ش‌های انتقال پول در ایران را می‌شناسید؟ در این مقاله درباره روش‌های انتقال پول در ایران، صحبت می‌کنیم در ادامه همراه باشید. یک سری نارسایی‌هایی بودند که باعث تحول سریع بانکداری سنتی به بانکداری الکترونیک شد. روش‌های انتقال پول در ایران از طریق سیستم بانکداری الکترونیکی می‌پردازیم و روش‌ها و سامانه‌های مختلف برای انتقال پول در ایران را معرفی می‌کنیم.انتقال پول در ایران
راه‌های موجود برای انتقال پول در ایران وجود دارد که به 2 حضور و غیر حضوری تقسیم می‌شوند.در دسته‌هایی که قصد دارند به بانک مراجعه کنید می‌توانید از روش‌های غیرحضوری مانند خودپرداز یا خودپرداز، اینترنت بانک، بانک موبایل و اپلیکیشن‌های پرداختی استفاده کنید. اما با مراجعه به بانک دست شما برای انتقال وجه باز تر هست و حتی سقف‌های پرداخت هم بالاتر است.

بیشتر بخوانید: آموزش نکات قانونی در انتخاب صرافی در لندن

اطلاعات مورد نیاز جهت انتقال پول در ایران
به طور کلی سه مشخصه اصلی برای حساب هر فرد وجود دارد:

1- شماره کارت که یک شماره 16 رقمی روی کارت صاحب حساب وجود دارد.

2- شماره حساب که هر بانک شماره حسابهای مخصوص به خود را دارند.

3- شماره شبا سومین مشخص یک حساب است که یک استاندارد بین المللی دارد. شماره شبا IBAN در دیگر نام دنیا شناخته می‌شود.

آشنایی با سامانه‌های انتقال پول در ایران
1- سامانه شتاب ( کارت به کارت )

2- حواله های درون بانکی

3- سامانه پایا

4- سامانه ساتنا

5- چکامانه شتاب
ما برای انجام دادن هر کدام از این حواله‌ها به اطلاعاتی از حساب گیرندگان نیاز داریم. به عنوان مثال برای کارت به کارت یا همان سامانه شتاب، فقط شماره کارت هدف کافی بوده و پول هم به صورت آنی از حساب شما کسر و به حساب در مقابل واریز می‌شود. اما سقف محدودی برای این انتقال وجه دارد که در حال حاضر این سقف، روزانه 10 میلیون تومان است.سامانه شتاب برای انجام حواله‌هایی با مبالغ بالاترین کاربرد و یکی از گزینه‌های زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

حواله درون بانکی
یکی از مطمئن ترین روش های انتقال پول در ایران از حواله درون بانکی است. در این روش فرآیند انتقال ریال، حساب به حساب، به صورت داخلی انجام می شود. یعنی اینکه بانک مبدا و بانک مقصد یکی است و برای انتقال پول فقط به شماره حساب های دریافتی پول نیاز است و انتقال به صورت آنی به حساب هدف انجام می شود.

بیشتر بخوانید: انتقال پول به انگلیس

حواله پول از طریق سامانه پایا
از دیگر روش‌های حواله بانکی، سامانه پایا است که برای انتقال پول «بین بانکی» استفاده می‌شود. سامانه‌ی پایا به شکلی طراحی شده است که می‌تواند چندین بار از بانک مبدا کند و به بانک مقصد ارسال کند. انتقال پول از طریق سامانه پایا محدودیت زمانی دارد. در این سامانه پول به صورت آنی جابجا نمی‌شود و ممکن نیست تا یک روز کاری انجام شود و بعد از آن به حساب مقصد واریز شود. و اگر حواله‌های رو بعد از ساعت کاری انجام دهید، صبح روز کاری بعد از آن به حساب مقصد می‌نشینید.

حواله پول از طریق سامانه ساتنا
ساتنا تا حد زیادی شبیه به حواله پایا است اما وجه تمایز این دو حواله در سقف انتقال وجه است. حواله ساتنا برای انتقال پول در مبالغ بالاتر طراحی شده است. اما انتقال پول در مبالغ بالای 200 میلیون تومان نیاز به ارائه مدرک دلیل نیاز است. در حواله ساتنا نیز شماره شبا دریافت پول لازم است.جهت اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم، مشاهده ویدیوی این مقاله را از دست ندهید.

از روشهای دیگر انتقال پول در ایران چک است. اما چک‌ها در دنیای دنیای خاص خود را دارند، هر کدام از انواع قوانین و شرایط ویژه دارند. انواع مختلف از چک داریم. برای مثال چک کردن عادی، مسافرتی، رمز دار و… اما به دلیل گستردگی مبحث چک، در این مقاله نمی‌گنجد و در مقاله‌های دیگر به این موضوع پرداخت. راه‌های استفاده از سامانه‌های بانکی.
برای جابجایی پول و استفاده از سامانه‌های مختلف ( چه به صورت حضوری و چه غیر حضوری ) راه‌های انتقال وجه یکسانی استفاده می‌شوند. در زیر بااین موارد آشنا شد.

اپلیکیشن های پرداختی
یکی از آسان‌ترین راه‌های انتقال پول در ایران، استفاده از طریق اپلیکیشن‌های پرداختی مثل آپ، سکه، تاپ و … اما نکته منفی استفاده از این ها، اینجاست که سقف انتقال پول بسیار پایینی دارند. همین امر باعث می‌شود که شما بیشتر از سقف تعیین شده توسط بانک، نمی‌توانید واریزی داشته باشید.

بانک موبایل و بانک اینترنتی
بانک موبایل و بانک اینترنتی از روش های غیر حضوری انتقال ریال در ایران است. شیوه از بانک موبایل و بانک اینترنت و قوانین بانک ها مشابه هم هستند. به شما این امکان را می دهد که بانک موبایل و بانک اینترنتی را می دهد تا سقفی که بانک به شما اجازه می دهد خیلی سریع و راحت پول را منتقل کند. اما برای اینکه بتوانید از این روش استفاده کنید، ابتدا به شعبه بانک خود مراجعه کنید و برای فعال سازی بانک موبایل و اینترنت بانک بخواهید. از دستگاه های خودپرداز استفاده کنید.
استفاده از دستگاه های خودپرداز هم از مرسوم ترین راه های انتقال وجه از سامانه شتاب هستند. اکثر اوقات شما از طریق ATM فقط می‌توانید کارت به کارت ( سامانه شتاب ) را انجام دهید. برخی از بانک‌ها، دستگاه‌هایی به عنوان پایانه‌های بانکی، خدماتی را ارائه می‌کنند و از یک کارت به کارت‌های ساده منتقل می‌کنند. در مقاله بعدی به مبحث سقف‌های انتقال از سامانه پایا و ساتنا پرداخت.اگر با هر سوالی یا مشکلی در زمینه انتقال پول برخورد کرد، می‌توان با تیم پشتیبان صرافی انگلستان تماس گرفت و ما سعی می‌کنیم در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشید. صرافی انگلستان انواع خدمات را آماده می کند صرافی در لندن به شما عزیزان می‌باشد.

نویسنده: آژانس مارکتینگ آداس
رشد کسب و کار شما از اینجا شروع می شود! این یک شعار نیست، بلکه پیشنهادی است که از یک تیم خلاق و توانمند به شما ارائه شود. تیم متخصصی که سال هاست با چالش های واقعی دنیای مارکتینگ رو به رو شده است و در یافتن خلاقانه ترین و بهترین راه حل ها تخصص دارد. در آداس، بهترین های دیجیتال مارکتینگ در اصفهان دور هم جمع شده اند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!