اگر تا به حال بهدنبال خرید کولر گازی گری بوده اید، حتماً نام کولرهای گازی کاستی را شنیده اید. اسپلیت کاستی گری یکی از انواع اسپلیت های موجود در بازار است که کاربرد خاصی نسبت به سایر کولرهای گازی دارد. این کولری می‌تواند در سقف گاز کاذب نصب شود و هماهنگی خاصی را با دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف ایجاد کند.

در ادامه این مقاله قصد داریم کولر گازی کاستی گری را به شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز به خرید آن، بیشتر با آن آشنایی داشته باشید.

اسپلیت کاستی چیست؟

اسپلیت کاستی گری از جمله محصولاتی است که می‌توان برای خنک کردن فضاهای مختلف استفاده کرد. اسپلیت کاستی، مانند هر نوع کولر گازی دیگر دارای دو بخش مهم است که یک بخش در داخل ساختمان و یک بخش در خارج از ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. پنل داخلی کولر گازی کاستی با لوله های ارتباطی مسی با پنل خارجی ارتباط می‌گیرد.

اسپلیت کاستی، در داخل سقف کاذب نصب می‌شود و می‌تواند دارای فضای داخلی باشد. این اسپلیت معمولاً در جهات مختلف باد خنک را پخش می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که این محصولات افزایش پیدا کنند.

اسپلیت کاستی گری یکی از بهترین کولرهای گازی کاستی است که در بازار کشور ایران به فروش می‌رود. این نوع اسپلیت کاربرد کاربرد دارد و بیشتر در مکان های تفریحی و رفاهی مورد استفاده قرار می گیرد. رستوران ها، هتل ها، نمایشگاه ها و… از جمله مکان هایی هستند که می توانند با کمک اسپلیت کاستی خنک شوند.

مزیت های استفاده از اسپلیت کاستی گری

مزیت های بسیار زیادی برای استفاده از اسپلیت کاستی گری وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنند.

  • هماهنگی با دکوراسیون داخلی و زیبایی بیشتر

با توجه به اینکه پنل داخلی اسپلیت کاستی گری در سقف نصب می‌شود، هماهنگی با دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف دارد. به همین خاطر، معمولاً این کولرها، باعث ایجاد زیبایی در فضاهای مدرن و خاص می‌شوند.

  • داشتن بازدهی بهتر

در صورتی که در هنگام خرید اسپلیت کاستی به ظرفیت و کیفیت آن توجه داشته باشید، می‌توانید با بازدهی فوق‌العاده اقدام به استفاده از این کولرهای گازی کنید. کولری کاستی گری به دلیل اینکه داخل سقف نصب می‌شود، بازدهی انرژی بیشتر دارد.

همچنین، به این دلیل که این اسپلیت در سقف نصب می‌شود، به خوبی می‌توان بخش‌های مختلف یک اتاق و یک فضا را خنک کرد. در صورتی که خنک کنندگی اسپلیت کاستی به صورت چهار جهته باشد، بازدهی فوقالعاده بهتری نسبت به نمونه های مشابه نیز خواهد داشت.

  • استفاده بهینه از فضا

کولرهای گری یا به صورت ایستاده گاز یا به صورت دیواری، قابل خرید هستند. استفاده از بهینه از فضا، یکی از مهم ترین مزیت های خرید اسپلیت کاستی گری است. چون در این مدل از کولرهای گازی، هیچ فضای اضافه ای برای نصب کولر گازی نیاز ندارد.

اسپلیت کاستی چیست؟

انواع اسپلیت کاستی گری

شاید یکی از سوالاتی که برای شما در هنگام خرید اسپلیت کاستی گری پیش بیاید این باشد که آیا این کولرهای گازی دارای تنوع زیادی هستند؟ در پاسخ به این سوال در رابطه با برخی از انواع این کولرهای گازی صحبت می کنیم.

  • اسپلیت کاستی گری سرد و گرم

یکی از انواع اسپلیت های کاستی گری، اسپلیت هایی هستند که به دو صورت سرد و گرم کارایی دارند. یعنی این کولرهای گازی می‌توانند در فصل تابستان و گرما، باعث خنک‌تر شدن فضا شوند. همچنین، در فصل سرما نیز باعث گرم شدن یک فضای می گردند.

از این رو اسپلیت‌های کاستی گری در همه فصل‌های سال قابل استفاده هستند. با توجه به اینکه کولر کاستی معمولاً برای هتل‌ها و رستوران‌های خریداری شده می‌شود، بسیار ساده است که آن‌ها را به دو صورت گرم و سرد خریداری کنید تا دیگر نیازی به نصب بخاری یا سیستم‌های گرمایشی در هتل‌ها و رستوران‌ها نباشد.

  • اینورتر بودن یا نبودن کولر گازی کاستی

یکی دیگر از انواع کولر گازی کاستی گری، کولرهای گازی هستند که به صورت اینورتر به تولید رسیده اند. این کولرهای گازی دارای قیمت بالاتری هستند، اما به دلیل اینکه می‌توانند صرفه‌جویی در مصرف انرژی داشته باشند، از نظر اقتصادی به صرفه‌تر هستند.

  • تنوع اسپلیت کاستی گری در ظرفیت های مختلف

به‌طور کلی، اکثر کولرهای گازی کاستی گری دارای کیفیت مشابهی هستند. بیشترین تفاوت را می توان بین کولرهای گازی گری مشاهده کرد، که این کولرهای گازی متفاوت است. کولرهای کاستی گری در گازهای مختلف مانند ظرفیت 24 هزار، 36 هزار و… قابل خرید هستند.

با توجه به اینکه متراژهای گازی کاستی گری متفاوت است، بهتر است که افراد بسته به اتاق و محل مورد نظرشان اقدام به خرید کولر گازی گری کاستی کنند تا بازدهی خوبی برای کولر گازی وجود داشته باشد.

انواع اسپلیت کاستی گری

قیمت کولر گازی کاستی گری چقدر است؟

قیمت کولر کاستی گری گازی به عوامل مختلف مانند ظرفیت کولر گازی دارد. هر چقدر توان کولر گازی کاستی گری بالاتر باشد، قیمت آن کولر گازی نیز بالاتر می‌رود. بدیهی است که برای خانه های کوچک با متراژ پایین، نیازی به خرید کولرهای گازی است کاستی گری با ظرفیت بالا نیست. در این، می‌توان خرید کولرهای گازی با حالت پایین‌تر و قیمت مناسب تر انجام داد.

در صورتی که کولر گازی فقط سرمایشی باشد، قیمت مناسب نسبت به کولرهای گازی سرد و گرم دارد. اما بازهم به دلیل خرید کولر گازی کاستی، شما را از خرید سیستم‌های گرمایشی بی‌نیاز می‌کند، ارزشی دارد که برای خرید کولر گازی کاستی گرم و سرد کنید.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با انواع اسپلیت کاستی گری و جزئیات آن‌ها صحبت کردیم. با توجه به اینکه این کولرها، فضای کمی را اشغال می‌کنند، می‌توانند گزینه خوبی برای فضاهای کوچک به‌ویژه هتل‌ها و رستوران‌ها باشند. این کولرهای با ظرفیت‌های بیشتری تولید می‌کنند و می‌توانند به صورت سرمایشی، گرمی و اینورتر باشند.

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!