آداپتور فیبر نوری
آداپتور فیبر نوری

کتاب عناوین

1 آداپتور فیبر نوری

1.1 انواع آداپتور فیبر نوری

1.1.1 آداپتور فیبرنوری FC

1.1.2 آداپتور فیبرنوری SC

1.1.3 آداپتور فیبرنوری ST

1.1.4 آداپتور فیبرنوری LC

1.1.5 کانکتورهای فیبرنوری

1.1.6 کاربرد آداپتور فیبرنوری

آداپ ها تجهیزات کوچکی داشته باشند که خاص برای اتصال کابل های فیبر نوری به هم استفاده می شوند که به آنها کوپلر فیبر نوری نیز گفته می شود. اگر چه ممکن است شکل های متفاوتی داشته باشند، اما عملکرد آن ها یکسان می باشد. آدتورفیبرنوری اجازه می دهد تا کابل های فیبر نوری به صورت انفرادی یا در یک شبکه بزرگ به هم متصل شوند، این امکان را می دهد که بسیاری از دستگاه ها را به هم متصل کنند. با توجه به اشکال و ساختارهای مختلف، آداپتورهای فیبر نوری را می توان در کلاس های مختلف، مانند آداپتور فیبرنوری FC، آداپتور فیبرنوری SC، آداپتور فیبرنوری ST، آداپتور فیبرنوری LC و غیره دسته بندی نمود. این مقاله به شکلی ویژه به معرفی این چهار نوع می پردازد آداپتور فیبر نوری ( خرید از فروشگاه بازرگانی پاناتل ) می پردازد.

آداپتور فیبرنوری نیرا در دو دسته کلی تولید می گردند. آداپتورهای فیبر نوری هایبرید و آستین جفت. آداپتورهای هایبرید برای اتصال دو کانکتور متفاوت و کانکتورهای mating sleeve برای اتصال دو کانکتور مشابه ترکیبی به کار برده می شوند. هر دو نوع کانکتور به صورت simplex و duplex تولید شده و قادر هستند اتصالات فیبر نوری را با کمترین میزان افت تحمل کنند.

آداپ فیبرنوری FC برای تقویت ساختار بیرونی از یک غلاف فلزی استفاده می‌کند و می‌تواند توسط یک پیچ تنظیم دوطرفه بسته شود. همچنین پین سرامیکی در قسمت انتهایی آن به کار رفته است. بنابراین، آداپتور فیبرنوری FCقادر به حفظ عملکرد نوری و مکانیکی پایدار برای مدت زمان طول باشد. می توان آن را به انواع مربعی، بیضوی شکل و دایره ای شکل با نسخه سینگل مود و مالتی مود تقسیم کرد. آداپتور FC فیبر نوری به آسانی قابل استفاده می باشد و حساس به گرد و غبار است، و با استفاده از لبه کروی بدون تغییر ساختار خارجی، عملکرد آن افزایش یافته است.

آداپ فیبرنوری SC با یک بدنه مستطیل شکل پوشش داده شده است و پیکربندی و اندازه پین ​​کوپلینگ آن به اندازه آداپتور فیبرنوری FC می باشد. از لحاظ ساختاری، آداپتور فیبرنوری SC به دو دسته simplex و duplex تقسیم می شود. مواد به کار رفته در این نوع آداپتور، معمولاً فلز و پلاستیک می باشد. آداپتور فیبرنوری SC، تنظیم با دقت بالا را می توان می سازد و جایگذاری، اتلاف بازگشت و انعکاس بازگشت بسیار کمی دارد.

مجله پیشنهاد سردبیر : خرید تجهیزات فیبر نوری

آد فیبر نوری ST دارای قفل با ضربه زدن و اطمینان از اطمینان از دقت کابل با آن می باشد. قابلیت تکرار و دوام آداپتور فیبر نوری ST با کلید فلزی بهبود یافته است. با یک پوشش سرامیکی یا مسی دقیق، آداپتور فیبر نوری ST همچنین می تواند یک عملکرد نوری و مکانیکی بسیار خوب برای مدت طولانی داشته باشد. به دودسته simplex و duplex تقسیم می شود و دارای بدنه فلزی و پلاستیکی می باشد.

آداپتور فیبر نوری LC دارای مکانیزم جک و قفل ماژولار است تا به راحتی مورد استفاده قرار گیرد. با وجود پین و غلاف کوچکتر، آداپتور فیبر نوری LC تا حد زیادی تراکم و ظرفیت کانکتورهای فیبر نوری را می دهد. آداپتور فیبر نوری LC از سه نوع Simplex، Duplex و Quad تشکیل شده است.

آداپتورهای مختلف فیبر نوری از کانکتورهای پشتیبانی می کند. PC (تماس فیزیکی)، UPC (تماس فیزیکی اولترا) و APC (تماس زاویه دار) سبک پولیش و صیقل دادن مورد استفاده برای آداپتورهای فیبر نوری می باشد. اما به جز ST، سایر آداپتورهای فیبر نوری، تمام سبک های پولیش و صیقل را ساپورت می کنند. علاوه بر این، رنگ آداپتورهای فیبر نوری می تواند برای تعریف کانکتورهای مختلف PCC، UPC و APC مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، برای آداپتورهای فیبر نوری SC و LC رنگ های کرم، آبی و سبز در نظر گرفته شده است که با کانکتور PGC، UPC و APC مطابقت دارد.

به منظور کمک به انتقال سیگنال، آداپتور فیبرنوری به طور مستقیم در سیستم های مخابراتی، شبکه های تلویزیون کابلی، LAN (شبکه محلی)، WAN (شبکه تا خانه)، FTTH (فیبر تا خانه)، انتقال ویدئو و ابزارهای تست، می استفاده می شود. شود.‌ در این موضوع شکی نیست که آداپتور فیبر نوری کمک بزرگی برای ارتباطات در شبکه می باشد.

مجله پیشنهاد سردبیر : کابل فیبر نوری

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!