آموزش عوض کردن درب پشت گوشی
آموزش عوض کردن درب پشت گوشی

قسمت پشتی بدنه گوشی از چه از شیشه باشد چه از پلاستیک ممکن است دچار خط و خش یا شکستگی شود. این آسیب‌ها ممکن است در اثر ضربه یا فشار به وجود بیاید و از آن‌جایی که بعد از گلس دومین قسمت آسیب پذیری گوشی، شکستن قاب پشتی و تعویض آن اتفاقی رایج است، می‌شود.

در گذشته در پشت گوشی به‌راحتی قابل تعویض بود و افراد به‌طور خاص برای جایگزین کردن آن نیاز نداشتند. اما با پیشرفتی که در طراحی و ساخت گوشی‌ها شاهد بودیم این تعویض به آسانی گذشته نیست. به علاوه شکستن درب پشتی مشکلات را به همراهی که شما را مجاب به تعویض سریع آن می‌کند. از جمله این مشکلات می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

· تغییر در ظاهر گوشی: اولین چیزی که در یک موبایل به چشم می خورد، سلامت و زیبایی ظاهر آن است. شکسته شدن درب پشت گوشی ظاهر آن‌را کاملاً تحت تأثیر قرار می‌دهد. ممکن است پشت این مشکل با استفاده از یک کاور زیبا و شیک حل است اما باید مشکلاتی را که در اثر شکستن درب گوشی ایجاد می‌شود به این مورد محدود کرد، بررسی کرد.

· از غیر قابل تحمل بودن ضد آب بودن: اگر گوشی‌تان از قابلیت ضد آب بودن برخوردار باشد، با شکستن درب پشتی این امکان را از دست می‌دهد. در این حالت نفوذ آب به داخل گوشی ممکن است به آن آسیب برساند.

· احتمال آسیب باتری: درب پشتی برخی از گوشی‌ها با کوچکترین ضربه و ترک ممکن است شل و لق شوند. در نتیجه به‌راحتی کنده می‌شوند. در این حالت محافظت درب پشتی از باتری به حداقل رسیده و هر نوع شوک و ضربه مستقیما به باتری وارد می شود. حتی اگر درب پشتی گوشی‌تان به راحتی جدا نمی‌شود، هم پس از شکسته شدن احتمال آسیب دیدن باتری افزایش می‌یابد.

· اختلال در شارژ بی‌سیم باتری در صورت وجود: اگر موبایل‌تان از قابلیت شارژ بی‌سیم بهره می‌برد، شکسته شدن و آسیب دیدن قسمت پشتی آن ممکن است باعث ایجاد اختلال در کار این قابلیت‌پذیری شود.

و از آن‌جایی که این درب‌ها ارزان و جایگزین آن آسان است، اگر درب پشت گوشی‌تان آسیب ببیند و در اولین فرصت اقدام به تعویض آن شود.

تعویض درب پشت گوشی بسته نوع و مدل و ضد آب بودن یا نبودن آن متفاوت است. اما بیشتر آن‌ها به یک سبک جایگزین می‌شوند.

اگر به هر دلیلی تصمیم گرفته شود، درب آسیب دیده گوشی‌تان را خودتان جایگزین کنید، این مقاله در این مسیر به شما کمک می‌کند. ما در ادامه توضیحات کاملی از تعویض درب پشتی گوشی از وسایل مورد نیاز و مراحل انجام آن‌را برایتان آورده‌ایم.

وسایل مورد نیاز:

· درب پشتی جدید و مناسب: اولین چیزی که باید برای تهیه آن اقدام کرد، یک درب پشتی مناسب و سالم برای گوشی‌تان است. حواستان هنگام خرید درب جدید، نوعی را تهیه کنید که خودش چسبیده و گرنه باید آن را تهیه کنید.

· اگر به هر دلیلی قصد استفاده از لنز دوربین و هاوسینگ قدیمی خود را از یک پک لنز و هاوسینگ هم تهیه کنید.

· سشوار: سشوار ساده‌ای که قدرت تولید هوای گرم را برای تعویض درب پشتی گوشی لازم دارد.

· شیشه چسبونک: این چسبونک‌ها رو که می‌تونین از عروسکای کهنه‌تون بکنین و یا از فروشگاه‌هایی که کنین تهیه می‌کنن، برای عوض کردن درب پشتی گوشی بسیار کمک‌کننده هستند.

· تبلیغات کارت: یک کارت تبلیغاتی ضخیم هم برای انجام این کار نیازمندیهاست.

توجه داشته باشید هنگام خرید قطعات نمونه اورجینال آن‌ها را تهیه کنید. و از آنجایی که تشخیص قطعات فیک از اصل کار آسانی نیست و همچنین گران‌تر بودن آن‌ها هم خوب نیست، سعی کنید آن‌ها را حتماً از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید این‌گونه می‌توانید از اورجینال بودن آن‌ها مطمئن باشید. چرا نمونه‌های فیک کیفیت و کارایی مناسبی ندارند و زود خراب می‌شوند.

چگونه درب پشت گوشی را باز کنیم؟

برای باز کردن درب پشتی موبایل مراحل زیر را انجام دهید:

1. سشوار را روی لبه‌ها بگیرید تا آن را گرم کنید. با این کار با گرما کردن در یک نقطه، درب پشتی آسان‌تر از آن نقطه جدا می‌شود.

2. چسبونک را به درب قاب چسبنده و آنرا آرام آرام به سمت بیرون بکشید. انتظار نداشته باشید همان بار اول جدا شود. شاید لازم باشد بار همان نقطه را با سشوار گرم کنید تا درب کنده شود.

3. به محض این‌که درب از قاب جدا شد از یک کارت تبلیغاتی ضخیم کمک بگیرید تا درب سرجی خود را برنگردانید.

4. گرم کردن و لبه‌ها را تا جایی ادامه دهید که درب کاملاً از قاب جدا شود. فقط این کار را با آرامش انجام دهید تا خدای نکرده آسیبی به گوشی‌تان وارد شود.

5. اگر می‌خواهید لنز و هاوسینگ را قبلاً استفاده کنید، مراحل بالا را برای جدا کردن لنزها و هاوسینگ‌ها از قاب شکسته تکرار کنید. فقط مراقب حین جدا کردن آن‌ها باشید تا به قاب جدید بچسبد.

اگر درب پشتی گوشی خود را با موفقیت جدا کردید اکنون نوبت یک درب جدید رو قاب پشتی گوشی‌تان است. برای انجام این مراحل زیر را انجام دهید:

1. ابتدا تمام چسپ‌ها و رنگ‌هایی را که روی گوشی باقی مانده پاک کنید. لبه‌های گوشی را با گوش پاک کن تمیز کن تا هیچ روی آن باقی نمانند.

2. لنز و هاوسینگ را روی قاب جدید نصب کنید. این کار را با دقت انجام دهید و آن‌ها را با فشار روی جای خود محکم کنید.

3. سطح داخلی درب خریداری شده‌را به خوبی تمیز کنید تا هیچگونه اعمالی از اثر انگشت، گرد و غبار و… روی آن باقی نمانند.

4. اگر طبق توصیه ما دربی تهیه کردید از نوع چسپدار است که اکنون کارتان بسیار راحت است. زیرا دورتادور درب خریده شده است که روی آنرا روکشی پوشانده است. در این مرحله روکش روی چسب را جدا کنید.

5. درب را روی قسمت پشتی گوشی قرار دهید.

6. برای این که قاب روی گوشی محکم نصب شود، در قسمت لبه‌ها کمی روی آن فشار وارد کنید.

در پایان روکش خارجی که روی درب جدید گوشی‌تان هست را بکنید و از نو شدن گوشی‌تان لذت ببرید.

برای این‌که قاب جدید را نگیرد و نکند یا به‌طورکلی به سرنوشت قاب قبلی رخ دهد، پیشنهاد می‌کنم از یک محافظ با کیفیت و مناسب استفاده کنید. کاورهای محافظ در انواع مدل‌ها، رنگ‌ها و کارایی‌های مختلف و متنوع عرضه شده‌اند، تا طرح‌هایی از گوشی‌تان در برابر خطرات احتمالی محافظت کنند. همچنین برای زیبایی ظاهری گوشی‌تان هم می‌افزایند. پیشنهاد ما خرید قاب گوشی از استایل آپ است.

اینستاگرام استایل آپ

تعویض قاب پشتی گوشیاگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!