تهران به‌عنوان پایتخت سیاسی، اداری و اقتصادی کشور، همواره موردتوجه، کارجویان و صاحبان کسب‌وکارهای مختلف بوده است. فعالیت های صنایع مختلف در تهران، این کلانشهر را به یکی از مهم ترین قطب های اقتصادی در کشور تبدیل کرده اند. بسیاری از شرکت‌های دفاتر یا واحدهای تولیدی خود را در استان تهران راه‌اندازی کرده و در صنایع مانند خودروسازی، الکترونیک و ساختمان‌سازی فعالیت می‌کنند.

از طرف دیگر کلانشهر تهران، عنوان پرجمعیت‌ترین شهر ایران را از آن خود کرده است. بر اساس سرشماری انجام شده در سال 1395، نزدیک به 8.7 میلیون نفر در این شهر ساکن بوده اند. به دلیل وجود صنایع، شرکت‌ها و سازمان‌های مهم و تعداد قابل‌توجهی از جویای کار در شهر تهران، در این مقاله به معرفی روش‌های پیدا کردن کار در تهران و ارائه آمارهایی از وضعیت و بازار کار تهران می‌پردازد.

وجود گسترده‌ای از صنایع و حوزه‌های اقتصادی در تهران، زمینه مناسبی را برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری در این منطقه فراهم کرده است. به دلیل وجود تعداد زیادی از آگهی‌های استخدامی در مشاغل مختلف بازار کار تهران، احتمال پیدا کردن شغل در تهران در مدت‌زمان کوتاه وجود دارد. برای پیدا کردن کار در تهران می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://karbord.io/jobs/in-tehran-cities

علاوه بر این، تعداد زیادی از فرصت‌های استخدامی در شهر تهران وجود دارد، این امکان را برای کارجویان فراهم می‌کند تا از بین شرایطی استفاده کنند که می‌توانند از فرصت‌های مختلف استفاده کنند. احتمال پیدا کردن کار در تهران با شرایط کاری مانند کار در منزل یا دور، کار پاره وقت دانشجویی، استفاده از نیمه و کار پروژه‌ای بسیار است.

این در حالی است که برای استخدام در شرکت‌های معتبر، کارجویان باید دارای مهارت‌های لازم و کاری مرتبط برای استخدام در یک فرصت شغلی باشد. اگر شغلی در تهران کار پیدا کند، نمی‌توانست، اما برای یافتن مشاغل پردرآمد نیازمند داشتن شرایط ویژه‌ای است.

معمولاً کارجویان با داشتن مدرک تحصیلی مرتبط، سابقه کاری مناسب و مهارت‌های موردنیاز کارفرمایان، به‌راحتی می‌تواند در فرصت‌های شغلی پردرآمد ایجاد شود. امکان به دلیل حضور شرکت‌های بزرگ و معتبر، امکان کار در تهران با حقوق و مزایای مناسب برای بسیاری از کارجویان وجود دارد.

اگر به آگهی استخدام امروز تهران در منابع کاریابی معتبر مراجعه کنید، حتماً با استخدام خانم و آقا در شرکت‌های بزرگ و معتبر کشور شناسایی می‌شوید. در حقیقت های کاریابی در تهران می توانم به پیدا کردن فرصت های شغلی پردرآمد و بسیار خوب در شرکت های معتبر و دسترسی راحت به این شرکت ها اشاره کنم.

شرکت های بزرگ و معتبر کشور مانند ایرانسل، دیجی کالا، زرین رویا، گلدیران، اسنپ، های وب، تپسی، گروه صنعتی طبیعت میهن، شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا، گروه صنعتی گلرنگ، کارگزاری آگاه، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) جینز وست، شرکت سفرهای علی بابا، شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو، یونیلیور و شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین (توسن)، تنها برخی از شرکت‌هایی هستند که در تهران فعالیت دارند.

این شرکت‌ها با استفاده از تعداد زیادی از کارجویان در شهر تهران، نقش بسیار مهمی در کاهش نرخ بیکاری و افزایش آمار کارگران در این منطقه دارند. اگر به دنبال آگهی استخدام امروز تهران با حقوق و مزایای عالی هستید، بهتر است به یکی از بهترین سایت های کاریابی تهران مراجعه کنید، برای پیدا کردن کار در تهران اقدام کنید. در ادامه این مطلب، اسامی برخی از بهترین سایت های کاریابی تهران آورده شده است.

به دلیل تنوعی که در حوزه فعالیت‌ها و سازمان‌ها در کلان‌شهر تهران وجود دارد، پیدا کردن کار در تهران در فعالیت‌های بسیاری از فعالیت‌ها در شرکت‌ها نمی‌تواند انجام شود. در حقیقت فهرست مشاغل و نیازمندی های شغلی در بازار کار تهران بسیار جذاب است. در ادامه برخی از فرصت‌های شغلی مورد علاقه در آگهی استخدام امروز در تهران آورده شده است:

 • کارشناس بازرگانی
 • برنامه نویس
 • کارشناس فروش و بازاریابی
 • مدرس زبان انگلیسی
 • مهندس برق
 • کارشناس حسابداری
 • مهندس عمران
 • مدیر داخلی
 • کارشناس اطلاعات فناوری
 • منشی
 • تدوینگر
 • کارشناس سئو
 • ادمین اینستاگرام
 • کارمند اداری

فرصت های مختلف استفاده در تهران امکان کار برای کارجویان با شرایط مختلف را فراهم کرده است. به‌عنوان‌مثال پیدا کردن کار پاره وقت دانشجویی یا استفاده از نیمه وقت در تهران در مدت کوتاهی امکان پذیر است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان می‌توانند در کنار ادامه تحصیل، در یکی از مشاغل پردرآمد تهران به کار بپردازند.

بر اساس تعریفی که برای نرخ بیکاری عنوان شده است، نسبت جمعیت بیکار به کل جمعیت فعال برای مشارکت اقتصادی در یک منطقه را ارزیابی بیکاری آن منطقه می‌گویند. انتظار می‌رود ادامه فعالیت‌های متعددی از شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ و معتبر در کلان‌شهر تهران، نرخ بیکاری را کاهش داده و میزان درآمد در تهران را در وضعیت بسیار خوبی قرار دهد.

بر اساس مطالبی که سایت باشگاه خبرنگاران جوان در خردادماه 1401 منتشر کرده است، نرخ بیکاری در تهران دائما در حال کاهش بوده و هم‌اکنون به کمتر از 6 درصد رسیده است. این در حالی است که نرخ بیکاری در کل کشور در زمستان 1400، در حدود 9.4 درصد گزارش شده است.

همچنین بررسی آمارهای شهری و نرخ بیکاری در استان تهران در سال 1399 نشان می دهد که نرخ بیکاری تهران در این سال به میزان 7.2 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی در حدود 39.8 درصد بوده است. این آمارها نشان می‌دهند که تهران یکی از کمترین نرخ‌های بیکاری را در مقایسه با سایر مناطق کشور دارد.

این در حالی است که پیش‌بینی می‌شود در سال 1401، بیش از 114 هزار فرصت شغلی جدید در استان تهران ایجاد می‌شود. این موضوع می‌تواند باعث افزایش پایداری برای کارجویان در استان تهران شود، با روند کاهش نرخ بیکاری در این منطقه کمک زیادی می‌کند. همچنین اعطای اقتصادی به بنگاه‌های افزایش روند تولید، باعث افزایش روند کاهشی نرخ بیکاری در استان تهران خواهد شد.

برای کاریابی تهران روشهای موجود وجود دارد. یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن کار در تهران، به آگهی‌های استخدام امروز تهران در روزنامه‌های کثیرالانتشار مراجعه کنید. در گذشته کارجویان برای یافتن انواع آگهی‌های استخدامی مانند استخدام خانم منشی، استخدام نیمه وقت، کار پره وقت دانشجویی، کار در منزل، کار تمام وقت در تهران، آگهی استخدام کارمند ساده با جای خواب و…، به نیازمندی‌های روزنامه‌ها مراجعه می‌کنند. .

از دیگر روش های کاریابی در تهران می توانم از خدمات موسسات کاریابی معتبر استفاده کنم. موسسات کاریابی در سطح شهر تهران فعالیت دارند و به‌عنوان یک ارتباط بین کارفرمایان و کارجویان عمل می‌کنند. در این روش کارجویان با پرداخت هزینه‌های موسسات کاریابی، از خدمات موسسات کاریابی تهران بهره‌مند می‌شوند.

هر چند این روش‌های کاریابی هنوز هم استفاده از کارجویان را می‌گیرند، اما برای پیدا کردن کار در تهران با استفاده از این روش‌ها معایبی دارد. مواردی که عدم دسترسی آسان به آگهی‌های استخدامی و هزینه‌های استفاده از خدمات کاریابی‌ها، جزء معایب استفاده از این روش‌ها هستند.

این در حالی است که ظهور اپلیکیشن‌ها و سایت‌های کاریابی باعث می‌شود تا کاریابی تهران نسبت به گذشته بسیار راحت‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر انجام شود. شاید مهم‌ترین مزیت این روش‌های کاریابی را داشته باشد تا بتوان در ساعات مختلف شبانه‌روز و در مکان‌های مختلف دانست. در بخش بعدی به معرفی بهترین سایت های کاریابی تهران پرداخت.

اگر به دنبال آگهی استخدام امروز تهران و پیدا کردن کار در تهران هستید، احتمالا به سایت‌های کاریابی مراجعه کنید. با استفاده از روزافزون کارجویان از خدمات سایت های کاریابی، تعداد سایت های استخدامی در کشور رو به افزایش است.

بهترین سایت های کاریابی تهران این امکان را به کارجویان می دهند تا در سریع ترین زمان ممکن، به بیشترین تعداد آگهی های استفاده در تهران دسترسی داشته باشند. همچنین این سایت‌های استخدامی علاوه بر انتشار انواع آگهی‌های استخدام در تهران، خدمات متنوعی را در اختیار کارجویان قرار می‌دهند. برخی از بهترین سایت های کاریابی تهران عبارتند از:

 • سایت کاریابی ایران استفاده
 • سایت ایران تلنت
 • جابینجا
 • سایت ای استفاده
 • کاربوم
 • پلتفرم کاریابی جاب ویژن
 • استفاده شو

با مراجعه به هر یک از سایت‌های کاریابی مورداشاره در بالا، نه‌تنها می‌توانید به جدیدترین آگهی‌های استخدام تهران دسترسی داشته باشید، بلکه می‌توانید از خدمات متنوعی که در این سایت‌ها وجود دارد بهره‌مند شوید.

خدمات مانند روضه ساز آنلاین، رزومه ساز دوزبانه، انتشار مطالب مفید در حوزه استفاده و کاریابی تهران، فهرست شرکت های برتر و اطلاع رسانی مشاغل از طریق ارسال ایمیل و پیامک، تنها برخی از خدمات ارائه شده از بهترین سایت های کاریابی تهران هستند.

در این مقاله به بررسی بازار کار تهران و معرفی برخی از شرکت‌ها و سازمان‌های معتبر در تهران پرداختیم. همچنین برخی از فرصت‌های شغلی موردنیاز بازار کار تهران را در خدمت شما عزیزان معرفی نمودیم. درنهایت با ارائه آمارهایی از وضعیت و بازار کار تهران، فهرستی از بهترین سایت های کاریابی تهران را ارائه کرد.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!