کاور هایلایت اینستاگرام ایجاد خوبی بر جای می‌گذارد. استوری‌ها که دقیقاً در زیر بخش بیو پروفایل اینستاگرام شما قرار دارند، به کمک کاور می‌توانند ظاهری زیبا برای نکات برجسته اینستاگرام ارائه دهند و توجه‌ها را به بهترین استوری اینستاگرام‌تان جلب کنند.

برای استفاده از کاور هایلایت لازم نیست حتماً یک اینفلوئنسر باشید. ارگان‌های مختلف از مؤسسات دولتی گرفته‌شده تا شرکت‌های متفاوت از آن‌ها برای زیبایی صفحه و جلب مخاطب و تأثیرگذاری روی آن‌ها استفاده می‌کنند. در این مقاله از زومیت با آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام و برنامه های موجود برای ایجاد آن آشنا میشید.

در این مقاله می‌خواند:

هایلایت اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام

برنامه ساخت کاور هایلایت اینستاگرام برای آیفون و اندروید

پرسش‌ها و پاسخ‌های متداول

هایلایت اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

اگر در مورد مدیریت اکانت اینستاگرام خود جدی هستید، می‌دانید که دسته‌بندی استوری‌ها و داشتن یک کاورهای لایت به‌یادماندنی چقدر مهم است. این امر باعث می‌شود فالوورهای شما راحت‌تر شما را تشخیص دهد و در نهایت به شما کمک کند تا بیشتر داشته باشید. یک راه برای افزایش ترافیک صفحه اینستاگرامتان این است که استوری های اینستاگرام خود را در قسمت هایلایت ذخیره کنید تا فالوورها عالی برای کسب اطلاعات و سرگرمی به آن ها مراجعه کنند. اگر مقاله آموزش جامع اینستاگرام را مطالعه کرده بود، می‌دانید که کاور هایلایت نشانگر جنبه بزرگی از یک موضوع منسجم در استوری‌ها است و به ایجاد یک زیبایی‌شناسی ثابت در اینستاگرام کمک می‌کند. کاورها و رنگ‌های متفاوت را در خود جای می‌دهند که به‌راحتی ایجاد می‌کنند و ویژگی‌های برجسته را می‌توانند کاربرپسندتر کنند.

خبر خوب این است که حتی اگر به یک تیم طراحی گرافیکی دسترسی داشته باشید، می‌توانید برای صفحه شخصی خود بسازید. در ادامه شما را با تمام مراحل ایجاد کاور برای هایلایت اینستاگرام راهنمایی می‌کنیم.

آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام

ایده کاور هایلایت اینستاگرام

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که از هر تصویری که دوست دارید برای کاور هایلایت خود استفاده کنید. اما نباید فراموش کنید که صفحه شما بهترین‌هاست. در ساخت کاور به نکات زیر توجه کنید:

اگر ایده‌ای برای ساخت کاور، می‌توان بین پیج‌های مختلف و معروف اینستاگرام بگردید تا سبک مورد نظرتان را بیابید. به‌اندازه کافی است تا بتوانید به یک نتیجه خوب برسید.

 • به برند خود پایبند باشید

که ساختن جدید می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، اما پایبند بودن به رنگ‌ها و فونت‌های برندتان در طراحی کاور شما باعث می‌شود که حرفه‌ای به نظر برسد و از نظر زیبایی‌شناسی نیز دلپذیر باشد.

 • از یک الگوی ثابت پیروی کنید

پس از رسیدن به یک ایده کلی و ساخت قالب اولیه برای کاور، برای هر هایلایت کافی است که قالب اصلی را با آیکن‌های مختلف ویرایش کنید تا با زمینه‌های مطابقت‌شده باشد. بدین‌ترتیب هربار از صفر شروع نمی‌کنید و هویت صفحه خود را حفظ می‌کنید.

 • زیبایی در است

به خاطر داشته باشید که کاورهای هایلایت فوق العاده کوچک هستند. پس از کار بردن بیش‌ازحد گرافیک، عناصر یا متن باعث سردرگمی مخاطبان شما می‌شود. یک چیدمان ساده همیشه برای بیننده جذاب است و باعث صرفه‌جویی در وقت شما در طراحی گرافیکی می‌شود و پروفایل شما را نیز شیک نشان می‌دهد.

اکنون که با اصول اولیه و نکات لازم برای ساخت کاور آشنا به ابزارهای مناسب برای طراحی کاورهای شخصی‌تان را پیدا کنید. یک وب سایت عالی برای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام Canva است. Canva یک برنامه است که از آن به‌اندازه وب‌سایت آسان نیست؛ اما برنامه فوق‌العاده‌ای است. این سایت تعداد زیادی پترن و آیکن رایگان برای استفاده به‌عنوان کاور هایلایت می‌دهد. همچنین می‌توانید عکس‌های خود را برای تبدیل به کاور آپلود کنید. امکانات وب سایت تقریباً بیپایان است. Canva یک فرصت عالی برای نمایش خلاقیت و امتحان کردن قدرت خود در طراحی گرافیک است.

۱. وب سایت Canva

 • به canva.com برو.
 • پس از ورود به صفحه اصلی، استوری اینستاگرام را جستجو کنید.
 • هر قالبی را که می خواهید، انتخاب کنید.
 • برای شخصی‌سازی با آیکن سطل‌زباله هر متن یا تصویری که روی قالب می‌بینید، پاک کنید.

آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام با Canva

 • یک آیکن، تصویر یا متن را اضافه کنید. بین فونت‌ها بگردید تا فونتی که با نام تجاری و جنس زیبایی‌شناسی شما مطابقت دارد، پیدا کنید!
 • برای اضافه کردن یک کاور دیگر با همین گزینه روی آیکن تکراری صفحه بالای قالب کلیک کنید. برای ساخت یک کاور دیگر با کلیک بر روی دکمه متفاوت اضافه کردن صفحه کلیک کنید.
 • آیکن و عنوان هر کاور را متاسب با هر هایلایت متفاوتی که در نظر دارید، سفارش دهید. از تغییر رنگ پسزمینه نیز نترسید. فقط مطمئن شوید که همه چیز با برند و اینستاگرام شما هماهنگ است.
 • از بالای صفحه روی دانلود تا کاورها را به صورت فایل بزنید png دانلود کنید.

یکی دیگر از وب‌سایت‌های مناسب طراحی کاور اینستاگرام وب‌سایت ایجاد امکانات کاملی برای دراختیارتان می‌دهد.

۲. وب سایت ایجاد کنید

 • به وب سایت ایجاد کنید.
 • برای پیدا کردن قالب‌های هایلایت اینستاگرام قابل تنظیم در ایجاد، کافی است روی قالب ها کلیک کنید، سپس اسکرول کنید یا استوری اینستاگرام را در نوار جستجو تایپ کنید. و برای سفارش کلیک کنید.
 • اگر هم خواستید با یک بوم خالی شروع کنید، روی فایل > ایجاد جدید > بوم خالی کلیک کنید. بوم استوری اینستاگرام را پیدا کنید. برای باز کردن بوم روی آن کلیک کنید.

طراحی کاور اینستاگرام وب سایت ایجاد

 • زمانی که بوم خالی یا قالب ازپیش‌ساخته‌شده‌ای خود را باز کردید، زمان سفارشی کردن فرا رسیده است. هر گزینه ای که انتخاب کنید، انتخاب های بعدی شما ثابت می شود. زمانی که بوم شما باز شد، روی یکی از پنج آیکن در سمت چپ بالا کلیک کنید: Text, Images, Graphics, Shapes یا Drawing.
 • در این آموزش Graphics را انتخاب کنید و در منوی یکی از آیکنگرافی‌های با کیفیت را انتخاب کنید. (همچنین می‌توانید تصاویر گرافیکی خود را اضافه کنید، همان‌طور که می‌توانید عکس‌ها یا متن خود را در بخش‌های مربوطه اضافه کنید.)
 • زمانی که در تب گرافیک قرار گرفت، می‌توان فهرست دسته‌های را بگردید یا یک کلمه کلیدی را در نوار جستجو تایپ کنید تا آن را پیدا کنید. برای مثال برای آیکن های مرتبط با دوربین، دوربین را تایپ کنید.
 • وقتی گرافیک شما انتخاب شد، می‌توانید روی تصویر کلیک کنید و گوشی‌های آن را بکشید تا تغییر دهد یا جابه‌جا شود.

۱-طراحی کاور اینستاگرام وب سایت ایجاد

 • اگر می‌خواهید رنگ‌های تصویر خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که با پالت برندتان هماهنگ شوید، روی آیکن خود کلیک کنید و در منوی سمت چپ کلیک کنید. تغییر رنگ ها را انتخاب کنید.
 • پالت موجود شما می‌شود و می‌توانید رنگ‌های تصویر خود را تغییر دهید. کافی است دایره های بالای منو (در زیر Change Colors و High Solid and Gradient) را انتخاب کنید تا یک عنصر جدا شود و فقط رنگ آن تغییر کند.

۲-طراحی کاور اینستاگرام وب سایت ایجاد

 • برای تغییر رنگ پسزمینه روی بوم اطراف آیکنتان کلیک کنید. انتخابگر رنگ پسزمینه به‌طور خودکار فعال می‌شود و می‌توانید نمونه‌هایی را از لیست انتخاب کنید.
 • همچنین می‌توانی شیب را برای افزودن پسزمینه انتخاب کنید، یا روی شفاف کلیک کنید تا پسزمینه، شفاف شود. به خاطر داشته باشید که کاور باید مرتب، خوانا و مطابق با رنگ و زیبایی برند شما باشد.

وقتی از رنگهای خود راضی بودید، روی دانلود در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. نوع فایل خود را انتخاب کنید.

۳-طراحی کاور اینستاگرام وب سایت ایجاد

 • دوباره روی دانلود کلیک کنید تا فایل کاور در دسکتاپ ذخیره شده یا مستقیماً در اینستاگرام آپلود شود.
 • کاور شما همیشه به صورت خودکار در فضای ذخیره‌سازی ابری ایجاد ذخیره می‌شود، بنابراین اگر خواستید برگردید و دوباره آن را ویرایش کنید، کافی است روی آن انجام دهید. فایل > ویرایش یک کپی کلیک کنید تا نسخه اصلی ذخیره شود.

برای آپلود کاورها در هایلایت های مختلف در اینستاگرام به این شکل عمل کنید:

 • به برنامه اینستاگرام وارد شوید. روی یک هایلایت ضربه بزنید و مکث کنید.
 • گزینه هایلایت را ویرایش کنید را انتخاب کنید
 • در بالای صفحه زیر کاور فعلی روی ویرایش جلد بزنید.
 • از گالری، کاوری که ساخته شده را انتخاب کنید و روی انجام شده بزنید.

برنامه ساخت کاور هایلایت اینستاگرام برای آیفون و اندروید

با استفاده از برخی از برنامه‌های استفاده از کاورهای اینستاگرام می‌توان از هوشمندانه و جالب بودن کاورهای خود مطمئن بود. بهترین راه برای یافتن مناسب‌ترین ابزار این است که چند مورد را امتحان کنید و ببینید آیا نتایج انتظارتان را می‌گیرید یا خیر. همچنین اگر می‌توانید کار هوشمند خود را با گوشیتان پیش ببرید و از اپ‌ها برای سراست‌تر استفاده کنید. در ادامه بهترین برنامه ساخت کاور هایلایت اینستاگرام برای آیفون و اندروید آشنا می‌شوید.

۱. اپلیکیشن Canva

برنامه ساخت کاور هایلایت اینستاگرام-Canva

فرقی نمی‌کند که مهارت‌های سطح بالایی داشته باشد یا چیزی در طراحی ندانید، Canva برنامه‌های طراحی شده برای نوع ویرایش بصری است که هر کدام از دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه‌های شخصی پشتیبانی می‌کنند. با Canva می‌توان به هر ایده‌ای برای یک کاور هایلایت بدون توجه به موضوع یا سطح پیچیدگی آن ایجاد ببخشید. با کمی جستجو و دانش می‌توانید معجزه کنید و برند خود را تقویت کنید.

بسیاری از ویژگی‌های داخلی عالی این برنامه به شما امکان می‌دهد که تکنیک‌های مختلف را ترکیب کرده و در نهایت به کاورهای شگفت‌انگیز که شامل تصاویر، متن‌ها و موارد دیگر می‌شود، برسید. می‌توان از هزاران پترن طراحی کرد یا از عکس‌های شروع شده و از افکت، استیکر یا GIF استفاده کرد. اگر یک آیتم کاملاً متفاوت و منحصر به فرد می‌توانید، طرح خلاقانه‌تان را از یک بوم خالی شروع کنید. علاوه بر این برای ساخت کاورها می‌توانید با این نرم‌افزار فیلم، استوری‌های خیره‌کننده، لوگو، کلاژ، آگهی‌ها و هر چیزی که می‌کنید، بسازید.

۲. اپلیکیشن PicsArt

برنامه ساخت کاور هایلایت اینستاگرام-picsart

آیا می‌توانید بیش از 6 میلیون استیکر و تصویر رایگان را در یک برنامه طراحی کنید؟ Picsart یک زمین بازی سرگرم‌کننده برای طراحی نامحدود است که با آن ساخت کاور اینستاگرام لذت ببرید. در چند دقیقه، می‌توان بدون ارتباط یا نگرانی در مورد پیچیدگی فنی یک کاورهای بسازید. .برای ساخت هایلایت خود می‌توانید فیلترها، قاب‌ها و بیش از هزار فونت متن را آزمایش کنید. می‌توانید به‌راحتی اشیاء ناخواسته را از تصویر حذف کنید یا آن‌ها را در یک عکس ترکیب کنید. حتی می‌توان رنگ موی چشم را تغییر داد و با استیکر آرایشی تمام عیوب را حل کرد و آن را شبیه کار یک آرایشگر حرفه‌ای کرد. Picsart با براش‌ها و لایه‌ها، هر عکس را به مد هنری روز و تبدیل به‌فرد می‌کند.

۳. اپلیکیشن StoryLight

برنامه ساخت کاور هایلایت اینستاگرlم_storylight

StoryLight یک برنامه عالی دیگر است که برای اینستاگرام و به‌ویژه برای کاور هایلایت ساخته شده است. با این برنامه برنامه ساخت کاور برای اینستاگرام ساده و لذت بخش است. می‌توانید از این بهره ببرید و روحیه خلاق خود را آزاد کنید.

مقاله مرتبط:

یکی از راه‌های شروع این است که از موجودی‌هایی که در قالب‌های بسیار متنوعی وجود دارند، استفاده کنید و آن‌ها را مطابق با ایده خود سفارشی کنید. اما، اگر با ایجاد طرح‌های خیره‌کننده‌ای که می‌خواهید، بسازید، فقط یک پروژه جدید را با مجموعه بزرگی از ابزارهای گرافیکی به کاور هایلایت اینستاگرام خود بپردازید.

با پسزمینه های دوستداشتنی، استیکرها و ده ها حاشیه نوع بازی کنید. اگر استاد آشپزی غذاهای ایتالیایی یا فرانسوی هستید یا فقط دوست دارید یک غذا را پست کنید، Storylight آیکن‌های غذایی از پیش طراحی شده است. با چنین کاوری که با متن مناسب ترکیب شده است، می‌توانید غذای عاشقان را از سراسر جهان جذب کنید. البته Storylight به شما اجازه می‌دهد تا کاور هایلایت را از ابتدا طراحی کنید و ابزارهای ساده اما قدرتمندی را برای کار دراختیار شما قرار دهید. بسیاری از قالب‌ها رایگان هستند و اگر قالب‌های را در نظر بگیرید، پول‌تری را انتخاب کنید.

پرسش‌ها و پاسخ‌های متداول

کاور هایلایت اینستاگرام چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

انتخاب صحیح نوع فایل و آن نیاز است. اطمینان از مناسب بودن به شما کمک می‌کند تا مجبور به تنظیم و برش تصویر کاور خود نباشید. شکل کاورهای اینستاگرام با استوری ها یکسان است. بنابراین 1080×1920 پیکسل با نسبت تصویر 9:16 مناسب است.

چه فرمت فایلی برای کاور هایلایت ایده آل است؟

استفاده از نوع فایل صحیح برای ساخت کاور مهم است. توصیه می‌شود کاورهای هایلایت را به صورت JPG یا PNG صادر کنید. فایل‌های PNG ایده‌آل هستند زیرا کیفیت تصویر را حفظ می‌کنند. JPG نیز گزینه‌ای ایده‌آلی است زیرا آن را کوچک‌تر می‌کند و آپلود می‌کند.

آیا می‌توان کاور هایلایت را بدون پست در استوری آپدیت کرد؟

بله این امکان کاملاً وجود دارد که یک کاور جدید را بدون پست در استوری اینستاگرام خود اضافه کنید. زیرا چندی پیش باید ابتدا یک تصویر به استوری خود اضافه کنید و تنها پس از آن امکان آپدیت کردن کاور وجود داشته باشد.

منبع