یکی از استفاده از کالای خواب نامناسب و غیر استاندارد است که برای تعویض آن هر چه زودتر اقدام کند. اما چگونه در بازاری که همه فروشندگان معتقدند تشک هایشان مناسب کمردرد است دست به انتخاب بزنیم؟ قدم اول آن است که اجزای تشکیل دهنده تشک را بشناسیم.هر تشک به لحاظ چیدمان متریال درونی با دیگری متفاوت است و میزان کیفیت تشک را همین امر تعیین می کند. فوم های استفاده شده درون تشک از ضخامت های متفاوتی هستند که هر چه عمق این فوم ها بیشتر باشد برای افرادی که دارای کمردرد هستند مناسب تر هستند.

گام بعدی این است که کمر را در انحنای ستون فقرات طبیعی انتخاب کنید تا درد را کاهش دهد. و در آخر به این نکته توجه داشته باشید که نوع خواب شما در انتخاب تشک پشتک است زیرا افرادی که به می خوابند بایستی تشکی سفت با پذیرشی نرمال انتخاب کنند اما افرادی که به پهلو و یا شکم می خوابند از تشک نرم تر و با استفاده از آنها. از بالش حمایتی در بین پاها می‌توان تجربه خواب راحت تری داشته باشد.

تشک مناسب برای کمر درد

تشک چگونه می تواند از کمردرد جلوگیری کند و آن را تسکین می دهد؟

وظیفه انواع تشک طبی این است که از دردهای ناحیه کمر و جلوگیری از کندن و خوابی با کیفیت برای فرد به ارمغان بیاورد. اما به چه صورت یک تشک می تواند دردهای ما را کاهش دهد؟ یک تشک ستون فقرات را در یک راستا قرار می دهد و این امکان را به ماهیچه می دهد تا در هنگام خواب اقامت کنند. تشک طبی معمولاً برای پشتیبانی از انحنای کمر، فشار وارد شده توسط بدن را در تمام نقاط محلی می کند و از ایجاد فشار در یک نقطه جلوگیری می کند و به همین دلیل فرد با کرختی و با گرفتگی از خواب بیدار نمی شود.

تشک وقتی خیلی سفت و یا نرم باشد می تواند کمردرد را تشدید کند اما انتخاب تشکی با نرمال نسبت به نحوه قرار گرفتن بدن باعث می شود درد کاهش یابد زیرا را درگیر تحمل فشار نمی کند. ارتفاع تشک یکی دیگر از مواردی است که در کاهش درد کمر است زیرا هر چه ارتفاع تشک بیشتری داشته باشد از پشت و ستون فقرات انجام می دهد بنابراین بدن در وضعیت نرمال می تواند باعث کاهش یا جلوگیری از درد شود.

تشک طبی، بهترین گزینه برای رفع مشکلات کمردرد

تشک طبی ویژگی های خاص به فرد دارند که علاوه بر کاهش می توانند از کمردرد یا آرتروز کمک کنند. اما برای انتخاب از بین تنوع بالای تشک طبی موجود در بازار باید به ویژگی هایی اشاره کرد که در زیر عنوان توجه کنید تا بهترین نوع طبی را برای کمردرد خود خریداری کنید.

  • حفاظت و حمایت از هفت ستون فقرات
  • ثابت نسبی با تغییر وضعیت خوابیدن
  • ضد بیماری
  • ارتفاع بالای بیست سانتی متر
  • آنتی باکتریال
  • دارای رویه محافظ
  • جنس رویه از پنبه و یا نخ طبیعی باشد
  • متریال تشک از مموری فوم و یا لاتکس باشد
  • به راحتی قابل شست و شو باشید.
  • انتخابا بدون فنر باشد در صورتی که فنردار انتخاب کردید حتما فندار منفصل یا پاکتی باشد

تشک های طبی فوم و لاتکس مناسب برای کمردرد

بهترین جنس ها و انواع تشک طبی مناسب

علاوه بر ویژگی هایی که در بالا برای انتخاب یک تشک طبی مناسب به عنوان بایستی به نوع تشکیک مورنظر هم توجه ویژه ای دارد تا مطابق با نیاز و سلیقه شما باشد. تشک های طبی به چند نوع، مموری فوم، لاتکس، هیبربدی و مرتبط تقسیم می شوند در زیر ویژگی های هر تشک را بیان می کنند تا به بهترین گزینه برای خود برسید.

مموری فوم:

تشکیک فوم یا همان فوم حافظه دار، ضخامت مور نسبت به سایر تشک ها دارند بنابراین از فشار وارده به بدن جلوگیری می کند. همچنین این نوع تشک دما را در حفظ می کند و معمولاً تشک خود را بالاتر می برد و برای افرادی که اصلاحات گرمایی مناسب هستند، نیستند. این نوع تشک از چندین لایه فوم و یک لایه فنر تشکیل شده است به همین دلیل محبوبیت بالایی دارد زیرا علاوه بر کاهش فشار به ماهیچه ها، ستون فقرات را در یک راستا قرار می دهد. البته از این تشک ها بدون وجود و طبیعا پشتیبانی از کمر دارد و قیمت آن نیز نسبت به تشک مموری فوم فنر بیشتر است.

لاتکس:

تشک طبی لاتکس محبوب ترین تشک طبی بین است زیرا علاوه بر تمام ویژگی های تشک مموری فوم، سازگار با طبیعت است و از صمغ درختان ئوکاچو گرفته است. تشک لاتکس علاوه بر این با توجه به وضعیت خوابیدن فرد تغییر حالت می دهد تا از فشارهای وارده جلوگیری کند. با استفاده مداوم هم به حالت طبیعی خود برمی گردد و دوام و عمر بالا دارد و به مرور زمان ظاهر خود را از دست نمی دهد. تشک های لاتکس طبیعی و اصلی معمولا بدون فنر هستند و انحنای بدن را مطابق با ستون فقرات در یک راستا قرار می دهد.

فندار:

تشک های فنردار خود را به دو نوع منفصل (هیربدی) و مرتبط تقسیم می کنند. در این نوع تشكیل، تشكیل فنر از كیفیت بالاتر من است زیرا بر اثر تكانش های فرد در هنگام، تشكیل لرزش نمی تواند در صورتی كه تشكیل خواب به دلیل اتصال فنرها به هم تشكیل لرزش و شریک شما را آزرده كند. خاطر خواهد کرد. تشک های فنردار به دلیل حجم فنر نسبت به فوم وزن بیشتری دارند.

همچنین این نوع تشک ها به نسبت تشک مموری فوم و لاتکس کمتری از کمر و ستون فقرات دارند و به مرور زمان شکل ظاهری خود را از دست می دهند. اما اگر متریال به کار رفته در همین نوع از تشک ها از لاتکس ویا مموری فوم باشد کیفیت کاملا متفاوتی را ارائه دهنده می دهد.

چه تشک های درد کمر را مخصوصا در افرادی که دیسک کمر دارند، بدتر می کند؟

سالانه افراد زیادی از دیسک کمر رنج می برند و این عارضه زمانی اتفاق می افتد که دیسک های بین مهره ها متورم می شوند. در چنین مواقعی از تشک نامناسب باعث تشدید درد این نواحی خواهد شد. معمولا تشک هایی که ارتفاع بسیار کم و یا هم سطح با تخت را دارند می توانند مشکل ساز باشند زیرا به دلیل حجم کم فوم و یا هر الیاف دیگری، پشتیبانی از ستون فقرات صورت نمی گیرد و فرد با احساس درد از خواب بیدار می شود.

تشک های بسیار نرم و یا بسیار راحت هم باعث تشدید درد می شوند زیرا به ماهیچه ها و فشار وارد می کنند و در یک نقطه نقطه می کنند و می توانند به مرور زمان کمردرد فرد عود کند.

تشکیک هایی که از فنرهای فرسوده و قدیمی تشکیل شده اند و علاوه بر آن بر صدا در هنگام قرار گرفتن بر روی آن، کمر به حمایت از خود نمی دهند. ناگفته نماند خوابیدن به پهلو با زانوهای جمع شده (در وضعیت جنینی) به طور کلی می تواند فشار بر روی کمر را کاهش دهد. همچنین این افراد می توانند از یک بالش زیر شکم و لگن خود استفاده کنند تا احساس راحت تر داشته باشند.

تشک غیر استاندارد فرورفته و مضر برای سلامتی

در افرادی که کمردرد دارند بهتر است، تشک طبی نرم است یا صاف؟

با توجه به وضعیت خوابیدن هر فرد معمولی تشکیل متفاوتی توصیه می شود. هميشه تشك هاي راحتي براي كاهش كمدرد خيلي راحت دارد و هم خيلي نرم مشكلي دارند. تشکیک از انحنای طبیعی ستون فقرات پشتیبانی کند. خوابیدن روی تشکی که خیلی راحت است می تواند باعث درد در نقاط فشار شود اما تشکی که میزان متوسطی دارد، برای افرادی که کمردرد دارند مناسب است. زیرا شانه و باسن اندکی در تشک فرو می روند و کمر توسط تشک ساپورت خواهد شد.

همچنین به این توصیه می شود تشکی با ارتفاع زیاد و لایه ضخیم استفاده کنند. افرادی که دچار کمردرد می شوند و به شکم یا پهلو می خوابند بهتر است از تشکیک ها با میزان مصرفی متوسط ​​استفاده کنند و با کمک گرفتن از یک بالشتک بین دو زانوی خود خوابی آرام را تجربه کنند.

تشک باید با نیازهای فرد مطابقت داشته باشد تا خواب راحتی را تجربه کند. تشکی که علاوه بر راحتی از کمر نیز حمایت کند، به کاهش کمک می کند و ساختارهای ستون فقرات را در یک راستا قرار می دهد بنابراین بدن گرفتگی های ناشی از فعالیت های روان خود را آزاد و بازیابی خواهد کرد. شخص شخصی در نهایت باید تعیین کند که کدام تشک بهتر است. هیچ نوع تشک یا مدلی وجود ندارد که برای همه افراد مبتلا به کمردرد مناسب باشد.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!