خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

کامپیوترها ابزارهای فوق‌العاده‌ای هستند که ما روزانه کارهای زیادی را به لطف وجود آن‌ها در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهند. اما واضح است که با استفاده از رایانه ها به اندازه هایی که طراحان و سازندگان قول داده اند کاربرپسند نیستند. حالا ما امروز در دیجی رو با شما باید بگوییم کامپیوتر شما حداقل می‌توانید از کارهایی که برای انجام آن باید زمان زیادی را صرف کنید، به صورت خودکار و بر اساس برنامه ریزی قبلی انجام دهید. اگر می‌خواهید این کار چگونه ممکن است در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

زمانبندی برنامه ها با استفاده از Task Scheduler ویندوز

با روی کار آمدن Task Scheduler ویندوز حالا کاربران این سیستم عامل می‌توانند مواردی را که از سیستم‌های اولیه خود را به صورت خودکار انجام دهند می‌توانند انجام دهند. این ابزار کاملاً رایگان بوده و اجازه می‌دهد تا وظایفی را که پیش‌بینی می‌شود، به صورت خودکار انجام دهید. این ابزار در ابتدا با روی کار آمدن ویندوز 95 به دنیا معرفی و آزمایش‌های خود را پست داده است. در ادامه با ما همراه شوید تا قدم به قدم شما را در استفاده از Task Scheduler ویندوز راهنمایی کنیم:

 1. ابتدا منو شروع کنید را باز کرده و عبارت ‘task timer’ را در نوار جست‌وجوی آن تایپ کنید. سپس گزینه مرتبط را از لیست نتایج انتخاب کنید.
 2. در منو Task Scheduler روی گزینه کتابخانه زمانبندی کار کلیک راست کرده و سپس گزینه پوشه جدید… را انتخاب کنید.زمانبندی برنامه ها با استفاده از Task Scheduler ویندوز 1
 3. از این قسمت باید نامی برای پوشه خود انتخاب کرده و سپس روی گزینه خوب کلیک کنید.
 4. حالا بخش کتابخانه جدول وظایف را بسط دهید. برای این کار باید روی قسمت > کلیک کنید.
 5. حالا به دنبال فایندری که کردید بگردید و سپس آن را انتخاب کنید.
 6. از سمت راستی، باید روی گزینه ایجاد کار اساسی… که در بخش زیرین منو اقدامات قرار دارد کلیک کنید.زمانبندی برنامه ها با استفاده از Task Scheduler ویندوز 2
 7. در قسمت ایجاد جادوگر وظایف پایه باید به دنبال یک وظیفه بگردید. برای مثال ما بخش ‘Name’ عبارت “اجرای موسیقی” را نوشتیم. سپس روی گزینه بعد کلیک کنید.
 8. حالا شما یک اهرم ایجاد کرده‌اید که تصمیم می‌گیرد که چند بار انجام شود. در این مثال ما گزینه روزانه را انتخاب کنید. اهرم را روی هر مقدار دفعه‌ای که برایتان مناسب است تنظیم کرده و سپس روی گزینه بعد کلیک کنید.
 9. بعد از تنظیم زمان باید روی گزینه بعد کلیک کنید.
 10. در فعالیت‌های بعدی که می‌توانید Task Scheduler ویندوز را انتخاب کنید. سه گزینه وجود دارد که از میان آن‌ها می‌توان انتخاب کرد: شروع یک برنامه، ارسال ایمیل و نمایش یک پیام. از آنجایی که ما می‌خواهیم یک پلیر آهنگ اجرا شود گزینه است یک برنامه را شروع کنید را در این قسمت انتخاب می کنیم.زمانبندی برنامه ها با استفاده از Task Scheduler ویندوز 3
 11. در آخر روی گزینه پایان کلیک کنید.

با انجام این کار Task Scheduler به صورت خودکار یک وظیفه روی ایجاد می‌کند. این وظیفه دفعه بعدی که سیستم شما بالا آمد اجرا خواهد شد.

تغییر یک وظیفه خودکار در Task Scheduler ویندوز

بعد از این‌که وظیفه دلخواه خود را در Task Scheduler ویندوز ایجاد می‌کند ممکن است دوست داشته باشید که بعداً آن را روی آن اعمال کنید. ممکن است بپرسید آیا چنین چیزی ممکن است؟ در پاسخ باید بگوییم امکان ایجاد تغییرات دلخواه روی وظیفه ایجاد شده وجود دارد و این کار بسیار راحت است. برای انجام این تغییرات باید به منوی اصلی Task Scheduler بروید و از این طریق وارد پوشه ایجاد شده بشوید شوید. در این بخش می‌توان گفت قدم وجود ندارد و تنها مراحلی که در بالا انجام دادید را دنبال کنید.

زمانبندی برنامه ها با استفاده از Task Scheduler ویندوز 4

برای ایجاد تغییرات دلخواه در وظایف خود باید روی وظایفی که جدیداً آن را ایجاد می کنند، کلیک راست کنید و انتخاب کنید خواص را انتخاب کنید. به محض انجام دادن این کار به بخش خواص وظیفه ای که ایجاد کرده بود ارجاع داده میشید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید از این قسمت شما می‌توانید هر تغییری که دوست دارید در داخل کشور عمومی ایجاد کنید.

زمانبندی برنامه ها با استفاده از Task Scheduler ویندوز 5

حذف وظایف ایجاد شده با Task Scheduler

اپلیکیشن Task Scheduler ویندوز بسیار کاربردی بوده است و به شما امکان می دهد تا حجم وسیعی از اتوماسیون را به راحتی مدیریت کنید. از اتوماسیون ابتدایی تا برنامه ریزی کردن بیدار شدن خودکار کامپیوتر همگی کارهایی هستند که به کمک Task Scheduler امکان پذیر است. اما بعد از انجام مراحل بالا برای انجام وظایف خود می‌توانید این وظایف را حذف کنید. برای این کار مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 • ابتدا به پوشه وظیفه خودکارسازی شده است که در مراحل بالا ایجاد کردید، وارد شوید. سپس روی وظیفه نظر کلیک راست کرده و گزینه حذف را انتخاب کنید. با این کار یک باکس متنی مبنی بر تائید حذف وظیفه برایتان نمایان خواهد شد. با کلیک روی گزینه آره عملیات حذف را پیش برد.

زمانبندی برنامه ها با استفاده از Task Scheduler ویندوز 6

زمانبندی اجرای خودکار برنامه ها با استفاده از Task Scheduler ویندوز

با در پیش گرفتن مراحل بالا شما می‌توانید به راحتی از کارهای خود را به کمک Task Scheduler ویندوز خودکار کنید. که این موضوع باعث می‌شود کارهایتان را انجام دهید. قبلاً این کارها تنها به افرادی که کد نویسی می‌کردند، انجام می‌شد اما اکنون کاربران از این قابلیت دسترسی خواهند داشت. اگر شما می توانید از این ابزارهای مفید برای استفاده استفاده کنید.

بپوش رو
اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!