سلام من آرش صحرائیان، ساکن کرمانشاه هستم و هستم با تلاش خودم در این جایگاه برسم و مدرک معتبر بین المللی صافکاری pdr را کسب کنم. اصلاً نگران نباشید شما هم می توانید با تلاش و آموزش های ما مدرک معتبر صافکاری را کسب کنید و با من همراه باشید تا بهت بگم چیکار کنید.

کاملاً متوجه شده اید که صافکاری pdr یکی از روش های صافکاری بدون رنگ می باشد. صافکاری pdr برای تو رفتگی ها قطعات بدنه مثل درب ها، گلگیرها و گاها قسمت هایی از سقف و درب موتور و صندوق عقب استفاده می شود. pdr مخفف کلمه (Paintless Dent Repair) به معنای تعمیر فرو رفتگی بدون رنگ می باشد.

اگر بخواهیم به صورت ریشه ای این مهرات را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم این مهارت یک ریشه 1700 ساله دارد. در قرن 3 میلادی مصریان باستان با استفاده از این روش شیشه های رنگی شکسته و یا ظروف طلا، نقره و مسی را بازسازی و تعمیر می کنند. بعد از اختراع خودرو و پیشرفت صنعت خودرو این مهارت و تکنیک وارد صنعت تعمیر خودرو شد. نفری که از این تکنیک برای تعمیر بدنه خودرو استفاده کرد، فرانک تی سارجنت بود که در سال 1931 از این روش برای شکل دهی و به اصالح صاف کردن قطعات بدنه خودرو به نام خود ثبت کرد. فرانک حتی کتابی با نام “کلید ضربه زدن بر فلزات” تالیف کرد و در آن به معرفی روش ها و ابزارهای مورد نیاز برای صافکاری pdr را توضیح داد.

۲۰ سال شخصی به نام اسکار فلایگ که یکی از کارمندان ساده شرکت مرسدس بود برای اولین بار این حرفه و تکنیک را در برابر معمولاً نشان می دهد. او در بخش مراقبت از رنگ های شرکت مرسدس فعالیت داشت و همین موضوع باعث شد تا جرقه استفاده از روش فرانک برای تعمیر بدنه خودرو بدون ریزش رنگ در ذهن او روشن شود. بار برای تشخیص تورفتگی های خودروهای درون نمایشگاه عمومی مرسدس که گاهی خودروها به اتفاقی می افتد که اولین تورفتگی های کوچک می شود از قسمت چوبی یک چکش برای بیرون کشیدن تورفتگی ایجاد شده استفاده کرد. او باید تو رفتگی های جزیی را بدون آسیب به رنگ و فرم قطعات بدنه خودروهای مرسدس را بیرون بکشد.

این ماجرا شروع به تحقیق و آزمایش برای دستیابی به یک روند صحیح و کامل برای رفع کردن و صاف کردن آن برای رفتن به بدنه خودرو کرد و برای هر روشی که رفت، یک مدل پیدا کرد. او بعد از این اتفاق به یکی از مقامات ارشد شرکت مرسدس تبدیل شد و به او لقب «صافکار طلایی» را دادند. او یک روش جدید به نام روش صافکاری pdr را برای صافکاری بدون رنگ خودرو به نام خود ثبت کند و در تمام شعبه های کارخانه مرسدس یک بخش به نام صافکاری pdr تاسیس شد.

صافکاری pdr مدت ها در کشور آلمان انجام شد و بعد از آلمان به صنعت خود و ساخت آمریکا رسید و از آنجا به کل دنیا منتقل شد. صافکاری pdr به عنوان یک روش بر پایه اصول علم مواد و شکل پذیری در تمام دنیا پذیرفته شده است. برنامه لازمه هر صافکار خودرویی است که به صافکاریپدر مسلط باشد و به صورت حرفه ای صافکاری pdr را با توجه به خلاقیت و مهارت خود انجام دهد.

باید بگم که اصلا مهم نیست که شما در کدام شهر ساکن فقط کافی است که از طریق فضای مجازی یا تماس، با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنید. روی لینک Https://zil.ink/pdrstar کلیک کنید تا اطلاعات فضای مجازی و شماره تماس با شما نمایش دهد.

https://zil.ink/pdrstar

بله، بعد از آموزش صافکاری pdr مدرک بین المللی به شما تعلق می گیرد.


میله های pdr جزوی از صافکاری به حساب می آیند که در تمامی پاککاری ها از آن ها استفاده می شود. این میله ها انواع مختلفی دارند که قصد دارند در این مقاله به انواع و قیمت آنها بپردازیم. این میله دارد به جنس و نوعی که دارای قیمت های مختلف می باشد. بنابراین وقتی که می‌توانید این میله‌ها را بخرید بایست هواستان را بخرید به نحوی که باشد و همچنین این میله‌ها هر کدام از آن‌ها را از بدنه ماشین‌ها به کار می‌برد.

این میله دارای سه مدل مختلف می باشد که عبارتند از:

  1. چرخشی
  2. اهرمی
  3. دم ماهی

از این نوع میله ها می توان در قسمت هایی استفاده کرد که میله می تواند چرخشی داشته باشد و می تواند بالا و پایین کند.

از این میله ها می توان برای قسمت هایی مانند سقف و کاپوت و قسمت های جداشده می توان استفاده کرد و همان طور که از اسم آن پیداست می توان این میله هارا اهرم کرد.

در صافکاری pdr از این نوع میله ها برای قسمت های استفاده می شود که فضا برای کار کم است و صافکار نمی تواند از میله های دیگر استفاده کند. هرکدام از این میله ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند و قیمت هایی که به آنها گفته می شود کاربردهای آنها نیز متفاوت است.

جنس میله های pdr از جنس فولاد می باشد اما کشور های مختلف از آلیاژهای مختلف برای تولید این محصولات استفاده می کنند. هرچه این آلیاژ ها بهتر باشد جنس میله سخت تر و سبک تر خواهد بود. بنابر این صافکار می تواند کار خود را به راحتی انجام دهد. توجه داشته باشید که از چه جنسی هستند و کدام کشور را بسازید و با استفاده از این اطلاعات اقدام به خرید این میله کنید.

اصطلاح pdr مخفف کلمه (Paintless Dent Repair) می باشد کلمه به معنی تعمیر بدنه خودرو بدون نیاز به رنگ است. صافکاری با میله pdr یکی از روش های صافکاری بدون رنگ خودرو می باشد. زمانی از صافکاری pdr استفاده می شود که رفتگی و آسیب های وارد شده جزیی تر بوده و نیاز به ضربات شدید برای صافکاری ندارد.

صافکاری خودرو روش ها و ابزارهایی دارد که با توجه به محل تصادف و شدت آن از ابزار و روش مخصوص خود استفاده می شود.که یکی از این روش ها، صافکاری بدون رنگ خودرو به روش pdr می باشد.

پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید👇

www.instagram.com/pdrstar.car

www.instagram.com/pdrstar.carاگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!