عکس پروفایل یکی از اجزای شاخص هر پیج بشمار می‌آید. شما وقتی پیجی را برای اولین بار در بین پیشنهادهای خود، یا بین کامنت‌ها و سایر قسمت‌های اینستاگرام مشاهده می‌کنید، اولین موردی که می‌توانید نظرتان را جلب کنید، عکس پروفایل و نام کاربری آن پیج است. به همین دلیل است که یک عکس پروفایل مناسب را انتخاب کنید. این عکس پروفایل در صفحات شخصی می‌تواند عکس خود شخص و در صفحات کاری، عکس لوگو و یا عکسی مرتبط با کسب و کار باشد. به دلیل مهم انتخاب یک عکس پروفایل در این مطلب به آموزش عوض کردن پروفایل اینستاگرام و نحوه انتخاب یک عکس پروفایل خوب بپردازیم.

آموزش عوض كردن پروفايل اينستاگرامض كردن پروفايل اينستاگرام
آموزش عوض كردن پروفايل اينستاگرامض كردن پروفايل اينستاگرام

عکس پروفایل اینستاگرام همان عکس دیره‌ای شکلی است که در قسمت بالای سمت چپ پروفایل شما قرار می‌گیرد و افراد فقط می‌توانند آن عکس را در همان اندازه‌هایی که می‌بینند. یعنی قسمت عکس پروفایل اینستاگرام قابل بزرگنمایی نیست. برنامه‌های شخصی ثالثی هستند که می‌توان از طریق آن‌ها عکس پروفایل دیگران را در کیفیت‌های متفاوت دانلود کرد اما خود اپلیکیشن اینستاگرام چنین ویژگی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد.

برای عوض کردن پروفایل اینستاگرام می‌توان از دو طریق اقدام کرد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

عوض كردن پروفايل اينستاگرام به‌وسيله اپلیکیشن
عوض كردن پروفايل اينستاگرام به‌وسيله اپلیکیشن

برای اینکه بتوانید پروفایل اینستاگرام خود را به‌وسیله اپلیکیشن خود تغییر دهید، مراحل زیر را انجام دهید.

– وارد پروفایل اینستاگرام خود شوید و روی آیکن پروفایل کلیک کنید. (این آیکن در اینستاگرام‌هایی که به زبان انگلیسی در سمت راست و پایین صفحه قرار دارند و در اینستاگرام‌های فارسی در پایین سمت چپ هستند).

– دکمه‌های با عنوان ویرایش پروفایل در قسمت پایین بیو پیج قرار دارد که روی آن کلیک کنید.

– صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که تصویر فعلی خود را می‌توانید در میان صفحه مشاهده کنید و یا در صورتی که هنوز عکس پروفایل یک عکس را از آیکن انسان مشاهده کند. روی گزینه Change Profile Photo که در زیر قسمت عکس قرار دارد کلیک کنید.

– در پایین صفحه منوی تغییر عکس پروفایل برای شما نمایش داده می شود که گزینه های آن عبارتند از:

1- اگر می‌خواهید از گالری گوشی خود را انتخاب کنید، روی گزینه انتخاب کنید از کتابخانه کلیک کنید.

2- اگر قصد دارید عکسی زنده در همان لحظه از خودتان انتخاب کنید گزینه Take Photo را انتخاب کنید.

3- درصورتیکه گزینه Import from Facebook را انتخاب کنید یعنی قصد دارید عکسی از فیسبوکتان برگزینید.

4- و در آخر انتخاب گزینه Remove Profile Photo به این معناست که می‌توانید عکس پروفایل را پاک کرده و فعلا عکس جایگزینی انتخاب کنید.

– گزینه درصورتیکه انتخاب کنید از کتابخانه را انتخاب کنید، اینستاگرام شما را به گالری گوشیتان می برد و می توانید عکس دلخواه خود را انتخاب کنید.

– از عکس، این اپلیکیشن گزینه‌هایی را برای ویرایش عکس در اختیار شما قرار می‌دهد که در صورت انتخاب، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

– بعد از تکمیل عکس، روی آیکن فلشی که در قسمت بالا سمت راست کلیک کنید.

– در این مرحله اپلیکیشن شما را مجددا به صفحه پروفایلتان می برد و مشاهده می کنید که عکس پروفایلتان تغییر یافته است.

درصورتیکه مشاهده کردید عکس پروفایل شما هنوز تغییر نیافته است مجدداً اینستای خود را رفرش کنید و یا برنامه را بسته و مجدد اجرا کنید چرا که معمولاً چنین مواردی به دلیل قطع و وصلی اینترنت و یا نمایش کشش می‌گیرند.

عوض كردن پروفايل اينستاگرام در مرورگر
عوض كردن پروفايل اينستاگرام در مرورگر

برای عوض کردن پروفایل اینستاگرام در مرورگر باید مراحل زیر را طی کنید:

– به صفحه یک مرورگر در گوشی و یا لپ تاپ خود رفته و وارد اکانت خود در وب سایت اینستاگرام شوید.

– روی آیکن پروفایل موجود در سمت راست و قسمت بالا کلیک کرده و تنظیمات گزینه را انتخاب کنید.

– در صفحه باز شده ویرایش نمایه را بزنید.

– در سمت راست و زیر نام کاربری شما گزینه‌های با عنوان Change Profile Photo وجود دارد که باید روی آن کلیک کنید.

– سپس روی گزینه آپلود عکس کلیک کنید.

– پنجره استاندارد Open File در کامپیوترتان را باز می کند که می توانید از این طریق عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

– با رفرش دوباره پروفایل خود را دید که عکس چروفایلتان عوض شده است.

پروفايل اينستاگرام
پروفايل اينستاگرام

– باتوجه به آن عکس پروفایل به صورت پیشفرض 1:1 انتخاب می شود، بهتر است از عکس های مربعی استفاده کنید تا از عکس شما بریده نشود.

– برای یک پیج کاری بهترین عکس، عکس لوگو کسب و کار است. سعی کنید عکس پروفایل پیج کاری را مرتب کنید تا باعث ایجاد مخاطبانتان نشود.

– چه در صفحات شخصی و چه در صفحات کاری حتما یک عکس پروفایل داشته باشید. خالی بودن قسمت عکس، نشان از عدم فعالیت پیج داشته و افراد را نسبت به پیج‌های کاری بی‌اعتماد می‌کند.

انتخاب یک عکس پروفایل و درج آن در اکانت اینستاگرامتان می‌تواند بسیار در جلب توجه افراد و ماندگاری در پیج شما باشد. همچنین این امر نشان می دهد که شما چقدر برای کار خود ارزش قائل هستید. در این مطلب به آموزش عوض کردن پروفایل اینستاگرام پرداختیم. برای مشاهده فیلم آموزشی و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مطلب مرتبط منتشر شده در وبلاگ اینبو مراجعه کنید.

برای دستیابی به موفقیت در هر زمینه‌ای، کسب اطلاعات لازم در همان زمینه و انجام اطلاعات هوشمندانه و اصولی می‌توان تأثیر زیادی بر انجام هرچه بهتر و زودتر مسیر موفقیت داشته باشد. به همین منظور برای کسب موفقیت در اینستاگرام می توانید از دوره های آموزشی اینبو برای پیشی گرفتن از رقیبان خود استفاده کنید.

شما برای انتخاب یک عکس پروفایل چه مواردی را در نظر بگیرید؟

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!