خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

برای مقایسه دستگاه های تهویه مطبوع و انتخاب بهترین آن باید هر دستگاه را بر اساس کیفیت های مختلف بررسی نماییم تا بتوانیم بهترین دستگاه را از میان سایر تجهیزات انتخاب نماییم که در ادامه قصد داریم 3 عامل اصلی تأثیرگذار در انتخاب دستگاه تهویه مطبوع را بررسی نماییم.

کیفیت هوا

مهم ترین عامل در انتخاب دستگاه تهویه مطبوع کیفیت هوای ایجاد شده توسط دستگاه می باشد دستگاه های تهویه مطبوع هر کدام تأثیر متفاوتی بر روی هوای محیط می تواند داشته باشد که در ادامه هر کدام را بررسی می کند.

هوای خنک تولید شده توسط کولرهای گازی بسیار سرد و خشک می باشد و معمولاً از این دستگاه ها در مناطق با آب و هوای گرم و خشک استفاده نمی کنند زیرا هوای بسیار خشک برای انسان آزار دهنده می تواند از این قبیل باد سرد کولرهای گازی به صورت باشد. موضعی می باشد و شاهد اختلاف دما در قسمت های مختلف ساختمان هستیم.

کولرهای آبی باعث افزایش دمای محیط می شود که شاید در برخی از مناطق خاص مورد استقبال قرار گیرد اما در همه مناطق کاربردی معمولاً کولرهای آبی داخلی پایینی ندارند و در شرایط آب و هوای مختلف محیطی را کاهش می دهند.

از سوی دیگر چیلرها در مناطق با شرایط آب و هوایی مختلف قابل استفاده هستند و باعث کاهش یا افزایش محیط نمی شوند و هوای محیط را در شرایط ایده آل نگه می دارند و کاهش دما تا دلخواه ما را می سازند.

هوای خنک ایجاد شده توسط چیلر دمای مطلوبی دارد و به صورت متوازن است در همه اینها پخش می شود و محیط را به صورت یکسان یکسان می کند و بهترین کیفیت هوا را به ارمغان می آورد.

آشنایی با برترین دستگاه تهویه مطبوع

مصرف انرژی

مصرف انرژی دستگاه تهویه مطبوع را باید بر اساس راندمان بررسی کرد نه از نظر مقدار برق مصرفی دستگاه چون دستگاه های تهویه مطبوع ظرفیت خنک سازی متفاوتی دارند و باید این مقایسه را به صورت کلی و بر اساس توان انجام داد.

چند رده بندی مصرف انرژی دستگاه های تهویه مطبوع را از زیاد به کم به این صورت بیان می کنند که کولر گازی بیشتر مصرف می کند و کولر آبی کمترین مصرف را دارد و چیلر را در بین این دو دستگاه قرار می دهد در صورتی که چیلر بالاتری راندمان را دارد. نسبت به دیگر تجهیزات برودتی دارد و نسبت به ظرفیت برودتی دارد که کمترین مصرف انرژی را دارد.

سازگاری با شرایط اقلیمی مختلف

منظور از سازگاری با شرایط اقلیمی مختلف، راندمان و عملکرد مناسب دستگاه در شرایط آب و هوایی مختلف می باشد و در اینجا ما سه دستگاه چیلر، کولر گازی در مدل های مختلف که سیستم سرمایشی یکسانی دارند و کولر آبی را بررسی می کنند.

راندمان کولر گازی در مناطق گرم و خشک افت می کند و برای کاهش دمای محیط برق مصرفی زیاد می کند و در این مناطق می تواند از کولر آبی استفاده کند که کاهش دما توسط کولر آبی ممکن است کافی نباشد ولی چیلرها با تغییرات زیاد. که دارند می‌توانند در این مناطق با راندمان بسیار بهتری نسبت به دو دستگاه دیگر عملیات خنک‌سازی محیط را انجام دهند.

در مناطقی که هوا بالا می باشد راندمان کولر آبی بسیار افت می و عملیات خنک سازی محیط با مشکل می شود به این دلیل که درون کولر به راحتی تبخیر نمی شود و نمی تواند کاهش آب در کولر درست انجام شود ولی در این مناطق چیلرها و کولر گازی می‌سازد که خنک‌سازی را به خوبی می‌دهد راندمان چیلر از کولر گازی بالاتر می‌باشد و مصرف انرژی کمتری دارد.

برترین دستگاه تهویه مطبوع

چیزی که در اینجا متوجه شدین چی در بین سایر تجهیزات برودتی سوار می شود و راحت تر برای شما می توانید از آن استفاده کنید و از آن در همه مناطق با شرایط آب و هوایی مختلف می توانید استفاده کنید و از آن در همه مناطق ضروری استفاده کنید. می شود.

در ادامه توضیحات بیشتر در این زمینه به شما ارائه می کنید و شما را با عملکرد آن و انواع آن آشنا می نماییم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چیلرهای خانگی و استعلام قیمت آن به شما پیشنهاد می کنید که به صفحه قیمت چیلر خانگی مراجعه کنید.

چیلر چیست؟

چیلر دستگاهی می باشد دارای سیکل تبرید می باشد و آب خنک در حجم بالا تولید می کند و این آب خنک را به سمت تجهیزاتی چون هوا ساز و یا فن کویل منتقل می کند. درون فن کویل و هوای ساز کویل‌هایی وجود دارد که آب در آن می‌چرخد و هوای محیط توسط فن‌هایی روی این کویل عبور داده می‌شود و به دلیل اختلاف احتمالی وجود دارد که بین آب و هوای وجود دارد تبادل حرارت انجام می‌شود. توسط آب جذب می شود و باعث کاهش دمای محیط می شود.

آشنایی با برترین دستگاه تهویه مطبوع

انواع چیلر

چیلرها به دو دسته کلی تراکمی و جذبی تقسیم می شوند که مدل جذب آن کاربرد دارد و قابل استفاده در همه ساختمان ها نیست و بیشتر از چیلر تراکمی استفاده می کند که راندمان و ساختار مناسبی برای استفاده در همه ساختمان ها دارد که در ادامه توضیحات چه به شما ارائه می کنم.

یکی از پرکاربردترین چیلرها، مینی چیلر می باشد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این مدل چیلر به صفحه مراجعه کنید. قیمت مینی چیلر مراجعه کنید.

چیلر تراکمی

چیلرهای تراکمی در ظرفیت های متنوع و تولید می شوند که با افزایش توان تولید می توانند این دستگاه ها را در دو مدل هوا خنک و آب خنک طراحی کنند و می توانند در شرایط آب و هوای راندمان از آن استفاده کنند. بالا امکان پذیر شدن.

صنایع برودتی نوری ارائه دهنده انواع چیلرهای تراکمی می باشد و شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه و استعلام قیمت به وب سایت صنایع برودی نوری مراجعه کنید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و توسط آن تبلیغ کننده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال تبلیغاتی ندارد.

مستر بلیط