیری از جمله این موارد مخصوص خدمات دندانپزشکی به حساب می‌آیند. از این رو، بیمه تامین اجتماعی هم در حالت عادی به هیچ وجه هزینه های ایمپلنت را پوشش نمی دهد

ایمپلنت بیمه نیروهای مسلح چگونه است؟ ایمپلنت ارزان با بیمه جانبازان چگونه است؟ آیا فناوری ایمپلنت با نیروهای مسلح کاملاً می‌شود؟ بیمه نیروهای مسلح یکی دیگر از دفترچه‌هایی است که دارندگان آن می‌توانند با مراجعه به مراکز درمانی دولتی و به‌عنوان قرارداد خدمات دندانپزشکی تحت پوشش بیمه‌ای خود بهره‌مند شوند. با این حال، هزینه خدمات دندانپزشکی مانند ایمپلنت، لمینت، ارتودنسی و سایر عمل‌هایی که مرتبط با زیبایی می‌شوند، از بیمه‌های معمولی غیر مسلح هستند.

آیا بیمه تکمیلی ایران ایمپلنت را پوشش می دهد؟ بیمه‌های درمانی و تکمیلی بخشی از هزینه‌های دندانپزشکی را متقبل می‌شوند. با این حال، هزینه ایمپلنت تنها با بیمه تکمیلی گروهی پرداخت می‌شود. بیمه تکمیلی ایران هم از این جهت هزینه‌های عمل ایمپلنت را متعهد نمی‌شود.

برای تضمین شرایط بیمه تکمیلی دانا ایمپلنت، بیمه تکمیلی بانک ملت و بیمه تکمیلی ایمپلنت با بیمه بانک دسترسی وارد سایت دندانپزشکی میخک (mikhakdental.com)شوید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!