خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

بررسی واتساپ، امکان استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام از طریق سرویس فضای ابری امکان پذیر نیست. دلیل آن هم این است که تلگرام به خودی خود یک پلتفرم ابری است که تمامی دیتاهای شما از جمله چت‌ها، عکس‌ها، ویدیوها و غیره را داخل سرورهای ابری خود به صورت خودکار ذخیره‌سازی می‌کند. بنابراین چت های تلگرام حتی زمانی که شما بدون تهیه نسخه پشتیبان گوشی موبایلتان را تغییر می دهد نیز حذف نمی شود. اما اگر همچنان می‌توانید یک نسخه پشتیبان آفلاین را از چت‌های تلگرامتان تهیه کنید و یا تاریخچه چت‌های تلگرام را برای هرکسی ارسال کنید، می‌توانید این مکالمات را در تلگرام دریافت کنید. در ادامه با ما همراه شوید تا شما را با هر دو روش استخراج و ذخیره چت های تلگرام آشنا کنیم.

نکته: توجه داشته باشید که داشته باشید و ذخیره کنید چت های تلگرام تنها از طریق اپ نسخه دسکتاپ این برنامه امکان پذیر بوده و نمی توانید به اپلیکیشن موبایل کمک کنید این کار را انجام دهید.

1- استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام به صورت تکی

اگر تصمیم بگیرید و ذخیره کنید چت های تلگرام را به صورت جداگانه و تک به تک از مکالمات، گروه ها و یا کانال ها باید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا اپلیکیشن دسکتاپ تلگرام را روی کامپیوتر خود نصب کنید. اگر حین نصب تلگرام روی لینوکس با مشکل شدید، کمک‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید.
 2. بعد از تکمیل مراحل نصب اپلیکیشن دسکتاپ تلگرام باید با استفاده از کد یک بار مصرفی که برایتان روی اپلیکیشن موبایل تلگرام ارسال می‌شود، حساب خود را وارد کنید.
 3. در تلگرام دسکتاپ روی مکالمه‌ای که قصد تصمیم گیری آن را دارید.
 4. حالا روی آیکن سه نقطه که در بالا گوشه سما راست صفحه قرار دارد رفته و گزینه “Export chat history” را از منوی باز شده انتخاب کنید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 1
 5. پنجره پاپ آپ نظر استخراج چت برایتان نمایان خواهد شد. آیتم‌هایی که علاوه بر متن پیام‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید در این قسمت‌ها، ویدیوها، پیام‌های صوتی، پیام‌های ویدیویی، استیکرها، گیف‌ها و فایل‌ها را انتخاب کنید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 2
 6. از همین صفحه می‌توان دیگری را متفاوت کرد که به تاریخچه مکالمه شما مرتبط هستند را شخصی‌سازی کنید. به صورت پیش‌فرض تنها فایل‌هایی با حجم 8 مگابایت ذخیره می‌شوند. اگر دوست دارید فایل‌های با حجم بیشتری نیز ذخیره شود، محدوده اسلایدر مرتبط با آن را تا جایی که می‌خواهید بکشید.
 7. روی آدرسی که در کنار “مسیر” درست است، فایل‌های تغییر مکان را کلیک کنید. به صورت پیش‌فرض چت‌های برداشت شه در پوشه‌ای تحت عنوان “Telegram Desktop” موجود در پوشه “Downloads” کامپیوترتان خواهند گرفت.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 3
 8. در این قسمت اپلیکیشن تلگرام شروع به استخراج و ذخیره سازی تمامی پیام‌های موجود در تاریخچه چت از تاریخ قدیمی به جدید خواهد کرد. با این شما می‌توانید زمان دوره نظر را تغییر دهید و تاریخ شروع و پایان مکالمات موجود در چت را با کلیک روی عناوین «از» و «به» تغییر دهید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 4
 9. بعد از این‌که کار شما در این مرحله پایان یافت بر روی گزینه “Export” کلیک کنید تا چت شما شروع به خروج کند.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 5
 10. مرحله مرحله و ذخیره کردن چت های تلگرام ممکن است با توجه به حجم چت کمی زمان‌بر باشد. بعد از اتمام کار پنجره پاپ می توانید این روند را تکمیل کنید.

مشاهده اطلاعات خود

 1. برای این کار ابتدا روی گزینه “Show my data” کلیک کنید تا تاریخچه مکالمه شما روی کامپیوتر نمایش داده شود.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 6
 2. حالا پوشه “ChatExport” را با رفتن به مسیر “This PC-> Downloads-> Telegram Desktop” باز کنید تا بتوانید مواردی را که از چت تلگرامی مورد نظرتان ساخته شده است مانند پیام‌های صوتی، فایل های ویدیویی، پیام ها و غیره را مشاهده کنید. .
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 7
 3. همچنین ممکن است فایلی تحت عنوان “messages.html” با توجه به حجم مکالمه قابل مشاهده باشد. این فایل‌ها در واقع پیام‌های متنی شما در فرمت خوانا هستند.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 8
 4. روی فایل‌های HTML دو بار کلیک کنید تا بتوانید آن‌ها را روی مرورگر پیشفرض باز کرده و به راحتی آن‌ها را بخوانید. همچنین می‌توانید این فایل‌ها را برای هر کسی که دوست دارید ارسال کنید، ارسال کنید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 9

همین مراحل را برای تهیه مکالمه گروهی و یا تاریخ کانال مورد نظر نیز می‌توانید انجام دهید.

2- استخراج و ذخیره کردن تمامی چت های تلگرام

این پلتفرم به کاربران خود امکان ذخیره کردن و تولید تمامی چت های تلگرام را می دهد. با این کار همه پیام‌های موجود در تاریخچه مکالمه همه چت‌های شخصی، گروهی و کانال‌ها به همراه عکس‌ها، ویدیوها، اطلاعات اکانت، استیکرها، فایل‌های متحرک، دستگاه‌های فعال و غیره را دریافت و ذخیره می‌کنند. از این روش می‌توان برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات حساب تلگرامی خود استفاده کرد.

 1. ابتدا اپ تلگرام را در دسکتاپ کامپیوتر خود باز کنید
 2. حالا روی آیکن سه خط موجود در بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 10
 3. از منو باز شده گزینه “Settings” را انتخاب کنید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 11
 4. به بخش “Advanced” بروید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 12
 5. صفحه را تا جایی که به گزینه “Export Telegram data” برسید به سمت پایین بکشید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 13
 6. حالا آیتم‌هایی که دوست دارند می‌شوند مانند اطلاعات حساب، چت‌های شخصی، کانال‌ها، پیام‌های ویدیویی، عکس‌ها، فایل‌ها، دستگاه‌های فعال و غیره را انتخاب کنند. برای این کار کافی است تا روی باکس کناری هر کدام از این آیتم‌هایی که دوست دارند بر روی تصویر زیر تیک آبی کنارشان کلیک کنید. در مواردی که مشکل تیک موردی را باید در کنار آن گزینه را بردارید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 14
  نکته: شما می‌توانید با استفاده از این تکنیک‌ها تمامی ابزارها را انجام داده و یا به کمک متد اول تنها یک مکالمه مورد نظر را از چت‌های تلگرامی خود تولید و ذخیره کنید. امکان انتخاب چند مکالمه خاص وجود ندارد.
 7. حالا صفحه را به سمت پایین آمده تا محدوده کوچک سایز فایلهای انتخابی را انتخاب کنید. برای این کار کافی است تا اسلایدر گزینه “Size limit” را جابه جا کنید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 15
 8. صفحه را بیشتر پایین کشیده تا مسیر دانلود و فرمت فایل های انتخابی را انتخاب کنید. در نهایت روی گزینه “Export” کلیک کنید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 16

فایل دانلود شده در پوشه “Downloads” کامپیوتر شما ذخیره خواهد شد.

استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام با فرمت PDF

قابلیت تلگرام بومی قالب برای مکالمات شما در فرمت PDF ندارد. با این حال شما می‌توانید با استفاده از دو ترفندی که در ادامه توضیح می‌دهیم این کار را انجام دهید.

1- از ابزار پرینت استفاده کنید

 1. ابتدا به کمک روشهای بالا تاریخچه چت های تلگرامی را استخراج و ذخیره کنید. سپس پوشه “Telegram Desktop” را روی کامپیوتر خود باز کرده تا فایل های ذخیره شده را مشاهده کنید. روی فایل “message.html” برای باز شدن روی مرورگر پیشفرض دو بار کلیک کنید.
 2. از دستور Ctrl + پ برای باز کردن عملکرد ‘Print’ کمک بگیرید.
 3. حالا روی باکس کشویی کنار “Destination” کلیک کنید و گزینه “Save as PDF” را انتخاب کنید.
 4. با زدن گزینه “Save” فایل PDF چت تلگرامی مورد نظر را دانلود کنید.
  آموزش استخراج و ذخیره کردن چت های تلگرام 17
 5. به کمک همین روش می‌توانید سایر فایل‌های HTML را به PDF تبدیل کنید.

2- استفاده از ابزار آنلاین

شما می‌توانید به کمک ابزارهای آنلاین فایل‌های HTML خود را به PDF تبدیل کنید. برخی از این ابزارها عبارت‌اند از:

 • CloudConvert
 • سجده

برای استفاده از این دو ابزار تبدیل‌کننده، کافی است تا فایل‌های «message.html» مورد نظر قرار گیرد.

سؤالات متداول

آیa memی‌tuan چt hyaی telگramah atstqaraج شddhe adobarah be telگaram thedغaram کdharemhamam کdharedhame کdhardham

متأسفانه خیر این امکان وجود ندارد. شما نمی‌توانید فایل‌های چت‌های تلگرامی را دوباره به اپ تلگرام برگردانید، اما امکان وارد کردن چت‌های واتساپ به تلگرام وجود را ندارید.

آیا می‌ چت‌های مخفی تلگرام می‌تواند کرد؟

خیر ایجاد چت های مخفی در تلگرام وجود ندارد. از آنجایی که چت های مخفی تنها روی گوشی موبایل قابل انجام هستند، امکان وجودشان وجود ندارد.

چگونه از چت های تلگرام روی گوگلتوان درایو نسخه باک تهیه کردید؟

امکان تهیه نسخه بک‌آپ به صورت خودکار از چت های تلگرام مانند پیام‌رسان واتساپ وجود ندارد. برای این کار ابتدا باید طبق روش‌های گفته شده چت‌های تلگرامی خود را روی کامپیوتر ذخیره کرده و سپس فایل‌های آن‌ها را به صورت دستی روی گوگل درایو (Google Drive) آپلود کنید.

مستر بلیط