تلگرام تابستان امسال از مرز ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه عبور و سرویس اشتراکی Telegram Premium را معرفی کرد. تلگرام پریمیوم به کاربران امکان می‌دهد با پرداخت مبلغ مشخص در هر ماه، قابلیت‌های دسترسی بیشتری پیدا کنند. تلگرام به هنگام معرفی سرویس پریمیوم گفته بود که در آینده یک‌سری قابلیت‌ها را صرفاً برای کاربران پریمیوم می‌دهد.

در همین راستا جدیدترین به‌روزرسانی تلگرام دردسترس قرار گرفته است. تلگرام در بیانیه‌های می‌گوید پلتفرم ایموجی، ایموجی‌های متحرک در داخل پیام‌ها و کپشن‌ها، مجموعه‌های سفارشی ایموجی، ارسال سرویس تلگرام پریمیوم به عنوان هدیه و بخش جدید بخش ویس‌مسیج از تغییرات هستند که در حال به‌روزرسانی هستند.

تلگرام می‌گوید یک پلتفرم را باز می‌کند، بر روی راه‌اندازی راه‌اندازی می‌کند تا همه کاربران بتوانند مجموعه‌های سفارشی ایموجی‌ها را برای کاربران پریمیوم آپلود کنند. از این پس تلگرام، مجموعه‌ایموجی (ایموجی‌پک) هم دارد.

به گفته‌ی تلگرام، ایموجی‌های متحرک سفارشی را می‌توان در داخل پیام‌ها و کپشن محتوای چندرسانه‌ای استفاده کرد. سایر ایموجی‌هایی که در حالت عادی متحرکند، در متن پیام حالت متحرک ندارند. کاربران پریمیوم به ۱۰ مجموعه سفارشی ایموجی دسترسی پیدا می‌کنند که شامل بیش از ۵۰۰ ایموجی پریمیوم است. به گفته‌ی تلگرام تعداد این ایموجی‌ها به مرور زمان افزایش پیدا می‌کند.

مقالات مرتبط:

تلگرام می‌گوید هنگام تایپ کردن پیام، آیکن استیکر به آیکن ایموجی تغییر می‌کند تا پنل ایموجی‌ها که در نسخه جدید بازطراحی شده است، بالا بیاید. در این پنل جدید می‌توانید به‌راحتی در بین ایموجی‌ها بگردید یا مجموعه‌های اضافه کنید.

تمامی کاربران (چه کاربرانی رایگان و چه کاربران نسخه‌های اشتراکی) می‌توانند همه‌ی انیمیشن‌های متحرک را ببینند. همچنین تمامی کاربران می‌توانند در بخش پیام‌های ذخیره‌شده به‌صورت رایگان از ایمیل‌های سفارشی استفاده کنند.

بررسی‌های زومیت نشان می‌دهد که اگر کاربر نسخه رایگان باشد و پیام‌های سفارشی ارسال شده در بخش پیام‌های ذخیره‌شده را در چت‌ها فوروارد کنید، سفارشی را در داخل چت تغییر دهید، ظاهر می‌دهید و به ایموجی‌های عادی می‌شود.

تمامی مجموعه‌ایموجی‌ها در سیستم پیشنهادی تلگرام هم می‌شوند. این یعنی اگر عبارتی مثل «خنده» را تایپ کنید، ایموجی‌های جدید نیز در کنار ایموجی‌های قبلی درمی‌آیند.

بسیاری از ایموجی‌های سفارشی محبوب وقتی در چت‌های دو نفره ارسال می‌شوند، حالتی پیدا می‌کنند. در این حالت با ضربه زدن روی ایموجی‌ها، جلوه‌ای بصری جذابی روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود.

خدمات اطلاعیه‌ای تلگرام، پنل استیکرها در نسخه‌های طراحی iOS طراحی شده است و اکنون استیکرها، گیف‌ها و ایموجی‌ها دارای تب‌های مختلف هستند. این امکان پیش‌تر در نسخه اندروید، دسکتاپ و اپلیکیشن تحت وب تلگرام می‌شود. تلگرام می‌گوید بخش گیف‌ها شامل هزاران گیف باکیفیت است.

تنظیمات محدودسازی ویس مسیج در تلگرام آیفون iOS

کاربران نسخه‌ی پریمیوم تلگرام پیام‌های قابل دسترسی دسترسی دارند که به آن‌ها امکان می‌دهند پیام صوتی (ویس‌مسیج) یا ویدیویی (ویدیومسیج) را محدود کنند. با مراجعه به بخش می‌توانید ویس‌مسیج یا ویدیومسیج را به مخاطبان گوشی‌هایتان محدود کنید یا به هیچ‌کس اجازه دهید برای شما ویس‌مسیج یا ویدیومسیج بفرستد.

تلگرام می‌گوید قابلیت‌های جدید ویس‌مسیج و ویدیومسیج مانند سایر حریم خصوصی، به شما امکان می‌دهد برای برخی از کاربران استثناء قائل شوید. بنابراین می‌توانید ویس‌مسیج یا ویدیومسیج را صرفاً برای افراد یا افراد خاص غیرممکن کنید. کاربران تلگرام پریمیوم نیز می‌توانند در صورت پیام‌های صوتی را به پیام متنی تبدیل کنند.

اگر دارای سرویس تلگرام پریمیوم هستید، می‌توانید این سرویس را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در این حالت اشتراک ۳، ۶ یا ۱۲ ماهه با تخفیف ارائه می‌شود. تلگرام همچنین می‌گوید تعداد ایموجی‌های مختلف را افزایش داده و اکنون ایموجی‌هایی مثل پوکرفیس، قلب شکسته و موز هم‌چنین است. ایموجی‌های جدید در بخش واکنش به پیام نیز دردسترس‌اند اما فعال به کاربران پریمیوم می‌شوند.

پاول دورف، شبکه تلگرام، در توییتر گفته بود که این نسخه جدید را به دلیل سختگیری های اپل دو هفته به تأخیر منتشر کرده است. دورف ادعا کرده بود این به‌تغییر در نحوه کارکرد تلگرام اعمال می‌کند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای فناوری و علم در کانال تلگرام زومیت عضو شوید.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!