خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

شبکه‌های اجتماعی به طور کلی دارای یک لینک خاص و منحصر به فرد هستند که شما می‌توانید آن را با هر فردی که دوست دارید با شما ارتباط برقرار کنید، به اشتراک بگذارید. بر همین اساس، شما می‌توانید در واتساپ نیز لینک پروفایلی برای خود ایجاد کنید تا دیگران را در این پلتفرم با شما داشته باشید. برای ایجاد لینک پروفایل پنج روش مختلف وجود دارد که در ادامه هر مورد را به اختصار برای توضیح توضیح داد. پس در ادامه این مقاله با ما در دیجی رو همراه شوید.

1- به طور مستقیم با شماره تلفن خود را به اشتراک بگذارید

واتساپ نام کاربری ندارد. به همین دلیل هم شماره تلفن شما به عنوان یک ID منحصر به فرد در این اپ عمل می‌کند. اگر دوست دارید روی واتساپ با شخصی در ارتباط باشید، ساده‌ترین کار این است که شماره موبایل خود را با فرد مورد نظر به اشتراک بگذارید.

در حالت کلی آن‌ها باید شماره شما را روی گوشی موبایل خود به عنوان یکی از مخاطبین ذخیره کرده تا به شما پیام ارسال کند. برای این کار ابتدا واتساپ را باز کرده، روی چت جدید کلیک کنید تا شماره شما را پیدا کند. روش دیگری نیز وجود دارد که بدون ذخیره شماره فرد مورد نظر می‌توانید به موبایل آن‌ها پیام دهید.

2- خودتان یک لینک واتساپ به صورت دستی ایجاد کنید

واتساپ به کاربران خود این امکان را می دهد تا برای شماره موبایل خود یک لینک انحصاری ایجاد کنند. این کار از طریق قابلیت کلیک کردن واتس اپ امکان پذیر است. این لینک انحصاری برای ایجاد لینک پروفایل واتساپ شما خواهد بود و می‌توانید آن را با هرکسی که دوست دارید در این پلتفرم پیام دهنده به اشتراک بگذارید.

برای ایجاد این لینک پروفایل باید از قالب https://wa.me/WhatsAppnumber استفاده کنید. توجه داشته باشید که به جای “WhatsAppnumber” باید شماره تلفن شما در حالت بین‌المللی به همراه کد کشور (بدون صرف، خط تیره، پرانتز و یا علامت + ) قرار بگیرید. برای مثال:

 • https://wa.me/989123456789 در این شماره تلفن 98 کد ایران بوده و شماره تلفن اصلی 9123456789 است.

بعد از این‌که لینک واتساپ به فرد خود را ایجاد کرد باید آن را کپی و پیست کرده و روی ایمیل، استوری اینستاگرام و یا هر برنامه دیگری با سایر افراد به اشتراک بگذارد. فرد دیگر تنها لازم است تا روی لینک مورد نظر کلیک کرده تا چت واتساپ شما برایش باز شود.

3- ایجاد لینک پروفایل در واتساپ به صورت آنلاین

اگر دوست داشتن لینک پرووفایل در واتساپ خود را از طریق روش بالا ایجاد کنید. می‌تولنید از طریق ابزارهای سوم آنلاین که در زمینه ایجاد لینک واتساپ فعالیت می‌توانند به شخص کمک کنند. با استفاده از این ابزار شما کافیست تا کد کشور را با شماره تلفن همراه خود را به عنوان ورودی وارد کرده و آن‌ها را برایتان لینک کنید در عرض چند ثانیه ایجاد خواهد کرد. شما همچنین می‌توانید پیامی را اضافه کنید تا وقتی دیگران به شما پیام می‌دهند، آن را مشاهده کنید.

 1. برای ایجاد لینک پروفایل در واتساپ به صورت آنلاین ابتدا باید create.wa.link را در داخل مرورگر خود باز کنید.
 2. سپس صفحه را به سمت پایین آمده و به بخش “Create your free link here” مراجعه کنید.
 3. سپس کشور خود را انتخاب کرده و شماره موبایلتان را وارد کنید. شما همچنین می‌توانید یک پیام شخصی‌سازی در باکس پیام‌هایتان اضافه کنید.
 4. در قدم بعدی روی دکمه “Generate my wa.link” که در انتهای صفحه قرار دارد کلیک کنید.ایجاد لینک پروفایل در واتساپ به صورت آنلاین ۱
 5. لینکی که برایتان می‌شود را از طریق هر برنامه‌ای که دوست دارید با دیگران به اشتراک بگذارید.ایجاد لینک پروفایل در واتساپ به صورت آنلاین ۲

سایتهای دیگری که می‌توانید در زمینه ایجاد لینک پروفایل در واتساپ از آن‌ها کمک بگیرید:

4- ایجاد لینک پروفایل در واتساپ بیزنسی

واتساپ عادی، در واتساپ بیزنس شاهد یک قابلیت داخلی هستیم که به ما امکان می دهد تا از طریق شماره واتساپی که لینک انحصاری برای پروفایل خود ایجاد کنیم. کافیست تا لینک کوتاه واتساپ بیزنس خود را با دیگران به اشتراک بگذارید تا هر زمان با شما در این پلتفرم ارتباط برقرار کنند.

 1. ابتدا واتساپ بیزنس (WhatsApp Business) را روی گوشی اندروید یا آیوا خود باز کنید.
 2. سپس به بخش Settings بروید. (اگر از گوشی اندروید استفاده کنید می‌توانید روی سه نقطه بالا سمت راست بروید و روی گوشی‌های آیفون تنها کافی است روی بخش «تنظیمات» کلیک کنید)ایجاد لینک پروفایل در واتساپ بیزنسی ۱
 3. حالا روی گزینه “Business tools” کلیک کنید.
 4. در مرحله بعدی عبارت “لینک کوتاه” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا لینک پروفایل در واتساپ بیزنس خود را مشاهده کنید.ایجاد لینک پروفایل در واتساپ بیزنسی ۲
 5. روی گزینه “Share link” کلیک کنید تا این لینک را با دیگران به اشتراک بگذارید.

ایجاد لینک پروفایل در واتساپ بیزنسی 3

ترفند: هر زمانی که دوست داشتید لینک پروفایل فعلی خود را مسدود کنید تا کسی که نمی تواند به شما از لینک پیام دهد، کافیست تا روی آیکن سه نقطه در بالای صفحه کلیک کنید و گزینه “Reset link” را انتخاب کنید. با این کار لینک فعلی دیگر کار نخواهد کرد. از این پس باید یک لینک جدید برای اشتراک گذاری پروفایل در واتساپ بیزنس ایجاد کنید.

5- کد QR واتساپ خود را به اشتراک بگذارید

آیا میدانستید واتساپ دارای قابلیت بومی است که به کاربران خود این امکان را بدهند تا برای شماره واتساپ خود کد QR ایجاد کنند؟ اگر از این موضوع اطلاعی نداشت به این خاطر است که واتساپ خیلی روی این قابلیت خودمانور ندارد. اما ما اینجاییم تا به شما بگویم به این روش شما می‌توانید در چند چند کد QR را در گوشی‌های اندروید و ایجاد کنید، به اشتراک بگذارید و حتی اسکن کنید!

توجه: شما می‌توانید داخل واتساپ بیزنس نیز کد QR را ایجاد کنید.

چگونه می‌توان کد QR را ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های اندروید پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟

 1. ابتدا برنامه واتساپ را روی گوشی اندرویدی خود باز کنید.
 2. روی دکمه سه نقطه در قسمت بالا سمت راست صفحه کلیک کنید و تنظیمات گزینه را انتخاب کنید.چگونه می‌توان کد QR را ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های اندروید پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 1
 3. حالا روی آیکن کد QR که در کنار نامتان قرار دارد کلیک کرده تا کد QR برای شماره واتساچ شما روی نمایشگر نمایان شود.چگونه می‌توان کد QR را ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های اندروید پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 2
 4. اکنون روی آیکن “Share” که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید تا کد QR ایجاد شده را از هر روشی که دوست دارید با دیگران به اشتراک بگذارید. روش دیگری که برای انجام این کار وجود دارد این است که از کد QR اسکرین شات گرفته و این اسکرین را با سایر افراد به اشتراک بگذارند.

چگونه می‌توان کد QR را ایجاد لینک پروفایل در واتساپ روی گوشی‌های اندروید پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 3

شما می‌توانید از روش‌های معمول مثل دوربین گوشی، Google Lens و غیره برای اسکن کدهای QR استفاده کنید و یا روی صفحه کد QR روی واتساپ خود ببینید و روی سربرگ Scan کد کلیک کنید.

چگونه می‌توان کد QR را ایجاد کرد و لینک پروفایل را در واتساپ روی گوشی‌های آیفون پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟

 1. ابتدا اپ واتساپ را روی گوشی آیفون خود باز کنید.
 2. سپس روی گزینه Settings که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کرده و آیکن کد QR که درست در کنار نامتان قرار دارد را فشار دهید.چگونه می‌توان کد QR را ایجاد کرد و لینک پروفایل را در واتساپ روی گوشی‌های آیفون پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 1
 3. در این مرحله کد QR شماره واتساپ شما برایتان ظاهر خواهد شد. روی آیکن “ارسال” کلیک کنید تا این کد را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. و یا می‌توان از آن اسکرین شات گرفت و سپس آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراگ گذاشت.چگونه می‌توان کد QR را ایجاد کرد و لینک پروفایل را در واتساپ روی گوشی‌های آیفون پیدا کرد و به اشتراک گذاشت؟ 2
 4. برای اسکن کردن کد QR روی دکمه “Scan” مطابق مرحله 3 کلیک کنید و یا از دوربین خود آیفون برای اسکن کد QR کمک بگیرید.

لینکهای گروه واتساپ را به اشتراک بگذارید

اگر ادمین یک گروه واتساپی هستید به شما امکان می دهد تا لینک گروه واتساپی خود را ایجاد کنید و آن را با سایر افراد به اشتراک بگذارید. هرکسی را داشته باشد که می‌تواند به گروه شما ملحق شود. برای انجام این مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا گروه واتساپی که دوست دارید برای آن لینک ایجاد کنید روی گوشی آیفون یا اندروید خود را باز کنید.
 2. سپس روی نام گروهتان که در بالای صفحه نمایش داده شده است کلیک کنید تا اطلاعات گروه نمایان شود.لینک‌های گروه واتساپ را به اشتراک بگذارید 1
 3. حالا به بخش مشارکت کنندگان مراجعه کرده و روی گزینه “Invite via link” کلیک کنید. از این طریق می توانید گزینه های مختلفی را برای اشتراک گذاری لینک گروه دسترسی داشته باشید. برای مثال می‌توان لینک گروه خود را از طریق کپی کردن، ساخت کد QR و واتساپ به اشتراک گذاشت.لینک‌های گروه واتساپ را به اشتراک بگذارید 2
 4. برای این‌که لینک گروه دیگر کار نکند کافیست تا روی گزینه Reset کلیک کنید.

سوالات متداول

آیا می‌توانید بدون این که شماره خود را به کسی بدهم، واتساپ‌مان را به اشتراک بگذارید؟

خیر. امکان اشتراک گذاری واتساپ بدون این که شماره موبایلتان را به فرد مورد نظر بدهید وجود ندارد. اما شما می‌توانید از روش کد QR در این زمینه استفاده کنید اما در نهایت شماره تلفن همراه را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

آیا یک مخاطب حذف شده باقی مانده من در واتساپ را خواهد دید؟

اگر شما یکی از مخاطبین خود را در واتساپ حذف کنید، آن شخص را دیگر می‌توانید واتساپ کنید و به شما پیام دهد. اما شما می‌توانید از طریق حریم شخصی آن‌ها را از دیدن پروفایل واتساپ، استاتوس و آخرین بازدیدتان محروم کنید.

چگونه می‌توان لینک واتساپ را در بیو اینستاگرام اضافه کرد؟

اول از همه باید با استفاده از مراحل بالا لینک واتساپ خود را کپی کنید. سپس اپ اینستاگرام را روی گوشی خود باز کرده و به بخش پروفایلتان مراجعه کنید. روی گزینه “Edit profile” که زیر عکس پروفایلتان قرار دارد کلیک کنید و لینکی که کپی کرده بود را در زیر وب سایت پیست کنید.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!