خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

ایرپاد اپل یکی از پرطرفدارترین اکسسوری‌هایی است که این روزها کاربران این شرکت را از آن استفاده می‌کنند. از آنجایی که ایرپادها دوام بیشتری دارند، از آن‌ها راحت استفاده می‌کنند و می‌توانند به طور خودکار متصل شوند، بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. این هدف‌ها با تمامی محصولات کاربردی سازگاری دارند و به کاربرانی که از دستگاه‌های این شرکت استفاده می‌کنند، آن را با دقت بیشتری خریداری می‌کنند. البته ایرپادها نیز مانند هر محصول دیگری ممکن است مشکلات مختص به خود را داشته باشد. ممکن است حین اتصال ایرپاد به دستگاه با مشکل برخورد کنید که با ریست کردن آن به راحتی این مشکل حل خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل هارد ریست کردن ایرپاد اپل را با هم مرور کنیم.

آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل

اگر اخیراً حین استفاده از ایرپاد اپل با مشکل مواجه شده است، به احتمال زیاد این محصول را با مشکل مواجه خواهید کرد. هارد ریست کردن ایرپاد به سرعت انجام شده و اکثر مشکلات ایجاد شده از مشکلات مرتبط با باتری و یا پخش صدا را حل خواهد کرد. برای مثال اگر تنها یکی از هدفون‌های ایرپادتان باشد، کار می‌کند با ریست کردن این موضوع به همراه مشکلات رفع خواهد شد.

راهنمایی که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم هم برای مدل‌های قدیمی و هم برای ایرپاد پرو حضور دارند. هدفون‌های نسل 1 و 2 در ابتدا با استفاده از یک کیس شارژ استاندارد USB برای فروش عرضه می‌شوند اما شما می‌توانید این ایرپادها را به شارژ با قابلیت Qi تهیه کنید. در هر صورت سازگاری دستگاه مورد نظر با توجه به این که کدام یک از ورژن ایرپاد استفاده می‌کنند، متفاوت خواهد بود که همان موضوع می‌تواند باعث بروز مشکل شود. قبل از این که به صورت تخصصی شروع به کار کنید حتماً سازگاری نسخه iOS دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

چگونه ایرپاد اپل را هارد ریست کنیم؟

اگر قصد دارید تا ایرپاد اپل خود را هارد ریست یا همان ریست فکتوری کنید مراحل زیر را به ترتیب پیش بگیرید:

 1. ابتدا ایرپاد اپل خود را داخل کیس شارژ بی سیمش قرار داده و درپوش آن را ببندید، 30 ثانیه صبر کنید و سپس دوباره درپوش کیس شارژ بی سیم آن را باز کنید. حتماً هدفون‌ها را داخل کیس قرار دهید.آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل ۱۱
 2. حالا گوشی آیفون خود را باز کرده و سپس به بخش تنظیمات رفته و از این قسمت گزینه بلوتوث را انتخاب کنید.آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 12
 3. زیر بخش دستگاه ها روی آیکن “من”(اطلاعات) که در کنار نام دستگاه ایرپادتان قرار دارد کلیک کنید. از منو بلوتوثی باز شده روی گزینه “این دستگاه را فراموش کنید” کلیک کرده و سپس گزینه «دستگاه را فراموش کن» را انتخاب کنید تا دستور تائید شود.آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 13
 4. در این مرحله در داخل کشور که ایرپادها کیس شارژ بی‌سیم هستند، همچنان در قاب شارژ را باز گذاشته و دکمه‌هایی را که در پشت کیس قرار دارد را فشار داده و نگه دارید.آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 14
 5. صبر کنید تا پشت قاب را به رنگ کهربایی چشمک بزنید، دکمه را فشار دهید.آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 15

نکته: توجه داشته باشید که با این کار اتصال ایرپاد اپل شما از دستگاه‌ها قطع خواهد شد. شما باید مجدداً به راه‌اندازی بروید و از آن استفاده کنید. صبر کنید تا نور سفید دوباره چشمک بزند. این چراغ در واقع نشان از این دارد که حالا می‌توان مجدداً اتصالات دستگاه‌های با ایرپاد خود را دیگر حفظ کرد.

در بیشتر مواقع مراحل بالا را برای رفع هر مشکلی که با ایرپاد، عملکرد آن و اتصال با دستگاه‌های دیگر تجربه بالا می‌برد، کافی بوده و همه این مشکلات را رفع خواهند کرد. اگر با انجام مراحل بالا مشکل ایرپادتان رفع نشد، ادامه این مقاله را دنبال کنید.

چگونه ایرپاد مکس اپل را هارد ریست کنیم؟

یکی دیگر از مدل های ایرپاد اپل، Airpods Max است. اگر شما هم این مدل هدفون را بخرید، برای هارد ریست کردن آن بهتر است مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. در قدم اول باید ایرپاد مکس را کامل شارژ کنید چراکه برای انجام مراحلی که در ادامه توضیح دادیم، یک شارژ باتری ایرپاد اپل مصرف می شود.
 2. حالا دکمه Digital Crown (تاج دیجیتال) و دکمه نویز کنترل (کنترل صدا) را برای 15 ثانیه فشار داده و نگه دارید.آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 16
 3. صبر کنید تا چراغ کهربایی دستگاه چشمک بزند و سپس به رنگ سفید در بیاید.آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 17
 4. در آخر مجدداً ایرپاد را به دستگاه های اپل متصل کنید.

نورهای موجود در قاب شارژ ایرپاد اپل چه معنایی دارند؟

اگر از ایرپاد اپل نسل 1 و 2 که قاب شارژ سیمی دارند می‌کنید، حتماً تا به حال متوجه شده‌اید که این ایرپادها دارای نور وضعیت در بالای محفظه هدفون درست زیر درب قاب شارژ هستند.

آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 18

اگر از قاب شارژ بی‌سیم استفاده کنید، چراغ LED در بیرون محفظه کیس قرار دارد. ایرپادهای پرو ساخت اپل هنگام خرید قاب بی‌سیم به همراه دارند.آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 19

مهم نیست از کدام مدل استفاده می‌کنید، ترکیب نور چراغ‌های قاب شارژ ایرپاد اپل با توجه به محلی که در آن واحد تنظیم می‌شود، می‌تواند بیانگر مشکلات رویی باشد. قبل از این تصمیم به فکتوری ریست کردن ایرپاد اپل باید حتما بفهمید که این چراغها را چه چیزی هستند.

وضعیت باتری در ایرپاد اپل

اول از همه به وضعیت LED روی ایرپاد اپل می‌رویم. این چراغ در واقع از میزان شارژ باقی مانده روی هدفونتان خبر می دهد. اگر ایرپاد داخل قاب شارژ چراغ سبز نشان دهنده، به این معنی است که هدف شما برای استفاده از باتری معمولی کافی است. اگر ایرپاد داخل قاب شارژ نباشد و چراغ سبز روی کیس آن را ببینید یعنی قاب شما حداقل یک شارژ باقیمانده دارد.

آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 2

زمانی‌که قادر به دیدن درصد شارژ باتری نیستید، وضعیت این چراغ‌ها به شما نشان می‌دهد که ایرپاد اپل شما و قاب آن چه مقدار شارژ دارند. برای دانستن میزان درصد دقیق شارژ قاب ایرپاد و هدفون کافی است تا کیس شارژ را باز کرده و به گوشی آیفون خود نگاه کنید.

آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل 1

ارتباطات ایرپاد

نور کهربایی روی ایرپاد اپل شما چشمک می‌زند؟ در این صورت این دستگاه قصد دارد به شما بگوید که حین اتصال با یک یا چند دستگاه با مشکل مواجه است. ممکن است مجبور شود اتصال را قطع کند، ایرپاد خود را ریست کرده و دوباره به تلاش برای برقراری ارتباط مجدد با دستگاه نظر دهید. چراغ چشمک‌زن سفید به این معناست که ایرپاد شما آماده اتصال به دستگاه‌های اپل است. اگر ایرپادهای شما داخل قابشان هستند و هیچ چراغی روی آن مشاهده نمی‌کنید به این مهناست که باتری قاب ایرپادتان کاملاً خالی شده و به شارژ مجدد نیاز دارد.

ترفندهای بیشتر در خصوص ریشه‌یابی مشکل ایرپاد

برای این که بفهمید ایرپاد شما چه مشکلی دارد، چراغ روی قاب تنها راه حل موجود نبوده و روشهای دیگری نیز برای این کار وجود دارد که در ادامه به بررسی کامل آن‌ها می‌پردازیم.

مشاهده درصد نسبت برای اطمینان از عملکرد درست آن

اگر قاب ایرپاد خود را نزدیک به یکی از دستگاه‌های پشتی iOS متصل به آن باز کنید، می‌توانید در قاب را فشار دهید و صفحه وضعیت باتری ایرپاد را روی گوشی آیفون خود به نمایش دربیاورید بزنید. با انجام این کار می‌توانید بفهمید که چه مقدار باتری روی این اکسسوری باقی مانده است. این روش برای مواقعی که چراغ قاب ایرپادتان را به خوبی کار نمی کند و یا فراموش می کند که هر چراغ نشانگر چه وضعیتی است، بسیار کاربردی خواهد بود.

رفع خفگی صدای ایرپاد

اگر صدای ایرپاد شما خفه شده است اولین کاری است که باید برای رفع این مشکل انجام دهید که ببینید آیا این اکسسوری تمیز است یا خیر. در صورتی که روی ایرپاد با جرم، گرد و غبار و هر فرد دیگری گرفته شده است ابتدا باید آن‌ها را انتخاب کنید و سپس دوباره تست کنید که درست شده یا خیر.

روش دیگری که برای حل این موضوع وجود دارد این است که سعی کنید ایرپادتان را روی دستگاه‌های دیگری امتحان کنید و قبل از این که اقدام به ریست فکتوری (هارد ریست) کنید، روی دستگاه‌های دیگر نیز مشکل یا خیر داشته باشید. گاهی اوقات این موضوع به خاطر موضوع صوتی دستگاهی است که ایرپاد به آن وصل شده است اتفاق می‌افتد.

برای حل مشکلات مربوط به خود نام ایرپاد را تغییر دهید

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان درزمینه رفع مشکلات اتصال ایرپاد با دستگاه‌ها امتحان کنید، تغییر نام ایرپادتان است. برای این کار:

 1. ابتدا که ایرپاد درون قاب قرار دارد، قاب آن را باز کرده و زمانی‌که ایرپاد به دستگاه اپل شما متصل است از طریق آن به بلوتوث دسترسی پیدا کنید و روی آیکن دایره شکل.من” (اطلاعات) کلیک کنید.
 2. حالا نام ایرپادتان را آپدیت کرده و سعی کنید مجدداً به دستگاه مورد نظرتان آن را وصل کنید.

اتصال به دستگاه های دیگر را امتحان کنید

می‌توانید سعی کنید که ایرپاد خود را به دستگاه دیگری مرتبط کنید تا مشکلات مربوط به آن را کاملاً حل کنید. اگر ایرپاد با مدل قدیمی شما کار نمی‌کند، احتمالاً مشکلی از گوشی آیفون شماست و ایرپاد مشکلی ندارد.

اتصالات شارژ را انجام دهید

یکی دیگر از مواردی است که قبل از انجام این کار، باید در نظر داشته باشید که این مشکلات مرتبط با شارژ این اکسسوری است، می‌تواند در آن به سایر دستگاه‌ها خلل ایجاد کند. برای رفع این مشکل انجام دهید تا کمی شارژ را امتحان کنید و مطمئن شوید که آن را به درستی کار می‌کند. معمولاً مشکل عدم پرداخت یک مشکل سختافزاری است که برای کمک به یک متخصص متخصص نیاز خواهد بود.

آموزش ریست فکتوری (هارد ریست) ساخت ایرپاد اپل

ایرپاد جدید جایگزین کنید

اگر قادر به حل مشکل ایرپادتان از طریق فکتوری ریست کردن و یا سایر روش‌ها نیستید به احتمال زیاد این اکسسوری دچار مشکلات سخت‌افزاری شده و ممکن است قابل حل نباشد. در این موارد بهترین راه این است که ایرپاد جدید بخرید و یا گارانتی آن را چک کنید.

برای تعمیر و کمک گرفتن از افراد متخصص می‌توانید به نزدیک‌ترین اپل استور محل زندگی خود مراجعه کنید. همچنین خرید تک ایرپاد و قاب شارژ از این امکان شرکت یا وجود دارد

سؤالات متداول

ایرپاد اپل یکی از اکسسوری‌های فوق‌العاده برای کاربران است و در ادامه ما رایج‌ترین سؤالات کاربران را در مورد این اکسسوری جذاب پاسخ داده‌ایم.

آیا برای فروش ایرپاد اپ باید آن‌ها را ریست کرد؟

ایرپاد اپل مستقیم سایر دستگاه‌های این شرکت‌ها به حساب iCloud شما و هیچ اطلاعات شخصی را در خود جای نمی‌دهند. به همین دلیل هم اگر می‌خواهید آن‌ها را به کسی هدیه داده و یا بفروشید نیاز به فکتوری ریست کردن ایرپاد نیست. صاحب جدید ایرپاد شما می‌توانید تنها با دستگاه اتصال خود به این اکسسوری از آن استفاده کنید.

مطمئن باشید که بهتر است ایرپاد را از لیست بلوتوث آیفون خود حذف کنید تا دستگاه هنگام اتصال با ایرپاد جدیدتان را با مشکل برخورد کنید.

در صورتی که یکی از ایرپادهایم را گم کرده باشد آیا می‌توانم یک هدف ایرپاد را به دستگاه مورد نظر وصل کنم؟

قبل از این که ایرپاد اپل خود را فکتوری ریست کنید باید توجه داشته باشید که اگر یکی از اهداف آن را گم کرده است امکان اتصال مجدد وجود ندارد. اگر از ایرپادهایتان را گم کردید و یا دیگر کار نمیکند باید یک جایگزین برای آن از کمپان اپل تهیه کرده و یا به نزدیکترین اپل استور سفارش دهید.

نتیجه‌گیری نهایی

استفاده و کار با ایرپاد اپل بسیار ساده و آسان است. مخصوصاً اگر از این ایرپادها در کنار سایر دستگاه های اپل استفاده می کنید. با این حال، ریشه‌یابی ایرادات آن، تعمیر و نگهداری آن می‌تواند برای کاربران این اکسسوری کمی پیچیده باشد. برای حل این موضوع کاربران باید همیشه به آموزش‌های گام به گام آنلاین مراجعه کنید و به این اکسسوری مراقبت کنید.

الگوی چراغ‌های قاب ایرپاد اپل و معانی آن‌ها را به خوبی یاد بگیرید تا به سرعت نوع مشکلی که با آن روبه‌رو هستید را تشخصی دهید. به خاطر داشته باشید که فکتوری ریست کردن این اکسسوری مشکلات آن را حل کند اما می‌تواند یک راه حل سریع و آسان برای رایج‌ترین مشکلات ایرپاد اپل شما باشد.

مستر بلیط