خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

آپتایم سرور چیست. Uptime به زمانی اشاره دارد که یک سیستم بدون خاموش شدن یا راه اندازی مجدد اجرا می شود. زمان کار سرور کل مدت زمانی است که یک سرور به طور کامل کار می کند و در حال اجرا است. آپتایم سرور کیفیتی است که برای نشان دادن عملکرد یک سرور استفاده می‌شود. زمان کار سرور توسط ابزارهای نظارت سرور مانیتور و اندازه گیری می‌شود. در این مقاله به شما گفت که آپتایم سرور چیست و در ادامه با مزیت های آن آشنا شد.

Uptime چیست؟

Server Uptime مدت زمانی است (به روز، ساعت و دقیقه) که سرور، شبکه یا وب سایت در حال اجرا بوده است. این زمان معمولاً به عنوان درصد ذکر می‌شود، مانند 99.9٪ زمان کار برای یک دوره زمانی معین.

در دنیای امروز، داشتن وب سایتی که همیشه فعال و فعال باشد، مهمتر از همیشه است. اینجاست که نظارت بر آپتایم وب سایت پس از خرید vps یا وارد می شود.

مانیتورینگ آپتایم به سرعتی است که به طور مداوم بررسی می شود تا ببینیم آیا یک وب سایت برای خرید سرور راه اندازی و اجرا می شود یا خیر. اگر وب سایت شما هر گونه خرابی را تجربه کند (به این معنی که راه اندازی شود)، سیستم نظارت بر زمان کار شما یک هشدار می‌کند. انواع خرابی‌هایی که ممکن است تجربه کنید، می‌توانید هر چیزی را تجربه کنید، از یک فاجعه طبیعی گرفته شده تا یک مشکل میزبانی در میزبان وب شما.

ما آنقدر به رایانه‌هایمان متکی هستیم که وقتی کار نمی‌کنند، احساس می‌کنیم بخشی از زندگی‌مان گم شده است. اینجاست که نظارت بر زمان انجام می شود. اندازه گیری Uptime زمانی است که وب سایت شما کار می کند و در بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

زمان کار برای سرور، شبکه یا یک وب سایت را می‌توان در زیر «در دسترس بودن»، بالای جدول زمانی رویدادها در سرویس گیرندگان وب مشاهده کرد.

عوامل درمان بر آپتایم سرور

عواملی که وجود دارند می‌توانند در زمان خرابی و زمان کار یک وب سایت تأثیرگذار باشند. یکی از مهمترین آنها برای میزبانی وب است که می‌کنید.

دیگر عامل سن نام دامنه شما است. نام‌های دامنه قدیمی‌تر معمولاً زمان آپدیت بهتری دارند، زیرا مدت‌های طولانی‌تری وجود داشته‌اند و بیشتر به موتورهای جستجو و کاربران ایجاد کرده‌اند.

موقعیت جغرافیایی سرور شما می‌توانید در دفعات خرابی وب سایت شما نقش داشته باشید. برای مثال، سرورهایی که در مناطقی با ترافیک بالا یا بلایای طبیعی قرار دارند، نسبت به سرورهایی که در دیگر واقع شده‌اند، احتمال خرابی بیشتر دارند.

در هر صورت، اجرای یک وب سایت = هوشیار ماندن در مورد عملکرد آن. شما می‌توانید این کار را با ابزارهایی مانند Better Uptime انجام دهید.

۶ راه حل برای آپتایم بالایی داشته باشید؟

آپتایم سرور چیست؛  ۶ راه حل برای بالا بردن آن

1. شرکت های هاستینگ را با دقت انتخاب کنید.

هاست با کیفیت پایین احتمالاً شایع ترین علت خرابی سرور / وب سایت است.

به سختی می‌توانم چیزی خسته‌کننده از صرف زمان و هزینه برای توسعه یک وب‌سایت فوق‌العاده اما با میزبانی با کیفیت پایین وجود داشته باشد.

بیشتر اوقات، این دلیل است که شما در یک پلتفرم میزبانی ارزان “به اشتراک گذاشته شده” هستید. این کار سایت‌های شما را روی یک سرور با صدها سرور دیگر قرار می‌دهد – همه برای منابع یکسان با هم رقابت می‌کنند.

تغییر به میزبانی VPS (سرور خصوصی مجازی) از منابع وب سایت شما محافظت می‌کند، به این معنی که هیچ کس دیگری نمی‌تواند به فضای سرور شما نفوذ کند و باعث بین رفتن وب سایت شما شود.

2. استفاده از نرم افزارهای مانیتورینگ

هاست با کیفیت پایین احتمالاً شایع ترین علت خرابی سرور / وب سایت است.

به سختی می‌توانم چیزی خسته‌کننده از صرف زمان و هزینه برای توسعه یک وب‌سایت فوق‌العاده وجود داشته باشد، فقط با میزبانی با کیفیت پایین.

بیشتر اوقات، دلیل دان تایم‌های زیاد به این دلیل است که شما در یک پلتفرم میزبانی ارزان “به اشتراک گذاشته شده” هستید. اینهاست‌ها، سایت‌های شما را روی یک سرور با صدها می‌دهد – همه برای منابع یکسان با هم رقابت می‌کنند.

تغییر به میزبانی VPS (سرور خصوصی مجازی) از منابع وب سایت شما محافظت می‌کند، به این معنی که هیچ کس دیگری نمی‌تواند به فضای سرور شما نفوذ کند و باعث بین رفتن وب سایت شما شود.

3. خدمات مانیتورینگ وب سایت

اکثر مدیران میدانند که نظارت بر سرور است. همچنین یک جزء در انطباق با مقررات است. تنها یک پیکربندی اشتباه یا سرور از دست رفتن در نظارت، سازمان را برای شکاف‌های نظارتی باز می‌گذارد. شبکه ممیزی برای اطمینان از اضافه شدن هر منبعی به برنامه های نظارتی از این موضوع جلوگیری می کند.

4. امنیت سایت خود را بهبود بخشید

آپتایم سرور چیست؛  ۶ راه حل برای بالا بردن آن

5. سرعت وب سایت خود را همیشه مورد توجه قرار دهید

در دنیای امروز، سرعت یک وب سایت برای موفقیت آن بسیار مهم است. یک وب سایت می‌تواند کاربران را ناامید کند و باعث شود آنها از فرصتی که برای کشف سایت شما ارائه می‌دهند، آن را ترک کنند. ممکن است، راه هایی وجود دارد که می توانید برای سرعت سازی وب سایت خود انجام دهید. اولین قدم این است که مطمئن شوید که وب سایت شما بر روی یک سرور سریع میزبانی می‌شود. همچنین می‌توانید با کوچک کردن کد خود و استفاده از کشش، سرعت وب سایت خود را افزایش دهید.

6. بارگذاری سایت سرور خود را کاهش دهید

علاوه بر فشرده سازی تصاویر، می‌توانید صفحات خود را وب سایت خود را نیز فشرده کنید. فشرده سازی GZIP باعث صرفه‌جویی در پهنای باند، کاهش زمان بارگذاری و کاهش خطرات خرابی صفحات وب می‌شود، زیرا بارگذاری آن‌ها بسیار طولانی است. هر صفحه قبل از خروج از سرور شما می‌شود و سپس توسط مرورگر وب بازدیدکننده از حالت خارج می‌شود. اگر مطمئن نیستید که GZIP را در وب سایت شما فعال کنید یا خیر، می‌توانید آن را با جستجوگر فشرده سازی رایگان GZIP بررسی کنید.

کلام آخر

یکی از مهمترین نکات هر وب سایت، آپتایم بودن آن است. وقتی یک وب‌سایت از کار می‌افتد، می‌توان برای کسب و کارها هزینه‌های زیادی را برای فروش از دست‌ها و فرصت‌هایی از دست رفتن به همراه داشته باشد. زمان خرابی سرور بسیار پرهزینه است، اما می‌توانم با بهترین شیوه‌های ممکن آن را کاهش دهم. بیشتر خرابی‌های ناشی از خطاهای غیرمنتظره قابل بارش است.

بر اساس مطالعاتی که توسط گوگل انجام شده است، تقریباً نیمی از کاربران وب سایت هستند که بیش از 3 سال طول می‌کشد، ترک می‌کنند. اگر شما یک وب سایت دارید، می‌دانید که زمان آپدیت برای راضی نگه داشتن شما ضروری است. از همین امروز شروع به بهبود زمان آپدیت وب سایت خود کنید! اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان شما هنگام بازدید از سایت شما تجربه مثبتی دارند. در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر می‌توانید با متخصصین وب‌رمز تماس بگیرید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

منبع