شیک‌های پرورشی می‌توانند در کاهش وزن، لاغر شدن و حفظ استحکام و مقاومت بدن کمک کنند. آیا این شیک‌ها می‌توانند به افزایش وزن هم کمک کنند؟ اگر نمی‌توانید تنها ازطریق رژیم غذایی، وزن اضافه کنید، شیک‌های تغذیه‌ای راه حلی بررسی می‌شوند. اضافه کردن شیک پرورشی به رژیم روزانه علاوه بر افزایش وزن، می‌تواند عضلانی را هم افزایش دهد. به باور دیوید وینر، متخصص تغذیه و مربی ورزش:

شیک‌های غذایی می‌توانند از مصرف غذای پرکالری استفاده کنند. زیرا این غذاها معمولاً ناسالم و حاوی مواد مخفی هستند که برای بدن مضرند.

اگر از شیک‌های مصرفی برای افزایش وزن می‌کنید، این کار را به صورت ایمن و سالم‌ترین شکل ممکن انجام دهید. قنه الله مگهو کelیnیک ، مگرف شروتهن بیتههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههجججججججج روز روزج روزج روزجججججججششقفرییی لاناهههلین خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط ذدم گما گلی خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط خط پایین پایین نش ش نش غ نیست پایین نشm

آیا شیک‌های مربی می‌توانند به افزایش وزن کمک کنند؟

با اضافه کردن شیک‌های پرورشی به رژیم غذایی روزانه می‌توانید به‌آسانی بپردازید و به شیوه‌ای که وزن خود را افزایش دهید. غذاهای اضافه، غذاها و مواد غذایی به رشد ماهی ها و افزایش وزن کمک می کنند. به گفته ی آلیس ویلیامز، تغذیه معتبر در OriGym Center Of Excellence:

اگر به‌دنبال افزایش وزن باشد، اما صرفاً ازطریق رژیم غذایی نمی‌توان به این هدف رسید، می‌توان از مواد غذایی استفاده کرد. برای افزایش وزن، باید مقدار بیشتری مصرف کنید، به این ترتیب که مصرف مصرفی باید بیشتر از میزان مصرف باشد که می‌سوزانید. مصرف غذاهای پرکالری مثل بستنی، پیتزا و همبرگر قطعاً به افزایش وزن می‌انجامد. اما این غذاها دارای مواد غذایی مقوی هستند و ممکن است به جای ماهیچه، بدنتان افزایش پیدا کند. درمقابل، پودرهای خوراکی روشی سریع، آسان و بهینه برای افزایش جذب به شیوه‌های سالم هستند.

به یاد داشته باشید که اگر از شیک‌های پرورشی تنها به دلیل استفاده از آن می‌کنید، یا صرفاً می‌توانید حجم ماهی‌ها را افزایش دهید، باید این کار را به روشی سالم انجام دهید. با اینکه شیک‌های غذایی می‌توانند به افزایش وزن کمک کنند، بهتر است آن‌ها را در کنار غذاهای مختلف مصرف کنید. به نقل از سازمان غذا و دارو (FDA)، مکمل‌ها باید جایگزین وعده‌های غذایی کامل شوند، زیرا این وعده‌ها برای رژیم غذایی سالم هستند. که به‌طور منظم ورزش می‌کنند و به‌دنبال عضله‌سازی هستند، می‌توانند روزانه بین یک تا سه شیک پرورشی را مصرف کنند.

شیک و مکملی

چه نوع شیک پرورشی را مصرف کنیم؟

پودرهای تولیدی در بازار وجود دارند که می‌توانند برای اضافه کردن وزن آن‌ها از برخی از این پودرها از بقیه سالم‌تر استفاده کنند. متداول‌ترین پودر پودری برای افزایش وزن، آب پنیر (وی) یا جایگزین‌های گیاهی مثل سویا است. به نقل از ویلیامز:

بسیاری از برندها از ترکیب‌ها یا غلات انباشته‌ای پودری را با هدف افزایش وزن تولید می‌کنند. این ترکیب‌ها حاوی پرکالری‌ها و کربوهیدرات‌هایی مانند جو دو سر، غلات و سیبزمینی یا منابع طبیعی‌های سالم مثل دانه‌های کتان و آووکادو هستند. پودرهای پرورشی که دارای سطح بالای آمینواسید هستند برای افزایش وزن مفیدند زیرا این مواد به سرعت جذب جریان خون می‌شوند و رشد می‌کنند و احیا می‌کنند. همچنین سعی کنید از مصرف شیک‌های پیش‌ساخته خود استفاده کنید زیرا این مواد حاوی سطوح بالای شکر و سایر مواد افزودنی هستند که برای مواد غذایی مفید هستند.

چگونه شیک های غذایی را مصرف کنیم؟

اگر از مواد غذایی برای افزایش وزن استفاده کنید، این کار را به روشی سالم انجام دهید. در ادامه به روش های مختلف مصرف مواد غذایی برای افزایش وزن اشاره می کنیم:

شیک های تغذیه را جایگزین وعده های غذایی نکنید

از مواد غذایی به‌عنوان مکمل برای وعده‌ها و میان‌وعده‌های غذایی استفاده کنید نه جایگزین آن‌ها. به باور ویلیامز:

باید از یک رژیم غذایی غذایی و غنی از مواد مقوی جذب کنید. برخی از غذاهای سرشار از عبارت‌اند از: تخم‌مرغ، مرغ، ماست، ماهی، دانه‌ها، آجیل‌ها و فرآورده‌های سویا مثل توفو. این غذاها علاوه بر مواد غذایی، ویتامین‌ها و مواد معدنی دیگر بدن را می‌سازند.

پودر غذایی خود را با شیر ترکیب کنید

به نقل از ویلیامز، گرچه می‌توانید پودر خوراکی را با آب ترکیب کنید، بهترین روش مصرف برای افزایش وزن، آن را با شیر ترکیب کنید. به این صورت بیشتر را جذب کنید. همچنین می‌توان از خوراکی‌هایی مانند اوتمیل (بلغور جوی دوسر)، پنکیک‌ها یا سوپ‌ها بریزید، تهیه کرد.

مقاله مرتبط:

شیک‌های تولید را با تمرین‌های ورزشی مصرف کنید

بهترین زمان برای مصرف نوشیدنی، بین وعده ها و به صورت ایده آل پس از ورزش است؛ زیرا به این صورت ماهیچه‌ها ترمیم شده و رشد می‌کنند. به گفته‌ی وینر:

شیک‌های پرورشی همراه با تمرین‌های استقامتی و وزنی بیش‌تر بازدهی را دارند زیرا شیک با آمینواسید بالا در جریان، به احیای ماهی‌چه‌ها می‌شود. این مواد به‌سرعت جذب سلول‌های ماهیچه‌های می‌شوند که بافت ماهیچه‌های جدید را می‌سازند. همچنین به ترمیم و بازیابی ماهیچه ها کمک می کند. درنتیجه می‌توانید عملکرد خود را بهینه‌سازی کنید و از توانایی‌های خود استفاده کنید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!