ریلز چیست؟
ریلز چیست؟

سازندگان تولید محتوا در اینستاگرام همیشه باید گوش به زنگ باشند که از آپدیت‌های اینستاگرام به موقع استفاده کنند. یکی از این قابلیت‌های جدید اینستاگرام ریلز (Reels) است. حتما نباید به عنوان اینفلوئنسر فعالیت داشته باشید تا از این قابلیت استفاده کنید. در واقع همه افراد حتی با هدف ساخت ویدئوهای متنوع می‌توانند هدف استفاده از ریلز (Reels) باشند. ما در ادامه با تعریف ریلز به شما کمک می‌کنیم، ویدئوهایی در قالب ریلز بسازید تا جذب کاربر راحت‌تر انجام شود.

https://soodaro.com/

ریلز (قرارها) همان ویدئوهای 30 الی 90 ثانیه‌ای هستند که با استفاده از افکت‌های مختلف و موزیک‌های خاص ساخته می‌شوند. این ویدئوهای کوتاه می‌توانند جذاب، سرگرم‌کننده و برای خلاقیت باشند. حتی در ریلز ادیت ویدئوها ممکن است، یعنی بدون نیاز به ویرایشگر و یا برنامه خاص می‌توانید در ریلز کامل ویدئوها را ادیت کنید. حتما به این قابلیت اینستاگرام نگاه ویژه‌ای داشته باشید چرا که در آپدیت‌های آینده ویدئوها به صورت ریلز منتشر می‌شوند. اینستاگرام امیدوار است با تغییر الگوریتم خود همیشه در صحنه رقابت باقی بماند و هر روز به کاربران اضافه شود.

در حال حاضر حاضر نیست اگر با آی پی ایران وارد اینستاگرام شوید، فعال ریلز برای دستگاه شما. اگر می‌خواهید صفر تا صد فعال‌سازی ریلز در آیفون و اندروید آموزش ببینید، مقاله زیر پیشنهاد می‌شود.

https://soodaro.com/blog/instagram-reels

بنظر شما چه ایده هایی در ریلز (Reels) محبوب است؟ آیا ساخت ریلز (Reels) چگونه استوری است؟

لازمه موفقیت در ساخت تولید محتوای شناخت ایده‌های مختصر سبک از محتوا است. بنابراین نمی‌توانید ایده‌های ساخت استوری را در ریلز استفاده کنید. همچنین رایج‌ترین برنامه‌ها در کار تولید محتوای شادی و انتقال حسی و لبخند به بیننده است، بنابراین شما موضوعاتی را انتخاب کنید که مخاطب را سرگرم کند. اما در حالت کلی بهتر است علاوه بر سرگرمی، ریلز (Reels) حامل آموزش غیرمستقیم نیز باشد. شما می‌توانید نکات آموزشی مربوط به حوزه کاری را در قالب ویدئوهای ریلز (قرارها) برای مخاطب بیان کنید. همچنین سعی کنید موزیک های ترند را با ریلز (Reels) ترکیب کنید. برای مثال شما در زمینه فتوشاپ فعالیت دارید، در ویدئو ریلز می‌توانید با حرکات دست و ادیت نکات مربوط به شروع فتوشاپ شروع کنید. همچنین اگر متخصص یک مهارت برای مثال عکاسی هستید، سعی کنید ویدئوهای ریلز (Reels) را با عنوان آموزش ژست عکاسی منتشر کنید.

همچنین چالش‌های اینستاگرامی، ویدئوهای آرامش‌بخش، صحنه‌های خنده‌دار هنگام تولید محتوای اصلی، پاسخ به سوالات متداول و زندگی روزمره از ایده‌های پرطرفدار ریلز (Reels) هستند. شما می‌توانید از هر یک از این ایده‌ها در پیج دقیق و کسب و کار استفاده کنید.

ایده های ساخت ریلز
ایده های ساخت ریلز

برنامه هر محل صحبت از ریلز (Reels) اینستاگرام است. بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها و اینفلوئنسرها ریلز را به بخش اصلی برنامه‌های تولید محتوا اضافه کردند. اما کوچک‌ترین خطا در این مسیر می‌تواند باعث کاهش لایک و بازدید ریلز (قرقره‌ها) شود. در نتیجه بازدهی پیج کاهش می‌یابد و تلاش‌های سازنده ریلز هدر می‌رود. راه حل چیست؟

پس از بررسی ریلزها در پیج‌های مختلف، اشتباهات رایج در ساخت ریلز کشف شد. برای مثال شما ویدئوی نظرتان را در اپ تیک‌تاک می‌کنید سپس اینستاگرام می‌شوید و در قسمت ریلز وارد می‌کنید. این کار می‌تواند تعداد بازدیدها را کاهش دهد زیرا لوگو اپ و یا پلتفرم دیگری در این ویدئوها وجود دارد. به ویدئو موردنظر بدون لوگو باشید تا طبق قوانین اینستاگرام عمل کنید.

از دیگر اشتباهات رایج در ساخت و انتشار ریلز می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • کیفیت ویدئو پایین است و ارزش بالایی ندارد.
  • حرکات شما در ریلز متناسب با موزیک نیست.
  • موزیک ریلز را درست انتخاب نمی‌کنید.
  • از هشتگ های کمی استفاده می کنید.
  • کپشن نمی‌نویسد.
  • سعی کنید حرف نزدید و ریلز (Reels) خلاقانه باشید.

آنچه گفتیم ریلز (Reels) باید مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد و جذب سریع مخاطب شود. در نتیجه علاوه بر این که فالوورهای شما افزایش می یابد، باعث می شود کامنت بیشتری دریافت کند. بنابراین اشتباهات رایج در ساخت ریلز را تکرار نکنید تا ببینید چقدر می‌توانید به شما کمک کنید.

اشتباهات رایج در ساخت ویدئو ریلز
اشتباهات رایج در ساخت ویدئو ریلز

اینستاگرام رقابتی سخت با پلتفرم تیک‌تاک دارد. به همین دلیل سعی کرده است، امکانات ویژه‌ای برای ریلز (قرقره) در نظر گرفته شود. توصیه ما به شما از این فرصت طلایی در جهت رشد و ارتقای کسب و کارتان است. ریلز (ریلز) می‌تواند در روند افزایش فالوور برنامه باشد. همچنین برخی از ابزارهای تولید محتوا، ریلز راه اصلی برای ورود به اکسپلور است. امیدواریم با شناخت اشتباهات رایج و مزیت های ریلز مسیر رشد پیج شما هموارتر از قبل شود.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!