یکی از قابلیت های جذاب و کاربردی اینستاگرام را می توان به آن اشاره کرد. استوری ها عکس ها و فیلم هایی هستند که شما می توانید برای مدت بیست و چهار ساعت آنها را با دنبال کننده های خود به اشتراک بگذارید و سپس آنها را از قسمت استوری ها پاک کنید. اما در آپدیت های بعدی این امکان وجود دارد که شما می توانید به کمک آن استوری های خود را که مایل هستید در صفحه تان برای همیشه بمانند، به عنوان هایلایت در اختیار داشته باشید و همینطور می توانید تصمیم به خرید ویو استوری اینستاگرام کنید. . اگر اطلاعات بیشتری در مورد هایلایت اینستاگرام و روش ها و مزیت های استفاده از آن به دست آورید، پیشنهاد می شود مقاله هایلایت اینستاگرام را مطالعه بفرمایید. کاور هایلایت اینستاگرام هم قابلیت دیگری بود که در جذاب تر شدن هایلایت ها به این اضافه شد. اما اگر شما نمی دانم که کاور هایلا اینستاگرام چیست و یا چگونه می توانم برای هایلایت های خود را انتخاب کنید که کاور دلخواهتان را اصلا نگران نباشید. تنها کافیست این مطلب مای ممبر را تا انتهای آن مطالعه کنید تا اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست آورید.

پیش از این که چگونه یک کاور برای هایلایت های استوری اینستاگرام بپردازیم لازم است تا کمی راجع به این کاور هایلایت اینستاگرام مهم باشد و این که چرا این قابلیت به عنوان یک قابلیت ارزشمند می تواند به صحبت بپردازیم. مواردی که گفته می شود می توانید استوری های و علاقه مندی های خود را که دوست دارید همیشه در صفحه تان وجود داشته باشد، در قسمت هایلایت استوری های اینستاگرام خود ذخیره کرده و در اختیار داشته باشید. قبلا هم گفتیم که پیش از آپدیت های جدید استوری ها تنها بیست و چهار ساعت باقی می ماندند و سپس از صفحه ی حساب کاربردی مورد نظر حذف می شدند.

در حال حاضر اما به هایلایت ها استوری های مورد علاقه شما برای همیشه در پیج باقی می مانند. نکته مهم دیگر در مورد هایلایت استوری ها این است که شما می توانید به وسیله های آنها را دسته بندی کنید. در صورتی که شما یک پیج پابلیک دارید و در آن آموزش عکاسی قرار می دهید و برای این کار از استوری استفاده می کنید می توانید هر آموزش را با نام خود برای مخاطبان شما خیلی راحت تر به این آموزش دسترسی دهید. داشته باشند. همچنین شما می توانید به وسیله کاور هایلایت عکس مرتبط با استوری خود پیدا کنید و به شکلی که به مخاطب خود کمک کنید تا آموزش ها و یا سایر موارد موجود در استوری را شناسایی کرده و مورد استفاده قرار دهید.

حال که در مورد کاور هایلایت اینستاگرام و مهم آن مختصری اطلاعات به دست آوردیم نوبت به این می رسد که ببینیم چگونه می توان برای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام اقدام کرد. برای این کار ابتدا می بایست استوری خود را رالایت کنیم. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

1. ابتدا استوری مورد نظر خود را باز کنید. در صورتی که استوری که مایل به هایلایت آن را می دهد از صفحه تان پاک شده است و مهلت بیست و چهار ساعتی آن به پایان رسیده است، می بایست برای پیدا کردن استوری مورد نظر وارد بخش آرشیو استوری ها شوید و از آنجا آن استوری را پیدا کنید. پیدا کنید.

2. در قسمت سمت راست صفحه و در بخش پایینی آن شما یک گزینه و آیکن به نام هایلایت مشاهده کنید. بر روی این آیکن ضربه بزنید.

3. حال باید برای این هایلایت جدید نامی انتخاب کنید. دقت کنید در انتخاب نام با محدودیت کاراکتر وجود دارد و می بایست نامی نسبتا کوتاه را انتخاب کنید. بعد از برگزیدن و تایپ کردن نام مناسب برای این استوری، گزینه Done را انتخاب کنید.

و تمام خیلی راحت خود را بپذیرید استوری مورد نظر رالایت کنید.

در این بخش قصد داریم تا به آموزش نحوه قرار دادن کاور هایلایت اینستاگرام برای استوری های هایلایت شده در این اپلیکیشن بپردازیم. مشخص است که وقتی یک استوری را هایلایت می کنید اینستاگرام را به صورت پیش فرض یک تصویر کوچک از همان استوری را به عنوان کاور هایلایت اینستاگرام در نظر گرفته و برای کاربران به نمایش درمی آورد.

اما اگر بخواهیم تصویر مورد علاقه خودمان را به عنوان کاور بر روی این استوری هایلایت شده قرار دهیم باید چه کنیم؟ ابتدا بر روی استوری موردنظر که آن را هایلایت کرده اید ضربه بزنید و آن را انتخاب کنید. سپس در پایین صفحه سمت راست یک علامت چند نقطه با عبارت بیشتر را مشاهده کنید. آن را انتخاب کنید.

از میان گزینه های به نمایش درآمده گزینه ی Edit Highlight را انتخاب کنید. حال در قسمت بالای صفحه باز شده شما عکس کاور فعلی را مشاهد می کنید. بر روی گزینه ی Edit Cover ضربه بزنید. حال در صفحه ی باز شده شما می توانید هم با دوربین و هم از گالری برای عکس مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را به عنوان کاور هایلایت اینستاگرام برای استوری خود آپلود کنید.

در ادامه این مطلب به نحوه ساخت کاور هایلایت اینستاگرام می پردازیم.

یکی از راهکارهای جذاب تر جلوه دادن استوری های هایلایت شده، استفاده از کاورهای اختصاصی برای آنهاست. به این منظور باید از یک برنامه طراحی گرافیک و یا حتی پلتفرم آنلاین مخصوص طراحی گرافیکی استفاده کنید تا بتوانید یک تصویر را بسازید و سپس آن را بر روی هایلایت خود قرار دهید. در این مطلب برای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام از نرم افزار Canva استفاده می کنیم. پس از این که به این برنامه وارد شدید حال می‌خواهم سایت آن را داشته باشد یا نرم‌افزار، در قسمت بالای صفحه و در سمت چپ عبارتی تحت عنوان Create a design مشاهده می‌کنید. بر روی آن کلیک کرده و وارد شوید.

در مرحله بعدی به دنبال قسمت Social Media & Email Headers بگردید و پس از پیدا کردن آن گزینه ی Etsy Shop Icon را انتخاب کنید. حال از نوار سمت چپ صفحه گزینه ی ELEMENTS را برگزیده و سپس Icons را انتخاب کنید. در این قسمت شما آیکن را می توانید ببینید که می توانید از آنها استفاده کنید. بهتر است آن دسته از تصاویر را انتخاب کنید که با استوری هایلایت شده و حتی اسمی که برای آن مشخص شده است کاملاً همخوانی داشته باشد.

در این قسمت امکان سرچ کردن برای آیکن های دلخواهتان هم وجود دارد. حال که آیکن مورد نظر خود را انتخاب کنید، در گام بعدی می بایست برای آن یک رنگ بک انتخاب کنید و بعد از آن بر روی گزینه ی دانلود ضربه بزنید. خیلی راحت تصویر مورد نظر را برای شما ذخیره شده و می توانید از آن به عنوان کاور هایلایت اینستاگرام استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید مخاطبان خود را به عنوان یک صفحه کسب و کار و بیزینسی حرفه ای در اینستاگرام مطرح کنید، لازم است تا به نکات بسیار ریز و دقیق توجه کنید. یکی از این نکات و جزئیات را می توان طراحی یک کاور منحصر بفرد برای هایلایت های اینستاگرام صفحه ی کسب و کاری تان به شماره آورد.

این روش یکی از حل هایی است که می تواند باعث جذابیت بصری شود و آن را حرفه ای تر و در عین حال زیباتر به نمایش درآورد. برای این که بتوانید برای هایلایت های استوری تان کاور طراحی کنید برنامه ها و اپلیکیشن های موجود هستند که در این قسمت به معرفی برخی از بهترین این نرم افزارها و یا پلتفرم ها می پردازند که به شرح زیر هستند:

1. اپلیکیشن HIGHLIGHT COVER MAKER یک برنامه با واسط کاربری آسان و قابل استفاده برای سیستم عامل اندروید

2. اپلیکیشن کاربردی STORYLIGHT که با تم های جذاب و دسته بندی شده جلب توجه می کند. شما می توانید این اپلیکیشن را از گوگل پلی دانلود کنید.

3. اپلیکیشن کاربردی Story Highlight Icons – Cover Maker همراه با استیکرها و بک گراندهای رایگان که می تواند بسیار کمک کننده باشد.

4. اپلیکیشن STORY HIGHLIGHT COVER MAKER که می تواند گزینه خوبی برای شروع طراحی کاور برای هایلایت باشد.

5. اپلیکیشن Canva که یک برنامه کاور هایلایت اینستاگرام برای آیفون و همچنین اندروید و ویندوز به شماره می آید و یکی از بهترین هاست.

6. اپلیکیشن Adobe Spark که هم برای اندروید و هم برای آی او اس قابل استفاده است.

قبل از پایان مقاله می‌دانم به مهم دیگری بپردازیم که برای رشد پیج اینستاگرام شما موضوع زیادی دارد. قبل از هرچیزی شما در اینستاگرام به فالوور واقعی نیاز دارید. جذب فالوورهای واقعی به صورت ارگانیک زمان زیادی نیاز دارد و ممکن است در طول مسیر خسته کننده به نظر برسد. شما می توانید با استفاده از پنل فالوور به راحتی فالوورهای خود را افزایش دهید و با سرعت بیشتری به اهداف خود دست پیدا کنید.

پنل هایی که به شما فالوور ایرانی فیک و واقعی اینستاگرام ارائه می دهند، پنل فالوور ایرانی فیک و واقعی نامیده می شوند. شما می توانید با استفاده از پنل فالوور اینستاگرام فالوورهای ایرانی فیک و واقعی خریداری کنید. پنل ها فالوورهای ارزان تری نسبت به بازار دارند و شما برای خرید فالوور هزینه کمتری پرداخت می کنید. یکی از مهم ترین مزایای پنل فالوور، فروش فالوور و افزایش درآمد است. شما می توانید با استفاده از پنل نمایندگی فالوور با خرید و فروش فالوورهای واقعی به درآمد برسید.

قسمت هایلایت استوری های اینستاگرام است که می توانید استوری های خود را در آن هایلایت کرده تا پس از اتمام 24 ساعت مهلت آن باز هم می توانید آنها را مشاهده کنید. برای این قسمت می توانید از عکس های طراحی شده برای کاور هایلایت اینستاگرام استفاده کنید که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

منبع: آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام